poster

Nejsme žádní andělé

 • anglický

  We're No Angels

 • slovenský

  Nie sme žiadni anjeli

Komedie / Drama / Krimi

USA, 1989, 101 min

Režie:

Neil Jordan

Scénář:

David Mamet, Albert Husson (divadelní hra), Ranald MacDougall (původní scénář)

Hudba:

George Fenton

Producenti:

Art Linson

Střih:

Mick Audsley

Scénografie:

Wolf Kroeger

Kostýmy:

Theoni V. Aldredge
(další profese)
 • kubilov
  ****

  Docela milý film se skvělým Robertem De Nirem ve vrcholné formě, s neméně kvalitním a tehdy ještě nepříliš známým Seanem Pennem a s drsňáckou Demi Moore, který se výborně hodí na odreagování se, ale přitom nenabízí pouhé bezmyšlenkovité sledování. Ani ne tak moc komedie, i když se zde spousta humorných scének dá nalézt, spíše mi Nejsme žádní andělé přišlo jako zajímavým způsobem pojatý střet bigotní církve s trestanci a ateisty, kteří se vydávají za kněze. Právě citlivě zakomponované duchovno a atmosféra maloměsta, které prakticky řídí knězi, mě na tomto nenápadném kousku zaujalo nejvíce.(15.5.2014)

 • lioncel
  *****

  Pro mě je to pořád, nemohu si pomoc, dost dobrý příběh .. o cestě dvou trestanců za svobodou a následné volbě .. nejdříve z donucení, vlastně i částečně velkým omylem, uváznou před hranicí znamenající volnost - v klášteře, kde je mají za církevní znalce a odborníky na místní světici .. následuje virtuózní koncert v podání mistrů – tenkrát ještě největší filmový chameleón v plné síle : Robert De Niro .. a vůbec ne horší : Sean Penn … plnou palbu dávám i na protest proti zdejšímu nízkému hodnocení ...(22.4.2010)

 • Enšpígl
  *

  Když pominu velkopanskou přehlídku nesmyslů a kravin, který má film na svým jídelním lístku, zamrzí především absence jakékoli žánrové složky u které bych se já, jako divák chytil. Takové příběhové nic už jsem dlouho neviděl. Člověk by řekl, že Robert se Seanem budou v takovéhle plitkosti čnít jak Mount Everest na Třebonšku, ale jejich obličejové grimasy mně přišli značně nevěrohodné. Kdyby bylo ve filmu alespoň víc Demičky, ale ani tohle tvůrci nezvládli.(24.8.2014)

 • dobytek
  ***

  Zápletka o záměně osob neni zrovna moc originální. Je to taková průměrná zábava v průměrný komedii s nadrpůměrnym hereckym obsazenim. Trochu jsem se divil, že zrovna v tomhle hrál Robert De Niro. Ale je fakt, že on má na svym kontě docela dost naprosto obyčejnejch filmů a obyčejnejch rolí, kam si šel asi zrovna odpočinout, a stačilo mu hrát jen tak na půl plynu. A tohle je zrovna jeden z těch případů. Osobně bych spíš doporučil britskej film Jeptišky na útěku s Ericem Idlem a Robbie Coltranem, což je taková víc absurdní a ujetá verze tohoto filmu. 50%(18.12.2012)

 • Pitryx
  *

  Komedie kde se za půl hodiny nezasměji, nemůže být dobrá, a to, ani kdyby se zbláznila. Navíc se mi oba hlavní protagonisté jevili jako velmi slabí v kramflecích. Šimon a Matouš byla sice blbina, ale u toho jsem se fakt bavil. Tady je to jen o někdy lehkém úsměvu na rtech. A navíc mi některé scény přišly spíše trapné, než zábavné. Malé plus za to, že jsem vydržel až do konce i když to bylo spíš ze zvědavosti, než že bych se bůhvíjak bavil. 201209089854/10156(25.2.2014)

 • - Sean Penn (Jim) a Robert De Niro (Ned) oslavujú narodeniny v rovnaký deň - 17. augusta. (m.a.t.o.)

 • - Prvý hollywoodsky film írskeho režiséra Neila Jordana. (m.a.t.o.)

 • - Tento film je remake snímky We're No Angels (1955), pričom obe snímky mali v kinoverzii zhodnú minutáž - 106 minút. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace