Tchyně a uzený (TV film)

Česko, 2011, 84 min

Děj filmu hroznej. Každou chvíli jsem měl nutkání to přepnout, protože tohle se v realitě skutečně děje. A to mi je velmi proti srsti. Libuše Švormová - panovačná matka, které jde její role uvěřit; Jitka Čvančarová - klasicky hrozná (vrať se do Ordinace a už se nevracej); Sandra Nováková - sexy, ale nechá ve filmu na sobě dříví štípat; Martin Trnavský - dobrák, ale ve vleku matky. Potěšilo mě, že se to odehrává v Brně, kde jsem některá místa poznal.(17.1.2011)

Ignorantský manžel a zákeřná tchýně aneb Mladá saň vydrží více než stará. 1) 76letá Libuše Švormová sedne do role parádně. I 29letá Sandra Nováková je fajn. Jen tu její posedlost 41letým Martinem Trnavským nějak nechápu. 33letá Jitka Čvančarová výstižně předvádí, jak na chlapy (a na tchýně). 2) Aby se story mohla odehrát, musí se novomanželka chovat jako hloupá husa, tchýně jako zákeřná babizna a manžel jako bezcharakterní slaboch. Je proto zbytečné vytýkat autorům, že se děje to, co se děje. Navzdory absurditě předváděného bychom okolo nás, obávám se, našli hodně podobných příběhů.(28.5.2018)

Dle mého mínění šedesát dva procent za tento film je málo. S největší pravděpodobností je to film spíš pro ženy než muže, takže muži prosím buďte hodní.Tchyně a uzený je film ze života a vykresluje situaci přesně tak, jak by mohla a pravděpodobně i probíhá v některých rodinách. Celý film táhnou tři postavy. Hlavní hrdinka je mladá neprůbojná a zamilovaná do staršího pana doktora, který stále bydlí se svoji starou osamocenou nemocnou matkou. Vedlejší postava paní Švormové je ale zahrána tak dobře, že máte pocit, že hlavních hrdinů je více. Pan doktor je takový typický egoistický chlapík, který si moc hlavu s city nedělá a hlavně nechce doma nic řešit. Potvrzuji, že některé matky synů opravdu takové nepřející intrikánky jsou. Potvrzuji, že taková situace, jako byla v domě, by každou snachu naprosto otrávila. Potvrzuji, že někteří synové tací opravdu jsou. Než aby čelili konfliktu, utečou. Tím se dostávám ke scénáři, opět je děj založen na tom, že není vše vyřčeno a tudíž nemůže být i vše vysvětleno. Nápad s broží je dokonalý a svědčí o tom, že pan doktor nebyl až zas tak špatný. I když konec je věrohodný (potvrzuje, že pan doktor je pěkný pásek), říkáte si , že vy byste se jistě zachovala jinak. Jenže žena, když se zamiluje, ztrácí mozek. Pak když prozře, už se o tom prostě bavit nechce -ve filmu snacha. Žena, když o něco bojuje, tak je urputná a jde do krajností. A pak zpětně uznává chyby-ve filmu tchyně. A doktoři, kteří tak rychle přejdou od jedné životní partnerky ke druhé, nejsou věrné typy. A až přejde nějaký čas, nastávající nová partnerka bude řešit stejnou situaci jako prožívala kvůli ní ta stará. Říkám "příběh jako ze života".(3.12.2013)

Jsem z toho trochu zmatená.. bylo to dobré nebo průměrné a jak to vlastně ohodnotit? Příběh se mi docela líbil a velmi mě překvapilo, že jsem konec hned na první pohled neprokoukla (ani na druhý a třetí.. no nic). I když Sandra nepatří mezi mé oblíbenkyně, tak tady se mi poměrně líbila... i když ten její hlas bez intonace trochu mate, ale zvykla jsem si. Oproti tomu Jitka asi v roli největší mrchy taky nebyla špatná. Název sice nechápu, ale tak moc jsem sympatizovala s hlavní hrdinkou, Sandrou, a přála jsem si, aby toho svýho propleskla...Asi musím dát za 4, protože i když se mi konec zdál trochu nedokončený, tak ve své podstatě byl velmi hlubokomyslný.(9.8.2011)

Trnavský zahrál mamánka jak víno,bože takový chlapi sou uplně ubohý.No a mít takovou tchýni je snem každé ženušky:-))Hodně dobrá byla postelová scéna kdy Trnavský podvádí svoji choť se služkou Čvančarovou.trnavský se jen ohlíd kdo že je nachytal a pěkně číslo dokončil.Idiot pak vzal kytku a šel žádat o odpuštění,,chudák,asi moc rozumu nepobral.:-)No a Čvančarce to opět hodně seklo:-)))(17.12.2012)

• - Natáčanie prebiehalo v Brne a Jevišoviciach. (dyfur)