Karavan smrti

Ken Stachnik

Tom Nagel

Scénografie:

Ryan Pilz

Zo začiatku to berie človek s rezervou ale postupne pribúdajú dosť fatálne scény a dejovo sa to utápa v čoraz väčšej banálnosti. Doslova to neskutočne otrávi, fakt zle zostavení obživlí karavan ani len tú ošuntelú Denise Richards si tam nemôžeme poriadne vychutnať. /5%/(27.6.2019)

• LIVINGDEAD

Škoda... Už když jsem viděl vlevo dole na obrazovce +16, tak mi bylo jasné, že se nebude jednat o krvavý horror. Karavan je posedlý duchem sériového vraha a hledá oběti. A tak se stávají různé nehody a členové rodinky ubývají a ubývají...(2.7.2018)

• ricci.s

Členovia jednej rodinky začnú rad radom umierať uprostred púšte vďaka podivným nehodám, pretože ich karavan je prekliaty. Patril totiž sériovému vrahovi, takže im začne vyvádzať nezbednosti. Nie že by som pri tom nejako vyložene trpel, ale vraždy nie sú veľmi krvavé, brutality je len minimum, duch s natiahnutou tvárou už patrí do hororového dôchodku, a film určite nezaujme ani originálnym dejom, ani oslnivým scenárom, ani inteligenciou rozuzlenia. Úplne podpriemerné béčko, ktoré vyšumí rýchlosťou blesku a nikto sa nad ním podľa mňa pozastavovať nebude.(23.6.2018)

• *CARNIFEX*

Výbornú myšlienku v podobe vraždiaceho karavanu, zabila všetka ostatná realizácia. Fakt škoda, že sa z tohto spojenia duchariny s explom, nepodarilo vyťažiť viac. Tu mohli a mali tiecť potoky krvi, vypadávať črevá, divák mohol a mal skákať od "mykačiek". A nie aby z toho vznikol takýto "polotovar" na jedno vzhliadnutie, pre mladistvých ..(21.9.2018)

Z drogového pekla navrácená Mischa Barton se přepravuje pekelným karavanem, z něhož už není návratu. Scénář jí nepředepisuje nic namáhavého, pár replik se zvládne i po mňoukajícím kokeši, truchlit nad mrtvými hereckými kolegy tolik nemusí, hlavně, že ji máme zpátky. A příchod hlásí i Denise Richards, druhá známá veličina z herecké osádky, která pokračuje v účinkování v levných produkcích. Druhý režijní příchod brakového režiséra Tom Nagela má v sobě všechny dostupné ingredience patřičně brakových záležitostí. Jede se pouští, rodinka si chvíli užívá archaického vozidla, než udeří duch sériového vraha, který v něm přebývá. A pak se idylický výlet začne hroutit, umírají staří i nejmladší členové přepravy. Brutalita je na střední úrovni, je to i sadistické, takže citlivějším divákům určitě bude vadit i úmrtí rodinných členů, kteří v mainstreamových produkcích běžně přežívají i se závěrečnými titulky. Scénář rozhodně nepřišel s něčím objevným až originálním, prokletá může být třeba i hlemýždí ulita, když na to přijde, tudíž prokletý karavan je jakousi další variací spřízněných obytných příbytků. Ovšem je to mobilní, má to příslušně archaické režijní pojetí, zvesela to ubíhá, nikde se to zbytečně nezasekává v písečných dunách a odehrává se to téměř výhradně za bílého dne. Takže nesvézt se tímhle karavanem by bylo škoda. 8/10(22.10.2018)

V rámci možností a limitov, stanovených nevysokým rozpočtom a neskúsenosťou režiséra Nagela dopadol The Toybox vlastne celkom dobre. To čo sa sprvoti javí ako exploitation, situovaný do prostredia nehostinnej púšte sa rýchlo pretaví do podoby životaschopného nadprirodzeného slasheru, so síce nie moc strašidelným, no zato odpudivým a slizkým záporákom.(27.10.2018)

• ARI50

Podle mě to prostě nejvíc pokazily herci, jinak příběh by nebyl špatný ale herecký slabé a opět průměr kterému se moc nedalo.(29.6.2019)

• pornogrind

Tenhle " hororovej klenot " běžel včera na Prima Max. A já tomu dal šanci aniž bych tušil do čeho jdu. To co mi ale bylo nabídnuto byla katastrofa. Story o posedlým karavanu kde se zjevuje duch bývalýho majitele, kterej byl shodou okolností masovej vrah ? WTF ??? Tohle je nebezpečně blízko odpadu. Tohle nebrat.(9.6.2019)

• Marze

Mischa Barton a Denise Richards by si zasloužili více než toto. Ušetřete si čas a hoďte The Toybox do koše na recyklaci. Pokud nepřemýšlíte o zápletce, možná by se vám to mohlo i líbit. Po necelé hodině konečně zazní nejčastější věta Hollywoodu "Musíme odtud vypadnout".(4.11.2018)

Tohle je hodně dobrý horror. Nechápu to hodnocení. Jediné, co mi tu vadilo byly napřed takové nedokonalosti. Například, když zemře Mark, Samantha se chová, jako by jí ani neumřel bratr. A později to, že duch toho vraha se chová naprosto jako reálný člověk a ne duch.(9.6.2019)

Stejně jako v ClownTown i tady se Nagel s nedostatkem financí popral celkem slušně, když nechal starý karavan posednout duchem sériového vraha. Co se samotných mordů týče, tak na těch se dalo zapracovat a prospěl by i nějaký výživnější detail, ale na druhou stranu jich bylo docela dost a samotný duch zabijáka byl sympaticky slizký úchyl. Ušlo to překvapivě i herecky. Pro Mischu Barton mám dlouhodobou slabost, Denise Richards jsem snad poprvé viděl hrát a mizerná nebyla ani mužská část castingu. Lepší průměr. 60%(19.11.2018)

Americký snímek „The Toybox“ je takové černohumorné béčko, kdy je prostě potřeba, abyste se na film dívali s nadhledem. Pokud se vám to povede, jsem si docela jistý, že se u sledování budete bavit, nebudete film brát vážně, odpustíte mu určitou strojenost, a nakonec budete na finální titulky koukat s tím, že to nebylo nic skvělého, ale že to nebyl ani vyloženě vyhozený čas.(5.4.2019)

• Kudly4

Bylo milé, vidět Carmen z Hvězdné pěchoty po 20 letech. Neříkám nic, je to stále celkem ještě kus (47let), stejně jako Mischa Barton, která má navíc, než hrát stále dokola v těchto sračkách. Začalo to celkem solidně, skončilo to na dně žumpy. Amatérské vystoupení všech herců, postupně každej umírá a u všech jsou emoce na nule a když už, tak hodně špatně zahrané. Musel jsem se smát. Špatný střih, příběh žádný, Gore bez nápadu. Ztráta času.(13.11.2018)

• Rodriguez

Blbější scénář, aby člověk pohledal! Doufám, že se nevyplní rčení "jak na novej, tak po celej"...to by mě asi jeblo! Mělo to tak pěkně našlápnuto, říkám si další "Hory mají oči". Leč postupem času začalo moje hodnocení klesat, po tom co se začaly hromadit pod koly mrtvoly! Ztráta mého drahocenného času! 0%(1.1.2019)

• bourec

Že sem před tim,než sem ten film pustil,nekliknul na rejžu,a nezjistil,že sem od něj už jednu kravinu viděl,to je samozřejmě moje chyba.Jinak ale to,že je to hrozná oudovina,má na triku T.Nagel,protože děj hnus,herci hnus ,gore skoro nic,a to málo co tam je ,je hnus.další z odpadů,kterej dokoukat byla chyba,a hlavně děsnej boj.0%.(19.4.2019)

• Johnny.ARN

Na to, že to bolo extra dementné C-čko s večne uplakanou Barton ( ktorá ale stále vyzerá k svetu ) to malo solídnu atmosféru a záver. 1 z 5(10.6.2019)

• grizly007

Co k takový sračce napsat...(17.10.2018)

• zsn

Ubohé, nato, že tam hrajou dvě více méně známé herečky, tak herecké výkony působí jak hodina dramatického kroužku. Té plastové masky bych se po tom, co se profláklo s Sheenem, nedotkla ani malíčkem. Reputaci jí plastika nezachrání. A ta scéna, když přišli o dítě - katastrofa. Jako kdyby jim ten klučina přejel kilo uzeného. A ta odhozená bota? WTF - proč? I ta Mischa Barton prošla smrt bratra na pohodu a hned nato se film ubíral k vtípkům. Kvalitka. Přitom tak dobrý nápad. Pokazili to hlavně herci.(23.9.2019)

dost slabe ale pozret sa to dalo(25.8.2019)

• Yokolobuna

Proč na to vůbec koukat? Stačí přečíst zdejší obsah... zdroj: TV Prima? Asi nám všecho vypsali, abychom nemuseli ztrácet čas u televize. Zajímavá strategie...(6.6.2019)

• Arsenal83

Thriller, kde sa nič dokopy nedeje, ale aspoň zistíte, že 47 ročná Denise Richards vyzerá ďaleko lepšie ako o 15 rokov mladšia Mischa Barton. Ostatní herci nemohli byť za svoje výkony zaplatení, takže tvorcom ostali peniaze na karavan, ktorý si požičali od Perníkového tátu.(21.10.2018)

• oveckaoa

Chlápek si koupí karavan ve, kterém vraždil sériový vrah a vyrazí s ním na výlet. Nabere do něj rodinu a po cestě i dva stopaře, kterým se rozbilo auto a začnou se jim stávat nehody. Spíše průměrná záležitost, která má plus v počtu mrtvých (6+-) a námětu navíc plusem je i to, že zde umře dítě což je poslední dobou v hororech věc nevídaná (nepočítám teenagery). P.s. 1 je sice pěkné , že si pořizovaly psa, ale , když utekl to jako nikomu nechyběl (ani té dceři?) P .s. 2 Denise Richards vypadá příšerně s tím botoxem může si rovnou podat ruku s Tarou Reid a soutěžit v tom, která z nich se sprasila více P.s. 3 menší zajímavost film vyhrál 3 ceny pro nejlepšího režiséra mluveného filmu nejlepší herečku Mischu Barton a nejlepšího herce Jeffa Dentona(15.6.2019)

Tak blbý to nebylo náhodou. Hlavně oceňuji, že tam nikdo nerozřezal psa na kusy, nepřejel ho, nebo neoběsil. :)(20.10.2018)

• Hapretor

Na zabití času ok ...(1.6.2019)

Parta stvoření s IQ 45,2 na výletě a ke všemu zrůdná mutantka Denise Richards , smrtící kombinace .(21.10.2018)

• Trevor

Rodinný výlet americkej rodiny sa zmení na boj o prežitie potom, ako zistia že ich karavan vlastnil sériový vrah a napriek svojej smrti z neho neodišiel...Škoda, úvod ma celkom zaujal a tajne som dúfal, že Toybox prinesie prekvapenie v štýle kombinácie filmov The boy a Hory majú oči a v karavane sa bude skrývať "reálny" páchateľ. Avšak Toybox akoby ani nevedel, či chce byť ďalším Wrong Turn, Chucky či Bye Bye Man a uviazol niekde uprostred všetkých žánrov, respektíve stratil sa tam. Film považujem za stratu času aj pre skalných fanúšikov hororov, nakoľko ešte aj samotný sériový vrah vyzerá rovnako trápne ako celý tento príbeh.(21.10.2018)

• waltosin

Amaterismus v krásném podaní,herci mizerní, příběh pomalý a zmatený a přitom ne vůbec špatný napad, který je originalní, ale moc blbě provedený a to umírání těch neherců to byla parodie na horor a nebo že by na komedii? :D 5%(9.6.2019)

• zuzza11

:D to byla taková naprostá koko**na že to je snad i urážka všech koko**n :D(9.6.2019)

Je to takový malý filmový návrat do posledních tří desetiletí minulého století, kdy takovéto hororové thrillery, určené přímo pro videotrh, vznikalo skutečně bezpočet. Námět o ovládnutí nějaké věci duchem vraha hledajícího své oběti, býval svou nenáročností vždy velice vděčný. Tentokrát se jedná o karavan a vlivem událostí se tam dějící je originální název snímku v překladu 'Krabice na hračky' velice trefný. Duch vraha si s rodinkou jedoucí na výlet skutečně hraje jak s hračkami. Avšak žádné hektolitry krve, žádné rozervané kusy těl. Jen pomaloučku budující atmosféra s mírným napětí a veškerým očekáváním. Ano, a tady je pro mnohé hororové nadšence problém. Celkově snímek dává mnohem méně, než by leckterý očekával. Spíše se buduje atmosféra s různými hororovými klišé. O nic světoborného tak vůbec nejde. Jako odpočinkový hororový film, který na smrt nevyděsí, však na pozdní pohodový večer, bohatě postačí.(11.6.2019)

• blackkocour

Rodinka jde na rodinný víkend starým karavanem, odkoupený od nějakýho plesnivýho pedouše, Jaromíra Nohavicu. Po chvilce cestě zastaví, kvůli skupince lidí, které se posral korborátor, a okolo té prahlé savaně, není ani živáčka. Tak jich vezmou sebou, na nejbližší benzínku. Znenadání se karavan, stává neovladatelním vraždícím psychopatickým karavanem, a začne po jednom vraždit, všechny členy naší rodinky. "Karavan smrti", je do jisté délky, vcelku normal béčková srajda. Už je přeci nudné točit horory o prokletých domech, kde řádil duch nějakého seriového vraha. Proč ne, rovnou karavan? Neutratí se tolik rozpočtu za pozemek, a osazenstvo, jsou už od začátku špatný a hrozný, jak ranní sračka. Tohle je nefalšovaně tuctová, hororová pitchovina. Umělé krve je k nepoznání málo, herci zřejmě za honorář dostali six-pack piva, a duch úchylného píčuse, je jako za ducha z prdele, dosti otravná a neuvěřitelně špatná. Jinak, neříkám, že jsem se u tohoto srance nebavil. unést se to asi dá. 𝐕𝐞𝐫𝐝𝐢𝐤𝐭: Zlatá střední cesta. 30%(25.10.2019)

Malý horor s nevyužitím veľkým potenciálom. Keby bolo k videniu poriadne gore a v poriadnom množstve, tak by sa tento céčkový námet mohol dostať v hodnotení mnohých o dosť vyššie. Nápad prevteliť zabitého sériového vraha do karavanu, v ktorom kántril svoje obete je dostatočne hlúpy, aby sa pri poriadnom náklade brutality stál tým lepším čo tento roky vyšlo.(16.12.2018)

• Shanen29

V žádném případě mě tento horůrek pro náctileté neoslovil.Pro mě bezduché a opravdu nezáživné.(19.9.2018)

Slabé tři hvězdičky.(17.6.2019)

• Smashed

Upřímně nechápu lidi, kteří bydlí v karavanu. Připadá mi to zvláštní. Možná je to tím, že jsem nikdy v žádném karavanu nebyla. A po shlédnutí tohoto filmu už asi ani o návštěvu nějakého karavanu nestojím.(21.12.2018)

• Sa.sa

Noooo na 1hvězdu to stačí ale za Denise Richards přidám druhou ;) Jinak průměrné béčko(9.6.2019)