Po smrti svého staršího bratra Joea (Kyle Chandler) zjišťuje Lee Chandler (Casey Affleck) s velkým překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka (Lucas Hedges). Lee opouští své současné zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde pečoval o temperamentního šestnáctiletého Patricka. Je také nucen se vyrovnat se svou minulostí, která ho odloučila jak od manželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, ve které se narodil a dospíval. Lee a Patrick, které spojuje pouto jediného člověka, jenž celou rodinu udržoval pohromadě, se oba snaží smířit s životem ve světě bez Joea. (Falcon)

Shitonit

Tak to je přesně ten film, kterej doporučím každýmu, kdo se mě zeptá, co si dát před spaním. Díky podobným filmům nemám problém s usínáním. ()

MAAUZ

Lee zažívá opravdu životní neštěstí a nikdo ho nemůže zahrát lépe než Benův brácha Casey. Celej film je smutnej a běží pomalu, ale to aspoň nahrává jednotlivejm postavám se pořádně představit. Moc se mi líbí vsazení vzpomínek hlavního hrdiny do aktuálního dění. Je to prostřihaný fakt geniálně. Pattrick hraje synovce bezvadně, a je fajn, že pak spolu se strejdou vychází. Dost se mnou hla scéna, kdy se Lee potkal se svou exmanželkou na ulici. ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Líbila se mi ta pomalost, ponurost a nechuť do života. Dokonalost, kdyby ta pomalost byla o 30 minut kratší. Affleck oscar zaslouženě. ()

ŠpetaMarek

Ty vole, po vsech tech reakcich a "doporucenich" jsem ocekaval depku, nechtel jsem to videt a cekal jsem na tu spravnou naladu a... ono to byla docela prdel! Jsem tedy spatny clovek? ()

J.e.r.e.c

Tohle není příběh o tom, jak se Mourinho vypravil se svým autobusem na prázdniny k moři. Upřímně řečeno, na to by slavným United nejspíš rozpočet filmu ani nestačil, protože tohle je indie jak vyšité. Navíc natočené s nemalou odvahou, protože postavit film na hlavním hrdinovi, o kterém si asi po nějaké chvíli začnete říkat, že je to docela pičus, to už chce nějaké ty topolánkovské „guľe“. Affleck je vážně podivín, ale když se pak dozvíte, co má za sebou, dostane pohled na jeho chování najednou docela jinou perspektivu. Která vlastně vystihuje celé dění na obrazovce - na povrchu studené, uvnitř narvané emocemi k prasknutí. Manchester je sice made in USA, ale svým stylem připomíná spíš nějakou severskou klasiku, servírovanou s tím jejich nenapodobitelným citem pro podání všech těch situací na pomezí tragiky a podvratného humoru. A o to víc pak člověka rozseká, když přijde něco jako scéna u kočárku . 80% ()

wege

Dva bratři, jeden je skvělý jako režisér, slabší jako herec, druhý je pak herec. Casey Affleck už dávno Bena herecky předčil, tady to jen potvrzuje. I když v podstatě jen chodí, čumí, skoro nic neříká, tak je to jeho herecký koncert. V podstatě sám drží celý film, kde se vlastně toho ani moc neděje. Ten film není i díky němu nic příjemného na dívání. Nevím, jak vy, ale já měl z toho strašnou depresy ještě druhý den. Velmi tomu přispěla Michelle Williams, která tam hraje asi pět minut, ale ta scéna nad kočárkem, ta je srdcervoucí. ()

Anianna

Vysoko hodnotím autenticitu snímku i herecké výkony. Affleck mohl hrát jen očima, abych už dopředu tušila tu zoufalou prázdnotu. Emočně dobře dávkované, psychologicky výborně postavené, hudebně skvěle doprovázené (zvláště pasáže z Handelova Mesiáše). Silný příběh, jednoduše lidský, zasazený do studeného městečka u moře. Děj plyne pomalu, den za dnem, přesto se divák neodvažuje od filmu odejít, i když s každým dalším záběrem se jen utvrzuje, že osud umí bejt krutej. ()

departed

Kvalitní depka, kterou bych nedoporučoval slabším povahám či rodičům od dětí. Je to sice obyčejný film o obyčejných lidech v těžkých životních situacích, ale to v jakém tempu a v jakém deprimujícím nádechu je to celé odvyprávěno, je až mrazivě hřejivé, jestli tenhle oxymoron dává smysl. Casey Affleck by si zasloužil za jeho podmanivý výkon všechny ceny. V téhle poloze bych si ho takhle nadstandardně hrát představit nedokázal, zahrál to až děsivě dobře, až by si jeden řekl, že by byla snad (nedej bože) zkušenost z reálného života? Mě tenhle typ filmu, i přes svou depresivní tématiku, sem tam za čas bodne, protože dává skrze film náhled do života obyčejných lidí okolo nás, a nejednou mě napadne, kolik vlastně složitých příběhů se okolo nás dennodenně odehrává a my o tom ani nevíme, protože si žijeme ten svůj. ()

rodik

Silná a loudavá atmosféra celého filmu a jedna z nejsilnějších scén, co jsem kdy viděl. Je to "náročný" snímek, určitě ne pro každého. ()

boombang

Po shlédnutí si člověk může poslechnout už jen Cobainovo I Hate Myself and Want to Die... Casey perfektní, Michelle vynikající. ()

SAINTS

Sest nominacii na Oscara si tento film rozhodne zasluzi.Film o tom ake tazke je smutit a vyrovnat sa s tragediov ktora Leeho v minulosti postihla. Snimka pocita s tym zedivak je dost inteligentny a netreba mu vsetko polopaticky vysvetlovat.V Mieste pri mori je celkom vela flashbackov ale minulost od pritomnosti sa da bez problemov rozoznat.Film je strhujuci plny silnych emocii.Cassey Afleck,Michelle Williams,Lucas Hedges na jednotku.Snimka ponuka velky filmovy zazitok . ()

PAVLIS

50% Až zpětně mi dochází, jak jsem se měl u některých scén cítit, ty tklivé smyčce přece byla dostatečná nápověda, ale v reálu prostě nic. Možná je chyba na mém přijímači, možná je to film pro větší citlivky, nicméně já se ke konci už trochu nudil. Dá se možná ocenit, že někdo jde proti proudu a natočí i neúspěšné vyrovnávání se s minulostí. Ale proč? Dá se možná ocenit, že někdo natočí i dokreslující scény, které se v jiných filmech přejdou pár větama. Nebo je to spíš zbytečné natahování? Dá se možná ocenit pár vtipných situací a civilnost. Pro mě málo... ()

ervina

Tohle je tak realistický, až mi to nepřipadá jako film, ale pohled přímo do života. Pomalu plynoucí, ale dostane se pod kůži. Na nic si to nehraje, skvěle natočené a zahrané. ()

stephano

Určitě měl oskarové ambice, jelikož tyhle filmy se akademii moc líbí. Casey Affleck hraje Casyho Afflecka nic víc nic mín. Aby toho nebylo málo, tak film skončí bez konce,což momentálně autoři považují za ART, já bohužel ne. ()

stone

Neskutečně a zcela zbytečně natažené. Mohl to být výborný film. Takhle se není potřeba k němu znovu vracet. ()

mark9th

Neobyčajne emotívna záležitosť. Právom si zalúži Oscara za scenár a hlavného herca a určite by som doprial aj za film roka, pretože Moonlight tomuto nesiaha ani po päty. Najviac ma uchvátil scenár samozrejme a jeho prevedenie. Vôbec nemáte pocit, že sa pozeráte na hercov, ale obyčajných ľudí, hoci čo sa týka Afflecka ten so sebou nesie okrem svojej rutiny denného života aj pár flashbackov, vďaka, ktorým si poviete: fúha a ja sa tu sťažujem, že sa mi nepáči práca, alebo žena či priatelia :). Toľko trpkosti a smútku, koľko bolo v jeho scéne s Michelle som veru už dlho nevidel. Som vďačný za to, že aj takéto kúsky ako filmový fanúšik mám možnosť oceniť. ()

transbeskyd

Krásně smutně bolestný a přitom obyčejný film, který si vybral námět pro každého rodiče určitě vnitřně drásající. Variace na věčné a v podstatě nevyčerpatelné téma jak se může během vteřiny celý život úplně posrat. Pozvolna a přirozeně odkrývaný příběh velké rodinné tragédie vás zasáhne a vtáhne bez přehnaných gest a srdceryvných scén, a což oceňuju nejvíc, bez hollywoodského patosu, který by tu uvěřitelnou civilnost srážel. Zmiňovaná scéna u kočárku patří k emotivně nejsilnějším momentům, ale těch silných je víc. A tak nakonec oceníte i to, že se nesnaží ohromit nečekaným nebo překvapivým závěrem. ()

murkl

Hodně veselý film s velice smutným Affleckem. Trpící postava, která se nechce cítit jinak. Když se věci začnou zlepšovat, tak přijdou na řadě pěsti nebo odchod ze scény. Na to jaké tragédie všechny postavy prožívají, jsou dialogy mezi Affleckem a synovcem dost komické. Skvělý film, který se obejde i bez citového vydírání. ()

ostravak30

Fakt nevím co přesně na tohle říct. Dlouho se mi nestalo, že by mě nějaký film takhle dostal. Nejlepší na tom je, že se tváří jako silný průměr. Je to jako housenka, která se vyvine v něco krásného. Ten snímek, kromě skvělého a přitom jednoduchého scénáře a mimořádných herecké výkony, z nichž ten hlavní byl naprosto skvostný, disponuje něčím, co vás až neskutečně zvráceným způsobem fascinuje. Přesto, že je to smutné, dojemné, vážné, je to fascinující. Ty delší ztichlé scény, ta dojemná hudba, plačtivé dialogy. To vše musí zjemnit i šutr, protože jestli ne, tak je s tím šutrem něco v nepořádku. Scéna, kdy hoří dům i s jeho dětskými obyvateli pak byla naprostým vrcholem téhle zvrácené zábavy. Byla tak dobrá, že bych ji považoval za jednu z nejdojemnějších scén celého Hollywoodského filmového průmyslu. Hodně filmů jsou dobré, rád jsem je viděl, ale už je znovu vidět nepotřebuji a rád se podívám na další. Tenhle se ale automaticky zařadil mezi snímky, které patří mezi mé nejoblíbenější. Nic nechybí, nic nepřebývá. Kdyby snímek trval ještě o hodinu déle, pořád by mi to bylo málo. Tohohle se nepřejím. Je to tak silné a tak moc se vám to dostane pod kůži, že to z té kůže už nedostanete. Je to jako doživotní tetování, u kterého si přejete, aby se nikdy nesmylo! ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

13.07.2017

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (více)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky