Tři povídky odehrávající se v městě, které proslavil zpěvák Elvis Presley. Děj svého dalšího celovečerního filmu režisér Jim Jarmusch umístil do Mephisu, do rodiště známého zpěváka Elvise Presleyho. Tady se odehrávají tři tragikomické povídky a obrazně tvoří vagóny téhož vlaku. První je o mladém manželském páru z Japonska, dvojice přijela za rockenrolovými hrdiny a ještě si naplánovala návštěvu v Gracelandu. V druhé části Italka Lousia čeká na letadlo, jež ji má odvézt rakev se zemřelým manželem zpět do Říma, vše se ale poněkud zkomplikuje. Poslední povídka pojednává o skupince nočních výtržníků, kteří se uchýlí do téhož hotýlku... Vtipné a nezvyklé je zobrazení města očima cizinců, spojitosti mezi jednotlivými povídkami jsou vyjevovány postupně, z různých pohledů. Nezávislý filmový tvůrce také jakoby byl fascinován vytvářením souvislostí mezi různými prvky vyprávění, a tak „prostřídá" hned několik žánrů, přes nekonvenční variaci na romantickou komedii, duchařský příběh až po svérázný kriminální thriller. (Česká televize)

Verkulent

Jim Jarmush je Pan režisér, o tom žádná. Bravurně si vymazlil všechny filmy a k Mystery train opravdu není co dodat. Kdo jej viděl, žádné komentáře nepotřebuje a kdo se s tímto klenotem ještě nesetkal, nechť svou chybu napraví. Už první krásné záběry mlčky sedících milenců, kteří ve vlaku uhánějí do Memphisu po stopách Elvise mi napověděli, že se dívám na další Jarmushovo umělecké dílo, a to bez nadsázky. Postavy jsou typicky "Jarmushovsky" obyčejně neobyčejné a osud je všechny zavede do místního hotelu. Zde nachází útočiště již zmíněná dvojice, osamělá žena na cestě do Říma, kam cestuje s ostatky zesnulého manžela, její upovídaná a čerstvě nezadaná "jednonoční" spolubydlící i její zhrzený milenec se svou partičkou. Srdcem hotýlku je potom bez pochyby dvojice recepčního a pikolíka, kteří děj koření svými vtipnými připomínkami a malými slovními potyčkami. Nesmím opomenout skvělou atmosféru, která z filmu na diváka dýchá a vtahuje ho do Memphisu, do Tenesse. ()

kubilov

Po svém milovaném New Yorku a bažinatém New Orleans situoval svůj další film jeden z nejosobitějších režisérů vůbec, Jim Jarmusch, do poloprázdného města Memphis, které stále žije v minulosti, kdy bylo město centrem rokenrolu spojené se jmény jako Elvis Presley nebo Carl Perkins. Právě Elvis je hlavním tématem i po více než čtvrt století od největší slávy tohoto města kdesi v Tennessee. Zajímavou záležitostí ohledně Tajuplného vlaku je samozřejmě mimo jiné i to, že jde o první Jarmuschův film v barvě. Jinak všechny tři povídky jsou jistým způsobem originální, ať už ta první srovnáváním Memphisu a Yokohamy anebo Elvise s Carlem Perkinsem, nebo povídka druhá, kdy se dokonce Elvis sám objeví. U mě osobně ale na celé čáře vede povídka třetí s nepřekonatelným Stevem Buscemim a jednou nemilou záležitostí okolo chlastu a ženských. Jinak atmosféra v takřka vylidněném městečku je parádní, střet japonské a americké kultury v první části také a zvláštní postavičky jako například recepák a pingl jakbysmet, navíc humorem se nešetří, což je také skvělé. První povídka za 4*, druhá za 3* a třetí za 5* ()

DaleCoper

Není to Ghost Dog ani jiný povídkový film od Jarmusche Noc na zemi přesto ale mnohem lepší než jeho dva poslední filmy. První povídka za pět, druhá za tři, poslední za čtyři. ()

pestak

Film vypráví epizodicky ze tří různých pohledů,příběh jedné noci. Japonský pár horlivě hledá Elvise Presleyho, mladá italská vdova se setkává s duchem, tři alkoholikové se propíjejí k ránu. Mystery Train je sugestivním popisem prázdnoty vztahů, filmový příběh svádí jednotlivé postavy dohromady, vytváří mezi nimi i různé vztahy, ale oni se přesto nedokáží vymanit se své izolace. ()

iz67

V Memphisu to moc netepe. Propouští se. A nějak se to prostě v M nevyvíjí dobře. Je třeba říct, že se to nevyvíjí moc dobře ani Jarmuschovi. ()

CrazmydRed

V poradí môj tretí Jarmuschov film, ktorý ma oslovil najviac. Všetky tri poviedky boli krásne, i keď s poslednou som sa stotožňovala najmenej ... ()

maldoror16

Se vší úctou k páně Jarmuschovi, kterého mám sem tam celkem rád (tím myslí Mrtvého muže a snad ještě o něco více Ghost Doga), u tohohle jsem se ale sakra nudil... Je tam Jarmuschův rukopis neobyčejných příběhů o naprosto obyčejných věcech a lidech, je to výborně natočené... ale tohle prostě není pro mě. 30% ()

blondboss

Vo všeobecnosti mám rád poviedkové filmy a navyše, keď sa ešte osudy hlavných hrdinov nejako zaujímavo pretnú. Preto ma tento film celkom zaujímal a treba povedať, že aj napriek tomu nezávislému puncu, ktorým Jarmusch divákov obdarúva už desaťročia, sa mi to celkom páčilo. Nebolo to žiadne terno, nakoľko som už videl aj lepšie filmy takéhoto žánru, avšak Jarmusch má proste akési divné kúzlo, ktorým vie pritiahnuť. Na jedno pozretie fajn. 60 % ()

reiser

Mladý japonský pár posadnutý rock&rollom na výlete v Amerike. V celku zábavné ale po chvíli som sa nejako prestával na to sústrediť ( myslel som si totiž, že to bude o týchto magoroch až do konca). Druhá časť sa mi zapáčila viac, no a nakoniec keď nastúpila časť tretia, úplne som sa do toho zakusol a s tým úžasným pocitom pohody, ktorý mam vždy pri sledovaní Jarmuschovich filmov som pozoroval ako vtipne do seba príbehy zapadajú. A hudba, tá opäť ako v každom filme Jima Jarmuscha nemala chybu. ()

brasek

Tento snímok ma zaujal svojou dušou a atmosférou, to je všetko a absolútne mi nevadí, že v tom nevidím zmysluplný príbeh. ()

J.S.Austen

Dalo by se říct, že v tom filmu vlastně nic tak světoborného není, nýbrž Jarmusch do svých filmů vkládá takové "cosi", snad bych to nazval nějakou nepolapitelnou manýrou, nebije do očí, přesto okouzluje. ()

Cor-Angar

Je to celý v podstatě o ničem, ale zároveň to má něco do sebe. Ze začátku jsem se opravdu nechytal a řekněme nudil se, čekal co z toho vyleze. Nevylezlo nic, ale zároveň mě to určitým způsobem bavilo. Ve všech povídkách je spousta dost vtipných malých detailů a všudypřítomná pohodová atmosféra (tomu pomáhá hlavně dobrá hudba). K tomu ta perfektně komická dvojce na recepci (to červený sáčko je boží :D) a jako vždy skvělý Steve Buscemi (scéna kdy v pokoji "rozsvítil" byl pro mě asi nejlepší moment celýho filmu). A já si teď na konci říkám, že to vlastně bylo docela dobrý. Takže jo, je to dobrej film :) ()

gizi

Jarmusch není pro každého. Já ho neumím ocenit / docenit. Sem tam jsem se zasmál (u Japonců - nejlepší část filmu), ale jinak nic. 60% je možná moc. ()

jah

Hviezdička navyše za Lurieho muziku. Atmosféra Memphisu s jej podfarbením + pomaly plnynúci jednoduchý dej = typický Jarmusch. Pre mňa očarujúci zážitok. ()