Mumie

The Mummy

Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Skvělé popcornové dobrodružství míchající napětí (místo je to skutečně dost hororové) s humorem (především výstupy Johna Hannaha). Film je důstojným nástupcem snímků o Indiana Jonesovi. Navíc je tu opět hodně příležitostí pro trikaře a na to já se dívám moc rád (ať žije ILM!). Film má spád, skvělé herce a výbornou akční hudbu Jerryho Goldsmithe(20.8.2003)

• sud

Mám rád dobrodružné filmy, mám rád Indiana Jonese, líbí se mi Rachel Weiszová, ale "Mumie" se mi nelíbila. Je to na mě až moc přeplácané počítačovými triky, zjevná snaha podobat se Hollywoodským dobrodružným filmům předválečných let se příliš nepovedla a místo toho, za podpory téměř televizního scénáře, vznikl tento film. Film pro milovníky popcornových zábav. Rachel Weiszová odehrála svůj standart, zato Brendan Fraser, který je i po námaze a všelijakých akcích pořád nafintěný a načesaný, mě nezaujmul. Nelituji toho že jsem film viděl, dá se na něj koukat, ale nijak mě to neoslovilo.(30.1.2006)

Tento skvělý filmek plný akce a parádních hlášek jsem viděl už když byl v kinech a od té doby se na něj vždy rád podívám. Je zde spousta pěkných nestárnoucích efektů, skvělé herecké obsazení a spousta vtipných scén. Příběh je pěkný a pořád se něco děje, takže filmek ani na okamžik nenudí. Jasných 100% :)(17.11.2014)

Zaprvé: Mumie plave hned v několika žánrových vodách. Jejím hlavním tahounem snad měla původně být dobrodružně-komediální složka s hororovými prvky, ale jde spíš o hororovou parodii, kde někdo někam neustálé utíká a děsně u toho křičí. Hororová atmosféra se tu snad vůbec nekoná, film sází především na efektní efekty, vypoulené oči hlavních "hereckých" představitelů a na již dnes provařené lekačky (když neumí režisér strašit, tak prostě diváky šidí lekáním). A i těch si tu příliš neužijete. Mumii bych viděl raději jako béčkový horor než jako dobrodružný spektákl s gagy ve stylu Laurela a Hardyho. Zadruhé: Mumie na první podívání relativně dobře pobaví, ale při dalším repete už nic zajímavého nenabízí. Moje hvězdičkové hodnocení tedy vychází z průměru všech tří shlédnutí, které jsem tomutu filmu věnoval. A za třetí: Mumie je ucházející hra na Indiana Jonese, který je sám výbornou hrou a parodií na dobrodružné seriály let čtyřicátých.(30.3.2003)

Skutečně nenáročná digitální blbost...ale v tom dobrém smyslu. Stephen Sommers umí natočit akční popcorňák s noblesou a že to umí dokazuje fakt, že mě je totálně putna, jak je to celý přetažený a fantasmagorický. Bravo. Rachel Weisz je navíc H&S herečka (hot-and-stylish), koukatelný byl i ten vosel, teda Vosloo (Imhotep). A Fraser mi nevadil nikdy, nemá ten namachrovanej výraz jako McConaughey.(3.6.2006)

• - Omid Djalili v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Arnold Vosloo nebol spokojný s virtuálnou podobou svojej múmie. Bol zvyknutý na drsňácke postavy, preto chcel mať ako múmia oveľa strašidelnejší výzor. (jandomi10)

• - Brendan Fraser skoro umrel pri natáčaní scény, kde ho mali obesiť, pretože slučka okolo krku mu bola až príliš tesná. (jandomi10)