Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

Ivo

Jeden z nejobsazovanějších hollywoodských herců John Wetrelec (a synové) se nám představuje ve své jubilejní 150. roli: tentokrát ho umělecká cesta dovedla až na samotné dno Mariánského příkopu (je samozřejmě otázka čím se na tom místě bavil celou dobu předtím než tam přistál ten ponorkový bagr, který tam po 100 000 000 letech konečně trochu posvítil). Ze sériové hollywoodské tovární linky k tomu rychle vysoustružili a nalepili obvyklou a osvědčenou rutinní šablonu vzor 33C, (ne)překvapivě pojednávající o pár honěných a genderově i etnicky korektně vyvážených survival figurkách, jejichž počet je jako vždy postupně zmenšován naší důvěrně známou a velice záludnou bubu rodinnou multi příšerkou s pečlivě vypracovaným mejkapem, co jinak zjevně nemá a nikdy neměla nic lepšího na práci. Anonymní tým v čele s kapitánem Nemem (Vincent asi potřeboval urgentní kapesné?) neustále pobíhá mezi "podmořskými" plechovými boudami vybavenými perfektním počítačovým ovládáním včetně permanentních hlasových pokynů Siri v okolních ampliónech - jednu chvíli drceni destruktivním tlakem a v následujícím okamžiku zase hned v pohodě v teple v plavečkách (hmm, škoda že v nich nechodila spíše ta druhá, u které to "-á" na konci bylo o něco uvěřitelnější ). A když si John právě užívá zaslouženého oběda, je více než patrné, že na podobě velmi sofistikovaných "cool" dialogů a dojemných recitativů (ne)únavně vyplňujících čas do dalšího hlučného schlamstnutí se tentokrát úspěšně a kreativně podílel osvědčený retardovaný tým Juan a Esmeralda s.r.o. ("Do you love him ?" "Yees" ... a slzy pod mnohatunovým tlakem odkapávají po skle i po čerstvě vybělených zubech půvabné hrdinky ...). Nezodpovězena zůstala po celou dobu jen jedna jediná základní otázka - jak to dělají, když se v těch neprodyšných megapancéřových skafandrech potřebují nutně vy ...t ? :) Jo, a hlavní hrdinka se zdá být současnou nejteplejší adeptkou na letošní cenu "Zlatá Malina" v rámci soutěže Miss Universe ... (nebo Mr. Universe?) ()

misbos

Možná přijde i Kaiju - aneb - s fyzikou si hlavu nelamte, jde vo akci, né!!?? Copak fyzika, ale ten scénář (pokud se tomu dá tak říkat)... to je teprv hokej, tomu věnovali asi tak pět minut. Dvě za slušnej nástřel prostředí a postav, kdyby to dotáhli aspoň vo jednu námořní majli dál, mohl to bejt solidní biják... ()

ortoncz

Dobrá jednohubka, která vyloženě nezklame, ale víc z ní nedostanete. Herci jsou fajn. Nedejou se zde žádné vyloženě wtf momenty. Pár lekacek se tu najde. 7/10 ()

ludva10

Moc nechápu negativní hodnocení a přirovnávání k vetřelci, ale budiž. Za mne příjemné překvapení, slušné efekty a až na některé nelogičnosti pěkný film. ()

KUFI

Genericka digitalni potvurka co nedokaze vystrasit a klasicka skupina "vedcu" ktera se spis chova a vypada jako banda mentalu (plysovej kralik tomu nasadil korunu). Radsi si puste staryho Leviathana. ()

Hartigan

Jakožto jeden z největších fanšmejkrů a znalců hororového žánru u nás, v první řadě zásluhou svých sáhodlouhých expertýz uznávaných i v nejvyšších patrech, dokážu vycítit, kde by se eventuálně mohla skrývat kvalita a kde nikoliv - tím pádem nemá význam s takovým kouskem nadále ztrácet ani minutu. Díky tomu si dovoluji tvrdit, že bych absolvoval filmovou teorii na MU levou zadní, s červeným diplomem, a ještě by na mě dlouho vzpomínali jako na extratřídu, jenž jim dovolila nakouknout do svých tezí... Přihodilo se to tehdy, po zhlédnutí ukázky při kampani na film "Underwater" uvedené ve Velkém Špalíčku v Brně. Od tohoto okamžiku lehkého osvícení jsem se po celou dobu čekání na nejbližší 1080p webrip z jakéhokoliv uložiště (vyhrazeno jen jedno představení večer - jejich chyba), navzdory ne příliš kladným reakcím z okolí, udržoval v natěšeném módu, k němuž výrazně pomohlo obsazení mých dvou oblíbenců, které uvidím rád pokaždé, i kdyby se upsali do srágory vyskytující se na ČSFD v černých číslech a nejhorších tabulkách vůbec. Zvláště, když ani jeden o roličku v hororu doposud nezakopl. Naneštěstí výsledkem mé vysněnosti o dokonalé žánrovce je prázdné a vyblité nic, z něhož to málo, co za něco stálo, nám ne příliš šikovně ukázal střihač v traileru. Jen stačilo přidat maličko plkání o vztazích, které jak jinak nedopadly dobře většinou vinou toho druhého, sem tam "srandičku" od T. J. Millera, a celovečerák o stopáži hodina a půl rázem spatřil světlo světa. Tudíž byl připraven zejména se sám zaplatit - ambice na vysoká čísla z tržeb si tady mohl představovat jen naivka... Jednoduše škoda, že to celé tak dopadlo. Potenciál i peníze na vytvoření něčeho lepšího byly. Na druhou stranu vyplodit v současnosti ještě něco originálního a xkrát nevyždímaného ze všech stran v rámci survivalu pod mořem nebylo nic lehkého... Scifi/Horor "Underwater" připomíná sobotu, kdy den předtím společně se známým na tvrďáka stáhnete flašku padesátiprocentní třešňovice, jenže po chvíli si uvědomíte, že jste od rána nic nejedli a tím pádem až dojdete domů, tak dříve nebo později bude zle. Po chvilkové srandě a opojení se hlásí první nával často doprovázen falešným slibem, že tato láhev byla opravdu poslední a od nejbližší chvíle nastolíš ve svém životě rapidní změnu... Kristen Stewart se v nastoleném mixu všeho možného odvážně chopila hlavní úlohy, jenže na obrazovce jí věříte študovanou vědkyni s titulem Ing. asi jako mě elitního manažera v obleku od Armaniho na top pozici za sto klacků měsíčně. Od upírské ságy si pořád udržuje postavičku a pěknou malou prdelku, které by málokdo odolal, kdyby náhodou přišlo na věc. Zato tentokrát vůbec nevychytala svoji na blond zbarvenou hřívu ve spěchu opižlanou na kluka. Být originál za každou cenu, ne trapnej kopírák, to teď frčí! Ještě aby ne, když se nedávno přeorientovala na navazování vztahů s odkopnutými modelkami nad 25 let, které jsou rády, že ještě vůbec někde mohou zakotvit a je o ně zájem. Ani Stewartka, ač se děvčica snaží seč jí síly a ztuhlé mimické svalstvo dovolí, a ani její parťák Vincent Cassel v záloze, který jako obvykle do Ameriky dojel pouze na hostování a připrcávání ve vedlejšácích za pár grošů, tuto o dost méně zajímavou a absenci napětí obsahující kopírku Scottova "Aliena", nemohou za žádných okolností zachránit před totálním průměrem na všech databázích světa, zabývající se filmovou tvorbou a sahající až do Libérie! Výtvorů jako tento se sem tam objeví do roka hned několik a pokaždé se jim úspěšně vyhnu obloukem. Za roky promrhané na ČSFD jsem si úspěšně na takové kousky dokázal vybudovat instinkt s názvem "rozpoznání exkrementu". Zde mi úvahy zcela nevyšly a neúmyslně jsem nastražené hovno rozjel celou plochou podrážky. () (méně) (více)

phoenixer

Viděli jste trailer? Tak to jste viděli všechno co film může nabídnout. Celou dobu filmu jsem přemýšlel pouze nad tím, že ta podmořská příšerka nedává smysl. V té hloubce a s takovým tlakem by něco takového nepřežilo. Jediné za co dávám plusové body je atmosféra a zvuk, přestože hudba tam je občas zbytečně ohulená do extrému. ()

Vabr

Chtěl jsem jít na to do kina, ale trailer byl na hranici toho jít nebo ne a rating to nakonec rozhodl. Ale to byla chyba! Velmi mě to překvapilo. Podobá se to Vetřelci, ale na rozdíl od něj je to mnohem akčnější, záživnější, dramatičtější, o něco vtipnější a na postavách vám opravdu záleželo. To, že pořádná akce začne hned ze začátku vás nakopne a tvrdím, že i postupem času to zůstane. Líbí se mi, že se to odehrává pod vodou, tím pádem je prostředí mnohem zajímavější, dějí se zde jiné věci a hlavně obludy jsou poutavé. Moc nejdou vidět, protože jsou ve tmě, ale působí to díky tomu mnohem víc reálně a tajemně. Lidé si na to zde v komentářích stěžují, ale kdyby byly obludy ukázány, tak by si opět lidé stěžovali, že to je hrozná béčkovina. Killy jsou hodně dobré a mrazivé. Je trochu překvapivé, kdo přežije. Konec se mi hodně líbí, je velmi dramatický a klišoidní, ale jak já říkám, pokud je film dobrý, tak klišé vůbec neřeším. Líbí se mi novinové články. Příběh víc odhalí. Nový vzhled Kristen Stewart je mnohem víc cool a je zde sympatická. Takových filmů bych chtěl více s tímto prostředím nebo atmosférou. Zatím nejlepší film za rok 2020. VYHODNOCENÍ: DNO OCEÁNU JE ZAJÍMAVĚJŠÍ NEŽ VESMÍR ()

Johny M.

Možná malej spoiler, ale jak líp Underwater vystihnout: The Abyss meet Alien meet H.P. Lovecraft's Cthulhu. A to je prostě maximum... (a že tam ten Cthulhu na konci vážně je!) ()

emdvojka

Filmu sa nedá uprieť svižnosť, akčnosť i dramatické scény. No tiež mu nemožno neskritizovať plno hlúpych klišé, ktoré tento snímok sprevádzajú. Kamarátske vzťahy i charaktery postáv boli vcelku dobre zvládnuté a i za ten naozaj malý čas sa snimi stihnete zoznámiť a možno im budete aj fandiť. No v deji sa nevyhneme ohraným veciam, ako zatopené chodby, zaseknuté výťahy a podobne. Stewartovej behanie len v tričku a nohavičkách mi prišlo ako odkaz na podobne klaustrofobický Votrelec z Ellen Rypleyovou, ktorá sa tiež promenádovala polonahá v smrteľnom nebezpečenstve. Ešte raz musím pochváliť rýchlosť tempa ktoré strhne ale na druhej strane takýto námet bol oveľa lepšie spracovaný už skôr v hitoch Guľa alebo Priepasť. Takže tentoraz za dve + ()

Utero

Není to sice nic nového, ale svým vetřeleckým sourozencům to nedělá vůbec ostudu. Super tísnivá atmosféra a vynikající hudba! ()

AngelG

Ale jo, čekala jsem to mnohem horší, ale nakonec se to i docela v pohodě dalo skousnout. S ničím se dlouho nepářou, hned v prvních minutách se to vrhne do akce a po celou dobu to ani moc zbytečně nezastavuje. Ta délka je víc než dostačující a celkem to i pěkně uteklo. Co se nějakého děje týče, tak je to děsně prosté a ani nijak originální, ovšem když vezmu v potaz jak se za poslední roky monster filmům vede a jaké nesmysli na nás valí, tak tohle je jedno z těch příjemnějších pokoukání. Je to sice neskutečné klišé a to od postav, celkového průběhu, až po závěr, ale i to se dá odpustit. Herecké výkony jsou vesměs absolutně o ničem. U Stewart to asi nikoho nepřekvapí, Cassel je sice skvělý herec, ale jeho postava je tak neskutečně plochá, že to ani on nezachrání a T.J. Miller je naprosto iritující. Efekty jsou obstojné, samotná monstra mi přišla docela směšná, v závěru to alespoň trochu vynahradí, ale jinak to za mě mohli rozjet mnohem víc a jak tady už někdo zmínil, ta věčná tma, v které člověk musí neustále hádat, na co se má zrovna zaměřit, páč není vůbec nic vidět, je také celkem problém. Takže určitě od toho nečekat žádný zázrak, jen vypnout mozek a bavit se. ()

Kingjiri

Na poměry hororovýho žánru podivaná s hodně slušnou výpravou, kulisama a trikama (tady byl vcelku velkej rozpočet dost vidět). Bohužel, co se týče příběhu, ten nenabídne z dramaturgickýho hlediska nic zajímavýho. S akcí se dost šetří (pořádně přijde na řadu až ve finále) a příšery moc prostoru před kamerou taky nedostanou. Škoda, že se zajmavym castingem a solidnim rozpočtem vznikla jenom nuda zabalená do pěknýho kabátku. Určitě měl tenhle biják na víc, dvě hodně silný hvězdy. ()

Charlie84

Zase jeden z těch realistických filmů, kde se nazí lidé u záchranných člunů rvou ne o to, kdo odletí, ale naopak, kdo hrdinně zůstane. Haha, ale jinak spokojenost, furt něco někde bafá, stříká nebo imploduje...a finální megavorvaň překonal má očekávání v rozsahu i počtu, což pozvedlo celkový dojem na opatrné čtyři. ()

Cinematrix

Horor Pod vodou má naprosto výstižný název, protože se to celý odehrávalo pod vodou. Dokonce i české distributory to tak zaskočilo, že název Pod vodou přeložili jako Pod vodou. Osobně bych tomu možná dal název "Nic neni vidět", jelikož to bylo celý ve tmě a divák to sledoval spíš jako rozhlasovou hru. A když už občas něco vidět bylo, tak tam v tý laboratoři pod vodou hned vypadly pojistky. Pak se tam taky hodně pohybovalo z bodu A do bodu B a následně z bodu B do bodu A, aby se z bodu A vycestovalo do bodu C a kde nevypadly pojistky, tam zas skomírala baterka. Herecké obsazení to mělo docela dobré, ale co je to platné, když jim nebylo moc vidět do obličeje, a když bylo, tak si hned nasadili skafandr, protože se to celé odehrávalo pod vodou. Určitou dávku napětí to ale určitě mělo, protože divák, lačnící něco vidět, je pořád v permanentnim strachu, kdy zas vypadnou pojistky a on opět uvidí hovno. ()

Narayan

Mizerně natočený vetřelčí "wannabe", kde nefunguje nic. Napětí - 0, akce - 0, sympatie s hlavní hrdinkou - mínus 10. ()

helraiser

Tak tohle si tedy opravdu nechám líbit. Podmořský horůrky mám rád a tenhle rozhodně patří k tomu nejlepšímu co v daném subžánru za minimálně posledních 20 let vzniklo. Akce prakticky od začátku, žádný zbytečný kecy a jde se na věc. Monstra vypadají opravdu mrtě dobře, většinou kamenem úrazu jsou monstra, v tomto případě tomu naštěstí tak není, právě naopak. Monstra vypadají opravdu perfektně a časově se objevují přesně akorát a závěr kdy se objeví hlavní potvora už je jen třešničkou na dortu. Já jsem naprosto spokojen a podle mě se jedná o jeden z nejlepších podmořskych filmů vůbec. Takže můžu jedině doporučit a pro fandy daného subžánru jasná povinnost a budou jistě spokojeni. ()

PEZ

Štýlový film. Príbeh je úplne jednoduchý a aj ten záver nie je ničim výnimočný. Ale tá forma od začiatku až po koniec je cool. Doslova sme hodení rovno do vody (sic!) a nezastavíme, až kým nejdú titulky. Casting na jednotku, Kirsten sa do danej role neskutočne hodila. Pocit klaustrofóbie bol vytvorený dokonalo a prišlo mi to veľmi podobné Votrelcovi. Nakoniec, tvorcovia sa ani nesnažili zakrývať inšpiráciou z neho, viacero referencií bolo vzdaním pocty tejto klasike z roku 1979. A preto aj dávam 4. hviezdičku - nie je veľa filmov s takouto tématikou, navyše tak kvalitne formálne zvládnutých. A nízke tunajšie hodnotenie ma aj troška prekvapuje. Asi mali ľudia iné očakávania. Za mňa fajn. 7/10. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu