Moje tlustá řecká svatba

• USA My Big Fat Greek Wedding (více)

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! ... Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů! Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu. Každý její člen má strach o Toulu (Nia Vardalosová), které je třicet, není zrovna štíhlá jako proutek a doposud je svobodná. Pracuje v řecké restauraci, kterou vlastní její rodiče Gus a Marie. Toula je schopna udělat všechno, jen aby nemusela zbytek života strávit v restauraci. Chodí do večerní školy a najde si práci v cestovní kanceláři… a potká Iana Millera, učitele na střední škole. Ian je vysoký, hezký, ale rozhodně není Řek. Toula si není jista, co zraní jejího staromódního otce víc, jestli to, že je Ian cizinec, anebo to, že je vegetarián… V postavě Iana uvidíme Johna Corbetta, kterého si mnozí diváci pamatují ze seriálu Sex ve městě jako Carriina milence Aidana. (Česká televize)

Odpadlik

V některých místech jsem se trochu bál, zdali to nesklouzne k nějaké příliš sladkobolné limonádě, později jsem se bál, zdali se nějak neobvykle pozitivní duch celého filmu nepokazí, ale kupodivu se nestalo ani jedno. Veselé chvilky vystřídaly chvilky dojemné a světe div se - mě to nevadilo! Příjemné dílko, určitě lék na depresivní nálady. ()

SHA

Ach jo, měly by se vážně zavést ty půlbody, takže je to 3,5 :-) Jak už tu psalo více lidí - je to milé, vtipné, romantické. Líbilo se mi to, ale žádnou stupu to v člověku nezanechá, prostě pěkný střední proud romantické komedie. ()

marek86

Dobrá komedie která nezklame a rád si jí opětovně pustím někdy znovu. Nevěděl jsem, že je tolik slov z řečtiny:-) moje hodnocení 6/10 ()

marusaj

Průměrná lehce originální sympatická romantická vcelku tuctová žánrovka, která mne drtila svými "tradičními, ale naprosto příšerně trapnými, hopá tanečky", nicméně sem tam získala civilním a sympatickým vyprávěním, se snaživými, lehce talentovanými, ale i lehce špatnými herci. ()

Jaxx84

Příjemný film, ale až příliš neutrální. Chyběla mi zde pořádná zápletka, konflikt mezi dvěma naprosto odlišnými kulturami. Bohužel, Ianovi rodiče kromě pár zachmuřených výrazů přijmou novou rodinu bez problému a stejně tak sám Ian se přeměně v Řeka ani nebrání. Dala by se zde vymyslet taková řada vtipů a komických scén, ale ticho po pěšině. Ve filmu nebylo nic vyloženě ,,špatného", ale na druhou stranu ani moc toho dobrého... Pozn. pro své soukromé účely zavádím nový systém bodování. 4/10 ()

FireTight

Milý, roztomilý, příjemný a v mnoha okamžicích vtipný film, který mi včera večer po "Mezi námi děvčaty" prodloužil příjemný večer u televize. :) ()

Kvasekus

Lepší než Pretty women, lepší než láska nebeská a možná o chlup horší než Bridget jednička...každopádně když u podobnýho filmu vydržim až do konce a to SÁM, tak je to dobrý:-) ()

Psycho.R

Nominace na Oscara za scénář mi přijde nepřiměřená. Jinak je to příjemná, ale průměrná romantická komedie, do níž je přimícháno Řecko. ()

gemi

Čekal jsem nudu, ale je to hrozně příjemná feel-good záležitost, která staví na stereotypech a neklade si vyšší ambice, než člověku příjemně ukrátit život o 95 minut. Ale ono to úplně stačí. ()

TomJ

Super. Nic som od toho necakal a dostal sa mi nadherny romanticky film. Hlavne postavy sa na nic nehraju. Su to normaly ludia v normalnom svete. Vrelo dporucam vsetkym normalnym ludom. ()

majesty

mile uprimne zabavne patriotisticke grecke svojske. Komedia so vsetkym co ma mat. A to som na to natrafil ako priloha nemenovaneho casopisu. Fajn.. ()

hazdrova

Je to take smiešne, až sme sa orieškami zadrhli. :) Naozaj milý a vtipný filmík na nedeľné poobedie pre celú rodinu. Nie je tam žiadny sex (ako už dnes býva v každej komédii) a sú tam samé trefné neohrané vtípky. 5* ()

Hydr0gen

Nejlepší komedie roku 200x hlásal obal DVD...No vtípek s headsetem byl dobrej,ale jinak zklamání. A všichni se tady rozplývají jak je to "milé"...Co takhle Čokoláda, Amélie, Láska nebeská?! Tohle se s nimi nemůže nikdy, nikdy rovnat. ()

Něrpa

Prý romantická komedie. No tak teda nevím. Přiznám se, 2x jsem se usmál, ale to je na komedii žalostně málo. Asi jsem zhýčkaný severskou tvorbou, která je v tomto žánru o třídu jinde. ()

Marrianna

Kvalitní kousek. Zábavný, ale nenásilný, romantický ale né kýčovitý. Moc příjemné a milé, tak jako ústřední dvojice. Přesně takhle si představuji kvalitní romantivckou komedii. ()

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

12.11.2014

Moje tlustá řecká svatba byla před 12 lety totálním zjevením. Z pětimilionové indie se vyklubala nejvýdělečnější romantická komedie všech dob, aniž by se film byť jedinkrát dostal do čela amerického… (více)

Můj další řecký příběh

Můj další řecký příběh

23.06.2006

Existuje mnoho příběhů o ženách či dívkách, které z ošklivé kačeny se změnily na krásné labutě. Za všechny třeba Ošklivka Betty, Když jedna bota sedí, Popelka (a všechny ty filmy na ní založené,… (více)