Ghost Stories

• Velká Británie Ghost Stories (více)

To, že někdo nevěří na duchy, neznamená, že duchové nevěří na něj. Či snad, že dokonce neexistují. Jedním takovým skeptikem je i profesor Phillip Goodman (Andy Nyman), který si dal za úkol vysvětlovat a odhalovat zdánlivě nadpřirozené jevy a zjistit jejich skutečnou podstatu. A právě kvůli tomu se s ním spojí jeden muž, který jej vyzve, aby vyšetřil tři nevysvětlitelné případy. Profesor Goodman se tedy vydává na výpravu, jejímž cílem je racionální vysvětlení těchto přízračných příběhů. Postupně se setká se třemi vyděšenými lidmi. Noční hlídač Tony Matthews (Paul Whitehouse) prožil v prázdném skladu strašidelné setkání, teenager Simon Rifkind (Alex Lawther) před časem absolvoval děsivou noční jízdu, kvůli které dodnes prožívá život v nechtěném hororu. Třetím vyšetřovaným případem je zážitek důstojného bankéře Mike Priddlea (Martin Freeman), ten prožil setkání s duchy, které zásadně otřáslo jeho do té chvíle dokonalým životem. Když Goodman zkoumá tyto příběhy, jeho do této chvíle racionální svět se začíná rozpadat. Je to klam jeho mysli nebo za vším stojí temné síly? Postupně je vtažen do odhalování dlouho pohřbeného tajemství, které převrátí jeho dosavadní život a změní všechno, co si dosud myslel. (CinemArt)

brasek

Snímok ako celok stojí za prd! Absolútne rozhorčenie nad primitívnym koncom! Profesor Goodman a jeho život bol zo začiatku balast, ktorý sa dal predýchať a po prvej poviedke som bol nadšený... práca s atmosférou, gradácia napätia, tajomno. Druhá poviedka viac z emócií vzala ako dala, tretia mierne v istom okamihu potešila a potom vo finále snímku, v očakávaní nejakého uzavretia sa filmári prepracujú k totálnemu zvratku! Chyba v snímku: Všimnite si, že ten chlapec v červenom zahodí dvakrát cigaretu. (scéna je na konci, s mladým ešte študentom Goodmanom). ()

BlackAdder87

Film svým pojetím trochu připomíná kouzelnický trik, kdy iluzionista odvádí divákovu pozornost jinam, aby si nevšiml co se vlastně děje. V tom případě jsou onou vějičkou tři duchařské historky, které ukrývají skutečný příběh, jehož pointu se dozvíme až v samém závěru. Netradičně, dalo by se říct až starosvětsky pojatý horor,u kterého se nejde ubránit husí kůži. Výsledný dojem lehce kazí závěr, kdy si člověk připadá tak trochu jako Alenka, co zrovna spadla do králičí nory, ale naštěstí se na konci vše uspokojivě vysvětlí. ()

Niki_Uzumaki

Juuuu tohle bylo ale boží!! Dlouho jsem se tak nebála jako u první povídky. Chvilkama jsem koukala jen skrz prsty a to jsem těch hororů už nakoukala celkem dost. NEKECÁM. Bylo by mi líto dát kvůli konci tři hvězdy, po sálodlouhém (to kecám) uvažování dávám čtyři. ()

TesterX

Větší zklamání jsem, co se týče hororové konstrukce, asi nezažil. Pokud se vám nabídne několik příběhů, od kterých očekáváte rozuzlení, nebo nějaké chytré propojení, asi nečekáte, že tvůrci veškerou rozehranou hru spláchnou do hajzlu a místo šokujícího finále vám hodí na ksicht posranou plínu. A to tento snímek splňuje dokonale. Poměrně strašidelné jednotlivé dílky ve finále slepí kokot, co zrovna šel kolem a vy na to čumíte, jak na finále seriálu Ulice. Týhle zku*vený srač*e dávám hvězdy čistě za slušnou atmosféru a právě to očekávání, co z toho vznikne. Ale objektivně by se tahle chujovina měla pohybovat v průměru mezi jednou dvěma hvězdami - takže kdo neviděl a vidí solidní šedesátku, tak vám s jistotou garantuju, že to budete vnímat jako další kriminálku náhodně puštěnou ve dvě ráno. ()

PeteBuck

Duchárske historky mám rád, tu to bolo celkom strašidelné a občas úsmevné, ale bola to pekná creepy show. Nebol to zázrak, ale na nedeľný večer pred spaním celkom sranda. Fajn herci, slušné vyvrcholenie, ten záver bol srandovný, trochu to posunul inde. Za mňa spokojnosť. ()

gogo77

5/10...velmi pomaly zaciatok tohto velmi zvlastneho horroru alebo skor psychothrilleru ci ducharskeho pocinu...ani neviem, musim uznat, niekolko lakaciek ma dostalo, aj ked som vedel ze pridu, aj ked viete ze je to len tak...ale aj tak sa zlaknete, skoda toho konca a rozuzlenia ako z horrorov z 00 rokov, kedy sa na zaver dozviete sice nieco co ste netusili, ale vobec vas to neprekvapi ako pred 15 rokmi...dnes to chce uz nieco nove, aj ked to je asi tazke :) ()

fikee

Tři hororové povídky, které jsou ok, svázané rámcovým příběhem, který se snaží a čím víc se snaží tím víc padá na hubu. Dobré řemeslo na které si za chvíli nevzpomenu. ()

jarmil8

Začátek rozveklý. Pak je to chvíli strašidelné, jenže špatné načasování scén způsobí, že to přestává bavit a nudíte se i při pátrání ve sklepě staré nemocnice. Když už šlo do tuhého, zbyla jen obyčejná lekačka holčičkou z ústavu nebo duchem manželky jako v každém druhém béčkovém hororu. Spousta věcí nedává smysl a konec už je pak jen dalším špatným nápadem. Film jako horor moc nefunguje. ()

MartinSTFC

Pár uživatelů zde píše, že film se rozvíjel dobře, ale špatně dopadl. Pro mě to byla nuda a s prominutím blbost od začátku až do konce. Ani jeden světlý moment. Pár lekaček, ale to přeci dobrý horor nedělá. Nemyslím si, že by se jednalo o dobrý film. Ovšem, jak skoro vždy tvrdím, každý máme své preference a svůj vkus, takže své oblíbence si tento snímek určitě najde. Za mě je to však velké zklamání a jednu hvězdu dávám za poslední příběh, kdy mi bylo líto mentálně zaostalého klučiny, kterého nahnali do tunelu, aby tak čelil jisté smrti. ()

jizvoun

Tři duchařské povídky orámcované příběhem hlavního hrdiny vyúsťujícím do pro mě poměrně nepochopitelného závěru. ()

90125

Ghost Stories ? ...not scary at all. Zaujal ma len úvod, kde sa týpek z tv show snaží odhaľovať podvodnícke média. Ale aj to sme mali lepšie v Red Lights. Na zvyšok by sa dal použiť anglické slovo "uninspired". Alebo po našom, poltergajsti boli veľmi málo nasratí. Záverečný pokus všetko čomožno najviac zakrútiť a dať tomu akúsi príbehovú fazónu, nijak nepomohol. Pridať radšej trošku english humor, poriadne zatrepať a potom by sa snáď dalo povedať "very british". Takto môj mozog videl len to čo videl a nie to čo chcel vidieť. Bohužial. 54 % ()

Vampirosa

Filmu by vůbec neublížilo, kdyby byl o něco delší a vytvořil by se tak prostor pro dotažení jednotlivých příběhů. Všechny historky byly v podstatě založeny na stoupajícím napětí, které vyústilo v setkání s bubákem a náhle střih! a znenadání jsme se ocitli v úplně novém prostředí. Opravdu mě zklamalo, že chybí detailnější zpracování a celkový dojem z jednotlivých historek jsem měla poněkud pokažený. Ke konci filmu se dočkáme mindfucktwistu, který by málokdo předpokládal a strašně se mi líbila vzpomínka (?) na Goodmanovo dětství, která s nadpřirozenem neměla nic společného, ale dokázala nahnat husí kůži. K závěru už jsem tušila, jak to celé skončí, protože (krom jiného) je to také nejsnazší způsob, jak to všechno vysvětlit a zakončit. Tvůrci se do hororu nebáli zanést i dávku humoru, který mnohdy fungoval a patří mezi faktory, které v mých očích film posunují na vyšší příčku. Celkový pocit jsem po promítání filmu měla rozpačitý a hodnotím 3 a půl hvězdičkami. ()

Fibonacci

skvelú atmosféru troch, priznám sa, strasidelnych príbehov ci úžasných sajko hercov zatienil ten ľahký wannabe mindfuck záver, ktorý podla mna kazí celkový dojem z hororu. stojí za pozretie, to urcite, ale za druhy kukuč uz nie. ()