Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

ilegal1983

Zo vcera na dnes som to isiel sledovat s absolutnim nedostakom akychkolvek znalosti a v skutocnosti som si myslel ze budu lovit ryby po vodou alebo sa potapat.Naopak dostal som solidni horor,atmosfericky kde prvych tridsat minut je strhujucich.Ocitnete sa so Stewartovou v podvodnom komplexe ktory sa zacina z vam neznamych pricin rucat.Priserky ktore prichadzaju na scenu su ukazovane tak akurat ani moc a ani malo.Ich prevedenie ale nestoji za vela.Nedozvieme sa odkial prisli a vlastne ani preco.Myslienka dobra bez Kristen by to ale vazne stalo za hovno.Tiahne ten film a s blond vlaskami na chlapca jej to sekne.Vincent ako kapitan ujde,krvi je tam tak akurat no viac ako na priemer to nevytiahne.Videne druhy raz po anglicky s boost speakermi....Potencial bol naozaj obrovsky a mohol byt z toho trhak ale som rad ze to dopadlo aspon takto.Vyzdvihnem este hudbu ktora vlastne do polovice filmu nijako neuchvati ale jej prvy silnejsi zachvev zacne az v zaplavenom tuneli ktory musia preplavat.A potom uz zaznieva hlbinami az do konca.Pridavam hvezdu naviac pretoze som to videl asi 3-4 krat a ani raz ma to nenudilo. ()

Aceboris

Dve hviezdičky bohato stačia , aj keď nápad v celku dobrý, takýchto filmov je ako šafranu a mali by sme byť vďačný aspoň za tento , nie je tomu tak. Kristen bola slušná v podstate tá jediná ťahala ten film dopredu, Cassel , teda žiadna sláva v úlohe kapitána, ostatok nestojí za zmienku. Tešil som sa , že po dlhej dobe si niečo dobré pozriem , aj keď tých 90 minút prebehlo dosť rýchlo na konci som nemal pocit , že som spokojný. V niektorých momentoch fajn , ale to je hrozne malo. Vo filme si ťažko nájdete niekoho kto Vám je sympatický, hlavne takého čo prežije. Chýbalo mi to klasické, vtiahnutie do deja. Deň dozadu som si pozrel jeden horor , mal rozpočet 10 mega a zarobil 50 , tento mal 80 mega rozpočet a zarobil 40, to o niečom svedčí, keď si nedokázal na seba ani zarobiť . Určite tomu nepridala ani viditeľnosť film videný v HD a miestami som sa strácal , tie mikro scény akože príšeriek , sekundové záblesky a nakoniec kričanie a točenie sa mi liezlo pekne na nervy. Za mňa 4/10. ()

ArcticFoxX

Dobře, tak nebýt hlavní role, ztvárněné Kristen Stewart. Tak na filmu nevidím až tak pozitiva jako spíše mínusy: 1. Neuvěřitelně dlouhé prozkoumávání chodem, kde se tak z 90% času nic neděje. 2. Bez umělých efektů kterých je ve filmu víc než dost tak film sám o sobě, příběhem až tak moc nezaujme když si uvědomíme fakt, že podobných snímků nám bylo představeno víc než dost. 3. Nic, moc konec - když celý film byl záběr vedený převážně na hlavní hrdinku filmu - tak mi není úplně jasné proč musela na konci zemřít?, to jde naprosto mimo mojí hlavu. Ale jinak si myslím že si tři hvězdy film právoplatně zaslouží. ()

Zaks

Dosť mizerné sci-fi béčko až céčko, spústa situácií mimo základnú logiku. Napríklad prilby, raz ich mali na hlave, potom zrazu boli bez nich, potom znovu na hlave, medzitým si ich asi schovali do vrecka... Napínavé to tiež nejako moc nebolo. Akurát vizuál bol celkom fajn, nevadila mi ani tak tma, predsa len sa to odohrávalo v 10 km hĺbke. ()

L.O.T.R

Kristen je skvelá. Zvyšok je priemer ale keďže sa na ňu tak dobre pozerá, vo výsledku ide o dobré sci-fi béčko, na ktorom bolo vidieť aj prachy. ()

v3ru_z1

I když nejsem velký fanda filmů ze série Stmívání, tak si stále jméno Kristen Stewart spojuji především s tímto snímkem. Kristen má podle mě takový typický výraz v obličeji, který když kdekoli uvidím, tak ho poznám. A právě proto mi od samého začátku ve filmu něco nesedělo a asi to bylo některé herecké obsazení. Přesto jsem film dokoukala až do konce. Myslím si, že je to takový střed co se sci-fi filmů týče. Možná něco málo pod středovou linií. ()

Loosser

Nevim..bylo to hloupy ci zbytecny?tak 30let zpet by to nebylo spatny, dnes trapas a vostuda jak Brno. Ze se nedozvine nic o tom smejdovi budiz, ale ze ho poradne nevidime..a vlastne se ho ani nebojime. A vse nam je dost putna..jinak Kristen v kratkem sestrihu je hodne fajn; a telicku taky ujde..trochu to cely pripomina Vetrelce, ake i pred tema 50ti(!!!) lety by Vetrelec byl zazivnejsi.. ()

kriplozoik

Jedna hvězdička putuje lidem, co k tomu udělali postprodukci, speciální efekty a vytvořili 90+ % toho, co na plátně vidíte - ti svou práci odvedli. Scénárista nikoliv. Tenhle film se ani nesnaží zaujmout. Je přibližně na úrovni jedné mise v nějaké nízkorozpočtové strategické hře. Nebo horší. ()

matko2351

Bella Bieber a jej vodna misia. Prekvapil ma uvod,ktory ma hned hodil do akcie. Rychlo to odsypalo, zaujimave, monstra super, mamicka ohromne velka. Takze pre mna spokojnost na uprsany vecer. ()

AlenaSu odpad!

Obvykle mám filmy s Vincentem Casselem ráda, tak jsem se vrhla i na tento s očekáváním něčeho wau. A... No jak to říct. Málo kdy se mi stane, že bych 95 minutovy film koukala na čtyřikrát. Za mě hrůza a děs. ()

McGuffin

Pod vodou, Underwater v jedenácti kilometrové hloubce pár lidí přežije havárii podmořské stanice. Jejich jediná možnost, jak se dostat nad vodu, je přejít po dně ze zničené stanice A do zničené stanice B a pak ještě kousek do zničené stanice C. Tak jdou. Někdo zemře, někdo dojde, jak lze předpokládat i si vsadit. Takže tak, katastrofa a zvířátko nakonec. https://www.macguffin.cz/ ()

jabbo123

Je to stejně k nevíře, že Ridley Scott si v roce 1979 (!) vystřihne geniálního Vetřelce a o necelé půlstoletí poté... se to zase nikomu nepovede tak jako tehdy jemu. Underwater se hrozně snaží, máme tu partu "různorodých" postav, rozkošně skvěle zvolené prostředí a spoiler kupodivu ve výsledku trochu snahu o přechod na mýtus Chtulu. spoiler konec Pojďme ale k problémům. Tak zaprvé. Ten film se odehrává, jak už název napovídá, pod vodou. A pěkně hluboko. Takže je tam většinu času prd vidět. spoiler A to včetně potvor. spoiler konec Pár povedených scén tu je, ale bohužel tomu nepomůže ani to, když se děj přesune do poměrně hojně osvětlené struktury, jenže v té kalné hlubinné vodě to prostě k ničemu není. Přitom pár mrazivých a potenciálně děsivých okamžiků tady určitě je. spoiler nedá se nemluvit o potvorách, které jak říkám tak trochu vypadají jako rybo lidi, ale chovají se asi jako medúzy. Lidožravé medúzy - chybělo mi tam nějaké logičtější chování z jejich strany - a to včetně maminky, což zase vypadalo jako nějaký dobře stavěný velký Cthulhu, ale chová se jako přerostlá sasanka.spoiler konec. Asi mě to bavilo více než tři roky starý kosmický Life, který měl super potenciál, ale nakonec se v něm nic moc nedělo. Tady se něco děje furt, bohužel ale místy nevíte co se to v té kalné mlze na dně oceánu děje. V klidných pasážích ale zase vypadá film docela dobře a Kristen Steward ve spodním prádle neuráží. :-). Pořád čekám na nějaké pořádné monster movie a ono nepřichází... ()

Jirkacek

Snímek Pod vodou jsme si doma vybrali z nabídky společnosti HBO zcela záměrně, jelikož se nám žánr Sci-Fi líbí ze všech nejvíce. Nicméně nových filmů s takovou tématikou zase tak moc není a tak jsme se docela těšili na tento filmový počin z roku 2020. Zároveň jsem byl zvědavý, zda 95 minutový snímek přinese do branže něco nového, což se povedlo pouze částečně. Vše začalo na nejhlubším místě na Zemi, tedy v Mariánském příkopu 10 kilometrů pod vodou na podmořském vědecké laboratoři Kepler, jenž byla obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, přičemž se teplota okolní vody blížila nule. Výzkumný tým prováděl sondážní vrty, když po necelých pěti minutách filmu přišlo nečekané a ničivé zemětřesení. Tedy žádné chození okolo horké kaše, ale na věc se šlo pěkně zostra, což mne docela potěšilo. Přežila hlavní hrdinka filmu strojní inženýrka Norah Price (Kristen Stewart) a její kolegové Rodrigo (Mamoudou Athie) a Paul (TJ Miller), kteří se vydali do únikové šachty. Tam však zjistili, že všechny únikové moduly již byly vypuštěny. Poté narazili na kapitána Luciena (Vincent Cassel) a společně odešli na velitelský můstek, kde našli bioložku Emily Havershamovou (Jessica Henwick) a inženýra Liama ​​Smitha (John Gallagher Jr.), kteří se neúspěšně pokoušeli navázat kontakt s povrchem. Lucien navrhl s pomocí skafandrů přejít přes oceánské dno k vrtné stanici Roebuck 641 v naději, že se odtamtud dostanou v záchranných modulech na povrch. Když sestoupili dolů na dno oceánu v nákladním výtahu, Rodrigova vadná helma praskla pod tlakem vody a mně se tak potvrdilo, že černoch v takových filmech vždy umírá první. Přeživší posádka pak při dalším sestupu zahlédla nouzový maják z jednoho z únikových modulů a tak se Smith a Paul vydali zjistit, jestli někdo další přežil. Když dorazili na místo, našli mrtvé tělo, z něhož se vynořil tvor podobný vetřelci a zaútočil na ně. Smith stvoření zabil a vzal ho dovnitř výtahu. Haversham zkoumala tvora a uvědomila si, že něco takového ještě nebylo nikdy objeveno. Pětka se vydala na mořské dno, ale během chůze stanice Kepler explodovola a téměř je pohřbila v troskách. Smith byla zasažen, ale Price a Lucien ho zachránili. Podařilo se jim dostat se přes přístupový tunel na mezistanici, kde si mohli dobít a vyčistit obleky. Zjistili však, že Smithův kyslíkový čistič je z trosek těžce poškozen. Na cestě přístupovým tunelem byl Paul napaden neznámým tvorem, stažen pod vodu a zabit. Než tým opustil přístupový tunel, zjistili, že Smithův poškozený kyslíkový modul způsobil, že se dusil toxickými výpary. Price, Lucien a Haversham, nebyli ochotni nechat zemřít dalšího člena posádky a souhlasili, že pomohou Smithovi pomohou. Čtyři vyrazili přes oceánské dno, ale v tom se objevil humanoidní tvor a stáhl Smitha do jeskyně. Lucienovi se podařilo dostat Smitha ven, ale sám byl tažen tvorem spolu s Price nahoru takovou rychlostí, že hrozilo, že jim prasknou skafandry. Lucien se obětoval a pustil se lana, aby Price zachránil, čímž mne překvapil, když takové známé jméno jako Vincent Cassel nepřežilo. Naše hlavní hridnka pak sama dorazila na opuštěnou stanici Shepard, kde našla starý plán původního vrtného místa a vyměnila svůj poškozený potápěčský oblek za jiný. Pak pokračovala směrem k Roebuckovi a po chvíli se opět sešla s Havershamovou a Smithem. Následně Když vstoupili do Roebucku, kde narazili na hnízdo humanoidních tvorů visících ze stropu a pokusili se proklouznout kolem, ale zvuk Havershamové kyslíkového alarmu stvoření probudilo. Price byla částečně pohlcena jedním z tvorů, ale podařilo se jí ho zabít výstřelem ze své světlice. Poté vystřelí druhou světlici do dálky a viděla, že se tvorové stávají starodávným titánským tvorem Cthulhu. Těm třem se podařilo dosáhnout únikového modulu na stanici, ale Price zjistila, že funkční jsou pouze ze třech. Price se podařilo nemocného Smitha a Havershamovou zachránit a sama zůstala na stanici. Price cítila blížící se smrt a tak spustila přetížení jaderného jádra Roebucku, což mělo za následek masivní výbuch, který ji, Cthulhu a stvoření zabilo a umožnilo únikovým modulům dosáhnout na povrch. A byl konec filmu, který se podobal takovému podmořskému vetřelci a nic nového nepřinesl. Pouze mne překvapilo, že dvě nejznámější jména ve filmu Kristen Stewart a Vincent Cassel nepřežila. Jinak děj nebyl špatný, docela napínavý, bez zbytečných dialogů o minulosti, ale vadily mne zmatené záběry pod vodou, kdy nebylo prakticky nic vidět. Ale i tak jsem si film celkem užil a děj jsem nebyl schopen předvídat. Suma sumárum, snímek Pod vodou ode mne získal tři podvodní hvězdy ***. () (méně) (více)

Dieman

Film který by upadl asi v zapomnění kdyby tam nebyli Kristen Stewart a Vincent Cassel. Připomíná to ehm... vlastně vše klasické. Jako kdyby si scénáristi nafutrovali chobot a za jeden večer ve dvojnásobně zrychleném přehrávání zkouli Leviathana, Vetřelce, Cloverfield a novou Godzillu. Pak tam prskli klišé z thrillerů někde v hlubinách a mysleli si, že to můžou vydávat za nějakej super film. A ještě závěr se tváří "no mohli by jsme udělat ještě dvojku"... Jako jediné, co to drží nad vodou je snaha herců podat nějaký obstojný výkon, snaha kameramana to nějak zajímavě natočit. Toť asi vše, proč ne odpad ale jedna hvězda. ()

abanek

Nebylo to uplne zlý , i když se nemuzu zbavit pocitu , že hlavním zaměrem bylo nechat Kristen běhat v kalhotkách před kamerou... ()

jethrotull

Tu jednu hviezdu davam za napad a vizual. Ostatne je sracka. Kristen mozno este zvladla polotichu upirku,ale tu som jej neveril ani slovo ani to tvarenie sa na mudru a sikovnu.Najviac som sa zasmial,ked pred vstupom do rozvalin stanice povedala vetu hodnu majstra scenara. "Som mala,skusim to ja" a pritom mali rovnake skafandre. Totalna debilina ako cely film.A ta aziatka s trickom LGBT a jej vrieskanie a tupe primitivne reci boli tak casovo dlhe,ako mali to neskutocne mnozstvo kysliku v skafandroch.Este stastie,ze pri totalnom rozbiti a zniceni troch stanic pocitacova siet fungovala na jednotku !Ako perodia na horror tu funguje. ()

eoj

Slabsi 3*. Ze zacatku pekne odsejpalo, ale ke konci jsem i pres umirnenou stopaz koukal na hodinky. udrzet tempo ze zacatku a misto kecacich scen par wow zaberu s vyuzitim prostredi a mohlo to byt i za 4. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu