Zabijáci z maloměsta

Small Town Killers

Zabijaci z malomesta

Komedie / Krimi / Drama

Dánsko, 2017, 90 min

Tahle komedie ma presne to, co ma dobra komedie mit a pokud je divakovi severska tvorba blizka, uspech je myslim zarucen. Nametem je reseni manzelske krize, ktere se trosku zvrtne. Film tezi z postav, ktere jsou vesmes vsechny vyrazne, i ty v malych rolich. A pak vyborne napsane dialogy a velmi dobre herecke vykony. Par hluchych mist se najde, zejmena na zacatku, tech vtipnych je ale tolik, ze v pohode utahnou mych pet hvezdicek. Videno v ostravskem Minikine, 25 divaku.(3.6.2017)

Pohodová záležitosť s typicky severským/škandinávskym humorom. A musím povedať, že párkrát som sa z chuti zasmial. Mužské postavy pobavili, hlavne Proctor... (kto nechápe, pozrieť Banshee :), u žien už to bolo horšie. Herečky to boli slabé a nesympatické. Príbeh v pohode, síce prevarený ale tak krásne naivný a priamočiary, že som sa nestihol takmer vôbec nudiť. 65 %!!(26.10.2017)

Náběh filmu slušný, ale pak to tak nějak drhne a divák se baví jen proto, že se bavit prostě chce. Jeden dobrý for ale film nedělá a tak bruslení na tenkém ledě, mezi krimi a komedií vyzní celkem "na prázdno". A tak zas jen to otřepané: Nápad výborný, zpracování průměrné....škoda, ale jednou to přijít musí!(18.8.2017)

• Necrotongue

Mám vikingskou filmovou a seriálovou tvorbu převelice rád, ale tohle byla od Dánů sprostá zákeřnost. Nejhorší pro mě bylo to, že byl film s pokračujícím časem stále stupidnější, takže vydržet až do konce byla docela výzva. Hvězdičku jsem udělil za vysvětlení, proč nemají Angličané rádi svá těla, jinak byl snímek vtipný asi stejně jako "komedie" Jak ukrást Dagmaru.(29.8.2017)

Parádní černý humor, který mi v poslední době servíruje převážně severská kinematografie, bavil jsem se od začátku do konce. Mírně předvídatelný konec, nicméně to neubralo na zážitku z filmu. Některé scény ve mě vyvolávaly až záchvaty smíchu a dlouho jsem se takto nepobavil. Moje mírně zvrácená část mého já plesala radostí. Dobrá zápletka s notnou dávkou severského humoru mi vyčarovala nejeden výbuch smíchu, proto u mě si film zaslouží 5*, zase trošku jiný humor než je člověk zvyklý z hollywoodských komedií. Jednoduše řečeno: "Tam na severu jsou opravdu jinde." :D(14.4.2017)