Tchyně a uzený (TV film)

Česko, 2011, 84 min

Řekla bych, že si tento televizní film rozhodně zaslouží víc, než zde uvedených 62 procent. Nebo nevím, co všechno by ještě televizní divák chtěl. Já seděla celou dobu u obrazovky jako přikovaná, ze začátku jsem se dobře bavila, postupem času jsem stále více trnula, jak jsem s hlavní hrdinkou soucítila, film skvěle gradoval a naprosto nepředvídatelně končil. Za mě minimálně 4 hvězdy, z televizní tvorby patří určitě k tomu lepšímu.(25.12.2013)

• Radiq

Na zasmání tam byla jedině hláška, ve které se vyskytuje název filmu a jinak to bylo prostě o sviňské nerudné tchýni, takže se divím, že na začátku nebyla informace o tom, že film je založen na skutečné události. Jinak je to takovej obyč film, kterej neurazí ani nepotěší a proč se nakonec spolu ty dvě skámošily, to jsem asi nepochopil...(27.6.2015)

• Malarkey

Zpracování klasicky televizní, herecké výkony Sandry a Jitky na pohodu. Problém mám ale s Monyovou, která má ty svoje lidský příběhy tak strašně našponovaný, až je to k neuvěření. V podstatě Sandra dostávala příšernou sodu a tchýně byla zralá na pěstí. Humor jsem v tom nenašel, spíš jsem výkon tchyně vnímal jako osobní trýzeň a sebemrskačství.(6.12.2015)

Děj filmu hroznej. Každou chvíli jsem měl nutkání to přepnout, protože tohle se v realitě skutečně děje. A to mi je velmi proti srsti. Libuše Švormová - panovačná matka, které jde její role uvěřit; Jitka Čvančarová - klasicky hrozná (vrať se do Ordinace a už se nevracej); Sandra Nováková - sexy, ale nechá ve filmu na sobě dříví štípat; Martin Trnavský - dobrák, ale ve vleku matky. Potěšilo mě, že se to odehrává v Brně, kde jsem některá místa poznal.(17.1.2011)

Jako ano, ale čekal jsem od toho daleko více. Čvančarka byla na tu roli dredaté zpěvačky docela stará. Navíc by tak působila že má dost věcí na háku a pak je z ní taková intrikánka..... Že má matka malý důchod? Vždyť z něj táhla i hospodyni. Tak jako výmluva na komplikaci s odstěhováním dost neobstojí. A ten konec.... to ji exsnacha přišla litovat, nebo se ji tiše smát? Jsem z toho takový rozpolcený.(17.1.2011)

• - Natáčanie prebiehalo v Brne a Jevišoviciach. (dyfur)