Kingdeom (TV seriál)

• Jižní Korea

킹덤

Kingdom

Akční / Thriller / Horor

Jižní Korea, 2019, 5 h 9 min (Minutáž: 44–57 min)

Seong-hoon Kim

Eun-hee Kim, Eun-hee Kim

Zombíci a feudální Korea je něco, co bych si nikdy předtím dohromady nespojil. Škoda, že těch 6 dílů je jen úvod k mnohém většímu pokračování a končít opravdu "storm the gates" cliffhangerem. Ale atmoška a postupné šíření nákazy na pozadí mocenského boje o trůn je fajn. Škoda, že opravdu je to tak utnuté, bez nějakého zakončení.(4.2.2019)

Jížní Korea s Netflixem servíruje nekompromisní Zombie Survival v 6 dílech a je to paráda, kde si příjdou na chuť fanoušci Historie, Zombie, Asie a palácových intrik. Král umírá a jediným následovníkem trůnu je korunní princ, ale s tím nesouhlasí jiné rody a začíná hon na prince i boj o trůn v pozadí zombie apokalypsy. Herecky naprosto skvělé, korunního prince si divák oblíbí od prvního momentu a to i jeho společníky, kde mě velmi bavil lovec tygrů, který předváděl hezké kousky. Je zde hezky a originálně vyobrazen původ samotného viru a zombie mají zvláštní schopnost ( ožívají pouze v noci) a všichni se můžeme shodnout na tom, že zombie sekvence ve třetím díle, je nejen vrchol série, ale také špičkou žánru. Za chválu stojí ještě překrásná krajina, paláce a kostýmy a také hezky dávkované zvraty, které mají šmrnc. Na chuť si příjdou i milovníci useknutých hlav. Jediným mínusem je, že seriál končí v tom nejlepším a nezbývá jen než čekat na druhou sezónu. 85%(26.2.2019)

Skvelá záležitosť, ktorá je presne taká originálna, ako vám napadne, keď sa povie „intrigánsky boj o trón kórejskej dynastie v Stredoveku na pozadí zombies apokalypsy“. Sympatická ústredná dvojka (korunný princ a jeho vtipný, ale v akcii nemilosrdný bodyguard), pekná výprava (jesenné lesy pomaly sa chystajúce na príchod zimy, honosné kráľovské dvory, kde sa na ničom nešetrí verzus zablatené chudobné dediny, kde ak chcú prežiť, musia sa uchýliť ku kanibalizmu) a dobre spracovaní zombies (oceňujem nápad s denným svetlom, ktorým nás tvorcovia veľmi šikovne oblafli).(26.2.2019)

Pořád úplně nechápu, jak je možné, že v téže době vznikly v Koreji dva takřka úplně stejné projekty, tedy tento seriál pro Netflix a pak snímek Changgowl. Podobné jsou si tak moc, že patrně musí adaptovat stejnou předlohu, ale i tak je to divné. Stejně jako takřka totožné jméno jejich režisérů :D Každopádně Netflix vede. Nad svým filmovým konkurentem Kingdom vítězí díky lépe prokresleným a sympatičtějším postavám a přehledněji odvyprávěnému ději. Řemeslná stránka je bezchybná, scenérie korejské přírody i starých paláců jsou nasnímány přímo překrásně, a když dojde na zombie akci, nelze si stěžovat na nic. První polovinu třetí epizody považuju za jednu z nejlepších filmových zombie sekvencí, co jsem viděl. Celou dobu jsem se těšil na šestou epizodu a říkal si, jaké to asi bude maso, on ale místo zombie řežby přišel spíše děj posunující díl s několika zajímavými zvraty. Takže asi nezbývá, než se těšit na druhou sérii.(2.2.2019)

Toto bolo presne podľa môjho gusta. Trochu historická detektívka, trochu intrigánsky polit-thriller a veľmi zombie masaker. :) Je to výpravné (kostýmy, zbrane, dekorácie, davové scény, evidentne to stálo pekné peniaze), s fajn príbehom, niekoľkými nečakanými zvratmi a parádne natočenou brutálnou akciou. Zombie majú zaujímavú vlastnosť, prebúdzajú sa až po súmraku, za denného svetla sa napchajú niekam do tieňa a tam ležia ako mŕtvi. Celé to má vlastne jedinú chybu - skončí to v najlepšom. Šup sem s druhou sezónou, ale rýchlo!(7.2.2019)

• - Natočit každou epizodu stálo více než 1,78 milionu amerických dolarů. (MeanWhile)

• - S ústřední mužskou rolí seriálu, vycházejícím z jihokorejské manhwy 'Country Of God' (신의 나라), bylo zprvu spojováno jméno jihokorejského herce Joong-ki Song, který ale nabídku seriálových tvůrců z blíže nespecifikovaného důvodu odmítl. V roli seriálového korunního prince se tak objevuje herec Ji-hoon Jo. Ten se tak v případě seriálového úspěchu objeví ve všech třech avizovaných sériích. (Conspi)