Pád anděla

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Thriller

USA, 2019, 121 min

Mike Banning tentokrát nechrání jen prezidenta, ale snaží se očistit i své jméno. Oproti dvěma předchozím dílům se film drží trochu při zemi. Bouchání a střílení je tu samozřejmě dost, ale působí to poněkud jednotvárně. Neprospívá ani předvídatelnost a kdyby Waugh vyložil karty na stůl hned na začátku, udělal by lépe. Zkreselný hlas v telefonu, o jehož identitě všichni vědí, by pak nepůsobil tak směšně. Ale koukat se na to dalo. Film si drží solidní tempo, akce, byť nenápaditá, má říz a Butler a spol. si své role užívají, takže celkově jsem docela spokojen. Tak snad za to Jada Pinkett Smith nebude chtít Oskara. 60%(1.12.2019)

Obsahuje spoilery: "Prezident Trumbull leží v kómatu a celý váš tým je po smrti... Až na vás!" Gerard Butler potřetí jako specialista na ochranu prezidenta, který rád střílení záporáky do hlavy. Autoři už nejedou šablonu ze série Smrtonosné pasti. Tady stejně jako například ve filmu 96 hodin vykrádají Uprchlíka. Kdosi s pomocí sebevražedných dronů zaútočí na prezidenta. Ten skončí v kómatu a náš hrdina se dozvídá, že z útoku je podezřelý právě on. A tak vezme roha a na vlastní pěst pátrá po tom, kdo je za to zodpovědný. Nic zásadního, nového nebo neokoukaného film nenabízí. Z této série je to nejlépe zpracovaný díl. - 60%.(17.2.2020)

• PROCESOR

Klasická taškařice, kde hlavní hrdina patří k prezidentový ochrance a je nespravedlivě obviněn z jeho atentátu. A tak mu nezbývá než se vydat proti celému systému, který ho doposud živil. Musí se do toho zavlíst ještě jeho vyděšená žena a malá dcerka a také ztracený otec, který se našel po 30. letech. Pak musí pár prima agentů-agentek z FBI zemřít a ukázat prstíkem na prohnilí systém soukromého sektoru. Celý se to zamíchá a je to, počkat na něco sem zapomněl, na závěr musí ještě proletět hodně nízko stíhačky, nebo aspoň ukázat vlaječku…(18.1.2020)

S tejto Fallen série pre mňa najlepší kúsok. Jednotka bola fajn, zaujala predovšetkým prostredím, dvojka bola iba ľahko nadpriemerná strielačka a trojka ukáže Buttlera na úteka, čo ma osobne najviac bavilo. Netvrdím, že príbeh je niečo extra, práve že, je už ohraný a predvídateľný, ale pod režisérskym okom Rica Romana Waugha (výborné filmy s väzenia Felon a Shot Caller) to ma šmrnc, tempo a predovšetkým veľmi pekne natočené akcie, ale aj solídneho zloducha, ktorý vie zatopiť pod kotlom. P.S.: aj scéna za titulkami je super. 75% - 4*(16.3.2020)

Je to sice blbé, že by si člověk při každé druhé scéně mohl hlavu ukroutit, ale zábavné, skutečně zábavné, navíc mi to přišlo ideologicky sympatické. Pojmout kritiku zbrojařského průmyslu jako nekončící akční jízdu, to má prostě svoje kouzlo. Snad jen Freemanovi bych doporučil lépe si volit role, ke křoví někde na divadle je cesta od zeleniny v tomhle filmu docela krátká.(20.11.2019)