Ghost Stories

• Velká Británie Ghost Stories (více)

To, že někdo nevěří na duchy, neznamená, že duchové nevěří na něj. Či snad, že dokonce neexistují. Jedním takovým skeptikem je i profesor Phillip Goodman (Andy Nyman), který si dal za úkol vysvětlovat a odhalovat zdánlivě nadpřirozené jevy a zjistit jejich skutečnou podstatu. A právě kvůli tomu se s ním spojí jeden muž, který jej vyzve, aby vyšetřil tři nevysvětlitelné případy. Profesor Goodman se tedy vydává na výpravu, jejímž cílem je racionální vysvětlení těchto přízračných příběhů. Postupně se setká se třemi vyděšenými lidmi. Noční hlídač Tony Matthews (Paul Whitehouse) prožil v prázdném skladu strašidelné setkání, teenager Simon Rifkind (Alex Lawther) před časem absolvoval děsivou noční jízdu, kvůli které dodnes prožívá život v nechtěném hororu. Třetím vyšetřovaným případem je zážitek důstojného bankéře Mike Priddlea (Martin Freeman), ten prožil setkání s duchy, které zásadně otřáslo jeho do té chvíle dokonalým životem. Když Goodman zkoumá tyto příběhy, jeho do této chvíle racionální svět se začíná rozpadat. Je to klam jeho mysli nebo za vším stojí temné síly? Postupně je vtažen do odhalování dlouho pohřbeného tajemství, které převrátí jeho dosavadní život a změní všechno, co si dosud myslel. (CinemArt)

ANTYCHRYST

Vždycky když na něco čekám celej natesenej.. následuje zklamání.. příběhy taková normálka.. atmosféra první povídky.. dobrá.. až na tu holčičku závěrečnou..to samé les.. též dobrý až na tu věc co srazil...pak už přijdou zvraty..a vyšší záměr..a je z toho taková slátanina..35% jako celek šedej průměr co se snaží o šokující finále.. které mě osobně.. ovšem vůbec nechytlo... ()

boo-boo

Atmosférou idú Ghost Stories jasný nadpriemer. Ale čo začína ako zlepenec dosť nesúrodých scénok (áno, ja viem, že je to poviedkový film), sa končí zlepencom motívov a doslovných umelohmotných záverov, ktoré možno papierovo dávajú zmysel, ale ako veľké finále smrdia podrazom. Rozumiem čo ako a prečo, ale takto to na mňa nefunguje. ()

G04T odpad!

Dementní, nesmyslný, wtf "hororový" "film", na který jsem se těšil, když jsem viděl trailer, ale dostal jsem úplné hovno a přišel jsem o 56 IQ, díky moc. Ono by to nemuselo být špatný, o ono by se z toho dalo něco vytvořit. Spíš než do filmu, bych tyto příběhy zakomponoval do seriálu společně s ještě pár stories navíc. Jenže ne, nějakej Nyman se rozhodl napsat debilní scénář s debilními dialogy. Každý (wtf) "příběh" začíná jakoby z jícnu a končí tlustým střevem". Pro méně chápavé - každý "Ghost Story" nemá začátek ani konec. Režisér to prostě vytrhl někde uprostřed z jeho představivosti, kterou bych opravdu za žádnou cenu nechtěl mít. Jako horor to nepůsobí ani zřídka. Přišlo mi to něco jako české "post coitum", úplná hovadina smíchaná se vteřinami sračky, chcanek a blitek, které pochopí fakt někdo, kdo u toho přemýšlí ze všech sil a nekroutí u toho hlavou jako já a k tomu si neříká sám pro sebe "proč to sleduju?". Kousal jsem si nehty strachem. Strachem, že se něco zase posere a kvůli tomuhle filmu nemám už čtyři nehty, díky moc. Konec jsem vůbec nepochopil, i když to jsem čekal, když už jsem v polovině zíval. Martin Freeman je mi tady absolutně nesympatickej, stejně jako ostatní herci (někteří nebyli špatní) a do nebe volající se vzkazem, že se tváří, chová a mluví jako debil Nyman mě taky sral. Kamera mě nezaujala, stejně tak střih je debilní. Zvuk je dobrý, ale pardon, já hodnotím hlavně film z té základní stránky a nepotřebuju sem psát detaily ohledně zvuku. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: No...jak se to veme...3 příběhy jsou celkem mrazivé a hezky hororové, ale to závěrečné rozuzlení mi nesedlo, ikdyž bylo "zajímavé". +++ SPOILER 20ti slovy: Profesor vyšetřuje tři duchařské záhady, které jsou ve skutečnosti jeho sny, vjemy a okolní činnosti nemocničního personálu, kde leží v kómatu. ()

Lyx

Ghost Stories sa zo začiatku tvári ako nevinný mysteriózny filmík, no skrýva sa v ňom oveľa viac. Ja však milujem filmy tohto typu-so zaujímavým plot twistom a skvelými hereckými výkonmi. Hlavná postava má zaujímavý príbeh, ktorý je výborne vyrozprávaný a nenudí. Herci, ako už je u Britských hercov zvykom, sú v najlepšej forme a hrajú dokonale. No však strašne mi prekáža ich nezrozumiteľná angličtina. Toto je vec, čo mi celkovo na Anglických filmoch vadí. Ďalším z mínusov je aj veľký počet jumpscareov, ktoré mi sem vôbec, aleže vôbec nezapadali. Mohol z toho byť hádam 90% atmosferický snímok, no toto z neho spravilo len nadpriemerný kúsok... Stále je však veľmi zaujímavý a rozhodne doporučujem pozrieť viac krát kvôli záludnému príbehu. Vrelo doporučujem. Moje hodnotenie: 75% ()

hanzyn

Kvalitou hodně nevyrovnaný horor. Dvě naprosto skvělé historky, poutavé historky, které vzbuzují velkou spoustu otázek (hlavně úvod té druhé), třetí která byla spíše divná. Je skvěle rozjetý povídkový horor uzavřen pro mne naprosto lajdácky. Přišlo mi, že si někdo dal velkou práci s vymyšlením povídek a pak si řekl - Co když je spojíme dohromady nějakou úžasnou pointou. Bohužel, ta se moc nepovedla. Za mě 65% ()

RafaKrakal

Netradiční horor, který si děsivou atmosférou nezadá an s těmi nejlepšími filmy v tomto žánru s poněkud až bizarně přechytralým závěrem, který lehce kazí celkoý dojem z velmi kvalitníhoho hororu se skvělými hereckými výkony. ()

XXXXXXXX

Jedna hvězda za druhý příběh a jedna za meta příběh protékající filmem. Závěr a kombo 1+3 povídka bohužel dokonale pohřbí jakoukoliv, do té doby pracně vybudovanou, atmosféru. Škoda. ()

mac000

Po shlédnutí tohoto filmu že bychom měli začít věřit na duchy ? Na to jsou jednotlivé příběhy příliš vykonstruované a "umělé". Kouká se na to dobře, ale po skončení třetího příběhu žádná husí kůže ani mrazení v zádech. Řemeslně dobře (nadprůměrně) udělaný snímek, možná by mu prospěly nějaké filmové hvězdy. Ale tady si filmový fanda uvědomí, že dnešní herecká "galerie" vlastně nemá žádného Christophera Lee, Vincenta Price či Petera Cushinga, kteří by se na tomto žánru profilovali a vešli v obecné podvědomí. Ale klasický horor už zkrátka není "in", komiksy a fantasy vládnou filmovému světu... (Abych žánru nekřivdil, máme tady Hereditary A. Astera a Tiché místo J. Krasinského !) ()

SAINTS

Ghost stories je zaujimavy hororovy prirastok,hoci tento rok nie je na kvalitne horory tak plodny tento film sa zaraduje medzi tie lepšie.Režiseri si počinaju suverenne a to je ich debut.Kvalitne su aj herecky vykony a aj atmosfera vo filme funguje skvelo.Všetky tri poviedky su vynikajuce a dobre funguju aj lakačky.Filmu je môžme vyčitak kontroverzny zaver s ktorym zrejme množstvô divakov bude mat problem a troška znižuje aj celkove hodnotenie. ()

Kortexo

Variace a pointa tohoto filmů už tady několikrát byla v jiných filmem s různým uspěchem i formou vyprávění.Tento film i když nemá originální myšlenky, není rozhodně zbytečný a hlavním rozdílem od ostatních filmů se stejnou pointou, je britský humor, který ve filmů dominuje a skvěle funguje... ()

stephano

Musim uznat, že takhle sem se hodne dlouho nebál a určitě za to může to neskutečný zasazení do lokalit kde nikdo nechce bejt ani minutu. Horory mám rád ale tohle bylo ....ufff ()

Mr.Ward

Tak nic moc teda... Ale druhý příběh se povedl a celá atmosféra už při návštěvě hlavní postavy druhé povidky byla mrazivá... Bohužel, na konci filmu zůstává nepříjemná pachuť, tvůrci se zastavili někde na půli cesty a mně osobně finální “twist” nepřesvědčil. ()

Dickator

Bohužel, nemohu dát víc než 3 hvězdy. Zpočátku sice vypadala zápletka velice zajímavě a upoutala jistě téměř každého diváka, nicméně postupně se zamotávala více a více, až se v určitém momentu stala nepřehlednou, i tak se ale atmosférou a hororovými momenty (jumpscare) dostala nad takový hororový průměr, byť jen mírně. 60%. ()

angel.CZ

jedna hvězda za atmosféru kdy pořád čekáte že se něco fakt stane... při konečných titulcích už je čekaní konec.... 25% ()