Zabijáci z maloměsta

Small Town Killers

Zabijaci z malomesta

Komedie / Krimi / Drama

Dánsko, 2017, 90 min

Nemůžu se rozhodnout, jestli jde o sebereflexí prostoupenou komedii nebo o dánskou národoveckou variaci na Troškovy Babovřesky, kde pohodu, nudu a malé problémy dánského maloměsta získají nebezpečný rozměr až s migranty, kteří se do věci vloží. Tyto tupě archetypální postavičky z narušené ciziny, kde se afektovaně vraždí a neustále chlastá, se ale naštěstí beztak vybijou mezi sebou a Dánský člověk tak může pokračovat dál ve svém poklidném životě malých dějin.(10.6.2017)

Film ve kterém je spousta toho, co by už teď v amerických filmech být nemohlo. A právě proto je to ohromná prdel, ale jak to u seveřanů bývá, prosvítá z toho i smutek - tentokrát nad tím, kam lze až dojít po nějakých letech v manželství. Bavily mně skoro všechny postavy a smál jsem se celkem pravidelně po celou dobu - takže dobrý.(16.6.2017)

• Radek99

Opakované přirovnání k filmu Blbý a blbější přímo z úst protagonistů téhle komedie je trefné, ale ještě trefnější je označení Zabijáků z maloměsta za dánský Kameňák...také tam vystupují policisté a také to skoro vůbec není vtipné... Není všechno zlato, čím se dánská kinematografie pyšní...Zabijákům z maloměsta je lépe se vyhnouti obloukem!(25.6.2017)

Tahle komedie ma presne to, co ma dobra komedie mit a pokud je divakovi severska tvorba blizka, uspech je myslim zarucen. Nametem je reseni manzelske krize, ktere se trosku zvrtne. Film tezi z postav, ktere jsou vesmes vsechny vyrazne, i ty v malych rolich. A pak vyborne napsane dialogy a velmi dobre herecke vykony. Par hluchych mist se najde, zejmena na zacatku, tech vtipnych je ale tolik, ze v pohode utahnou mych pet hvezdicek. Videno v ostravskem Minikine, 25 divaku.(3.6.2017)

Slušná dánská komedie s několika skutečně velkolepými gagy a scénami. Bohužel, po většinu času tyto plusy ustupují mínusům v podobě hluchých a zbytečných scén či rozvláčné příběhové linii, díky níž se film zdá jednou tak delší. Je to škoda, jelikož kdyby byl děj více zhuštěnější a prázdné záběry nahrazeny větším množstvím interakcí mezi hlavními postavami, jistě by se jednalo o překvapivý nadprůměr v rámci dánského filmu a komediálního žánru obecně.(17.6.2017)