První díl, nebo pilot nového seriálu, má diváka zaujmout. Takže se očekává, že se v něm něco bude dít. Tvůrci Terroru se nejspíš spolehli na to, že diváky naláká ta marketingová masáž. Pokud bych se vykašlal na to, co bylo o tomto seriálu napsáno a řídil se jen pocitem z první epizody, tak už bych se dál nedíval. Mě totiž výprava přes zamrzlé moře zase tak moc nezajímá a ten hororový prvek, na který jsem byl zvědavý, tak ten si scénáristi šetří na bůhví kolikátý díl. Atmosféra mě nechává v klidu...prostě mráz, loď a nejde to ani tam, ani zpět...to mi nestačí.(4.4.2018)

Po pilotu jsem sakra zvědav,kam tahle posádka se nakonec dostane.Je pravda,že první díl si jede svojí a absolutně není poznat,že by to byl vůbec první díl.Postavy jsou zatím u ledu,výprava zatím cajk,ale popravdě to digitální spektrum nemá moc co nabídnout.Spíš naopak umějí v AMC krásně zakrýt neduhy.Jsem zvědav,co posádku nakonec dostane a to převažuje v plusových hodnotách.Jen doufám,že to nebude zbytečně natahovaná story,kdy v každém díle jeden či dva z posádky záhadně umřou.Trochu tu hrozí stereotyp.(7.4.2018)

Tak prvá epizóda práve z pece vytiahnutého nového seriálu je veľká namotávka. Atmosféra by sa dala krájať, či skôr ani nie, taká je hustá a všetko nasvedčuje tomu, že bude ešte poriadne hustejšie. Najhustejšie bolo ale pod vodou, človek by chcel s potápačom meniť a zároveň je rád, že je doma v teple.(31.3.2018)

No není to špatné, věčná škoda českého dabingu, přicházíme o zajímavé hlasy herců v originále (Jared Harris). Také jsem si všiml, že jsou některé pasáže nepřesně přeloženy a také občas něco chybí...hmm škoda. Jinak je to velmi dobré, i když originál v knižní podobě je mnohem lepší. Na filmu mi hlavně vadí legračně udělaný led a sníh a věčná škoda, že při těch zimních podmínkách nikomu nejde pára od pusy, asi by bylo už moc drahé to alespoň digitálně dodělat. Škoda, trpí tím autentičnost. Jinak je to prima!(31.3.2018)

"This place wants us dead." Cpt. Francis Crozier (Captain of the HMS Terror and second in command of the expedition) Málilo sa vám tento rok zimy a ešte by ste si ju chceli poriadne užiť v teple a pohodlí domova? Tak skúste nový seriál podľa rovnomennej knihy Dana Simmonsa a podľa skutočnej udalosti, ktorá neprestáva fascinovať ani po 170 rokoch, a to aj vďaka nedávnym objavom oboch lodí stratenej Franklinovej expedície. Po prvej časti môžem naozaj len odporúčať. Dokonale mrazivá atmosféra, skvelí herci, perfektné reálie, ktorým zatiaľ nemám čo vytknúť, a od začiatku na maximum našponované napätie, ktoré nevyplýva len z reality zamrznutého sveta naokolo, ale aj medziľudských vzťahov, pnutia a rozporov medzi vyššie i nižšie postavenými členmi expedície. Zatiaľ výborne sú do toho nastrihané aj flashbacky ešte z Anglicka a v súbežnej scéne uvoľňovania zaseknutého ľadu z lodnej vrtule a pitvy som takmer ani nedýchal.(30.3.2018)