Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Scénář k televizní adaptaci knížky Simony Monyové Tchyně a uzený napsala Eva Papoušková. Hlavní hrdinka příběhu Sylvie si bere za muže jedináčka, který je silně citově připoután ke své matce. Matka Alžběta si nedokáže představit, že by měla o svého syna Hynka, mladého lékaře, přijít, nebo se o něj dělit s jeho manželkou. Proto se nejprve snaží sňatku zabránit, a když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství. Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchýní o jejího syna a svého manžela. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v pětatřiceti letech nedokáže vzepřít matce, zaslouží manželku, nebo jen soucit... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (163)

gilmore_girl 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mi drasalo nervy. Pitoma putka, co si vezme jeste pitomejsiho chlapa zavisleho na mamince. Ja bych s nim nezustala ani minutu, natoz u tchyne (ta byla fakt krasne na zabiti), takze jsem jen znechucene sledovala, jak nelogicky a trapne se ta nana chova, pricemz na konci jsem si malem rvala vlasy. Jasne, kdyby hned odesla, zbyla hodina filmu by nemela o cem byt... ale to by bylo na mou dusi lepsi reseni. S prichodem stetky Cvancarove uz jsem byla presvedcena, ze dam odpad, ale prece jen byla Svormova tchyne s velkym T. Hlaska "Tchyne a uzeny - nejlepsi jsou studeny" je to jedine, co jsem si z tehle blbiny odnesla. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Pravdivý příběh o sžíravé nenávisti, jejíž pramen nikdy nevyschne. Přestože jméno Simony Monyové vzbuzuje rozpaky, televizní adaptace jedné z těch tenounkých knížeček bez intelektuální hodnoty naznačuje, že i sebehorší paskvil má jakous takous šanci uspět. Tady se o to postarala především Libuše Švormová v roli sobecké matky, zlé, panovačné ženské, která žárlí a tyranizuje svou snachu jen proto, že se bojí ztráty zájmu u svého syna a výsadního postavení v domě. Vynikající studie lidského charakteru. ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Ačkoli jsem nikdy neměl o Monyové valné mínění, tento film mě vcelku příjemně překvapil. Některé situace tam mi sice přišly trochu přehnané, ale jinak v podstatě souhlasím s názory ostatních, že film působí dojmem, že je hodně ze života. Sandra Nováková zde má možná jednu z nejhezčích rolí, v jaké kdy hrála, Libuše Švormová je naprosto fantastická, a bavila mě tam i ta Čvančarová, která je v roli té rajdy neskutečně sexy. Jak podobnou televizní produkci v podstatě ignoruji, tento náhodný objev mě nečekaně chytnul a nepustil až do konce. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Výborné!! Nevím, co víc by český televizní divák chtěl.. Česká televize zvolila ideální poctu zavražděné Simoně Monyové, jejíž knížka posloužila jako předloha k televizní filmu, který ocení především ti, jenž nějakou tu zkušenost s tchýní mají. Sylvie si vezme za muže jedináčka, lékaře Hynka, kterého pojí silný citový vztah k matce. Ta udělá snaše ze života peklo a synáček (paradoxně asi nejméně věrohodná postava) se ukáže jako solidní blb. Tvůrci naštěstí netlačí za každou cenu na pilu a nesnaží se šokovat nějakými vypjatými momenty, ale předkládají všem srozumitelný a vlastně velmi jednoduchý příběh, který skvěle graduje. Závěr výborný a na české poměry velmi nečekaný, ústřední trio Libuše Švormová, Sandra Nováková a Martin Trnavský jsou minimálně na pochvalu!! ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zpracování klasicky televizní, herecké výkony Sandry a Jitky na pohodu. Problém mám ale s Monyovou, která má ty svoje lidský příběhy tak strašně našponovaný, až je to k neuvěření. V podstatě Sandra dostávala příšernou sodu a tchýně byla zralá na pěstí. Humor jsem v tom nenašel, spíš jsem výkon tchyně vnímal jako osobní trýzeň a sebemrskačství. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Natáčanie prebiehalo v Brne a Jevišoviciach. (dyfur)
  • Název filmu pochází z lidového prostořekého úsloví: „Tchýně a uzený, nejlepší jsou studený.“ (sator)

Reklama

Reklama