Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (813)

novoten 

všechny recenze uživatele

Parádní dobrodružný propletenec mnoha vedlejších postav, charizmatického záporáka, příznačně odvážného hlavního hrdiny a krásné a nemotorné dívky v nesnázích. Tuhle srdeční záležitost bych mohl sledovat od rána do večera, hudba Jerryho Goldsmithe a Sommersova nadšená režie pomohly stvořit nezapomenutelnou jízdu. ()

sheen 

všechny recenze uživatele

Tento film byla fakt lahůdka v kině, celé se třepalo, nehorázná jízda. Stále je na co se dívat, perfektní digitalizace mumie, střílející ,kopající, mečem ohánějící se a hlavně božsky hláškující Fraser a to vše podpořeno skvělým soundtrackem od Jerryho Goldsmitha. Tu a tam se objeví i nějaký vtípek:)) Jízda od začátku až do konce, to se musí líbit. Sommersovka jak vyšitá. Prostě pure extasy, to se musí Sommersovy nechat, vyšlo mu to na jedničku, btw jeden z nej dobrodružňáků a můj TOP filmek! "Dead is only the beginning" ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Po tomhle dobrodružňáku jsem neměl takový ty stavy, kdy mě můj život připadá děsně fádní, šedivej a neměl jsem ani sto chutí vzít batoh a jít někam do džungle zažít, prožít, poznat, protože na tohle je Mumie až příliš pohádková a digitální. Na druhou stranu je to poměrně zábavná podívaná, hlavně v podání Brendana. Překrásná Rachel dělala mejm očím moc dobře a akční tempo by se určitě chytilo na jednom závodním okruhu. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Indiana Jones bez toho, co máme na Indiana Jonesovi tak rádi. Na druhou stranu Sommers je jako režisér schopný, Brendan Fraser jako O´Connel se v téhle roli našel, Rachel Weisz je rozkošlá a Arnold Vasloo coby Imhotep je zajímavý záporák. Příběh jednoduchý, ale funkční - s tajemnem, vtipem i napětím. A hlavně Mumie funguje i při opakovaném zhlédnutí, i díky povedené hudbě a krásným lokacím. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak pan Vegetol má určitě pravdu, že Chobotnice byla vrcholem režiséra Sommerse a nic lepšího už pak nenatočil. Každopádně první Mumie se tomu ještě blíží. Obstojná dobrodružná zábava, která nekopíruje Indiana Jonese ani jiný filmy a jede si ve vlastní linii. Fraser je velký sympaťák, Hannah mě svými prupovídkami bavil po celý film a Vosloo je perfektní záporák. Akce je tak nějak přiměřeně a je přiměřeně přehnaná a zábavná. Kult bych z toho nedělal, pořád mám v tomhle žánru jiné favority, ale na ty 4* to nakonec zaokrouhlím.70% ()

Galerie (64)

Zajímavosti (75)

  • Na motivy filmu vznikla stejnojmenná počítačová hra. (NecrobraiN)
  • Režisér Stephen Sommers viděl původní Mumii (1932) poprvé v osmi letech. Jeho cílem bylo přetvořit aspekty původního filmu, které se mu líbily, ale ve větším měřítku. (fiLLthe3DD)
  • Ve filmu se objeví zbraň Mauser Karabiner 98k ráže 7.92x57mm Maser. Ta byla ale vyrobena až v roce 1935, tedy o dekádu později, než se film odehrává. (dc125)

Související novinky

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (více)

Reklama

Reklama