Mise

• Česko Misie (více)

Silné a velmi vzrušující drama, ve kterém hrají hlavní role nositelé Oscarů Robert De Niro (Lovec jelenů, Zuřící býk) a Jeremy Irons (Zvrat štěstěny, Příliš dokonalá podoba, Kafka). V hlubině amazonských pralesů se v 18. století usiluje bývalý obchodník vzdělávat zaostalé indiány. Když je život domorodých obyvatel ohrožen, musí se však obrátit k meči a zapomenout na modlitby... (Rangelone Film)

DJ Kritik

Obrovská spurnosť a neskonalá láska to sú hlavné črty dvoch predstaviteľov, ktorí sa snažia o rovnaký cieľ. Podobne ako Dobytie raja je i tento historický snímok precízne vystavaný, podfarbený krásnou hudbou a umocnený vynikajúcimi výkonmi hercov. V každom pohybe cítiť, ako sa predierate pralesom a kamera vás skutočne dostane do dažďa a máte pocit, ako vám blato sťažuje cestu. Presne takto je príbeh natočený a vidieť to na veľkom plátne by bolo neskutočne úchvatné. Myšlienka z filmu: " Ak by som mal vieru silnú takú, že by som mohol pohnúť zemou a nemal by som lásku, tak nemám nič. . ........ .... " Hudba: **** Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** Myšlienky: **** Kostýmy a výprava: ***** : ()

zahris

Hodnocení tohoto snímku je značně těžké. Na jedné straně zde máme famózní začátek a vynikajicí Morriconeho hudbu (jejíž problém je ovšem ten, že se opakuje značně častěji, než je přijatelné). Společně s tím je zde neméně skvělá kamera (zcela zasloužený Oscar) a krásné prostředí přírody Jižní Ameriky. I De Nirův výkon se musí hodnotit kladně (ačkoliv se jedná o jeho průměr) - těžko ale vysvětlit, proč ve druhé půlce dostal tak málo prostoru. Na straně druhé zde máme nepříliš originální téma, průměrný výkon Ironse (u něj se ovšem jedná o jednu z jeho nejlepších rolí) a podivně hrajícího Neesona. Misi bohužel nemohu ohodnotit lépe než slabšími 4* (a to jsem v první půlhodině reálně uvažoval o 5). ()

DominikCZ

Neumím si představit, jako takový film natočili. Je nádherný a všechny scény jsou natočeny dokonale, majestátně a věrohodně, s propojením dobové atmosféry a úžasné přírody. Kromě toho film hezky vystihuje, jaká je křesťanství fraška. Žádný bůh není, vše je jen a jen o lidech. ()

Marty20

Konečně jsem si udělal čas na zhlédnutí zde tolik vychvalovaného snímku a nestačil jsem se divit. První polovina totální nuda a sotva se v té druhé dají věci trochu do pohybu, je konec. A hudba? Na Morriconeho průměr! (jsem jeho fanoušek) Abych tomuto filmu mohl dát 5*, musel bych být silně až fanaticky věřící. A to díkyBOHU nejsem. :-) ()

Forsetino

Na tento film jsem se díval z jediného prostého důvodu a tím je Robert de Niro. Chtěl jsem ho vidět v něčem žánrově úplně odlišném, než jsem u něho zvyklý. Po shlédnutí musím říct, že nechápu, proč zrovna de Niro měl ztvárnit tuhle roli. Docela mi to přišlo jako mrhání potenciálem, ale možná to je jen můj předsudek. Co se týče samotného filmu, tak už námět mě příliš nelákal, a tak jsem od toho příliš nečekal. Místy byl děj nudný a utahaný, některé scény zbytečně dlouhé a koncentrace slova "bůh" na mě byla příliš vysoká. Vyzdvihnout však musím skvělou hudbu a hezké prostředí, ve kterém je film natáčen. Co se týče příběhu, tak kdo dával o dějepisu trochu pozor, tak se nic nového nedozví. Já jsem si pouze utvrdil názor na církev, kterou považuji za instituci parazitující na lidské nemohoucnosti anebo naivitě. Tím neodsuzuji víru jako takovou, každý nečemu věří a i já chci uvěřit, ale nemusím se k tomu nechat zneužívat církví. Každopádně jak bylo řečeno ve filmu, možná by bylo lepší, kdyby nás vítr a moře k těm indiánům nikdy nepřívály. Lehce nadprůměrný historický film. ()

kaapaa

..pro všechny, kteří se ztotožňují s..."Bůh je láska!"...hlavně v poslední třetině filmu, panáčci:-( ()

WolfIssen

Klasický historický příběh o tom, jak křest'anský evropský imperialismus ničí původní přírodní národy Jižní Ameriky. ()

maoc

Je to přitažené za vlasy a ne že ne (indiáni skvěle chápající politickou a církevní situaci v Evropě, malebný rurální život v misii bez násilí, sexu a pohanství, silná katolická agitka atd.), ale to vše je vyváženo neuvěřitelnou silou dramatické výpovědi o lásce, dobru, prosté radosti, oběti, pokání, pokoře a dalších věcech, které se moderní svět snaží vytěsnit. Co se týká výpravy, tak si myslím, že podobný film by snad dnes už natočit nešel, kamera je perfektní a o Morriconeho hudbě, která mi vhání slzy do očí, jenom si na ni vzpomenu, se snad ani nemá cenu zmiňovat. ()

helrohir

Emocionálne veľmi silný film. Spojenie nádherných exteriérov, dojímavej hudby, vynikajúcich hereckých výkonov a hlavne príbehu s hlbokou myšlienkou na mňa fakt zapôsobilo. Tento film bez príkras ukazuje "civilizovaného" človeka, ako bez akýchkoľvek výčitiek vraždí, zotročuje a vyháňa "divochov", a to všetko len kvôli zisku. Niekedy ľutujem, že všetci tí kolonizátori neskončili niekdy upálený, zjedený alebo stiahnutý z kože. Na druhej strane film pekne ukazuje kňazov (misionárov), keď ich povolanie bolo skutočným poslaním a nebolo to len o vození sa na drahých autách a prznení malých chlapcov. ()

kubilov

Konec 18. století, Jižní Amerika, hranice portugalských a španělských kolonií, jeden kněz, jeden lovec otroků, jedna církev a jeden kmen indiánů. De Niro válí, scéna s pokáním je neskutečně silná, Irons na něj sice ztrácí, ale jeho poslední cesta je také dost zajímavě pojatou scénou, Morricone jak už je jeho zvykem čaruje a kamera snímá ty největší krásy amazonské džungle. Hlubší film, než se na první pohled může zdát, a navíc zde hraje Liam Neeson ještě předtím, než byl slavný. ()

magu

Film skresľuje historické udalosti. Tak ako všetko, v čom má prsty cirkev (Opakujem - cirkev.) A neospravedlňuje to ani hudba, ani kamera, ani bojujúci jezuiti. V tej bitke zahynulo 1511 indiánov a 4 (štyria!!!) vojaci spojenej španielsko-portugalskej armády. Všetko bola len politika rozdelenia sveta a moci medzi Vatikánom, Španielskom a Portugalskom. Obyčajní ľudia v tom ako vždy nehrali žiadnu úlohu. Film je reklamou na takéto konanie a ospravedlňovanie kolonizácie. V Ríme si ho môžu dať zarámovať do zlatého rámčeka (zlata majú dosť.) Dve hviezdy za záver, inak to bola nuda. BTW: Indiánka hore bez je v poriadku (a nevadí to ani kňazom), keby tam boli kozy belošky už by to bolo 18+. ()

Syna.1990

Při prvním zhlédnutí jsem se tak strašně nudil, až jsem z toho usnul. Pustil jsem si toto dílo tedy vzápětí znovu a k mému údivu jsem se nudil znovu úplně stejně. Bylo to pro mě absolutně nezajímavé a nedokázal jsem se do toho zakoukat. Pořád jsem čekal co z toho vypadne a kupodivu jsem se ničeho zajímavého nedočkal. V podstatě ani nevím za co jsem dal tu jednu hvězdu. ()

subic

Hudba od Ennio Morricone a Robert De Niro, to je to nejlepší na celém filmu. Jde vlastně o takové 2 filmy v jednom. Skvělá první polovina zachycuje proměny jednoho člověka pod vlivem tíhy vlastního svědomí a křesťanství. Ve druhé polovině souboj koloniálních velmocí a jejich krvavé dobývání už tak zajímavé není. ()

Jehan

Silný, v mnoha ohledech závažný film pro přemýšlivější jedince. Výborní herci ve výborných rolích. Jeremy Irons v jedné ze svých nejlepších. Skvělý soundtrack obstojí i bez znalosti filmu. ()

TonyStark

Po všech stránkách velmi silný film. Tohle dílko se vznáší vysoko nad drtivou většinou filmové produkce. Je to pastva pro oči, uši a v případě věřících i pro duši. V hlavní roli panenská příroda a její přirození obyvatelé proti rakovině v podobě kolonizátorů a otrokářů. Církev je v tom tentokrát nevinně a snaží se hasit co se dá. Bohužel marně - byrokracie a mocenské pletichy vítězí. ()

adamix

Misia je presne ten typ filmu, ktorý si chcete pozrieť kvôli atmosfére, hercom, výbornej hudbe, prostredím a tak trochu aj svojím vonkajším charizmá, i keď už dopredu tušíte, že väčšina filmu bude prekypovať spŕškou dlhých dialógov a záberov, ktoré musíte nejako prežiť, aby ste sa dopracovali k vynikajúcemu záveru. Ale aj napriek tým dlhým dialógom a scénam sa mi film moc páčil. I keď svojím dejom každého diváka nemusí moc nadchnúť, ide o dosť hlboký umelecký zážitok. U mňa takých 75%. ()

johnny01

Silný příběh, skvěle a věrohodně natočený, s jímavou hudbou, avšak místy je to skoro až depresivní a film celkově vyznívá poněkud nejasně. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration