Tchyně a uzený (TV film)

Česko, 2011, 84 min

Pokud přísloví "tchýně a uzený, nejlepší jsou studený" znamenalo po režisérku natočit opravdu "studený" filmový dlabanec, pak to byla trefa přímo do černého. Výborný námět a průměrnou kameru sráží na kolena podprůměrná S.Nováková v roli Sylvie, kterou v nejtěžších momentech zachraňuje (falešnou rukou) naprosto nadprůměrná L.Švormová, aby v zápětí dostala "ránu útěchy" od průměrné J.Čvančarové!(17.1.2011)

film byl průměrný, souhlasím s komentářem sona 123 ta to vystihla naprosto přesně, asi není co víc dodávat, když se žije v jednom domě s tchýní, dřív nebo později musí nastat problémy, kor když je syn jedináček, to se všechno dalo předvídat, a herci svou roli taky zahrály fajnově, takže ani není co moc vytýkat, na to, že je to český film, mohlo to být daleko hůř natočeno a to se naštěstí nestalo.(17.1.2011)

• gilmore_girl

Tak tohle mi drasalo nervy. Pitoma putka, co si vezme jeste pitomejsiho chlapa zavisleho na mamince. Ja bych s nim nezustala ani minutu, natoz u tchyne (ta byla fakt krasne na zabiti), takze jsem jen znechucene sledovala, jak nelogicky a trapne se ta nana chova, pricemz na konci jsem si malem rvala vlasy. Jasne, kdyby hned odesla, zbyla hodina filmu by nemela o cem byt... ale to by bylo na mou dusi lepsi reseni. S prichodem stetky Cvancarove uz jsem byla presvedcena, ze dam odpad, ale prece jen byla Svormova tchyne s velkym T. Hlaska "Tchyne a uzeny - nejlepsi jsou studeny" je to jedine, co jsem si z tehle blbiny odnesla.(19.1.2011)

Stálo za vidění, na tvorbu ČT je to mírný nadprůměr (což na poměry ČT není málo, ha ha). Dobrý je zde realismus a nekompromisní drsnost příběhu, který se v ne až tak odlišnýchj podobách odehrává napříč touhle společností. Kazí to pár placatých replik a místy syžetová doslovnost a chtěnost, např. ona scéna nevěry -- opravdu musela manželka i tchyně přijít domů téměř nejednou, aby "byly u toho"? Tak trochu zpozdilí Bakaláři... Ztráta času to ale není.(9.8.2011)

Rád bych všechny upozornil, aby jim za žádných okolností neunikl tento film. Činím tak z jediného a prostého důvodu - v komparzu tam hraju já! :) EDIT po shlédnutí filmu: Vidět jsem tak nakonec celkem dost, takových dobrých 15s. by to dohromady dalo :)) Ale vážně - co se příběhu týče, tak vcelku očekávaná odrhovačka, trochu více naivní. Když ale přihlédneme k tomu, že to je český film a navíc ještě televizní, pak jsou 3* na místě ;)(8.8.2010)