Mumie

The Mummy

Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Beni:Hej, O'Connelle! Vypadá to, že všechny vaše koně mám já! Rick O'Connell: Hej, Beni! Ale vypadá to, že stojíš na špatný straně řeky! ..... Najkvalitnejšia dobrodružná jazda od Indyho Poslednej krížovej výpravy a tým je povedané všetko podstatné. Ako 12 ročný som na tom bol v kine a bavil som sa náramne dobre. Humor, akcia, efekty, napätie - všetko funguje ako má a neprestáva ma to baviť ani pri x-tom pozretí.(2.10.2011)

Líbilo se mi to, a nejen kvůli Rachel Weisz. Brendan Fraser není jako parodie na Indyho vůbec špatný, efekty byly skvělé, výprava působivá, akce napínavá, skarabové odporní a Arnold Vosloo charismatický až na půdu (teda pokud zrovna měl lidskou podobu :)). Motiv tragické lásky má vždycky úspěch, vezměte si třeba příšerný Titanic;) Bez špetky úmyslu hanobit či shazovat říkám "žůžo dobrodrůžo" a dávám tomuhle akorát dlouhému zábavnému spektáklu 80%.(26.1.2003)

Jeden z klasických amerických velkofilmů, který nepostrádá originalitu doplněnou zajímavým dějem s atraktivními herci. Jako bonus se nám dostává velmi povedených efektů, kostýmů a dokonce pár vtípků. Co mi naopak vadilo, jsou jak už tomu u akčních filmů bývá až naivní uniky z pastí a křečovité souboje. 75%(9.6.2012)

• Marigold

Až vyblednou triky, nezbyde z Mumie ani hromádka popela. Narozdíl od Indiana Jonese jí chybí to zásadní, co musí každý opravdu kvalitní dobrodružný film – hrdina. Ten zdejší je naondulovaný hezounek beze špetky charismatu. Hezký xichtík dobrou postavu nedělá... Před třemi lety byl dojem díky technické stránce špičkový, dnes už na mě působí Mumie jako slušně oděný podprůměr... V porovnání s dr. Jonesem tenhle egyptský fešák projíždí na celé čáře...(30.1.2004)

Jo jako malej jsem na tomhle dost ujížděl, takový správný dobrodružství, a ani po téměř 6 letech co jsem to viděl naposled mě to moc bavilo. Fraser se do týhle role dokonale hodí, a ostatní herci taky. Jen škoda Voslooa který byl před mumií v bahně, a po Mumii tam spadl znova. Efekty jsou úžasný a soundtrakc taky, nemám prakticky co vytknout, humor funguje a akční pasáže jsou dobře nasnímané. Sommers s legendamy umí(viz. Van Helsing).(10.4.2011)

• - Z filmu bola vystrihnutá scéna, v ktorej bolo vysvetlenie, prečo je Rick vo francúzskej légii, aj keď je vlastne Američan. Režisér si proste pre hlavného hrdinu predstavoval úvod inak, než vysvetľovaním. (jandomi10)

• - Ve scéně, kdy se otevře rakev s Imothepem, jsou na víku stopy od nehtů a vzkaz, že smrt je teprve začátek. Ale Imothep něco takové nemohl napsat, protože když jej pohřbívali, měl ruce svázané k sobě. (Mr.Hudson)

• - Scéna katastrofy v knihovně byla natočena jednou, bez opakování. Rekonstrukce knihovny kvůli opakování záběru by totiž zabrala celý jeden den. (POMO)