Pád anděla

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Thriller

USA, 2019, 121 min

Jak už jste si tady mohli přečíst několikrát, záporák ve třetím pokusu o záchranu amerického prezidenta v rámci jedné série je k rozpoznání již v první čtvrhodince, i tak se ale celkově nejedná o takový průser, jaký jsem se sestupnou tendencí u Pádů čekal. Velmi patriotický Olympus mě kdysi zcela ohromil, výlet do Londýna už tolik ne. Poslední Žererádova střílečka na účet nejvyšší kanceláře USA stojí někde na pomezí mezi dvěma předchozími částmi a zapisuje se do historie jako jedno z těch koukatelných béček roku 2019.(5.1.2020)

• PROCESOR

Klasická taškařice, kde hlavní hrdina patří k prezidentový ochrance a je nespravedlivě obviněn z jeho atentátu. A tak mu nezbývá než se vydat proti celému systému, který ho doposud živil. Musí se do toho zavlíst ještě jeho vyděšená žena a malá dcerka a také ztracený otec, který se našel po 30. letech. Pak musí pár prima agentů-agentek z FBI zemřít a ukázat prstíkem na prohnilí systém soukromého sektoru. Celý se to zamíchá a je to, počkat na něco sem zapomněl, na závěr musí ještě proletět hodně nízko stíhačky, nebo aspoň ukázat vlaječku…(18.1.2020)

• Nevka

Jednoduchá a přímočará opičárna, která se snaží být místy hrozně sofistikovaná, ale překvapit dokáže pořádně jenom jednou (svým "vyšším padouchem"). I to se jí ale daří víceméně jen díky tomu, že už od tvůrců žádný reálný zvrat nečekáte. Jinak se postavy chovají ke svému postavení a znalostem až příliš hloupě. Třeba taková FBI, která nenajde havarované auto o kousek dál po silnici nebo vojáci, které při útoku dronů nenapadne naskákat do jezera. Gerard má navíc svá nejlepší léta za sebou, ale i přes otřesnou úvodní sekvenci mu tu postavu časem začnete věřit. Ke všemu má za ženu Piper Perabo, která je minimálně v tomto filmu opravdu k nezaplacení. Jinak film vlastně nenudí a pořád se něco děje. Například kratochvíle s tatíkem v lese se docela povedly a pocit nespravedlivého obvinění spolu s "netaktickým" jednáním viceprezidenta to drží aspoň na nějaké úrovni. Doufám, že už to Butler se zachraňováním prezidentů zabalí a moc nechápu, kde se vzalo 76%. Ale budiž. Je to názor lidu. P.S.: Angel sice dostal do vínku i R-ko, ale to využívá mnohem méně, než by vzhledem k masakrům na plátně mohl.(18.9.2019)

Po White House padla budova nemocnice, jinak nikdo vyjma obyčejných agentů FBI a zlosynů nepadl v oběť. Je trošku smutné již ve druhé minutě filmu zjistit, kdo že bude zlosyn usilující o bonus cash k aktuálnímu platu. A když divák ví, kdo že je ten tajemný lotr a současně to, že hlavní hrdina a prezident musí přežít, ztrácí film naprosto smysl. 52 % Celosvětový příjem k 12. 12. 2019: $133,365,452, což je 3,33 násobek rozpočtu(13.12.2019)

• Kaka

Při sledování prvních deseti minut je vám jasné, jak to všechno dopadne. Jde pouze o to, kolik Butler vykostí padouchů a jestli vybouchne jeden barák a nebo víc. Chválím osvěžení v podobě Nicka Nolteho aka táťky zálesáka a pár dobrých momentek, resp. dobrých akčních nápadů. Především pak úvodní scénu na řece a poslední souboj, který byl paradoxně asi nejvěrohodnější ze všech a také velmi krátký. Je nezáviděnihodné, že zbourání nemocnice vypadá superrealisticky a mraky ostatních sekvencí je čistokrevná fušeřina. Na jedno pokoukání pro fandy série, potažmo akčních filmů asi ještě OK, ale prosím po čtvrté ať už nic nepadá.(18.11.2019)