poster

Mumie

 • USA

  The Mummy

 • Slovensko

  Múmia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1999, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jeanne
  ****

  Horor a komedie je vždycky dobrá kombinace. Navíc s Brendanem Fraserem v hlavní roli to ani jinak nejde (po Králi džungle se už nedá brát vážně). Egyptská témata mají své kouzlo, vždyť kdo si v dětství nepřál být archeologem? :-) Scénář se skvěle oprostil od typicky amerického konce s přehnaně zvyšovaným napětím. Je až s podivem, že se dá dívat (a nenudit se při tom) na tak dlouhý film, který má jen svoji základní dějovou linii a žádné vedlejší zápletky. Pořád jsem čekala, co se ještě zamotá a ono nic...(13.10.2003)

 • B!shop
  *****

  Stephen Sommers timhle filmem dava vzpomenout na dobrodruzny filmy typu Indiana Jonese a dari se mu to dost dobre. Hlavni vyhoda filmu je, ze se nebere az tak moc vazne, takze se tu najdou nejaky vtipny komentare k deni a nebo docela slusny hlasky. Navic Brendan Fraser a Rachel Weisz jsou jako dvojka vyborna a skvele se doplnujou. A zaporak Arnolda Voslooa je taky vybornej, nedokazu si pro Imhotepa predstavit nikoho jinyho. I kdyz se jedna o popkorn, tak presto ma celkem slusnej pribeh, kterej dokaze zaujmout a hlavne hodne pobavit. Je to takova 2 hodinova jizda se skvelejma trikama a peknou hudbou, ve ktery neni zadnej prostor pro nudu.(6.8.2006)

 • Malarkey
  ****

  Režisér Stephen Sommers, který před Mumií natočil vcelku blafy opravdu mile překvapil. Je to hlavně díky skvělým hereckým výkonům hlavně ze strany Brendena Frasera a Rachel Weiszové, ale taky díky tomu, že právě starověký příběh oživlé mrtvoly skloubený s humorem tu byl potřeba jako sůl. Nepamatuju si, že by něco takového chytlavého někdo natočil, samozřejmě krom Indiana Jonese, i když ten kráčí krapet na jiné koleji. Srovnávat by se to sice dalo, ale kvalitně je Indy někde jinde, hlavně kdo spolupracoval na něm a kdo na Mumii, že. I tak je to zábava pro celou rodinu, u které se budete bavit, strachovat se o hlavní hrdiny a na plno si užívat filmové triky, kterých je film obdařen opravdu požehnaně a i po několikerém shlédnutí se rozhodně nebudete nudit, ba naopak. --- Říkáte si, co taková poušť jako já dělá na téhle holce(20.4.2007)

 • castor
  ****

  Dvacátá léta byla zlatou érou nejrůznějších dobrodruhů a Egypt k jejich cestám přímo vybízel. Ve variaci na Indiana Jonese se dočkáme lidožravých brouků, party zombíků, faraonů a jedné velké lásky, která nerezaví. Ač je jeden z milenců mumifikovaný zaživa. Režisér a scénárista Stephen Sommers chce bavit a to je tím hlavním. Očividně měl nějaký filmařský záchvat, protože při vzpomínce na jeho mdlou Chobotnici nebo Van Helsinga je tohle divoká jízda plná cynické legrace a výtečně natočené akce. Spojil drsňáka ve službách cizinecké legie, toho času čekajícího na šibenici, roztržitou (a velmi půvabnou) odbornici na starý Egypt a jejího bratra, který se štítí jakékoliv námahy. A řadu slušných vedlejších postav. Ač v uzavřených katakombách lehce ztrácíme dech a pár scén se mohlo prostříhat, a dočkáme se i pár umělých popostrčení, pořád je to velká porce šťavnaté akce a digitálně lahůdkových triků.(11.6.2016)

 • BoPo
  ****

  Takto má vyzerať dobrodružný film pre celú rodinu. Hviezdou je bezpochyby Arnold Vosloo, ktorý z Imhotepa urobil skvelého zloducha, ktorý však nie je prvoplánový. Skvelo mu sekunduje zohrano nezohraná dvojica Brendan Fraser a Rachel Weisz. Mumie je ten typ filmu, kde tak nejako všetko klaplo ako malo. Teda až na obočie Rachel Weisz.(20.9.2009)

 • - Ve scéně, kdy chce Evelyn (Rachel Weisz) uklidit knihu na protější polici, ji upustí. V následujícím celkovém záběru ale na podlaze žádná kniha neleží. (obelixx)

 • - Bílé pyžamo, které nosí Evelyn (postava Rachel Weisz) ve scéně přepadení lodě, bylo po zvlhčení průsvitné, kvůli čemu ho museli v postprodukci digitálně zabarvovat. (POMO)

 • - Ve filmu se objevuje tvrzení, že Imhotep byl pohřben za živa. Tomu však odporuje pozdější nalazení nádob s jeho vnitřnostmi. (Anthro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace