Moje sestřenice Rachel

Drama / Mysteriózní / Romantický

Velká Británie / USA, 2017, 106 min

Roger Michell

Předloha:

Daphne Du Maurier (kniha)

Roger Michell

Mike Eley

Rael Jones

Kevin Loader

Podivné, nijak zvlášť mě film neoslovil, a to bych řekla, že kombinace mysteriózní / romantický je pro mě jak dělaná. Nevím, jestli jsem Sama Clafina viděla ještě někde jinde, ale tady mě moc nepřesvědčil, naopak, svým pubertálním chováním mi jeho postava chvílema lezla až na nervy. O Rachel nevím, co si myslet, jinak jí miluju, ale tady..Možná si to ještě nechám v hlavě uležet, uvidíme..(24.8.2017)

• misterz

Tak takúto nesympatickú postavu stretnete vo filme len zriedka. Hrozne, ale hrozne ma tu iritovala iracionálna stupidita a naivita toho mladíčka, to bolo niečo strašne odpudzujúce. No vytvor si potom k takejto postave nejaký vzťah, veď je jasné, že všetko čo je spojené s takýmto úbohým pajácom človeka odpudí. Nanešťastie tento dutý balvan bol na obraze najčastejšie, takže tým pádom som si film moc neužil, skôr odtrpel. A zápletka s rozuzlením? Hrozný paškvil, nuda a banalita. Také niečo vymyslím aj po trojdňovej opici. Pekná výprava s kostýmami, hudbou a príjemne presvetlenou kamerou sa však uprieť nedajú. Na priemer je ale toho stále málo. 40/100(14.9.2017)

• sidonka

Strašná slátanina. Hlavní mužská postava se chovala tak hrozně naivně až s odpuštěním přihloupě a nesoudně, že s ní nešlo sympatizovat. Navíc ten přechod od nenávisti a touhy po pomstě k potenciální travičce a vražedkyni Ráchel až k bezbřehé lásce na první pohled a absolutní důvěře k této neznámé sestřenici s pochybnou minulostí, kterou původně nesnášel? Navíc to zpronevěření se všem svým dosavadním přísahám? Jo, jsou padouši, muži i ženy, kteří dokáží okouzlit druhé a zblblé oběti už si pak od člověka, do něhož se poblázní,nechají líbit neuvěřitelné věci. Ale tohle už je dost za hranou. SPOILER: Dosud zdraví mladík na svojí milou Ráchel, které podezřele umírají manželé a kvůli tomu jí zpočátku nedůvěřoval, převede veškerý majetek. Od té chvíle se pak Ráchel nesmí ani dotknout, ona ho zavrhuje a on ještě pije její nasbírané bylinky, které mu vůbec nechutnají, ničí ho, on po nich upadá do bludů až několikadenního kómatu a přesto je jako ovce konzumuje pořád dál,ani lékaře si nezavolá... Po tom co se množí mnoho důkazů od různých lidí a zdrojů, že je kolem jeho lásky příliš mnoho temného a nebezpečného... A nakonec ta pointa?! Opravdu slabé. - Chválím interiéry, exteriéry, kostýmní historickou romantiku, ale nějak u toho všichni zapomněli přemýšlet.(30.8.2017)

• Insilvis

Celkem průměrná adaptace knižní předlohy - jeden z těch filmů, u nějž se jeho smysl nad rámec pouhé literární ilustrace hledá dost těžko. Pád z útesu ve filmu působí hodně vykonstruovaně a vzhledem k jeho ústřední roli konstrukce zápletky vyznívá trochu hloupě. V knižní předloze od Daphnie du Muriel se pád netýká útesu a vyústění má poněkud odlišné vyznění.(3.4.2018)

Já vážně nechápu pro každý druhý film z UK musí být historické, romantické drama. Neříkám, že to neumí. Umí. Ale už je to celkem ohrané. Ovšem musím uznat, že tady je otravná zápletka naopak velmi příjemná a Rachel Weisz jistě ocenila, že ji všichni oslovovali jejím pravým jménem. Nicméně její herecké schopnosti zde mohla předvést trochu profesionálněji, přišlo mi to od ní takové odfláknuté.(1.9.2017)