Mumie

The Mummy

Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Tento film byla fakt lahůdka v kině, celé se třepalo, nehorázná jízda. Stále je na co se dívat, perfektní digitalizace mumie, střílející ,kopající, mečem ohánějící se a hlavně božsky hláškující Fraser a to vše podpořeno skvělým soundtrackem od Jerryho Goldsmitha. Tu a tam se objeví i nějaký vtípek:)) Jízda od začátku až do konce, to se musí líbit. Sommersovka jak vyšitá. Prostě pure extasy, to se musí Sommersovy nechat, vyšlo mu to na jedničku, btw jeden z nej dobrodružňáků a můj TOP filmek! "Dead is only the beginning"(7.1.2008)

Mumie v žádných žánrových vodách neplave. Navazuje na staré hollywoodské horory a oproti nim nabízí sebereflexi a to, co těm předchozím chybělo: humor. A toho je tam skutečně hodně a také v okamžicích, kdy by to nikdo nečekal (ZAMĚSTNEJ HO!) Je to spektákl a to pořádný, nicméně mě Stephen Sommers překvapil několika docela zdařilými režijními nápady. Já narozdíl od jiných si v tomhle dílku vždycky najdu něco, co mě potěší znovu. No a nesmíme zapomenout na Rachel Weisz, která je jak to turecký kafčo, když si ho jednou za rok dám ;-) Sladká. A to hooodně.(17.5.2003)

Ztelesneni akcni hollywoodske komedie, ktera vas vylozene pobavi. Evey je spravne roztomila, Rick je drsny a zamilovany, a pritom si netukate na celo, jaka je to ptakovina. Jako mala jsem akorat nenavidela scenu s letadlem, co se potapi do pohybliveho pisku (ha, cirou nahodou se tam vzal!). Ted uz chapu, ze ten kyc je tam schvalne ;)(13.1.2007)

Dvacátá léta byla zlatou érou nejrůznějších dobrodruhů a Egypt k jejich cestám přímo vybízel. Ve variaci na Indiana Jonese se dočkáme lidožravých brouků, party zombíků, faraonů a jedné velké lásky, která nerezaví. Ač je jeden z milenců mumifikovaný zaživa. Režisér a scénárista Stephen Sommers chce bavit a to je tím hlavním. Očividně měl nějaký filmařský záchvat, protože při vzpomínce na jeho mdlou Chobotnici nebo Van Helsinga je tohle divoká jízda plná cynické legrace a výtečně natočené akce. Spojil drsňáka ve službách cizinecké legie, toho času čekajícího na šibenici, roztržitou (a velmi půvabnou) odbornici na starý Egypt a jejího bratra, který se štítí jakékoliv námahy. A řadu slušných vedlejších postav. Ač v uzavřených katakombách lehce ztrácíme dech a pár scén se mohlo prostříhat, a dočkáme se i pár umělých popostrčení, pořád je to velká porce šťavnaté akce a digitálně lahůdkových triků.(11.6.2016)

Co každého musí zaujmout, je Rachel Weisz. Ta je tak milounká, přímo k zulíbání:-) No a na druhou stranu, dost "dobře" vypadající Mumie, tedy alespoň ze začátku, než zbouchá svých 5 objevitelů:-) Toto je přesně ten typ dobrodružných filmů, které miluju. Pár příšerek, jeden nebo více hrdinů, k tomu dobrý bavič a hlavně poutavý děj. No a když toto dobře smícháme, tak máme zaděláno na pořádnou podívanou. A to prostředí Egypta? To prostě můžu...:-)85%(15.9.2008)

• - Nakrúcanie sa začalo 4. mája 1998 (pondelok) v Londýne a skončilo 29. augusta 1998 v Marakéši. Ako prvá sa nakrúcala scéna vo väznici. (jandomi10)

• - Natáčelo se od 5. května do 29. srpna 1998 v Anglii, Maroku, Egyptě a Arizoně. (Varan)

• - Brendan Fraser pri svojom ,,bežeckom úvode" zhodil 4 kg. (jandomi10)