Zabijáci z maloměsta

Zabijaci z malomesta

Komedie / Krimi / Drama

Dánsko, 2017, 90 min

• Radek99

Opakované přirovnání k filmu Blbý a blbější přímo z úst protagonistů téhle komedie je trefné, ale ještě trefnější je označení Zabijáků z maloměsta za dánský Kameňák...také tam vystupují policisté a také to skoro vůbec není vtipné... Není všechno zlato, čím se dánská kinematografie pyšní...Zabijákům z maloměsta je lépe se vyhnouti obloukem!(25.6.2017)

Náběh filmu slušný, ale pak to tak nějak drhne a divák se baví jen proto, že se bavit prostě chce. Jeden dobrý for ale film nedělá a tak bruslení na tenkém ledě, mezi krimi a komedií vyzní celkem "na prázdno". A tak zas jen to otřepané: Nápad výborný, zpracování průměrné....škoda, ale jednou to přijít musí!(18.8.2017)

Slušná dánská komedie s několika skutečně velkolepými gagy a scénami. Bohužel, po většinu času tyto plusy ustupují mínusům v podobě hluchých a zbytečných scén či rozvláčné příběhové linii, díky níž se film zdá jednou tak delší. Je to škoda, jelikož kdyby byl děj více zhuštěnější a prázdné záběry nahrazeny větším množstvím interakcí mezi hlavními postavami, jistě by se jednalo o překvapivý nadprůměr v rámci dánského filmu a komediálního žánru obecně.(17.6.2017)

Bohužel ne každý Dánský film kde hraje Ulrich Thomsen jsou Adamova jablka a Ole Bornedal není Anders Thomas Jensen. Film se snaží přesně z tohohle těžit, z atmosféry a černohumorné síly Jensenových filmů. Jenže Bornedal má k ruce sice skvělé herce, ale slabej scénář, kterej je založenej jen sexuálních narážkách, ano na ničem jiném to prakticky nestojí. Pořád se tam padesátníci baví o prcaní, manželských krizích a vydělaných penězích na černo. Sem tam se opravdu povede dobrý fór, ale hlavně posloucháte nevtipné narážky a neskutečným způsobem vás budou srát obě manželky hlavních hrdinů, které si opravdu zaslouží umřít a jak mám rád drsný humor, dělání si prdele z toho vážně postiženého číšníka mi přišlo vtipný asi jako třetí díl Kameňáku, nebo jakýkoliv díl Kameňáku, takže nepřišlo. Nedivim se nízkýmu hodnocení. Když dva dělají totéž, není to totéž. Na 3* a to hodně slabší to vytáhne jen úžasný ruský zabiják kterého hrál skvělý Marcin Dorocinski. Slabé, hodně slabé.50%.(22.10.2017)

Pohodová záležitosť s typicky severským/škandinávskym humorom. A musím povedať, že párkrát som sa z chuti zasmial. Mužské postavy pobavili, hlavne Proctor... (kto nechápe, pozrieť Banshee :), u žien už to bolo horšie. Herečky to boli slabé a nesympatické. Príbeh v pohode, síce prevarený ale tak krásne naivný a priamočiary, že som sa nestihol takmer vôbec nudiť. 65 %!!(26.10.2017)