Moje tlustá řecká svatba

• USA My Big Fat Greek Wedding (více)

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! ... Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů! Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu. Každý její člen má strach o Toulu (Nia Vardalosová), které je třicet, není zrovna štíhlá jako proutek a doposud je svobodná. Pracuje v řecké restauraci, kterou vlastní její rodiče Gus a Marie. Toula je schopna udělat všechno, jen aby nemusela zbytek života strávit v restauraci. Chodí do večerní školy a najde si práci v cestovní kanceláři… a potká Iana Millera, učitele na střední škole. Ian je vysoký, hezký, ale rozhodně není Řek. Toula si není jista, co zraní jejího staromódního otce víc, jestli to, že je Ian cizinec, anebo to, že je vegetarián… V postavě Iana uvidíme Johna Corbetta, kterého si mnozí diváci pamatují ze seriálu Sex ve městě jako Carriina milence Aidana. (Česká televize)

AndrewNewman

Veľmi milá, úprimná, vtipná a zaroveň pekne dojímáva menšinová zábava. Táto komédia ma neskutočne potešila a pri jej prvom zhliadnuti som bol nadšený. Samozrejme po druhý a tretí krát to už také skvelé nebolo. Napriek tomu aj po x tom zhliadnutí moje príjemné pocity stále ostavájú. ()

blondboss

Taká normálna ľudská romantická komédia, ktorá podľa mňa nejako nevyniká z priemeru, ale zároveň je niečím unikátna, pričom dáva dôraz na grécku kultúru a zvyky. Videl som to už viackrát a nikdy sa mi to nejako výrazne nevrylo do pamäte, preto dávam len tri hviezdy s dobrou vyhliadkou na pokračovanie. 60 % ()

STORM70

Nee totok nee. Film šíleně uřvaný, bez jakéhokoliv překvapení pro mě bez jediného vtipu u kterého bych se zasmál a vyšperkovaný toporně nesympatickou hlavní hrdinkou. 3/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

TesterX

Vzhledem k velkému ohlasu mě tato jinak příjemná romantická komedie zklamala. Bend It Like Beckham se mi líbil o něco víc. ()

emilkac

myslel som ze to mala byt komedia ale ani raz som sa pri tom filme nezasmial...inac to nie je az taky zly film ako som ho mozno ohodnotil ale cakal som viac kvoli tomu aky bol uspesny a ospevovany... ()

Callie

Předvídatelná komedie, která je ale tak kouzelně natočená, že všechno fuguje jak má. Specifiky menšin jsou většinou prvplánovaně použity, aby bylo vůbec o čem hrát, ale tady je to bezva. K dokonalosti italské obdobné komedie Pod vlivem úplňku tomu cosi chybí, ale i tak dost dobrý. Možná ta opera. ()

mouzi

Protoze mam velmi rad Recko a v podstate vsechno recke, byl mi tento snimek hodne sympaticky. Nicmene komedie to sice byla, ale vtipna byla malo - bylo tu par vtipnych scen, ale celkove nic extra.. Byla to komedie "mila", ale ne vtipna. A na muj vkus podle nazvu a obsahu opravdu malo recka. Je to velmi americky snimek, ktery se svym zpusobem snazi byt nejak jiny. Ale Americane proste neumeji udelat nic, co se Evropy tyce. A za tim si stojim. Ale ja jim to nezazlivam, jsou to prece Americane, ne Evropane. 3* ()

jessic

Romantická komedie založená na etnické zápletce. Žádná řachanda, při které se budete popadat za břicho, humor vyplývající z etnického střetu velké hlučné řecké rodiny a nudných amerických rodičů funguje dobře. Neotřelí herci, civilně uvěřitelné. Vlastně skvělé vzhledem k tomu, co se v tomhle žánru točí za hlouposti. Mě osobně navíc potěšilo, že tenhle malý nezávislý film dal komerčně na frak řadě přeslazených hollywoodských pitomostí. Scénář a hlavní ženská role:Nia Vardalos ()

rigby

Je to originální, je to zábavné. Možná chvílemi trochu ulítlé, ale bavil jsem se. Příjemná komedie. ()

PTuranyi

Celkom priemerná romantická komédia ťažiaca z národnostných stereotypov o Grékoch. Príbeh Touly, škaredého káčatka z veľkej gréckej rodiny, ktorej lezie jej grécky život na nervy. Nasleduje prerod na krásnu labuť, ulovenie fešáka, ktorý však nie je Grék, takže ho čaká kultúrny šok a jeho nastávajúcich svokrovcov tiež. Produkcia je kvalitná a herci celkom obstojní, ale žiaľ humor len úsmevný a dnes by som ho označil, za slabý, miestami až trápny. ()

ap2001

Jo, můžete namítat, že to té ženské všechno najednou nějak hladce prošlo, ale tahle pohádka je fakt ze života a je strašně hezký tomu uvěřit. ()

JaMi

První polovina filmu, bez ohledu na originalitu, je skutečně vtipná, ale druhá polovina je nudná a strhává všechny klady celého filmu dolu. Navíc filmy, které se snaží za každou cenu poučovat mi vadí. ()

Imouse odpad!

Mám rád inteligentní romanticke komedie. Dobře, tak lžu, ale snesu je. Toto nemělo žádnej děj, žádnou vtipnou scénu, o vztah dvou lidí tam zas taky tak moc nešlo - může mi někdo a napsat, proč ten film vlastně někdo točil? ()

zurivymlok

Vážně nechápu, co na tomto filmu všichni mají. Podle mě je to nudný blábol. Pro ohodnocení jsem ale neviděl dost. Každopádně podle té části, co jsem viděl, to byl adept na odpad. ()

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

12.11.2014

Moje tlustá řecká svatba byla před 12 lety totálním zjevením. Z pětimilionové indie se vyklubala nejvýdělečnější romantická komedie všech dob, aniž by se film byť jedinkrát dostal do čela amerického… (více)

Můj další řecký příběh

Můj další řecký příběh

23.06.2006

Existuje mnoho příběhů o ženách či dívkách, které z ošklivé kačeny se změnily na krásné labutě. Za všechny třeba Ošklivka Betty, Když jedna bota sedí, Popelka (a všechny ty filmy na ní založené,… (více)