Ghost Stories

• Velká Británie Ghost Stories (více)

To, že někdo nevěří na duchy, neznamená, že duchové nevěří na něj. Či snad, že dokonce neexistují. Jedním takovým skeptikem je i profesor Phillip Goodman (Andy Nyman), který si dal za úkol vysvětlovat a odhalovat zdánlivě nadpřirozené jevy a zjistit jejich skutečnou podstatu. A právě kvůli tomu se s ním spojí jeden muž, který jej vyzve, aby vyšetřil tři nevysvětlitelné případy. Profesor Goodman se tedy vydává na výpravu, jejímž cílem je racionální vysvětlení těchto přízračných příběhů. Postupně se setká se třemi vyděšenými lidmi. Noční hlídač Tony Matthews (Paul Whitehouse) prožil v prázdném skladu strašidelné setkání, teenager Simon Rifkind (Alex Lawther) před časem absolvoval děsivou noční jízdu, kvůli které dodnes prožívá život v nechtěném hororu. Třetím vyšetřovaným případem je zážitek důstojného bankéře Mike Priddlea (Martin Freeman), ten prožil setkání s duchy, které zásadně otřáslo jeho do té chvíle dokonalým životem. Když Goodman zkoumá tyto příběhy, jeho do této chvíle racionální svět se začíná rozpadat. Je to klam jeho mysli nebo za vším stojí temné síly? Postupně je vtažen do odhalování dlouho pohřbeného tajemství, které převrátí jeho dosavadní život a změní všechno, co si dosud myslel. (CinemArt)

VincentB.

Neskutočne budovaná atmosféra. Skvelá kamera, skvelé dialógy. Proste režisér sa blysol. Nuž ale nie všetko je dokonalé. Záver síce mal v sebe prekvapivosť a filozofiu ale trochu zmiatol. Ale nebolo to také to mysteriózne zmätenie, ale také nežiadúce. Odporúčam ale vidieť ak niekto túži po nie tak mainstreamovom horore. Hodnotím 70%. ()

WaldM95

Obrovská škoda nad premárneným potenciálom, "duchom" neprospelo ich spracovanie, vôbec strašidelne nevyzerali. S filmu sa dalo vyťažiť viac. ()

BStone

Duchařská story, která je opravdu velice zručně natočená a nepostrádá ani napětí a gradaci scén. Jednotlivé příběhy mají atmosféru, o které by si mnohé horory mohly jen zdát. Závěrečná pointa je určitě nečekaná a originální, ale raději bych uvítal zakončení jiné. Každopádně líbilo. 65% ()

star7

Určitě zajímavý nápad se třemi příběhy, skvělá atmosféra a originální momenty plné napětí a strachu! Kamera vás pořád drží ve střehu perfektními záběry na pozadí, kdy máte neustále tendenci hlídat, co se děje za postavou v záběru. Samozřejmě závěr mě totálně zklamal zabroušením do jakési sociální sféry a protože absolutně uhnul od toho k čemu vás celý film od začátku směřuje, zřejmě se záměrem překvapit - účinek však absolutně opačný. I tak nemůžu dát tři hvězdy, miluji duchařinu a první 3/4 filmu si za mě zaslouží 5 hvězd, za zmršený konec ubírám jednu hvězdu. ()

DyingAngel

Ghost stories ma príjemne prekvapili. Na konci som ostala čumieť s otvorenou hubou! Skvelý "mindfuck", ako sa patrí. Musím vyzdvihnúť herecký výkon Alexa Lawthera. Ten chalan je dokonalým predstaviteľom psychopata či inak duševne narušenej postavy! Celkovo jeho časť sa mi páčila najviac a ostane ma mátať v hlave ešte dlho. ()

Korra

Pozitivní překvapení. Chvílemi opravdu a upřímně strašidelné. Závěrečná pointa je pro mě jak pozitivem, tak negativem, protože ačkoliv je překvapivá a lidsky silná, kazí žánrovou jednotu. Škoda - skoro bych si přála, aby se tvůrci drželi té jediné linie s nadpřirozenem a "nekazili" ho příklonem k realismu... Který vlastně negoval celý předchozí děj - ale to bych spoilerovala. Mimochodem - kdo by řekl, že Martin Freeman umí být taky sexy? ()

pederast

V tomto filmovém potratu jsou přítomna snad všecka žánrová klišé, a to v docela přijatelné formě; dohromady však netvoří příběh, jenom nevkusnou hororovou mozaiku, která je v závěru vysvětlena tím nejprostším a nejneuspokojivějším možným způsobem. Scénář je debilní paskvil, výplod šílence, kravina na kvadrát. V úvodu je naznačeno, že hlavní hrdina se zabývá odhalováním všelijakých šarlatánů, a to vědeckými způsoby; ve zbytku filmu však toto téma už nehraje žádnou roli. Je-li vám dvanáct, patrně se pobavíte. Nejste-li slabomyslný, budete filmem zklamáni. Takže tak. ()

Wiceman

Nemůžu si pomoct, ale tohle mi připomínalo episody Příběhů ze záhrobí. Ten styl vyprávění, ty tři nevyřešený případy a vlastně i docela ujetej konec. Ovšem já mám Příběhy ze záhrobí rád a proto jsem prostě už jen z principu nemohl jít pod čtyři hvězdy. Obvzlášť, když v tom hraje Martin Freeman i když jen vedlejší postavu. Ten chlap prostě vše v čem hraje promění v ryzí zlato. Nebudu lhát, ale ten konec jsem opravdu nečekal, i když náznaky asi zpětně byly. Lepší 4* ()

Kokotek230mm

Mně se to líbilo a dokonce jsem se i přistihl, že se bojím a to se mně v poslední době u hororů nestává.. je to holt lepší horor roku 2017 ()

C.A.T.

Bylo to celé takové zmatené, takové nijaké. Jako divadelní hra by to bylo super. Jako film to příliš nefunguje. Ale na jedno podívání dobrý. ()

Andrew88cz

Absolutně nevím, co si o takovýmhle filmu myslet. 3 příběhy, které mají po hororové stránce poměrně kvalitu, ale to podání a konec filmu ve mně zanechává dost smíšené pocity. (6/10) ()