Moje tlustá řecká svatba

• USA My Big Fat Greek Wedding (více)

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! ... Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů! Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu. Každý její člen má strach o Toulu (Nia Vardalosová), které je třicet, není zrovna štíhlá jako proutek a doposud je svobodná. Pracuje v řecké restauraci, kterou vlastní její rodiče Gus a Marie. Toula je schopna udělat všechno, jen aby nemusela zbytek života strávit v restauraci. Chodí do večerní školy a najde si práci v cestovní kanceláři… a potká Iana Millera, učitele na střední škole. Ian je vysoký, hezký, ale rozhodně není Řek. Toula si není jista, co zraní jejího staromódního otce víc, jestli to, že je Ian cizinec, anebo to, že je vegetarián… V postavě Iana uvidíme Johna Corbetta, kterého si mnozí diváci pamatují ze seriálu Sex ve městě jako Carriina milence Aidana. (Česká televize)

deathka

Velmi příjemná komedie na nědělní večer, po jejímž shlédnutí si začínám myslet, že moje rodina je v podstatě normální a tichá :-). ()

Tomislav

Hrozně roztomilá a lidsky podaná romantická komedie. Film stojí z velké části na postavě otce, která je v původním znění naprosto neodolatelná. Pokud si libujete v cizojazyčných hříčkách a roztodivnostech cizích přízvuků, určitě si to užijete. Nenásilný humor mě na několika místech přivedl k slzám smíchu. ()

Lukoye

Velikou škodou tohoto filmu je naprosté nevyužití tématu. Nápad je skvělej, ale zpracování naprosto podprůměrné, nedůvěryhodné. Ftipy jsou klišovité, primitivní a u všech jsem měl pocit, že už jsem je někde slyšel. Hláška o třech varlatech to rozhodně nezachrání. Chvílemi jsem měl pocit, že je to jako amaterské video z řecké svatby. Nemastný, neslaný a nic na tom nezmění ani John Corbett. ()

Zeek

Taková lehce ulítlá a trochu netradiční romantická komedie. Řekové jsou trochu zvláštní a mě nikdy blízcí svými zvyky ani chováním nebyli. Pro mě jen průměrná komedie, která rychle vyšumí v zapomnění. ()

RickyFitts

co prosím? nemůžu si pomoct, mně to nepřipadalo vtipné (spíše křečovitě milé) a snad žádná postava mi nebyla sympatická... chápu, že ta romance je pouze záminkou pro řecký situační humor, ale je tak banální, uspíšená a neuvěřitelná, že zůstávám jen kroutit hlavou ()

Petrus1

Romantickým komediím se snažím vyhýbat. Prostě je nesnáším (hlavně když v nich hraje cukrouš Hugh Grant). Ale jelikož miluji Řecko, jeho kulturu (hlavně tanečky), jídlo (kromě musaky) a pití (kromě jejich blee piva), chtěla jsem se podívat, jak může vypadat taková řecká svatba. A zklamaná jsem nebyla. Situace vyplývající z křížení (nejen) kultur jsou srandovní: „V tom koláči je díra“. Nebo (omlouvám se, nevím, jak to přesně bylo) - Ale on maso nejí… - Nevadí, upeču jehně- Prostě paráda. Naše rodina je taková pidi, tak si nedokážu vůbec představit, že bych se najednou ocitla v něčem tak mnohočlenném. Ale nepochopila jsem, proč se to jmenuje Moje „tlustá“ řecká svatba. Snad to je narážka na tu velkou rodinu, protože Nia Varlados žádná tlusťoška není. A tleskám za velmi dobrý slovenský dabing! ()

IBBY

...takhle to dopadá když nečekáte NIC a dostanete VŠECHNO...plný počet nedávám jen proto že komedie není můj šálek čaje...přesto si troufám tvrdit že plný počet by byl zasloužený... ()

Katie88

Humor postavený na legraci z kulturních stereotypů já rozhodně můžu. Chápu ovšem, že některým to vtipné vůbec nepřijde. ()

gombarix

No, zdejší hodnocení mi celkem vyrazilo dech, protože jsem tento k smrti roztomilý film viděl shodou nešťastných náhod hned dvakrát a v obou případech jsem umíral nudou. Ale možná jsem cynik a někdy z toho vyrostu... hvězdičku dávám za to, kolik lidí tento film dokázal potěšit, přestože mě naopak naprosto otrávil. - - - Nia Vardalos nosí ze začátku jakési nevzhledné brýle, pak je v rámci "zkrásňování" odkládá. ()

Wolvie

Velmi příjemná a oproti hollywoodsky vykonstruovaným romancím autentičtější romantika,která nepřinutí člověka se nahlas řehtat,ale spíš neustále potutelně usmívat.A nakonec si z ní odnese překvapivě příjemné pocity. ()

skleboun

milý a veselý film :) a hlavně sympaticky lidský, žádní vyumělkovaní hollywoodští hrdinové...na zlepšení nálady je ideální :) ()

Vito

Dvě * zachraňuje jen několik málo vtípků, jinak je celý film naprosto nezáživný, nudný a vlastně o ničem ()

Jeand´Boa

Život sám přenesený na plátno...velice příjemný snímek z kategorie (zřejmě) romantických komedií, který si v této škatulce poradil i bez sladko-hollywoodských filmových hvězd...obvyklé téma: svatba, střet různých kultur - ale i tak žádné provařené zpracování... Dávají-li na takovéto snímky diváci tak pozitivní ohlasy, pak nemusíme mít obav, že by úroveň diváctva jakkoliv klesala... ()

Blaogranas

Po čase jsem opět zavítal do prostředí romantických komedií a musím říct, že jsem se v tomhle snímku svými "předsudky" nemýlil. V rámci žánru se jedná jen o průměr, který ničím neurazí, ale ani nenadchne; takový typický film na jedno podívání. 2,5*. ()

-soch-

Pre mňa rozhodne jedna z najlepších komédií. Naozaj bomba. Bez akejkoľvek hviezdy v hlavnej úlohe, či zvučného mena na režisérskej stoličke sa táto komédia stala jednou z najobľúbenejších komédií. Akurát, že v kresle producenta sedel Tom Hanks a ten vedel, že do čoho ide. Absolútne najlepšou vecou sa pre mňa stal ohromujúci slovenský dabing, ktorý takisto patrí medzi moje najobľúbenejšie. Jeden z najlepších slovenských hercov STANO DANČIAK v dabingovej úlohe Pulynho otca (ak som napísal zle, opravte ma) bol super! Ďalej hrali: ZUZKA FIALOVÁ, PETER SKLÁR, ZUZANA KRONEROVÁ, TÁŇA RADEVA a ešte veľká kopa hercov od FARKAŠA cez KOVÁRA až po ULICKÚ. Práve tu ma presvedčila dabingová režisérka DANIELA HRONCOVÁ, že svoju profesiu výborne ovláda a i keď jej manžel robil v Markíze hlavného dramaturga - na tento lenoxácky post sa dostala právom! Škoda, že Lenox zanikol. Naposledy tuším režírovala Vianočnú koledu v CMH Štúdiu. + Výborné dialógy M. Šeba. ()

Solly

Velmi milá komedie u které se sice člověk nerozerve smíchy, ale dobře se pobaví. Rozhodně to není postaveno na žánrových klišé, ale máte pocit, že je to ze života. A ono skutečně :) ()

chlebos

Není ničím vyjmečný, ale celou dobu jsem se usmíval a několikrát jsem se hlasitě zasmál a po skončení mi bylo jako po dobře vydařené rodinné sešlosti. Navíc ta okena skutečně zabírá:)) ()

haWranka

Tohle je film ve svém žánru na svém místě! Tolik jsem se pobavila! Víte, nikdo nemůže nemít rád potrhlýho tatínka s okenou. A nikdy byste nevěřili, co všechno pochází z řečtiny:) ()

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

12.11.2014

Moje tlustá řecká svatba byla před 12 lety totálním zjevením. Z pětimilionové indie se vyklubala nejvýdělečnější romantická komedie všech dob, aniž by se film byť jedinkrát dostal do čela amerického… (více)

Můj další řecký příběh

Můj další řecký příběh

23.06.2006

Existuje mnoho příběhů o ženách či dívkách, které z ošklivé kačeny se změnily na krásné labutě. Za všechny třeba Ošklivka Betty, Když jedna bota sedí, Popelka (a všechny ty filmy na ní založené,… (více)