Tchyně a uzený (TV film)

Česko, 2011, 84 min

• honajz

Což o to, pobaví to. Je to slušně vystavěné, docela dobře i zahrané. Ale už při závěrečných titulcích po tom nevzdechnete. Taková sofistikovanější volba pro divačky Ordinací a Pojišťoven.Prostě to není úplně blbý, ale víc jak pobavení to nenabízí. Protože to má řadu logických děr včetně nelogického jednání postav. Možná to takhle v realitě funguje, ale pak jsou ti lidi blbí a neprůbojní. Třeba donašečka obědů si to hned z kraje s tchyní rozlije, a zrovna ona napadne pomstychtivou ženu na místo hospodyně? Jinak chytrá ženská, co dokáže osnovat proti snaše, nedokáže domyslet, kam vše může zajít? Manžel je takové pako, že sice matce dokáže lež, ale posléze se manželky nezastane? A proč si ji vlastně bral? Proč vlastně nevíme nic o jejich vztahu, co svatbě pořádně předcházelo? Inu, a to s těmi klíči je také pakárna. Jinak nyní "plnoštíhlá" Čvančarová fakt na role bláznivých studentek nebo co to hrála, nemá.(17.1.2011)

Nebylo to špatné, přestože jsem neočekávala takový konec. Jako "hodnou holku" mě ale namíchlo to, co z filmu vyplývá, a sice že vyhrávají mrchy, jdoucí si za svým cílem přes mrtvoly a ještě se tváří, že vlastně mrchami nejsou.. Příběh i jednotlivé scény velmi dobré, Martin Trnavský pro mě představuje typ herce, který sice stokrát může hrát klaďase, ale protože ho až tak moc nemusím, nevadí mi, když zklame charakterově jako zde. Taky si kladete otázku, zda by se buďto tchýně nebo jedináčci měli "vymýtit"? Jako partnerka jedináčka (jaj, jak mi tuhla krev v žilách při sledování!) jsem proti druhé volbě, jako dcera báječné matky jsem zase proti té první. Každopádně jako zastánkyně happy-endů srážím čtvrtou hvězdičku.(17.1.2011)

Řekla bych, že si tento televizní film rozhodně zaslouží víc, než zde uvedených 62 procent. Nebo nevím, co všechno by ještě televizní divák chtěl. Já seděla celou dobu u obrazovky jako přikovaná, ze začátku jsem se dobře bavila, postupem času jsem stále více trnula, jak jsem s hlavní hrdinkou soucítila, film skvěle gradoval a naprosto nepředvídatelně končil. Za mě minimálně 4 hvězdy, z televizní tvorby patří určitě k tomu lepšímu.(25.12.2013)

film byl průměrný, souhlasím s komentářem sona 123 ta to vystihla naprosto přesně, asi není co víc dodávat, když se žije v jednom domě s tchýní, dřív nebo později musí nastat problémy, kor když je syn jedináček, to se všechno dalo předvídat, a herci svou roli taky zahrály fajnově, takže ani není co moc vytýkat, na to, že je to český film, mohlo to být daleko hůř natočeno a to se naštěstí nestalo.(17.1.2011)

Simona Monyová si poctu v této podobě určitě zaslouží. Dobře zahrané, paní Švormová se neskutečně blýskla ve své věrohodnosti (mile mě potěšily krátce ukázány její fotky z mládí - opravdu byla kus) a to samé i Jitka Čvančarová. Nevím, kdyby Sandra Nováková měla roli Jitky Čvančarové, zda by byl výsledek tak věrohodný. Jitku Čv. si v roli snachy dovedu představit (je to také paní herečka, která umí zahrát hodně poloh). Nicméně všichni čtyři byli dobří a ČT se tento film povedl. Také chci dodat, že takové tchýně, potažmo synkové opravdu existují, takže i předloha není smyšlená a je ze života.(2.12.2013)

• - Natáčanie prebiehalo v Brne a Jevišoviciach. (dyfur)