Princezna Jůlinka je normální holka. Zatímco na zámek přijíždí poselstvo krále Huberta, který se uchází o její ruku, hraje si s vesnickými kluky. Když zjistí, že by si měla vzít ošklivého krále, poškorpí se s královskými rodiči a uteče do světa. Cestou se seznámí se dvěma milými chlapíky. Netuší, že jeden je opravdové strašidlo Mulisák a druhý vodník Brčál. Putuje s nimi světem a společně se přidají k cirkusu Kuldan. Tady se princezna opět setká s Frantou, který jí před časem pomohl z nouze. Když se pak mladík vinou úskočného padoucha, polykače ohně Dejmora, dostane do pekla, rozhodne se ho odvážná princezna zachránit. Dobrodružná výprava mezi čerty začíná. (TV Nova)

Gig

Režisér Bajaji natočil i tuto Ladovskou pohádku a já vám říkám, že ji mám daleko radši. Už pro to, že princezna není nemastná neslaná slečinka v šatičkách, už pro ty strašidla a čerty. Postavy nejsou černobílé a cirkusové prostředí miluji. Jo a hlášky jako “dávám tě princi, říkám principálovi” zůstanou věčné. ()

sharka.68

to ta kratší verze s Bouškovou,Luťanským a pekelníky,kterým velel Petr Štěpánek a  kde Dejmor byl obyčejný lakomý kupec, byla mnohem lepší... ()

FILMOVKA

Příjemná, nenáročná pohádka pro nejmenší s typickými českými přiblblými rysy, které každému správnému čechovi musí být blízké. ()

Janinka73

Tato pohádka mi již jako dítěti nepřipadala příliš pohádková. Nyní v dospělém věku - po opakovaném shlédnutí - se tento názor ani trochu nezměnil: děj se dost táhne, herecké výkony jsou slabší a vůbec celé je to takové neslané, nemastné. Ani ta strašidla s čerty nemají patřičnou šťávu. Myslím, že *** musí stačit a jsou víc než velkorysé. ()

zeleznak

Tohle se povedlo. Svizne, skveli Babka a Pipal, o Krivackovi nemluve. Zvedam na pet z evidentniho duvodu nepochopeni vytecneho Kachlikova dilka u vetsiny mistnich pisalku. ()

DK197

Atmosféricky to skutečně připomíná spíš film, než pohádku. Já sama nemám v lásce ani tematiku cirkusů, tudíž mě to nezaujalo. Ale jinak to nebylo špatné, pár nápadů a dějovou linku to mělo. Ačkoli vlastně nikterak originální (až na ten cirkus). Jen jsem nějak nepostřehla, kdy se do sebe ústřední dvojice stihla zakoukat... Jako by se to dělo spíš mimo kamery. Jedním slovem zvláštní. ()

horskejvlk

Jasný úpadek české filmové pohádky, pohádka působí jako by se chtěli využít nepovedené záběry z Cirkusu Humberto. Princezna a celkové kostýmy z rokoka jsou hrozné. Daleko lépe působí studiová pohádka Lojzička je číslo která má podobný námět. ()

sibal

Tohle byly mé asi nejhezčí prázdniny... pomáhal jsem s lipicánama, medvídě mi sežralo holínku a já přepral mladého majitele našich cirkusů ..ale na konec pohádka to není... pohádka je oravdu špatná... a herec v hlavní a trapné postavě byl opravdu ... kre...én. ()