Epizody(8)

Po velkém úspěchu první řady polského seriálu Učitel (originální polský titul zni Belfer, anglický The Teach) se tvůrci rozhodli pro druhou osmidílnou sérii, na jejíž režii se podíleli dva režiséři Krzysztof Łukaszewicz a Maciej Bochniak. Hlavní postavu středoškolského učitele Pawła Zawadzkeho opět ztělesnil Maciej Stuhr, hvězda polského filmu a divadla. Na rozdíl od první řady, jejíž děj se odehrával v pomyslném městečku Dobrowice, se tentokrát tvůrci rozhodli pro krásné historické město Wrocłav, česky Vratislav. (Česká televize)

MyrnaAlec

Hlavní postava mírně obtloustlého učitele někde pálí cígo a zírá. Ta druhá řada má dost ambicí, které nemohla splnit. Funguje vzteklá postava malé holky, školní prostředí je zaplněno cool figurkami s nevěrohodnými charaktery. Lesní šílenci jsou takoví středoevropští balíci, rozhodně ne nebezpeční teroristé. A ta linka s těhotnou ex-milenkou je vyloženě trapná. ()

Ironhead

Rozhodně slabší než první série... celé je to strašně překombinované, moc věcí a motivací tu nedává smysl... a hlavní hrdina se chová většinu času jako naivní a navíc oproti sérii první i nesympatický kretén :oT ()

hony23

Opět skvěle natočené, bohužel co je to platné, když zápletka je překombinovaná a závěrečné rozuzlení jen stěží pochopitelné. Vyměňte scénáristu a pusťte se do 3.řady! ()

kokofek

Přehlédnu-li některé uspěchané nesrovnalosti,které odebírají seriálu uvěřitelnost tak je to přiměřeně napínavé. ()

Kozlowski8

James Bond - vlastně pardon - učitel střední školy opět na scéně. Druhá série pokračuje v duchu té první - bohužel je stejně přestřelená, vykonstruovaná a v úplném závěru překombinovaná až do absurdních rozměrů. Přesto by nebylo fér nepřiznat, že to celé má spád (větší než jednička) a slušnou dávku napětí a taky Maciej Stuhr si mě, na rozdíl od první série, přece jen trochu víc získal. Charakter finále dává tušit pokračování, tak uvidíme. 60%. ()

Hoffmanos

Druhá série přinesla daleko víc akce a překombinovanou, ke konci až moc rychle ufiklou zápleteku. V dějství posledního dílu se odehrávalo za mě až příliš nelogických momentů a samotný konec byl hodně slabý, ale i přesto můžu dvojku doporučit. Rozhodně to nebyla ztráta času. ()

Jitomirka

Jsem toho názoru, že druhá série ani neměla vzniknout. Akorát to pošpinilo práci tvůrců první série. Z Pawla udělali nesympatického pitomce, děj je šíleně překombinovaný, rozuzlení nedává absolutně žádný smysl, spousta linek je tam nevysvětlených. Nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale i Ulice oproti tohle vypadá jako promyšlený majstrštyk... ()

DrifterSoul

Abych byl konsistentní - kopíruji mé hodnocení k "Season 1" (mé 4*): Velmi dobré. Rychlý spád, napínavý děj, překvapivé rozuzlení. Navíc, docela realistické znázornění univerzálně platných "pratypů obyvatelstva" a vzorců jejich chování. Snad i druhá řada (z Wroclawi) bude mít stejnou úroveň. Třeba se i naši tvůrci podobných seriálů (tentokrát i od Poláků) něco konečně přiučí - když už to zatím nestíhají od Norů, Dánů či Švédů. K "Season 2" (už 5*): Platí ditto, až na ty "pratypy obyvatelstva". Některé postavy a zejména extrémně vysoká intelektuální úroveň studentů gymnázia už byly lehce za hranou reality. Přesto si troufnu tvrdit, že spádem děje, napětím, atraktivností prostředí se tohle zařadilo (alespoň u mne) ihned za kultovní S/DK seriál "Broen/Most". Zbývá se jen těšit, že se snad (alespoň soudě podle víceznačného závěru posledního dílu) můžeme časem dočkat i nějaké "Season 3". ()

ABC1

První série byla o dost lepší, přece jen tam byla nějaká logika...tady to bylo extrémně překombinované a dost protahované. V případné třetí sérii doporučuji zkrátit, zhustit a zvěrohodnit!! ()

draxxi

Celkove jsem si ten serial vazne uzil. Celou dobu jsem prekvapeny, jak polaci zvladli natocit tak vybornej serial s temnou a napinavou atmosferou. Zaver to bohuzel dost pokazil a myslim, ze jsem ho ani uplne nepochopil... 21/3/2022 72% ()

Ruda.neck

Oproti původní sérii přibylo nesmyslného chování postav a děr ve scénáři, přesto jsem i tuto sérii sledoval se zájmem, jak to dopadne... a to jsem si dal. ()

Jan00

První díl 2 série nic moc, poslední díl hrůza, celý seriál spadl na jednu hvězdu. Připadalo mi, že scénárista si nevěděl rady, jak sérii ukončit, tak vytvořil úplnou nesmyslnou kravinu s tajnou službou atd.... Třetí sérii odmítám zhlédnout!!! Jsem zklamán. ()