Tchyně a uzený (TV film)

Česko, 2011, 84 min

Synek na zabití, matka na zabití, nevěsta aby si hodila mašli sama. Sice xtá variace na známé téma, ale dobře udělaná. Výborná scénka s protézou, perfektní role Jitky Čvančarové. A Libuše Švormová krásně dozrála do postav přesvědčivých semetrik. Místy to sice spělo k přehnanostem dobrým spíše do amerického thrilleru na dané téma, ale bez uzardění dávám za 4.(13.12.2012)

• zdenny

Nevím to jistě, ale myslím si, že byl tento film natočen v koprodukci s ČT. Proto tak vysoké hodnocení. Chci všechny upozornit na to, že takovéto stejné příběhy máme v každém tisícidílném seriálu na Nově nebo Primě. Pokud se vám líbilo toto, nevím, proč se vám nelíbí např "Rodinná pouta". Takže si myslím, že se ze strany vysokohodnotících jedná tak trochu o pokrytectví. Tedy v případě, že tisícidílným seriálům dávají odpad nebo jednu hvězdu tak, jak káže uniformnost csfd. Jinak co se týče samotného filmu, je to příběh, který se prostě stává. Vlastně se stávají i horší věci. A možná je dobře, že byl poměrně krátký a nehluboký, protože být to natočeno trapným způsobem ála "Tajnosti", hodnocení by bylo daleko vyšší a mě by to naštvalo ještě víc. PS: Žádnou postavu v příběhu bych neodsuzoval. Matka chtěla synáčka pro sebe, když ho celý život vychovávala sama. Synáček byl za ty roky zcela v její moci, proto věřil víc jí než své ženě. A ta děvka byla prostě zlatokopkou. Faktem je, že manželka měla od toho trouby odejít dřív.(3.2.2011)

Typicky český klasický televizní film. Zajímavá zápletka, dobré výkony herců. Pár vydařených pokusů o vtip. V současné tvorbě je málo takovýchto filmů. Většinou jde o snahu někoho napodobit a výsledek pak vyzní trapně. Ale těmto tvůrcům dík. Tchyni podobného typu jsem zažila. Nepomlouvala před manželem , ale před každým koho potkala, včetně příbuzných. Věrohodně vyprávěla vylhané historky tak, že jí to všichni věřili.(17.1.2011)

Jsem z toho trochu zmatená.. bylo to dobré nebo průměrné a jak to vlastně ohodnotit? Příběh se mi docela líbil a velmi mě překvapilo, že jsem konec hned na první pohled neprokoukla (ani na druhý a třetí.. no nic). I když Sandra nepatří mezi mé oblíbenkyně, tak tady se mi poměrně líbila... i když ten její hlas bez intonace trochu mate, ale zvykla jsem si. Oproti tomu Jitka asi v roli největší mrchy taky nebyla špatná. Název sice nechápu, ale tak moc jsem sympatizovala s hlavní hrdinkou, Sandrou, a přála jsem si, aby toho svýho propleskla...Asi musím dát za 4, protože i když se mi konec zdál trochu nedokončený, tak ve své podstatě byl velmi hlubokomyslný.(9.8.2011)

Poté, co jsem se na CSFD dozvěděl, že mohu čekat skutečně vynikající výkon komparzu (byl vážně fenomenální:-)), nenechal jsem si ujít příležitost shlédnout v rámci pracovního úkonu drama Tchyně a uzený, které jsem původně mylně pokládal za komedii. Moc se mi líbily některé herecké výkony, ocenil jsem i určitou výpravnost (na televizní počin nad očekávání vypracovanou), ale především jsem ocenil srozumitelný a nemoralizující příběh o lidské sobeckosti, ale i velkorysosti.(15.1.2011)

• - Natáčanie prebiehalo v Brne a Jevišoviciach. (dyfur)