poster

Tchyně a uzený (TV film)

Drama

Česko, 2011, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • quixote
  ***

  Výborně natočené, slušně zahrané (L.Švormová věru nezklamala), s atmosférou a dramatickým tahem, ale jinak jen x-tá variace na omleté téma, navíc hodně předvídatelná, v podstatě bez překvapení, což se týká i typů a vývoje postav a jejich hereckého obsazení. Honajz má pravdu, že se tu najde i dost nelogických děr. Závěr je sice uvěřitelný, ale působí spíš dojmem, že chce diváky spíš trochu šokovat nebo kázat cosi hodně otřepaného o „božích mlýnech“ nebo o tom, že s čím kdo zachází..... Originální a pod kůži jdoucí scénář jako byla režisérčina minulá „Nespavost“ se bohužel nerodí každý den! Osud spisovatelky Monyové filmu ex post dodal tragický rozměr.(17.1.2011)

 • annie8191
  ****

  Řekla bych, že si tento televizní film rozhodně zaslouží víc, než zde uvedených 62 procent. Nebo nevím, co všechno by ještě televizní divák chtěl. Já seděla celou dobu u obrazovky jako přikovaná, ze začátku jsem se dobře bavila, postupem času jsem stále více trnula, jak jsem s hlavní hrdinkou soucítila, film skvěle gradoval a naprosto nepředvídatelně končil. Za mě minimálně 4 hvězdy, z televizní tvorby patří určitě k tomu lepšímu.(25.12.2013)

 • dawe787
  ****

  Tak opět se ukázalo, že se umí točit i dobré věci! Švormovka nezapřela svůj talent hrát nemilou tchýni a kolotoč událostí a náhod tak zamavál s naším hlavním párem až jsem šel chvílemi do kolen a ve finále docela čuměl s otevřenou hubou. Divím se, jakou měla Sylva trpělivost se svým mamánkem a Nováková skvěle zahrála moment překvapení na časté ostré reakce své nové tchýně. Toto doporučuji všem mladým párům, kteří jen v koutku duše uvažují o společném bydlení s rodiči!(17.1.2011)

 • demovka
  ****

  Dle mého mínění šedesát dva procent za tento film je málo. S největší pravděpodobností je to film spíš pro ženy než muže, takže muži prosím buďte hodní.Tchyně a uzený je film ze života a vykresluje situaci přesně tak, jak by mohla a pravděpodobně i probíhá v některých rodinách. Celý film táhnou tři postavy. Hlavní hrdinka je mladá neprůbojná a zamilovaná do staršího pana doktora, který stále bydlí se svoji starou osamocenou nemocnou matkou. Vedlejší postava paní Švormové je ale zahrána tak dobře, že máte pocit, že hlavních hrdinů je více. Pan doktor je takový typický egoistický chlapík, který si moc hlavu s city nedělá a hlavně nechce doma nic řešit. Potvrzuji, že některé matky synů opravdu takové nepřející intrikánky jsou. Potvrzuji, že taková situace, jako byla v domě, by každou snachu naprosto otrávila. Potvrzuji, že někteří synové tací opravdu jsou. Než aby čelili konfliktu, utečou. Tím se dostávám ke scénáři, opět je děj založen na tom, že není vše vyřčeno a tudíž nemůže být i vše vysvětleno. Nápad s broží je dokonalý a svědčí o tom, že pan doktor nebyl až zas tak špatný. I když konec je věrohodný (potvrzuje, že pan doktor je pěkný pásek), říkáte si , že vy byste se jistě zachovala jinak. Jenže žena, když se zamiluje, ztrácí mozek. Pak když prozře, už se o tom prostě bavit nechce -ve filmu snacha. Žena, když o něco bojuje, tak je urputná a jde do krajností. A pak zpětně uznává chyby-ve filmu tchyně. A doktoři, kteří tak rychle přejdou od jedné životní partnerky ke druhé, nejsou věrné typy. A až přejde nějaký čas, nastávající nová partnerka bude řešit stejnou situaci jako prožívala kvůli ní ta stará. Říkám "příběh jako ze života".(3.12.2013)

 • R´Hell
  ***

  Jeden z průměrnějších, ale ne z těch nejhorších českých filmů. Jitka Čvančarová si svou roli očividně užívala, však jí mrchy vyloženě sednou. Sandra Nováková je podle mě herečka bez výrazu, nemastná, neslaná. Ono to vlastně celé postrádalo šťávu. Tchyně jsou velmi vděčné téma a tak mi přijde škoda nevyužitého potenciálu. Místo neobratných pokusů o působivé drama, kterých v české produkci vídáme víc než dost, bych uvítala černou komedii, protože těch je jak šafránu.(17.1.2011)

 • - Natáčanie prebiehalo v Brne a Jevišoviciach. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace