Mumie

The Mummy

Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Perfektní žánrová záležitost, nevím, kolik takových se po Indym objevilo. A Brandon Frazer spolu s ostatními padnou té formě a humoru dokonale.(6.6.2006)

Tohle byl po dlouhé době první film, který ve mně evokoval vzpomínky na Indiana Jonese. Ne že by snad Mumie dosahovala Jonesových kvalit, ale velmi se jim blíží (I.J. a chrám zkázy možná i převyšuje), ale je to skutečně popcornová dobrodružná podívaná s nápaditým dějem, osobitým vtipem a kvalitními herci. Nejvíce mě zaujal záporný hrdina Imhotep v podání Arnolda Vosloo. Byl charismatický, ale zároveň z toho jeho charismatu čišelo i skryté nebezpečí. Do své role se hodil Vosloo naprosto přesně.(24.9.2002)

7 / 10 Už samotný názov predpovedá, že tento film sa na nič hlbokého nehrá a tiahne rovno na bránku - akcia, akcia, láska, akcia, humor, akcia, akcia, akcia... To je celý dej v kocke a komu sa to zdá málo, bohužiaľ, nič iné tu totiž nenájdete. Kto si však rád zaspomína na staré dobré časy a komu neprekážajú púštne horúčavy a piesočné búrky, tomu nemôžem Múmiu neodporučiť. Napustite fľaše vodou, urobte si zásoby jedla, oprášte staré mapy a na hlavy si nasaďte mundúry, táto jazda bude divoká - ale hlavne zábavná. A to je najdôležitejšie, nie? Že nie? Kobylky na teba!!!(11.5.2005)

Film jsem viděla už tolikrát, že jsem ho svým způsobem snad možná i začala mít ráda.(30.5.2008)

Výborný mix akce, hororu a komedie. Vyvážený film, na který se znovu rád podívám, především mě těší, že je zde spoustu vtipných scének. Skvělé obsazené duo Fraser - Weisz. Jinak se nemůžu odepřít poznámku, že tak jako většina jsem si u tohoto filmu zavzpomínal na Indianu Jonese.(29.10.2007)

• - Z celkového rozpočtu 80 milionů amerických dolarů bylo 15 milionů utraceno za zvláštní efekty. (franciscze)

• - Bílé pyžamo, které nosí Evelyn (postava Rachel Weisz) ve scéně přepadení lodě, bylo po zvlhčení průsvitné, kvůli čemu ho museli v postprodukci digitálně zabarvovat. (POMO)

• - Ve scéně, kdy se otevře rakev s Imothepem, má mumie dolní čelist natočenou doprava. V dalším záběru ji má však natočenou doleva. (Mr.Hudson)