• Martrix
  ***

  První díl, nebo pilot nového seriálu, má diváka zaujmout. Takže se očekává, že se v něm něco bude dít. Tvůrci Terroru se nejspíš spolehli na to, že diváky naláká ta marketingová masáž. Pokud bych se vykašlal na to, co bylo o tomto seriálu napsáno a řídil se jen pocitem z první epizody, tak už bych se dál nedíval. Mě totiž výprava přes zamrzlé moře zase tak moc nezajímá a ten hororový prvek, na který jsem byl zvědavý, tak ten si scénáristi šetří na bůhví kolikátý díl. Atmosféra mě nechává v klidu...prostě mráz, loď a nejde to ani tam, ani zpět...to mi nestačí.(4.4.2018)

 • DonBraso
  ***

  Po pilotu jsem sakra zvědav,kam tahle posádka se nakonec dostane.Je pravda,že první díl si jede svojí a absolutně není poznat,že by to byl vůbec první díl.Postavy jsou zatím u ledu,výprava zatím cajk,ale popravdě to digitální spektrum nemá moc co nabídnout.Spíš naopak umějí v AMC krásně zakrýt neduhy.Jsem zvědav,co posádku nakonec dostane a to převažuje v plusových hodnotách.Jen doufám,že to nebude zbytečně natahovaná story,kdy v každém díle jeden či dva z posádky záhadně umřou.Trochu tu hrozí stereotyp.(7.4.2018)

 • Anderton
  ****

  Tak prvá epizóda práve z pece vytiahnutého nového seriálu je veľká namotávka. Atmosféra by sa dala krájať, či skôr ani nie, taká je hustá a všetko nasvedčuje tomu, že bude ešte poriadne hustejšie. Najhustejšie bolo ale pod vodou, človek by chcel s potápačom meniť a zároveň je rád, že je doma v teple.(31.3.2018)

 • Solverino
  ****

  No není to špatné, věčná škoda českého dabingu, přicházíme o zajímavé hlasy herců v originále (Jared Harris). Také jsem si všiml, že jsou některé pasáže nepřesně přeloženy a také občas něco chybí...hmm škoda. Jinak je to velmi dobré, i když originál v knižní podobě je mnohem lepší. Na filmu mi hlavně vadí legračně udělaný led a sníh a věčná škoda, že při těch zimních podmínkách nikomu nejde pára od pusy, asi by bylo už moc drahé to alespoň digitálně dodělat. Škoda, trpí tím autentičnost. Jinak je to prima!(31.3.2018)

 • tartan
  *****

  "This place wants us dead." Cpt. Francis Crozier (Captain of the HMS Terror and second in command of the expedition) Málilo sa vám tento rok zimy a ešte by ste si ju chceli poriadne užiť v teple a pohodlí domova? Tak skúste nový seriál podľa rovnomennej knihy Dana Simmonsa a podľa skutočnej udalosti, ktorá neprestáva fascinovať ani po 170 rokoch, a to aj vďaka nedávnym objavom oboch lodí stratenej Franklinovej expedície. Po prvej časti môžem naozaj len odporúčať. Dokonale mrazivá atmosféra, skvelí herci, perfektné reálie, ktorým zatiaľ nemám čo vytknúť, a od začiatku na maximum našponované napätie, ktoré nevyplýva len z reality zamrznutého sveta naokolo, ale aj medziľudských vzťahov, pnutia a rozporov medzi vyššie i nižšie postavenými členmi expedície. Zatiaľ výborne sú do toho nastrihané aj flashbacky ešte z Anglicka a v súbežnej scéne uvoľňovania zaseknutého ľadu z lodnej vrtule a pitvy som takmer ani nedýchal.(30.3.2018)