Mumie

The Mummy

Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Po tomhle dobrodružňáku jsem neměl takový ty stavy, kdy mě můj život připadá děsně fádní, šedivej a neměl jsem ani sto chutí vzít batoh a jít někam do džungle zažít, prožít, poznat, protože na tohle je Mumie až příliš pohádková a digitální. Na druhou stranu je to poměrně zábavná podívaná, hlavně v podání Brendana. Překrásná Rachel dělala mejm očím moc dobře a akční tempo by se určitě chytilo na jednom závodním okruhu.(7.8.2014)

Mumie. Brendan Fraser jako Rick O´Connell se vydá spolu s půvabnou Evelyn (Rachel Weisz) a jejím potrhlým bratrem Jonathanem (John Hannah) najít legendární Město Mrtvých. Probudí Mumii, i když jak se říká "Čtení knížek nikdy nebylo špatné." tak stejně začne chaos a musejí vymyslet jak tohoto netvora zabít. Film je skvěle natočen a po akční stránce není co vytknout. Humorná stránka je výborná. Film je báječně vtipný a vy se u něj prostě musíte smát. O akční stránku se stará především Rick a bude se ohánět všemi různými zbraněmi jen, aby přežil. O humornou stránku se skvěle postaral bratr Eve, Jonathan. Je nešikovný, zbabělý a umí dokonalé grimasy. Film, který i po tolika letech neztratil vůbec nic ze svého kouzla. Báječná hudba, skvělý humor a vypečené akční scény. To je Mumie, na kterou se vždy moc rád podívám. "Rick : Umíte plavat? Evelyn: Samozřejmě, že umím plavat, když není zbytí! Rick O'Connell: Není zbytí! (Hodí ji přes palubu.) To mi věřte!" (100 procent)(10.1.2012)

Velice dobré skloubení Hororového žánru a žánru komedie. Je to klasický popkorňák s dobrými digital. efekty u kterého se nudit nebudete. Rachel Weisz je zde opravdu roztomilá stejně jako Fraser :) Sommers holt přesně vystihl moment, kdy přijít s oživením legendy o mrtvém knězi, který zradil Faraona a stihla ho tak strašná kletba, horší než smrt. Pokračování mumie se vrací už bylo o hodně slabší a Král Škorpion, který vznikl jako vedlejší produkt dvojky je úplně nejhorší.(3.6.2006)

Jeden z klasických amerických velkofilmů, který nepostrádá originalitu doplněnou zajímavým dějem s atraktivními herci. Jako bonus se nám dostává velmi povedených efektů, kostýmů a dokonce pár vtípků. Co mi naopak vadilo, jsou jak už tomu u akčních filmů bývá až naivní uniky z pastí a křečovité souboje. 75%(9.6.2012)

Může se mi to nelíbit, když je to z Egypta? To poslední, co bych řešila je, jak dalece si drbou hlavu všichni fundovaní archeologové a egyptologové světa. Mně bohatě stačí, že je to okouzlující šrumec, u kterého se opětovně zaseknu, i když jsem neměla vůbec v plánu se dívat, a taky že v něm hraje Brendan Fraser, že je to celé takové zlaté, starožitné a ..... a vůbec !!!(15.1.2005)

• - Herci mali pri nakrúcaní ťažký režim. O pol tretej ráno museli vstávať, aby sa o 5:30 začalo naplno nakrúcať. Najviac však trpela Rachel Weisz. 9 dní bola pripútaná na oltár, no aj keď mohla reťaze pretrhnúť, vôbec sa jej to nepáčilo a nikdy sa nesťažovala, hoci ju to desilo. Za pár sekúnd po nej prešla krysa, neskôr zase musela zniesť nejaké to kilo piesku vo vlasoch, inak to nebolo ani s kobylkami a zo všetkého najviac nenávidí ťavy. (jandomi10)

• - Herec Arnold Vosloo (Imhotep) si odnesl nepěkné zážitky z natáčení úvodních scén filmu, ve kterých jeho postava prodělává mumifikaci zaživa. Herec strávil mnoho nepříjemných hodin zabalený do obvazů, které mu znemožňovaly pohyb. (Morien)

• - „Kostým“ Patricie Velasquez (Anck Su Namun) vyžadoval body-paint celého jejího těla, což trvalo 14 hodin. (HOODY)