Po smrti svého staršího bratra Joea (Kyle Chandler) zjišťuje Lee Chandler (Casey Affleck) s velkým překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka (Lucas Hedges). Lee opouští své současné zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde pečoval o temperamentního šestnáctiletého Patricka. Je také nucen se vyrovnat se svou minulostí, která ho odloučila jak od manželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, ve které se narodil a dospíval. Lee a Patrick, které spojuje pouto jediného člověka, jenž celou rodinu udržoval pohromadě, se oba snaží smířit s životem ve světě bez Joea. (Falcon)

dee-key

Během sledování jsem málem umřel nudou. Casey s patologickou potřebou být potrestán se prdelí od ničeho k ničemu, ne a ne se rozpovídat a zbytek filmu je sestřih každodenních situací průměrného Američana. Ale atmosféru to má dobrou a hraje tam pěkná hudba. ()

OG_Swifty

Kriticky uspesny film o udrzbarovi s posranym zivotem, kterymu umre bratr a jeho 16-lety syn mu pripadne do opatrovnictvi. Prubeh deje prokladaji flashbacky o tom, proc je udrzbaruv zivot posranej a na rovinu reknu, ze ackoliv film udrzel moji pozornost, tak me moc nebavil a cekal jsem na vyvrcholeni, ktere nikdy neprislo. Kdyz se stane ustredni udalost filmu (smrt bratra), tak se hlavni postava odmita stat opatrovnikem a chce se vratit do Bostonu - po dvou hodinach se tak i skutecne stalo a ja jsem byl vicemene zklamany, ze nedoslo k zadny zmene v podobe nejakyho zlepseni situace kolem hlavniho hrdiny. Casey Affleck zahral roli podivnyho antisocialniho udrzbare skvele a jeho interakce s okolnim svetem pusobila misty az komicky, vyjimkou byly ty sebeposkozovaci rvacky v hospodach. Druha hlavni postava teenagera nebyla uplne tragicka, Hedges ho zahral celkem dobre, ale temperamentni kurevnik proste neni muj nejoblibenejsi moralni stereotyp. ()

applause

Moc deprimující film na mě. Film hraje celou dobu na city a dost se mu to dařilo, aspoň tedy u mě. Akorát nevím, co se tím snažil říct. Že to může být vždy ještě horší a máme si vážit života.? Vynikající výkon Caseyho Afflecka. Obdivovala jsem postavu, kterou hrál. Mně kdyby se tohle stalo tak si hodím mašli. I herečce Michelle Williams jsem to věřila. Bohužel Lucas Hedge mi byl dost nesympatický. Film určitě doporučuji. ()

berusche

Snimek o obrovskych ztratach a snaze vyrovnat se s nimi. Je to genialni! Ja tu bolest citila tak hluboko, ze jsem nemohla pak vubec usnout a po jistem odhaleni duvodu velkeho smutku jsem to musela zastavit a rozdychat. Je to verohodne, realisticke, uplne je vynechan trapny patos a kecy o zivote, a je vyuzito kazde minuty, sceny, zaberu kamery a dialogu k tomu, aby ten enormni tlak a zarmutek divaka doslova skolil! A nejzajimavejsi je, ze to vubec neni ubrecene. Ted si budu muset dat panaka, tohle bude mit dozvuky hodne dlouho. ()

easaque

2* Tento nezávislý biják byl pro mě velkým zklamáním. Nic tomu však nenasvědčuje - herecké obsazení bylo slušné, získaná ocenění a ani popis příběhu mi nepřišel, že by to byla taková nuda, jaké se mi dostalo. Bez kapky vzrušení, bez kapky humoru a s mořem běžných lidských starostí u normálních lidí. Navíc časté flashbacky a přeskakování děje taky nepomáhá lepšímu pochopení, co se tam děje. Lidské příběhy mám rád, ale tohle byla čistá nuda roztažená na 2 a čtvrt hodiny. Co mě však překvapilo, že někteří místní uživatelé, kteří ho v komentářích vlastně kritizují, mu nedokážou dát nižší známku než tři a díky tomu tu má docela vysokou výslednou známku. Ale evidentně si své diváky najde, tak třeba budete mít s ním lepší zkušenost. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Lischai

Já mám rád civilní dramata, ale tohle bylo na můj vkus hodně civilní a málo drama. Smutný týpek se vrátí do rodného města, zažívá běžné situace (např. potká paní, kterou už pak do konce filmu neuvidíme, a nic se s ní nestane) a poznává život svého synovce (a jeho problémy, se kterým se do konce filmu taky nic nestane). V půlce se odhalí proč je týpek smutný, ukápne slza, a do konce filmu se opět dějí náhodné nedramatické scény. Já nevím, možná jsem prostě něco minul, ale za mě spíš ne. Pozitiva: Hudba a místy suše vtipné. Návrh na ozvláštnění sledování ve více lidech: Pít vždy, když Casey Affleck ukáže spodní zuby a vypadá úplně jako Ben Affleck. ()

Vyhy

Pomalu plynoucí drama, které mi výtečně vyhovovalo. Casey Affleck se na jeho roli skvěle hodil. Výborný scénář. Dokázalo mě to na dvě a půl hodiny zaujmout, i když jsme sledovali jen těžký život jednoho člověka. Na pět hvězd to ale není, muselo by mě to více zasáhnout. Vřele doporučuji. ()

Aljak

No sláva! Konečne nejaká z tých "oskaroviek", ktorá za to aj stála, hoci s niekoľkými výhradami. Spočiatku som bol voči tomuto filmu dosť skeptický, no to som ešte netušil akú traumatickú minulosť v sebe Lee ukrýva. Pri tých flashbackoch som mal z toho celého až zimomriavky. Škoda, že nebolo viac času venovaného aj týmto udalostiam, ktoré v podstate spôsobili neodvratný zlom Leeho osobnosti. Konfrontácia Leeho a jeho synovca ma až tak nebavila, a podľa mňa tu bolo zbytočne viacero hluchých miest, ktoré umelo predlžovali beztak mohutnú dĺžku filmu. Viac by ma určite zaujímali aj vzájomné vzťahy medzi Leem a Randi po tamtej kritickej udalosti... Kiežby bol film viac zameraný na záblesky minulosti a menej na to zdĺhavé riešenie situácie ohľadom opatrovníctva. ()

M.i.k.e

solidní drama s výborným Affleckem,kterému by slušelo krácení o dobrou půl hodinku.Pak by se film vyhnul zbytečným hluchým místům,které alespoň pro mě trošku devalvovaly jiné hodně silné momenty.Můj oscraový favorit to nebude,ale pokud by plešouna dostal Affleck,neurazil bych se...70% ()

Rajesh_K.

Veledílo. Silný filmový zážitek. Krásný herecký projev. Casey Affleck jednoznačně předvedl výkon roku. A krásný hudební doprovod. Takhle bych to já shrnul. Doporučuju! (100%) => 5★ ()

Martin741

Strasne slabe, nevyrazne , nudne a priemerne. Doteraz neviem, ci to mal byt art, alebo len dalsia nevyrazna US malomestska drama alebo co vlastne. Casey-ho Afflecka neznasam, ale som dobrak od kosti, preto prajem len to najlepsie. Ovsem, tu treba aj nieco ako herecke vykony, a na to Affleck nema. Ani jeden : 50 % ()

Streeper

Čekala jsem od toho něco daleko více. V celém filmu je jen jedna zajímavá scéna, která ve mě probudila nějaké pocity, ale i ty pocity nebyli tak velké při té scéně jaké bych očekávala. Celkově ten film ve mě nevyvolal skoro nic, přišlo mi to zdlouhavé, nekonečné a stylem mi to připomínalo film Jackie, až na to, že tady je daleko lepší hudba. Casey Affleck je skvělý a dle mého názoru na celém to filmu to nejlepší, ale jinak to není film pro mě. ()

Rocky88

Film o nepřekonatelné ztrátě, který netlačí zbytečně na pilu a každá scéna v něm má právoplatné místo. Casey Affleck se sem se svým monovýrazem a monotónním hlasem dokonale hodí a s Hedgesem mají mezi sebou výbornou chemii. Poněkud dlouhou stopáž oživuje hra s flashbacky. Vrchol filmu je jasný (policejní stanice), zbytek zdatně sekunduje. Emočně mě to však nevyšťavilo tolik, jako to dokázaly jiné filmy, proto ubírám jednu hvězdu. Nicméně shlédnutí doporučuji. ()

Nach

A korunu nejmelancholičtějšího filmu přebírá... Místo u moře. Toto drama je pohledem do duše člověka, který za sebou táhne vinu za smrt nejmilovanějších a stín své dřívější osobnosti. Jak se taková osobnost má postarat o synovce, kterému zemřel otec a zvládne tento úkol? Film Místo u moře se vám na toto pokusí dát odpověď. Obrovský palec nahoru za Casayho Afflecka a zasloužený Oscar pro něj. Drama, které nepůsobí kýčovitě a přesto dokáže vyvolat ony emoce pro které tento snímek oceňuji tak vysoko. Takže pokud chcete zažít dávku melancholie, hurá do něj... 80% ()

bourec

I přesto,že sem si na hlavního hrdinu udělal obrázek nespravedlivě moc brzo,tak film mě bavil.Těžký životní drama,takhle si posrat život .Nezávidim.70%. ()

joker.george

Některé filmy se mi nechtějí popisovat jako pouhé líbí se či nelíbí se. A zde moc není k vidění něco pěkného. Právě naopak, dívání se na film vyvolává nepříjemné pocity a i tam, kde by se mohlo objevit krátkodobé zlepšení, přetrvává dusná a zoufalá atmosféra. Správně používané a dávkované flashbacky tento stav ještě prohlubují. Přitom se netlačí na pilu, těžké okamžiky přicházejí nečekaně, ale přesto s jistou samozřejmostí a minimální šancí na nápravu. V tomto duchu se nese i závěr, který nepřinese příliš radosti. Casey Affleck byl fenomenální. ()

C0r0ner

Dva silné momenty, kvalitní režie a Affleckův herecký výkon (Oscar zasloužený) bohužel nevyváží skoro dvě a půl hodiny prázdných keců a plácání se z místa na místo, aby charaktery skončily stejně nikde jako začaly. Už jsem to párkrát psal - tyhle civilní příběhy mi prostě moc neříkají, ať už jakkoli kvalitně zpracované. 55% ()

exitak

137min... nudy. Především první půlka. Ne, jako važné ne. Celé se to mohlo vejít do hodiny a půl a film by jen získal. Přijde mi to trochu promarněná příležitost. ()

campix

Po několikáté se budu opakovat, ale Manchaster by the Sea je ukázkovým příkladem tíživého Oscarového dramatu ve kterém dominují herecké výkony a tak k němu musíme přistupovat. Lonergan je vynikajícím scénáristou a ani jeho režisérské schopnosti rozhodně nijak nepokulhávají, jak se můžeme v tomto filmu přesvědčit. Ve středu dění je pomalu se odkrývající tíživý příběh hlavní postavy, který se vrací do rodného města kvůli úmrtí svého bratra a postupně se nám odkrývají všechny detaily z minulosti. Casey Affleck je překvapivě výborný, tedy alespoň pro mě a zbytek herců rozhodně výsledný dojem nekazí. Špička z kategorie sociálních dramat a jeden z nejlepších letos nominovaných filmů. ()

Pajky3

Hm, neříkám, že film je vysloveně špatný a netvrdím ani, že by se v něm nepodávali dobré herecké výkony. Casey je rozhodně lepší z bratrů Affleckových a Michelle Williams si pro sebe ukradne i minimum prostoru. Prostě to ale není film, který bych si chtěl pustit znova. Je plný bolesti, ale vlastně se v něm nic moc neděje, jen se pomalu odkrývá, co za to bolestí stojí. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

13.07.2017

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (více)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky