Po smrti svého staršího bratra Joea (Kyle Chandler) zjišťuje Lee Chandler (Casey Affleck) s velkým překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka (Lucas Hedges). Lee opouští své současné zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde pečoval o temperamentního šestnáctiletého Patricka. Je také nucen se vyrovnat se svou minulostí, která ho odloučila jak od manželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, ve které se narodil a dospíval. Lee a Patrick, které spojuje pouto jediného člověka, jenž celou rodinu udržoval pohromadě, se oba snaží smířit s životem ve světě bez Joea. (Falcon)

madam.art

Pomalý a silný snímek, který neodkopává důležité momenty, příčiny a charaktery, ale nutí diváka spekulovat a domýšlet si, než se dozví drsnou pravdu a co z ní vyplynulo. ()

swinevenca

Film svým způsobem trefil díru na trhu, protože když bude někdo chtít film o úmrtí v rodině bez patosu, moc na výběr nemá. Otázka je, kolik lidí si ho koupí, když nemá moc co nabídnout kromě exkluzivity. Ta zahrnuje třeba apatický přístup k plnění formálních náležitostí (odůvodněný kulervoucím věcným přiznáním tragické chyby) nebo vyprávění o obvyklých věcech prožívaných v době k tomu neobvyklé. Slabinou je určitě hudba a až moc právě těch obyčejných věcí. Z běžně sehnatelných věcí se tu vyskytuje třeba dobrý, ale asi ne Oscarový výkon, nebo trocha těch srdečních náporů, ale tyhle věci si příště radši koupím v jiném setu. ()

Mr.Keli

Osudovost života, kdekdo udělá chybu, ale náprava není někdy možná. Film je silný svým vyprávěním a hlavně herectvím hlavního protagonisty. Špičkové scény - policejní stanice a konfrontace s ex manželkou. 80% ()

wanry02

Na film mám dva různé názory. Neskutečný výkon Caseyho Afflecta za který absolutně právem dostal oscara a dějem, který vás nenudí. Na druhou stranu je film nesrozumytelný, střídají se zde pro díváka špatně pochopitelné scény a celkově příběh filmu je nezajímavý se zvláštním koncem. Ještě musím podotknout špatné střihy. 60% ()

NeMiQ

Krutá dráma, ktorá nešetrí divákove city. Lee sa vyrovnáva s ťažkými životnými situáciami svojim spôsobom a nemožno mu to zazlievať. Aj keď mal film veľa kvalít drámy, ktoré naozaj oceňujem, z nejakého dôvodu som sa nedokázal stotožniť so správaním niektorých postáv. ()

_Jimmy_

Pochmúrno realistický film, ktorý ťahá perfektnú stopáž od začiatku. Super dialógy, postavy a skvelý Casey Afflack. Ťažký film ale stojí to za pozretie. A ako veľa uživateľov píše v komentároch. Klasická filmárska človečina. ()

Cannonball

Manchester by the sea je dobry film, ktory rozhodne neurazi ale to je asi vsetko. Vyse 2 hodiny prejdu bez naznaku vynimocnosti. Nesokuje neprekvapi a nic noveho neukaze, emocialne zostava na jednej urovni. A to iste plati aj pre Caseyho ktory dostal Oscara za to ze hral Caseyho Afflecka. Michelle Williams bola lepsia. 7/10 ()

Plaque

Tento film je všednosťou celkom presýtený a práve ona všednosť je tou najväčšou ozdobou. Celý film sa v podstate nič nedeje, okrem riešenia mindrákov hlavných postáv a napriek (alebo vďaka) tomu je to hrozne uveriteľné a magnetizujúce. Príbeh sa rozplieta a ja som mal asi po prvýkrát pocit, že čítam film. Casey predviedol, že na rozdiel od slávnejšieho brata, pobral aj čosi z herectva a jeho "yeaaah" som mu veril až v päte. Bolo to presne to, čo to malo byť, "yeaaah" absolútne zlomeného človeka, ktorý si želá iba takú hlúposť - nejako ten život dožiť. Život je však poriadka kurva a prihraje mu do cesty neželané problémy s opatrovníctvom synovca. A aj to bolo vypovedané presne podľa sylabu filmu, pretože hlavná postava sa snaží z toho vykľučkovať po svojom. Najviac zo všetkého by som ocenil Michelle Williams za scénu pri kočári. Niet divu, že sa dostala aj na niektorý z plagátov. Už len preto sa ten film oplatí vidieť. ()

x_ander

Skvěle natočená depka, na které je nejmrazivější právě to, jak "obyčejně" děj plyne. Potěší ale i několik zvratů, které dokazují, že tady nejde o standardní unuděné drama. Casey Affleck už dřív dokázal, že hrát umí, a tady si pro oscara došel zaslouženě. ()

Zoltar78

Velmi silný film ve všech ohledech. Škoda, že závěr nenabídnul nějakou tu "třešničku" kvůli které bych neváhal dát filmu plné hodnocení. Některé scény (márnice, požár domu, výpověď na policejní stanici a zejména setkání s kočárkem) jsou emoční vrcholy filmu, které se vás svým smutkem doslova dotýkají. ()

Vasyl

Další ceněnej snímek o tom, že život umí byt piča. A navíc dost nechutně roztahaná. Určitě jsem nebyl jedinej, kterej měl chuť to vypnout, hned jak vyšlo najevo, co má "ten" Lee Chandler v životě za sebou. Hned potom jsem to vypnout měl, protože už následuje jen Kejsyho zpruzenej rypák v autě, v baru, na pohřbu, u notáře atd, někde se ještě tuplujou se zrzkem co taky není moc sympaťák. Snad jediný pozitivní - konečně film ze života, ve kterým souloží americký puberťáci. Já jim tu víru nikdy nežral. ()

solisoli

Veľmi pôsobivý prierez života mimo veľkomestského obyvateľstva skvele rozpracovanými postavami, kde sa aktéri dokonale zhostili svojich rolí, ako im to predkladal samotný zmysel deju. Mnoho pôsobivých scén pôsobilo až mrazivo, ale nikdy sa neodklonilo od skutočnej reality. Diváka tento snímok vtiahne do ľudských duší a snaží sa za každého pochopiť zmysel konania s nejakým výsledkom, ktorý ale neprichádza, až do samotného rozuzlenia. Vôbec to nezníži kvalitu celého deja a samotnej konečnej pointy. ()

blondboss

V rámci dramatického žánru jednoznačný top uplynulého roka. V tomto snímku sa kĺbi mnoho faktorov, ktoré robia úspešný film úspešným filmom - kulisy, atmosféra, emócie, herecké výkony a v neposlednom rade scenár. Nečudujem sa, že Casey Affleck schytal naraz toľko ocenení, lebo to zahral majstrovsky a ostatní mu skvelo sekundovali. Naozaj som milo prekvapený a aj napriek tomu, že smútok tu sršal plným priehrštím, zrežírované to bolo dokonale s minimom hluchých miest a klišé scén, ktoré by nejako moc tlačili na emočnú pílu. Vrelo odporúčam každému. 85 % ()

husak_k

Na první shlédnutí jsem asi film nedocenil tak jak bych měl. Je to sonda do duše obyčejného člověka jehož život nemá žádný pořádný smysl a podle toho film poté vypadá. Je to film o zoufalosti. Životní výkony Caseyho Afflecka a Michelle Williams k tomu. ()

PTomA

Herecký koncert všech zúčastněných, procítěný scénář a bravůrní režie se skvělou hudbou. Film hrozně rychle odsejpal, i když má pomalé tempo, jeden z nejlepších filmů roku 2016! 8.5/10 ()

Bawnjourno

Silný film s výbornými herci ale na to o co v něm jde až zbytečně dlouhý. Nejde samozřejmě jen o to co ale také kde se odehrává což snímku přidává už na tak chladné atmosféře. Jakmile se divák dozví co se vlastně přihodilo hlavní postavě trpí s ní až do konce a za tu dobu uroní nejednu slzu... ()

Dolli

Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Ale film, ze kterého deprese doslova prýští a dopadá na vás ještě dlouho po jeho zhlédnutí a který ukazuje tak zpackaný život jednoho bežnýho chlápka, si ty 4 zaslouží. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

13.07.2017

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (více)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky