Zabijáci z maloměsta

Small Town Killers

Zabijaci z malomesta

Komedie / Krimi / Drama

Dánsko, 2017, 90 min

Parádní černý humor, který mi v poslední době servíruje převážně severská kinematografie, bavil jsem se od začátku do konce. Mírně předvídatelný konec, nicméně to neubralo na zážitku z filmu. Některé scény ve mě vyvolávaly až záchvaty smíchu a dlouho jsem se takto nepobavil. Moje mírně zvrácená část mého já plesala radostí. Dobrá zápletka s notnou dávkou severského humoru mi vyčarovala nejeden výbuch smíchu, proto u mě si film zaslouží 5*, zase trošku jiný humor než je člověk zvyklý z hollywoodských komedií. Jednoduše řečeno: "Tam na severu jsou opravdu jinde." :D(14.4.2017)

Severania to vedia, tentokrát si ukrojili krajec na ktorý nemali... Čierna komédia sa strieda s iróniou, žartovný národnostný aspekt funguje polovičato a samotná myšlienka filmu je v princípe jasná od počiatku. Podtitul filmu by som dal ako manželské problémy po dánsky. Priznávam, že som čakal viac.(22.6.2017)

• Necrotongue

Mám vikingskou filmovou a seriálovou tvorbu převelice rád, ale tohle byla od Dánů sprostá zákeřnost. Nejhorší pro mě bylo to, že byl film s pokračujícím časem stále stupidnější, takže vydržet až do konce byla docela výzva. Hvězdičku jsem udělil za vysvětlení, proč nemají Angličané rádi svá těla, jinak byl snímek vtipný asi stejně jako "komedie" Jak ukrást Dagmaru.(29.8.2017)

Bohužel ne každý Dánský film kde hraje Ulrich Thomsen jsou Adamova jablka a Ole Bornedal není Anders Thomas Jensen. Film se snaží přesně z tohohle těžit, z atmosféry a černohumorné síly Jensenových filmů. Jenže Bornedal má k ruce sice skvělé herce, ale slabej scénář, kterej je založenej jen sexuálních narážkách, ano na ničem jiném to prakticky nestojí. Pořád se tam padesátníci baví o prcaní, manželských krizích a vydělaných penězích na černo. Sem tam se opravdu povede dobrý fór, ale hlavně posloucháte nevtipné narážky a neskutečným způsobem vás budou srát obě manželky hlavních hrdinů, které si opravdu zaslouží umřít a jak mám rád drsný humor, dělání si prdele z toho vážně postiženého číšníka mi přišlo vtipný asi jako třetí díl Kameňáku, nebo jakýkoliv díl Kameňáku, takže nepřišlo. Nedivim se nízkýmu hodnocení. Když dva dělají totéž, není to totéž. Na 3* a to hodně slabší to vytáhne jen úžasný ruský zabiják kterého hrál skvělý Marcin Dorocinski. Slabé, hodně slabé.50%.(22.10.2017)

Film ve kterém je spousta toho, co by už teď v amerických filmech být nemohlo. A právě proto je to ohromná prdel, ale jak to u seveřanů bývá, prosvítá z toho i smutek - tentokrát nad tím, kam lze až dojít po nějakých letech v manželství. Bavily mně skoro všechny postavy a smál jsem se celkem pravidelně po celou dobu - takže dobrý.(16.6.2017)