Zabijáci z maloměsta

Small Town Killers

Zabijaci z malomesta

Komedie / Krimi / Drama

Dánsko, 2017, 90 min

Bohužel ne každý Dánský film kde hraje Ulrich Thomsen jsou Adamova jablka a Ole Bornedal není Anders Thomas Jensen. Film se snaží přesně z tohohle těžit, z atmosféry a černohumorné síly Jensenových filmů. Jenže Bornedal má k ruce sice skvělé herce, ale slabej scénář, kterej je založenej jen sexuálních narážkách, ano na ničem jiném to prakticky nestojí. Pořád se tam padesátníci baví o prcaní, manželských krizích a vydělaných penězích na černo. Sem tam se opravdu povede dobrý fór, ale hlavně posloucháte nevtipné narážky a neskutečným způsobem vás budou srát obě manželky hlavních hrdinů, které si opravdu zaslouží umřít a jak mám rád drsný humor, dělání si prdele z toho vážně postiženého číšníka mi přišlo vtipný asi jako třetí díl Kameňáku, nebo jakýkoliv díl Kameňáku, takže nepřišlo. Nedivim se nízkýmu hodnocení. Když dva dělají totéž, není to totéž. Na 3* a to hodně slabší to vytáhne jen úžasný ruský zabiják kterého hrál skvělý Marcin Dorocinski. Slabé, hodně slabé.50%.(22.10.2017)

Film ve kterém je spousta toho, co by už teď v amerických filmech být nemohlo. A právě proto je to ohromná prdel, ale jak to u seveřanů bývá, prosvítá z toho i smutek - tentokrát nad tím, kam lze až dojít po nějakých letech v manželství. Bavily mně skoro všechny postavy a smál jsem se celkem pravidelně po celou dobu - takže dobrý.(16.6.2017)

Tahle komedie ma presne to, co ma dobra komedie mit a pokud je divakovi severska tvorba blizka, uspech je myslim zarucen. Nametem je reseni manzelske krize, ktere se trosku zvrtne. Film tezi z postav, ktere jsou vesmes vsechny vyrazne, i ty v malych rolich. A pak vyborne napsane dialogy a velmi dobre herecke vykony. Par hluchych mist se najde, zejmena na zacatku, tech vtipnych je ale tolik, ze v pohode utahnou mych pet hvezdicek. Videno v ostravskem Minikine, 25 divaku.(3.6.2017)

• Radek99

Opakované přirovnání k filmu Blbý a blbější přímo z úst protagonistů téhle komedie je trefné, ale ještě trefnější je označení Zabijáků z maloměsta za dánský Kameňák...také tam vystupují policisté a také to skoro vůbec není vtipné... Není všechno zlato, čím se dánská kinematografie pyšní...Zabijákům z maloměsta je lépe se vyhnouti obloukem!(25.6.2017)

Igor, ten se nezastaví. Na jedné ruce si zaznamenává odpaněné, na druhé odpravené. A teď si ho najali dva řemeslníci z Nibe, díry kdesi v Dánsku. Cíl? Jejich dvě ženy, co pořád jen brblají, ale nechat se pořádně (nebo alespoň někdy) ošukat, to ne. Ale Igor je taky opilecká mluvka a tak jejich ženušky kontrují bábinkou ze staré dobré Anglie. Zabijáci z maloměsta jsou příjemnou černočernou komedií. Zvláště Igor a jeho jízda taxikem je náporem na bránice, ale ani ostatní se nedají zahanbit a své vtipné okamžiky mají. Vše je samozřejmě podloženo solidním herectvím všech zúčastněných a pevnou Bornedalovou režií.(1.6.2017)