Moje sestřenice Rachel

Drama / Mysteriózní / Romantický

Velká Británie / USA, 2017, 106 min

Roger Michell

Předloha:

Daphne Du Maurier (kniha)

Roger Michell

Mike Eley

Rael Jones

Kevin Loader

Jsem si zase naložil trochu moc historických filmů, které nemám tolik v lásce, ale podobně jako "Lady Macbeth", i snímek "My Cousin Rachel" stojí na výborných hereckých výkonech. Od Rachel Weisz se dá skvělé herectví čekat, ale překvapil mě Sam Claflin, kterému jsem zatím moc nevěřil. Herci skvěle zvládají i silné emoce.(22.8.2017)

Podivné, nijak zvlášť mě film neoslovil, a to bych řekla, že kombinace mysteriózní / romantický je pro mě jak dělaná. Nevím, jestli jsem Sama Clafina viděla ještě někde jinde, ale tady mě moc nepřesvědčil, naopak, svým pubertálním chováním mi jeho postava chvílema lezla až na nervy. O Rachel nevím, co si myslet, jinak jí miluju, ale tady..Možná si to ještě nechám v hlavě uležet, uvidíme..(24.8.2017)

Víte, ta Rachel měla vážně smůlu na chlapy... Film o nevyspělém blbci, který myslí rozkrokem, ale není to vtipné...je to jen otravné. A to říkám o herci, který mi jinak připadá ultimativně sexy. A prostě, celé mě to celkem otravovalo. Fakt mají štěstí, že se to aspoň odehrává v Anglii, a přes otravnost je Claflin pořád sexy (chvílema).(8.11.2017)

• kingik

Diváci, kteří rádi tápají a ještě dlouho a rádi bádají po závěrečných titulcích, co že jim to režisér naservíroval za neskutečně iritující píčovinu, co se v závěru zvrhla v ještě větší iritující píčovinu nedávající valný smysl, si film relativně užijí. Je zde přece charismatická Rachel Weisz, co umí utáhnout i slabší filmy, a dámskému publiku bude pasovat i málo známý Sam Claflin v hlavní roli mládence, který chtěl tak moc smočit ve své sestřenici, až se sám začal zmítat mezi životadárným orgasmem a teprve v plnoletosti, ve staré Anglii je to věk 25 let, objevené mohutné erekci, aby posléze zjistil, že žena, kterou tajně lovískuje i současně podezřívá z intrik, je divná kunda, hrající si na Černou vdovu, která, kdoví proč, padá bez zjevných příčin z útesu. Načež mladík lituje, že její jedovaté odvary nechlastal víc, neb na starém anglickém bělidle zavládne bez Rachel nuda a šeď. Převážně nudné, scenáristicky zmatené a režijně neujasněné je celé tohle psychologické drama, které při absenci atraktivních diváckých vodotrysků, působí jako rutině udělaný tv film. První hodinu se takřka nic neděje, druhá hodina už zvedá hladinu diváckého zájmu podstatně více, neb se v ní jednou romanticky šuká v chrpách a v kombinaci se soustavným popíjením servírovaných jedovatých odvarů, je divák natěšen, co z toho v závěru vyleze, a ono je to v závěru dokonale blbé, až k neuvěření. Zkušený Roger Michell už jen těžce z příběhu doluje romantiku, neumí ani namíchat chemii mezi ústředním párem, který k sobě prostě nikterak neladí, Rachel těžce zestárla, samotné venkovské sídlo, kde se příběh převážně odehrává, moc krásy nepobralo, navrch je to pekelná nuda. A závěr to celé zabil. Zbývá jen doufat, že román není taková bída, jako jeho adaptace. 4/10(14.3.2018)

• misterz

Tak takúto nesympatickú postavu stretnete vo filme len zriedka. Hrozne, ale hrozne ma tu iritovala iracionálna stupidita a naivita toho mladíčka, to bolo niečo strašne odpudzujúce. No vytvor si potom k takejto postave nejaký vzťah, veď je jasné, že všetko čo je spojené s takýmto úbohým pajácom človeka odpudí. Nanešťastie tento dutý balvan bol na obraze najčastejšie, takže tým pádom som si film moc neužil, skôr odtrpel. A zápletka s rozuzlením? Hrozný paškvil, nuda a banalita. Také niečo vymyslím aj po trojdňovej opici. Pekná výprava s kostýmami, hudbou a príjemne presvetlenou kamerou sa však uprieť nedajú. Na priemer je ale toho stále málo. 40/100(14.9.2017)