Lynč

TV spot

Epizody(8)

Mladý dokumentarista Lukáš přijíždí do malého města Buchnova, aby zjistil více o násilné smrti Denise, kterého znal od dětství, stejně tak jako obviněného vraha. Nalezne tam nejen vzpomínky na minulost, ale také řadu podivností a záhad ze současnosti. Ukáže se totiž, že Denisovu smrt doprovázel krutý lynč. Seriál mimo jiné zkoumá, jaký efekt má vražda nevinného muže na malé město uprostřed Česka, kde se všichni navzájem znají a kde má každý své tajemství. Velkým tématem projektu je odkrývání reality maloměsta a objevování skrytých kostlivců ve skříních jeho obyvatel. Tvůrci se také zaměřili na více či méně fungující mezilidské vztahy a otevřou i problematiku rasové nesnášenlivosti a předsudků. (Česká televize)

Kozlowski8

Mladý filmař se vrací do míst, kde vyrostl, aby odkryl některé podivnosti a záhady, které se zde dějí a které můžou poodkrýt souvislosti s nedávnou vraždou mladého romského chlapce... Námět a hlavní kostra příběhu mají velký potenciál a slušnou podporu v dobře zvolených exteriérech a atmosféře malého města se starou opuštěnou továrnou na jeho okraji. V pořádku jsou vesměs i herci ve svých úlohách - kromě Matěje Anděla, Štěpánky Fingerhutové a Zuzany Stivínové - kteří mne úplně nepřesvědčili - a hlavně trapně vyprofilované dvojice švýcarských drsňáků v podání Ladislava Hampla a Ondřeje Nosálka. Za pochvalu stojí ještě hezká hudba Jiřího Hájka. Tím ale pochvaly končí. Vše dobré a potencionálně zajímavé sráží špatný scénář, který by se ale dal i vcelku překousnout prvních pět nebo šest dílů. V okamžiku, kdy se na scéně objeví a začne úřadovat výše zmíněná trapná dvojka čechošvýcarů, či co jsou zač, začne to být pruda. A poslední díl všemu nasadil korunu. Místo očekávaného stupňujícího se napětí, gradujícího v dechberoucí finále, jsem viděl zmatečné přeskakování dějem a zcela odfláknutý záběr bez jakéhokoliv napětí, bez jakýchkoliv emocí. Škoda - potenciál byl - možná i na pětihvězdičkovou záležitost. 55%. ()

Kvapca24

Tvářilo se to z počátku lépe, než to ve finále dopadlo. Námět dobrý, ale zpracování zbytečně zdlouhavé, komplikované a chování některých postav absolutně nelogické. Škoda škoda. ()

dogrose odpad!

Mně vadí, že se takovéto diletantské dílo vysílá po osm večerů v hlavním vysílacím čase veřejnoprávní televize.Má Čt vůbec nějaké dramaturgy? Někdo od ČT dostal balík peněz daňových poplatníků, aby za to natočil cokoli? ... Dovolte mi pár postřehů: řemeslně neumělý seriál o zlém bílém městě a hodných pracovitých cikánech myslím nikomu neprospěje. Nevadí mi, že to není kriminálka, ale spíš sociální drama; vadí mi, že je to bídně natočené. A pokud je pravda, že to natočili studenti filmových škol pod zahraniční supervizí, je můj údiv o to větší. Hlavní postava dokumentaristy je nepřesvědčivá, nesympatická, nepropracovaná, a už z toho důvodu je pro diváka těžké mu fandit. Navíc tento antihrdina v předposledním dílu zlu přihlíží (jde o život), ale nekoná, nebo jen liknavě. Děj je roztěkaný, natahovaný, divák neví, k čemu bude směřovat, protože vše je prakticky odhaleno již v díle prvním. Nejhorší jsou poslední dva díly, které působí parodicky: postavám dvou zlých homosexuálních Němců vůbec nerozumím, vždyť seriál je zaměřen protirasisticky a proti předsudkům, ale sám vyrobí takovéto směšné klišé. Poslední díl zřejmě stříhali v opilosti při závěrečném rautu, vůči divákovi mi to přijde neseriozní a nedůstojné. I když kvituji některé herecké výkony (Fingerhutová, Kříž, Stivínová) a rozhodně téma vítám, posílám toto dílo do odpadu se vší zodpovědností, protože nechci, aby s námi veřejnoprávní televize takhle vy... zacházela. ()

Naby

Za mě je to rozhodně jeden ze seriálů z místních vod, co stojí za zhlédnutí. Jasně, uznávám, že ke konci byly určitý věci přehnaný, až nerealistický. Na druhou stranu odraz české společnosti v tom je zachycen dost jasně, aby to každý pochopil. Leckdy tak do detailu, že to je až nechutný (ta představa toho, že je to možné). Za mě celkem slušný krimi, co ke konci zhoršuje svou věrohodnost a kvalitu, ale i tak za to zajímavé varování, abychom tak nedopadli 4* ()

Tak.normal

Panoptikum města Buchnovského Po přečtení komentářů mám pocit, že jsem koukala na jiný seriál. Za mě 3 hvězdy absolutně bez rozpaků. Jedna rozpačitá hvězda dolů za některé nedotaženosti (jako byla Jirkova maringotka, ve které všechno, co se odehrálo, bylo vlastně špatně). A jedna rozpačitá Ale herecky? Koncert, ve kterém jsem poznávala reálné postavy z běžného života. Psychopatický Pavel, submisivní améba Alena, stupidně naivní Helena, úchylný doktor, arogantní č*rák na radnici, slepá manželka č*ráka na radnici, čubka z lékárny, se kterou je radno jebat, ale ne vyjebat, místní drbna, která nasštve pokaždé, když se objeví, policajt "podívejtejástímalenemůžunicudělatikdybychchtěl", nevychovaní spratci, kterým máte chuť dát přes (nejen bílá) ústa. No a jedna dolů za to alles gutte. Asi jsem nějak nepochopila hlubší záměr. Škoda toho málo prostoru, co měl Honzík Cinů, ale i tak se s tím popasoval na víc než dobrou. ()

zekon

Posbírat bandu amatérů, splácat ultra kravinu kde se všichni chovanjí jako debilové a idioti, ignorují reálný svět a ještě to utahají do 8 dílů, to umí fakt naše TV úžasně a rozstřelí to navíc závěrem. Netvrdím že jsou cikáni co se umí chovat a jsou v pohodě, znám, ale tady to je fakt extrém. ()

Potjoc

Já nerad hodnotím každý díl nějakého seriálu zvlášť, to se mi nelíbilo ani u krátkometrážních filmů z 30.-60. let. Tak raději počkám na konec seriálu, abych hodnotil celek. Zajímalo mně hlavně společenské téma, to s těmi prodejemi nelegálních něco mně nezajímalo. Ale hlavně ten konec hodnotím, který mě dost naštval. [Upozornění na spoiler!] Otec znásilní svojí dceru, má s ní dítě. Musí žít s násilníkem a vychovávat dítě, hlavně aby byla úplná rodina. A ještě obyvatelé skočí na to, že pachatel je někdo jiný. Vůbec obvinit kohokoli neprávem z věcí, etnikum ne-etnikum, cizí necizí, které lidi uvěří, ale pak mají lidé na světě plnou hubu o neprávem obviněných knězů, rodičů, učitelů, šéfů, atd. Obvinění ze znásilnění neznámé ženy vůbec a ještě k tomu ten rasismus, kde rasa pachatele je přitěžující k činu, že to už lidi raději chtějí nějakého jiného násilníka, než tohohle. A k tomu umlácení a oběšení. A to v té době sledování tohohle jsem se ještě moc netrápil děním ve světe, narozdíl od mého osobního života. ()

Dharmma

Tváří se to zajímavě, ale ve skutečnosti je to hnůj. Nicméně od Ordinací V Růžové Zahradě a Ulic je to alespoň nějaký pokrok, i když ledabylý. ()

draxxi

Rozpacite... Splacano nekolik opravdu vaznych temat a nahusteno vse do jednoho malomesta... Bohuzel, herecke vykony vetsiny hercu i nehercu mizerne, chovani nelogicke, scenar prazvlastni a uplne nejhorsi byli ti dva nemecti pitomci. Ty jsem teda nepochopil vubec. Dobra hudba uz to nezachrani... 29/7/2021 58% ()

Jan00

"Koukatelné" do 6 dílu do okamžiku, než dva týpci v Německu stříleli na střelnici z rychlopalných zbraní. Od té chvíle jen Béčkový seriál.Scénárista s réžiisérem to totálně pokazili. ()

hel_ko

Co Vám budu povídat. Seriál natočený dle hesla co se vleče neuteče utíká tempem šnečím. U čtvrtého dílu jsem měla pocit, že se dívám na první díl pořád dokolečka. Některé herecké výkony byly průměrné, nesympatická Helenka ve mě bohužel vzbuzuje lítost jenom díky slabšímu hereckému výkonu hlavní představitelky. A to ten její výkon nebyl ještě ten nejhorší. ()

babeta003

Ohledně tohoto seriálu mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu zde byla poměrně dobrá zápletka, některé věci byly ale očividné hned od začátku. Rozhovory často vázly, působily nepřirozeně. Celá vesnická/městská mentalita typu ,,je to cikán, dostal co si zasloužil" mě dost vytáčela, ale bohužel to tak chodí běžně. Herci mi přišli zvoleni poměrně vhodně. Ke konci se vše událo hrozně rychle a jaksi jednoduše...čekala bych od toho více. Přišlo mi, že jsme měli možnost sledovat hodně situací a dějových línií naráz, ale málokterá byla dotáhnutá do úplného konce. V posledním díle se mi nelíbilo zpracování, kdy to po každých 10 minutách přeskakovalo na "o dva týdny po výbuchu", "před čtyřmi měsíci" apod. Možná by bylo lepší poslední díl celý podat divákovi zpětně a pak posledních 10-15 minut zachytit současnost. Musím ale uznat, že mě seriál zaujal, byl i docela napínavý. Tři hvězdičky jsou tedy zasloužené. ()