Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (CinemArt)

Brain-D

Vysoce očekávané dílo od "pouze produkce" Petera Jaksona. No možná škoda, že jen tak či nevím, jestli by to dopadlo lépe, kdyby to uchopil sám celé. Je to čistý průměr. Chybí tady toho spousta, ale zase spousta věcí tu zase potěší. ()

VanTom

Fantasticky výpravný, trikově a vizuálně opulentní sci-fi / steampunk / postapo svět vyloží všechny své trumfy hned v úvodní strhující naháněčce dvou měst, pak už přes zjevnou snahu dojíždí na neutrál. Neoriginální a hlavně nezajímavý příběh stále pádí vpřed a „young-adult“ hrdinové si projdou očekávaným sblížením, jenže mechanická režie tomu nedokáže dát ani jiskru, ani hloubku, ani emoce, ani podloží. Škoda prošustrované práce a potenciálu. ()

Sany33

Príbeh: Nachádzame sa v zemi bez zdrojov, ktorú brázdia obrovské stroje. Hester vychovávaná nemŕtvym strojom je na ceste za pomstou ale nájde viac ako by čakala. Herecké obsadenie: V mojich očiach celkom mladé obsadenie, ktoré je kombinované skúsenými mazákmi. Prevedenie: Všetko čo sa trocha šuchne o vlnu fantastična je v dnešnej dobe celkom vzácny počin.  Preto som bol nadšený s vymysleného sveta plného strojov a rôznych charakterov. Veľmi dobre sa na film pozerá. Vyvrcholenie je síce prvoplánové ale nakoľko ste vtiahnutý do krásneho univerza ste ochotný to filmu odpustiť. Pocity: Autori sa snažili najviac ao vedeli pretaviť príbeh z knihy do filmu. To je ale často krá nemožné nakoľko kniha ponúka obrovský priestor na realizáciu. Preto sa zdajú niektoré charaktery nedotiahnuté a bez charizmy.  Pridaná hodnota: Fantasy s obrovským potenciálom, ktorý sa iba čiastočne naplnil. 70% ()

Lukyn007

Šílená kombinace filmů jako Star Wars, Šílený Max, Hunger Games nebo Labyrint dokáže diváka upoutat jen samotným nápadem jezdících měst. Vysněný projekt Petera Jacksona totiž ztroskotává především na scénáři, který možná dobrou předlohu pohřbívá mezi tupé snímky pro mládež jako Twilight sága. ()

blackJag

Filmu chybí ambice být jedinečný i v jiné sféře, než je ta vizuální (ta je parádní). Scénář má ty nejprůměrnější parametry, chybí mu originalita, vtip, děj filmu už ani nemohl být průhlednější. I obsazení je dost odbyté, doslova všichni, snad kromě Weavinga kolísají na škále od "ještě ucházející" po "naprosto děsný". Škoda, kde není odvahy, není vavřínů. 60% ()

Jaro.Krafcik

Smrteľné stroje upútali jednoznačne svojim perfektnym vizuálom a jednoduchej dejovej linke. Sympatické hlavne postavy , Tom ale o čosi menej. Po hodine sa ale ukázali slabšie pasáže. Ale celkovo vydarené sci-fi od tvorcov pána prsteňov a hobita. Vidieť to na veľkom plátne a ešte aj s dabingom to musel byt zážitok. 4* ()

drackula

Knižnú predlohu sem ťahať nejdem, keďže tieto porovnávania moc nemusím. Filmový Mortal Engines ale vôbec nefunguje. Vizuálne to nie je úplne zlé, ale chýba tomu štava. Napriek tomu, aké globálne veci sa tam riešia, chýba tomu naliehavosť, tempo, skrátka čokoľvek uveriteľné a zaujímavé. Nuda a vata. Žiaľ. 40% ()

Fox85

Potenciál světa absolutně nevyužitý. Města na kolech? Města v oblacích? Zapomenuté technologie z předválečného období? To všechno by bylo v pořádku, ale to by se k tomu musel napsat kvalitní scénář a nevsázet všechno na vizuál... Trochu jako Jupiter vychází ()

giovanni3

Zajímavé pojetí post apocalypticke doby, kdy spolu soupeří celá mobilní města. A to celé v steam punk kabátu a se skvělou grafikou. Bohužel to je tak vše. Herecké výkony jsou průměrné jako celý děj. Robot z legie byl zajímavou postavou, ale měl málo prostoru. Vzhledově zaujala Leila George. Celkově tudíž film postavený pouze na efektech a to je málo. I tak ještě dám 3z5. ()

Sayge

Velmi atraktivní Steampunk style vzhled, který je doprovázen městy na pásech, co víc si přát. Příběh moc neokouzlí a postavy si jen těžko zapamatujete, až na Hester, jejíž jméno pořád křičí ten zelený undead Terminátor pokaždé, když přijde na scénu. Na to, že se děj odehrává v post-apokalyptickém světě mi přišel ten svět, až příliš normální a zdravý a většina postav vypadá spíše jako sjezd modelů a modelek, než přeživší v post-apo světě, nemluvě o tom, že asi 4 scény vypadaly jako kdyby je opsaly ze Star Wars, ale pokud jste ochotni přehlédnout takové detaily, pak si myslím, že tenhle film má čím zaujmout, i přestože dle mého názoru většina "akce" ve filmu jsou jen lidi, kteří skáčou, nebo padají od někud někam. ()

Sdoom

Věřím, že předloha nemusí být vůbec špatná, líbí se mi ten nápad. Škoda, že provedení je vykrádačka všech myslitelných fantasy od Pána prstenů po Game of Thrones, s nepříliš zajímavými postavami, bez alespoň orientačního uvedení do mytologie a s laciným scénářem. Vizuálně je to celkem povedené, ale že by si člověk z toho sednul na prdel, to ne. Podprůměrný film, který rychle vyšumí. (kino Cinema City IMAX, orig.) ()

remy

Peter Jackson přenechal svůj vysněný projekt režiséru Christianu Riversovi, což sebou nese řadu nešťastných tvůrčích schopností a promarněného potenciálu, který "navzájem se požírající města na kolečkách" neoddiskutovatelně měla. Ten film překvapivě rychle ubíhá, ale všechno působí neskutečně rutinním dojmem, že se příběh, který je primitivní ale zábavný, odehrává v dost vizuálně nezajímavém prostředí. Ani o postavy není dostatečným způsobem pečováno, takže na ně s výjimkou snažícího se Weavinga, lehce zapomenete. Mortal Engines ničím nepřekvapí, na druhou stranu vám ničím den nezhnusí. Prostě fajn průměr, po trailerové kampani jsem tomu ani takové naděje nedával. ()

kenkaku

První co je třeba si uvědomit, že jde o film s přístupností pro batolata a podle toho se také chová. Dále je třeba PŘEDEM akceptovat pravidla který film nastavuje a nerýt se v tom. Neřešit jak moc velká debilita samotná myšlenka "pojízdných měst" je. Dále neškodí si nakalibrovat optiku na fakt, že vše co se ve filmu děje (myšleno zápletkou) se už někde stalo. Každou chvíli jsem měl pocit, že vidím kousky z jiných filmů. Jen je to použito jinak a nečekaně a díky tomu film udrží pozornost, protože na to jak je "debilní" se odhaduje předem dost těžko. Hodně jsem přemýšlel jestli nesundat hvězdičku za to neskutečně otravné Neomarxistické poselství, které provází dnešní dobu. Nakonec jsem se nechal unést a díky tomu, že i několik dní po projekci mám film pořád v hlavě a ničím mě vyloženě nevytočil, s klidem si půjdu proti proudu ;). ()

Maynard.

Tenhle film prostě nemá vůbec šmrnc. Všechno by z něj mělo dělat úspěšnej velkofilm (Jackson, Weaving a samozřejmě velkej rozpočet). Ale bohužel je to jen naprosto obyčejnej film, na který si za tejden ani nevzpomenu. Města na kolách? Jako nápad asi i docela originální, ale to zpracování, to bylo strašlivě dětinský, až hanba. No a asi nejhorší co film totálně degraduje, tak je hlavní herecká dvojice. Ta se fakt jako nepovedla. Ani to není tím, že bych je neznal, páč rád se dívám na neokoukaný tváře, ale tahle dvojka, teda stála za starou bačkoru. Asi nejvíc mi utkví v paměti Japonečka v červeným saku, jinak nic. Nějaký velký bitvy nebo souboje na bodě mrazu. Prostě se tenhle film vůbec nepoved a nejhorší na tom je, že měl obrovský očekávání... ()

Soweek

Je hrozná škoda, že když už Hollywood uvolní po dlouhé době hodně peněz do steampunkové tematiky a k tomu ji ještě velmi hezky zpracuje ( vražedná města jsou opravdu pastva pro oči ),tak brutálně odflákne příběhovou část a udělá tak z celého filmu hroznou frašku, která mohla být fanouškovskou uznávanou žánrovkou. Bohužel je z toho díky dětskému příběhu paskvil, který nemůže potěšit žádnou skupinu diváků. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)