Zabijáci z maloměsta

Small Town Killers

Zabijaci z malomesta

Komedie / Krimi / Drama

Dánsko, 2017, 90 min

Severania to vedia, tentokrát si ukrojili krajec na ktorý nemali... Čierna komédia sa strieda s iróniou, žartovný národnostný aspekt funguje polovičato a samotná myšlienka filmu je v princípe jasná od počiatku. Podtitul filmu by som dal ako manželské problémy po dánsky. Priznávam, že som čakal viac.(22.6.2017)

Igor, ten se nezastaví. Na jedné ruce si zaznamenává odpaněné, na druhé odpravené. A teď si ho najali dva řemeslníci z Nibe, díry kdesi v Dánsku. Cíl? Jejich dvě ženy, co pořád jen brblají, ale nechat se pořádně (nebo alespoň někdy) ošukat, to ne. Ale Igor je taky opilecká mluvka a tak jejich ženušky kontrují bábinkou ze staré dobré Anglie. Zabijáci z maloměsta jsou příjemnou černočernou komedií. Zvláště Igor a jeho jízda taxikem je náporem na bránice, ale ani ostatní se nedají zahanbit a své vtipné okamžiky mají. Vše je samozřejmě podloženo solidním herectvím všech zúčastněných a pevnou Bornedalovou režií.(1.6.2017)

Náběh filmu slušný, ale pak to tak nějak drhne a divák se baví jen proto, že se bavit prostě chce. Jeden dobrý for ale film nedělá a tak bruslení na tenkém ledě, mezi krimi a komedií vyzní celkem "na prázdno". A tak zas jen to otřepané: Nápad výborný, zpracování průměrné....škoda, ale jednou to přijít musí!(18.8.2017)

Film ve kterém je spousta toho, co by už teď v amerických filmech být nemohlo. A právě proto je to ohromná prdel, ale jak to u seveřanů bývá, prosvítá z toho i smutek - tentokrát nad tím, kam lze až dojít po nějakých letech v manželství. Bavily mně skoro všechny postavy a smál jsem se celkem pravidelně po celou dobu - takže dobrý.(16.6.2017)

Bohužel ne každý Dánský film kde hraje Ulrich Thomsen jsou Adamova jablka a Ole Bornedal není Anders Thomas Jensen. Film se snaží přesně z tohohle těžit, z atmosféry a černohumorné síly Jensenových filmů. Jenže Bornedal má k ruce sice skvělé herce, ale slabej scénář, kterej je založenej jen sexuálních narážkách, ano na ničem jiném to prakticky nestojí. Pořád se tam padesátníci baví o prcaní, manželských krizích a vydělaných penězích na černo. Sem tam se opravdu povede dobrý fór, ale hlavně posloucháte nevtipné narážky a neskutečným způsobem vás budou srát obě manželky hlavních hrdinů, které si opravdu zaslouží umřít a jak mám rád drsný humor, dělání si prdele z toho vážně postiženého číšníka mi přišlo vtipný asi jako třetí díl Kameňáku, nebo jakýkoliv díl Kameňáku, takže nepřišlo. Nedivim se nízkýmu hodnocení. Když dva dělají totéž, není to totéž. Na 3* a to hodně slabší to vytáhne jen úžasný ruský zabiják kterého hrál skvělý Marcin Dorocinski. Slabé, hodně slabé.50%.(22.10.2017)