Odříznutí

• Česko Odříznuto (festivalový název) (více)

Dr. Herzfeld najde při pitvě v mozku mrtvoly kapsli se jménem a telefonním číslem své dcery Hany. Hana byla unesena a její otec se musí spojit s “Erikem,” který mu má poskytnout další instrukce. Erikův telefon však zvedne umělkyně jménem Linda. Ta právě našla mrtvého Erika na pláži ostrova Helgoland, který je kvůli zuřící bouři odříznut od okolního světa. Linda sama je ve velkém nebezpečí, neboť má v patách násilnického bývalého přítele. Herzfeldovi rychle dochází, že další pokyny najde uvnitř Erikova mrtvého těla. Aby Haně zachránil život, musí Lindu přimět k provedení pitvy. Linda je tak nucena učinit nemyslitelné, aby Hanu zachránila ze spárů psychopata, zatímco je sama sužována děsivou bouří i vlastními hrozbami. (Cinemax)

Flopik

Ako krimi thriller veľmi obstojné, horor to však nie je ani omylom. Je to veľmi dobre napísaný príbeh, ktorý ponúkne pár zvratov, má hutnú atmosféru a postavy, ktoré bavia. Postupné odkrývanie o čo vlastne pôjde ma bavilo, avšak dĺžka je troška prestrelená. Koniec a odhalenie sa mi páčilo, teda až do toho úplného finále v helikoptére, to bolo hrozne mimo. 4* sú ale isté. ()

arcticsky

Nakonec to bylo vcelku dobré, jen to chtělo vynechat jednu zdržovací linii (možná jednu "indicii" - mrtvolu), zkrátit o 15 minut a bylo to dokonalé... ()

warrenur

Tento kusok mal rozhodne vacsi potencial, ako to nakoniec dopadlo. Obcas zaujimavo vybudovana atmosfera je zabita uplne hlupym chovanim niektorej z postav a naivnymi az hlupymi dejovymi zvratmi. Slabsi priemer. ()

Untentrauer

Pro mě osobně to bylo obrovské a milé překvapení. Od filmu jsem absolutně nic neočekával a o to byla upřímnější má radost ze zahnání nudy. Začátek filmu, střed i konec si udrželi svou kvalitu což hodnotím vždy u všech filmů pozitivně. Zápletka filmu se točí okolo jednoho doktora a jeho unesené dcery. Vše to nakonec souvisí s jeho dávnou minulostí. Není to průhledné, není to odhadnutelné ani odfláknuté. Výkony herců jsou také velmi kvalitní. ()

zahadum

Zmes klišé, nelogických až absurdných scén ktoré nemajú ani hlavu a pätu a sú tak zložito prekombinované až je to na smiech. Nemá ani zmysel rozpisovať jednotlivé faily keďže celý film je jedná veľká paródia na thriller....škoda času. ()

BOURQUE

Film „Odříznuto“ síce obsahuje zopár chýb, ale napriek tomu je to jeden z tých obrazovo ťažších mix „Akčný / Krimi / Horor / Mysteriózny / Thriller“ žánrov, čo som na Európskej úrovni za posledné obdobie videl. Inspiráciu krimi príbehmi zo Škandinávii je vidieť a cítiť. Herci a herečky hrajú presvedčivo a divákova pozornosť neklesá. Silné obrazy sú ozaj silné – na niektoré sa mi pozeralo veľmi ťažko (u niektorých som dokonca pozeral niekam inam). L. Edinger hrá záporáka – ukazuje nám úplne inú tvár ako napríklad vo filme 25 km/h. Na „svetlej strane“ je dobrá kolaborácia dvojici M. Bleibtreu / J. F. Bauer. Film, ktorý pre citovo slabších (vôbec) nemusí sedieť. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Hapretor

Nečekal jsem, že mi to přijde tak napínavé, zábavné a atmosférické ... ke konci však už zbytečně překombinované ... i tak ...Fakt dobré ... to mi sedlo ... ()

MickeyStuma

Temná a napínavá filmová adaptace bestselleru z roku 2012 autora Sebastiána Fitzeka, který napsal společně s právníkem Michaelem Tsokosem. Dějově rozsáhlý příběh, s až neskutečně provokativním sadistickým popisem násilí, ocení hlavně čtenáři literární předlohy a fanoušci autora. Tvůrcům se podařilo natočit snímek naprosto v souladu s duchem originálu. Filmoví matadoři v celém konceptu ztvárnění poznají motivy, které tady sice už mnohokrát byly, ale i v tomto snímku kupodivu pospolu fungují dobře. Jako příklad lze uvést telefon. Nepostradatelná věc po celou dobu příběhu používající dvě hlavní postavy celého dějství. Něco takového jsme mohli vidět například už ve snímku 'Cellural' (2004). Oba tyto snímky kromě onoho telefonu spojuje také únos a naprostá zoufalost a beznaděj. Příběh jako takový je však přeci jen jiný. A protože jeden z hlavních postav je profesí patolog, i patologie tu má velice významnou roli. Temný výraz dějové agrese se zmíněným zoufalstvím občas odlehčí i nějaká ta úsměvná scéna, která nepůsobí nijak trapně. Sem tam se také objeví absurdnost a plejáda otazníků nad logikou věci, ale jako obvykle, bez toho by to prostě nešlo. Stopáž přes dvě hodiny a není nudného místa. Snímek si celou dobu drží nastavené tempo a jedinkrát nezaškobrtne. Snímek jako správný temný thriller zkrátka chytne a nepustí. Mrazivý thriller, svým způsobem podobající se svým severoevropský protějškům, má co ukázat. ()

Rockerman

Tento thriller vás nenechá vydechnout. Svou složitostí a bizarními nápady zanechávat indície v tělech mrtvol dává vzpomenout na skandinávské kriminálky, ale i Saw a trochu i Mlčení jehňátek. Není to dokonalé, ale za zhlédnutí rozhodně stojí. ()

Rathalos

Dalsia pecka z Nemecka,perfektny drsny thriller,ktory sa s nicim nebabre a serviruje poriadnu porciu napatia,brutality,mrtvol,pitvania,skvelu temnu atmosferu,vybornu hudbu i herecke vykony,k tomu vsetkemu to ma hlavu aj patu,krasne to do seba zapada ako skladacka a cele to ma dobre tempo,reziser Christian Alvart napisal i scenar k tomuto filmu a musim mu zatlieskat,je to parada...:-) ()

FeriusParfax

Tenhle thriller dělal čest svému žánru. Už od začátku je plný napětí, akce a super atmosféry. Pravda. Jste sice na začátku zmatení jak lesní včela, ale postupně vám jsou karty hezky rozkrývány. Veškeré herecké obsazení bylo perfektně vybrané. Nejsympatičtější mi byla Laura. Konečně sympatická a příjemná ženská postava. „Hledání pokladu“ bylo nápadité, mělo to šmrnc a napětí. Minimálně 1* letí i za realistickým vyobrazením. Jak už pitvy, znásilňování, tak mrtvých těl a sebevražd. Kolečko událostí se hezky pomalu uzavírá a vše do sebe zapadá. S postavami tedy nešetřili, takže konec byl trošku chaotičtější, ale stejně jsem byla přikovaná k obrazovce a napnutá. Už jsem ani nevnímala brebentění milé společnosti.  Obrovské překvapení. Jen ten úplný konec byl navíc a rozhodně by se bez toho film obešel. Velmi silné 4*. Moje nerozhodnost ale možná časem zvýší na 5*. ()

Acrobat

Christian Alvart si zrejme počas búrlivej noci, pri ktorej sa pokazilo auto a on musel pešo v daždi ísť značnú chvíľu k benzínke s čudným predavačom. Alebo aj nie, a námet si kreslil v hlave pod palmami niekde na Mauríciu a toho slnka sa mu zdalo až príliš. Každopádne sme svedkami ojedinelej, dychberúcej pitvy rôznych ľudí, zvrátenosti, za ktorú by sa nehanbili ani tvorcovia 7even. Alvart v perfektnej a precíznej réžii realizuje tak jednoducho prekombinovaný príbeh dvoch civilistov, ktorý berie dych od prvej po poslednú minútu. Vo filme funguje všetko, a hoci si kde kto bude myslieť, že sa stratil, bude to dávať zmysel a radenie scén má svoje miesto. Iste, môžeme byť krutý a naznačiť: čo s Dannym ? Kde je polícia (ktorá mi v značke krimi chýba) ? A čo ten Ingolf, kto to bol ? Detaily, s ktorými sa dá žiť, lebo Alvart sa sám šupol do vysokej ligy a zapamätateľného snímku. Mrazenie v chrbte, žiadne reči, výborne civilná Európa, totálny pitevný masaker. Alvart by mal robiť už len takéto veci. (videné 03.02.2020, BDrip) ()

Sharleen76

Povedená akční jednohubka nejen pro koronery. Od Lola běží o život nám Moritzek (Moritz Bleibtreu) krapánek zfotrovatěl, rošťácký kukuč však neztratil a příběhu dodal šmrnc. Svižné tempo od začátku do konce. ()

Inozuka

Kurz patologie po telefonu aneb lidské tělo je jen schránka, kam se dá nacpat leccos ... Dobře vystavěný a opravdu děsivý a napínavý thriller odehrávající se zčásti na ostrově Helgoland v severním moři a zčásti v pevninském Německu. Moc se neotálí a jde se rovnou na věc a až na trochu přepálený, téměř parodický konec, nebude ani chvilka, kdy byste si chtěli odskočit na záchod ... Bleibtreu a Bauer to dávají s přehledem, sedí i atmosféra a nasnímání. Bavilo moc ... ()

Boris.

Velice slušný horor / thriller se super temnou atmosférou. Bohužel nemůžu dát pět hvězd, protože ten konec už byl moc nelogický a ve filmu bylo pár zbytečných dějových linek, ale celkově moc dobrý. ()

oldy

Mohlo to být kratši,ale dalo se to. Moc horor to nebyl,spiš nelibustky z pitevny. Symptom Pandorum od režisera byl lepši film :) ()