Reklama

Reklama

VOD (1)

Film se odehrává ve 30. letech minulého století během Velké hospodářské krize. Ned (Robert De Niro) a Jim (Sean Penn) jsou dva zlodějíčci, kteří se dostanou na svobodu poté, co nečekaně uprchnou z vězení spolu s vrahem. Oba uprchlíci míří na sever ke kanadským hranicím, které plánují překročit převlečení za kněze. Naneštěstí v jednom pohraničním městě narazí na každoroční procesí. Aby nevzbudili podezření, nechají se tito sluhové Páně odvést do kláštera, kde čekají na svou příležitost. Oba se snaží zůstat v utajení, i když se Ned zamiluje do místí krasavice Molly (Demi Mooreová). (Cinemax)

(více)

Recenze (38)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Zápletka o záměně osob neni zrovna moc originální. Je to taková průměrná zábava v průměrný komedii s nadrpůměrnym hereckym obsazenim. Trochu jsem se divil, že zrovna v tomhle hrál Robert De Niro. Ale je fakt, že on má na svym kontě docela dost naprosto obyčejnejch filmů a obyčejnejch rolí, kam si šel asi zrovna odpočinout, a stačilo mu hrát jen tak na půl plynu. A tohle je zrovna jeden z těch případů. Osobně bych spíš doporučil britskej film Jeptišky na útěku s Ericem Idlem a Robbie Coltranem, což je taková víc absurdní a ujetá verze tohoto filmu. 50% ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Asi jsem už dnes potřeboval trochu vypnout, Maják byl přece jen hutný pokoukání. Takže jsem zhruba věděl, do čeho se pouštím a fakt to není biják, skrze kterej bych si měl zamilovat Seana Penna a už vůbec ne Roberta DeNira. Ten tu pro mě byl doslova tragickej, konkrétně za jeho grimasy tomu ubírám minimálně jednu pecku. Ale celý si to zaplatil, tak si to mohl zmastit, to je jeho svatý právo. ()

Reklama

helloween93 

všechny recenze uživatele

“Throwback Thursday #14” - Z tvorby režiséra Neila Jordana jsem doposud viděl jen Interview s upírem a dnes mi v rámci throwbacku čekala jeho zapomenutá černá krimikomedie We’re No Angels. Film sleduje osudy dvou vězňů, kteří uprchnou z vězení a jsou okolnostmi donuceni hrát kněze. Tento námět zní sám o sobě celkem zábavně, ale není tomu tak. De Niro se divně pitvoří a vypadá znuděně a Sean Penn je nevýrazný. Nenápaditý scénář nedává hercům výraznější prostor se projevit. Nejlepším momentem filmu jsou asi úvodní útěk z vězení a pak scéna, kdy je De Niro u kováře. Film zaslouženě v kinech propadl, protože na něm není zhola nic zajímavého, ani ta Demi Moore. Shlédnuto na HBO GO. 2* ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Komedie kde se za půl hodiny nezasměji, nemůže být dobrá, a to, ani kdyby se zbláznila. Navíc se mi oba hlavní protagonisté jevili jako velmi slabí v kramflecích. Šimon a Matouš byla sice blbina, ale u toho jsem se fakt bavil. Tady je to jen o někdy lehkém úsměvu na rtech. A navíc mi některé scény přišly spíše trapné, než zábavné. Malé plus za to, že jsem vydržel až do konce i když to bylo spíš ze zvědavosti, než že bych se bůhvíjak bavil. 201209089854/10156 ()

kubilov 

všechny recenze uživatele

Docela milý film se skvělým Robertem De Nirem ve vrcholné formě, s neméně kvalitním a tehdy ještě nepříliš známým Seanem Pennem a s drsňáckou Demi Moore, který se výborně hodí na odreagování se, ale přitom nenabízí pouhé bezmyšlenkovité sledování. Ani ne tak moc komedie, i když se zde spousta humorných scének dá nalézt, spíše mi Nejsme žádní andělé přišlo jako zajímavým způsobem pojatý střet bigotní církve s trestanci a ateisty, kteří se vydávají za kněze. Právě citlivě zakomponované duchovno a atmosféra maloměsta, které prakticky řídí knězi, mě na tomto nenápadném kousku zaujalo nejvíce. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (8)

  • Sean Penn (Jim) a Robert De Niro (Ned) oslavujú narodeniny v rovnaký deň - 17. augusta. (m.a.t.o.)
  • Tento film je remake snímky We're No Angels (1955), pričom obe snímky mali v kinoverzii zhodnú minutáž - 106 minút. (m.a.t.o.)
  • Prvý hollywoodsky film írskeho režiséra Neila Jordana. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama