Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

monolog

Nezapomenu na tu scénu parodující Děla z Navarone, když jedou lodí na tu svou pozici. Jak na další lodi potkají Charlieho otce Martina a jak na sebe křiknou Líbil ses mi ve Wallstreet! nebo vlastně celá scéna s lodí je úžasná. To uchechtávám ještě teď, a to jen když si vzpomenu, jak to bylo v parodovaném filmu. No a nedávno jsem viděl Ramba 3 a já to nemohl ani dokoukat, protože jsem se musel pořád smát a to u dramatickýho akčňáku prostě nejde. ()

genetique

Najkrvavejší film všetkých dôb! =) Tak tomuto sa povie pani paródia. Pokračovanie je na tom ešte lepšie ako jednotka a prvá polovica filmu ďaleko prevyšuje 100%tnú hranicu. Potom, po stretnutí s Ramadou percentá začínajú klesať, no stále ide o ťažký újeb. Hlavne Lloyd Bridges nehorázne valcuje! Škoda, že sa Jim Abrahams už o niečo podobné nepokúsil znova. Veď Sheen zo seba robí debila doteraz. 90%. ()

MM_Ramone

Charlieho Sheena rozhodne nepovažujem za mimoriadne talentovaného, či výnimočného herca. Myslím, že by ťažko zvládol zahrať také dramatické úlohy ako jeho slávny otec Martin Sheen, ktorý má môj prirodzený rešpekt. To bol pán herec. Charlieho možnosti končia tak akurát u hollywoodskeho, vysokorozpočtového sitkomu alebo v nejakej jednoduchej komédii. Keď mám byť konkrétny, tak vlastne ešte v pokleslejšom subžánry, a to v paródii. Tu zažiarila jeho hviezda najjasnejšie. Úloha Toppera Harleya, ktorý je recesistickou karikatúrou Johna Ramba, zvládol Charlie výborne. Môj vzťah ku filmovým paródiam je veľmi chladný. Nie sú mi pochuti. Môžem však s istotou prehlásiť, že "Horúce výstrely 2" sú v tomto žánri mojim favoritom. *** ()

Jara.Cimrman.jr

"Vyřídíme to po námořnicku - první, kdo umře, prohrál." Toppera Harleyho už zase potřebuje jeho vlast a přestože se přitom projeví jako kvantitativně nejúspěšnější filmový zabiják, fantastický slepicostřelec či tříruký milovník, tak z pozice nejvtipnějšího muže před kamerou se nenechal sesadit prezident Benson, jehož práce s lopatou, etiketa na večírcích i souboje se Saddámem vstoupili do dějin parodie. Stejně jako tento snímek, jehož v průměrné kadenci vtipu na jedno filmové políčko stěží někdy někdo překoná. ()

M.a.t.t.

Aj keď filmový svet pozná veľa kvalitných pokračovaní, nestáva sa až tak často, aby druhý diel prekonal vysoko postavenú latku jednotky. Abrahamsovi sa to Horúcimi strelami 2 podarilo a napriek tomu že ide len o paródiu, vo svojom žánri nemá výraznú konkurenciu. Nekorunovaný kráľ žánru, po ktorom už Rambo nikdy nebude taký ako predtým. ()

• V závěrečných titulcích lze v pozadí slyšet hlas Geroua (David Wohl), jak pozpátku říká svou repliku: „His boat has been demolished.“ (NiaWolf)
  • Ve scéně, kdy Topper Harley (Charlie Sheen) při vniknutí do zajateckého tábora vystřihává díru v oplocení, je vedle na okamžik vidět postava (asi člověka z filmového štábu), která má zřejmě za úkol strčit do plotového pole, aby se celé vyvrátilo. (montywalsh)