poster

Mumie

 • USA

  The Mummy

 • Slovensko

  Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuax
  ****

  Je to zábavné a chvilkama to i slušně vypadá i když některé triky jsou trochu zarážející, třeba hned úvodní minuta. Rachel Weisz jakoby nevěděla jak svou roli hrát, občas vypadala docela zmateně. Brendan Fraser ještě není tolik při těle a role dobrodruha, který je takřka nezničitelný a postaví se čemukoliv mu docela seděla. Když pomineme krapet nesmyslný příběh a některé jeho části (jako pohromy) tak je to vcelku atraktivní i prostředím, přestože v celém filmu se neustále opakuje několik málo míst a na dobrodružný film je toho běhání a průzkumu světa jako takového docela málo, všechno asi sežraly efekty, které na dobu natočení filmu určité měřítko snesou. Takže líbilo se mi to v rámci možností, ale nutno uznat že to je ptákovina.(12.6.2011)

 • salahadin
  ****

  Skutečně nenáročná digitální blbost...ale v tom dobrém smyslu. Stephen Sommers umí natočit akční popcorňák s noblesou a že to umí dokazuje fakt, že mě je totálně putna, jak je to celý přetažený a fantasmagorický. Bravo. Rachel Weisz je navíc H&S herečka (hot-and-stylish), koukatelný byl i ten vosel, teda Vosloo (Imhotep). A Fraser mi nevadil nikdy, nemá ten namachrovanej výraz jako McConaughey.(3.6.2006)

 • Fiftis
  *****

  Klasika. Múmia sa mi najviac páčila už v čase, keď išla do kín. Veľmi kvalitný film so zmyslom pre humor, ktorý nepostráda dokonca ani atmosféru. Vo svojej dobe špička. V tomto filme sa nájde naozaj skoro všetko. Napätie, akcia, humor a ako obvykle, aj tá trocha romantiky. No, moje hodnotenie snáď vypovedá za všetko. Tento film by mal vidieť každý milovník dobrodružných fantasy filmov.(15.1.2015)

 • Enšpígl
  ***

  Po tomhle dobrodružňáku jsem neměl takový ty stavy, kdy mě můj život připadá děsně fádní, šedivej a neměl jsem ani sto chutí vzít batoh a jít někam do džungle zažít, prožít, poznat, protože na tohle je Mumie až příliš pohádková a digitální. Na druhou stranu je to poměrně zábavná podívaná, hlavně v podání Brendana. Překrásná Rachel dělala mejm očím moc dobře a akční tempo by se určitě chytilo na jednom závodním okruhu.(7.8.2014)

 • tron
  ****

  „Asi sa práve teraz pýtate, čo taká púšť ako ja robí na takomto dievčati.“ MÚMIA je príjemná (a jemne hororová) variácia na jedno z najklasickejších (s Frankensteinom či vlkolakom) monštier štúdia Universal Pictures z čierno-bielych čias. Môže sa pochváliť skvelými CGI trikmi, ale, čo je dôležitejšie, kvalitným scenárom a ´staromódnou´ magickou atmosférou á la INDIANA JONES. Čerešničkou na tejto vydarenej, milej a ani pri ďalších reprízach nenudiacej torte, je zmysel pre humor, svižné tempo, výborné akčné scény a pestré herecké obsadenie hlavných (pôvabné trio Weiszová-Fraser-Hannah) ale tiež podporných roličiek (Jonathan Hyde obsypaný kobylkami, Oded Fehr s rotačným guľometom). Vôbec by som sa nečudoval, keby okolo na gazíku v cameo prefrčali Harrison Ford s Johnom Rhys-Daviesom. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/fantasy/342-mumia-80- Kino Považan 1999(16.11.2004)

 • - Postava Evelyn Carnahan bola pomenovaná podľa dcéry jedného zo spoluobjaviteľov hrobky Tutanchamóna, Lady Evelyn Carnavorn. (jandomi10)

 • - Než se role Ricka O'Connela zhostil Brendan Fraser, byla nabídnuta Sylvestru Stallonovi. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Hejna kobylek při útoku v Hamunaptře byla většinou generována počítačem, ale několik živých skutečných kobylek bylo použito při detailních záběrech, kdy kobylky lezou po hercích. Uchovávány byly v lednici, aby byly pomalejší a lépe se natáčely. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace