Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Gogo333

I po letech je to perfektní parodie. Trochu jsem se bál jestli neztratila svoje kouzlo, jak se občas stává, když koukám na film, který jsem měl jako malý rád a nyní mi to příjde slabé, ale tady se to nestalo. Film stále baví a nezapomenutelné scény pořád fungují. Jedna z nejlepších parodií. Vždy sem měl druhý díl radši než první, ale časem si dám opáčko i toho prvního. ()

Foxhound#1

Je velmi málo komedií, jejichž pokračování se vyrovná prvnímu dílu, toto je jedna z nich. Naprosto skvělá parodie převážně na téma Rambo II a Základní instinkt, která nepřestává účinkovat ani po x-tém shlédnutí. Nejvíc opět boduje Lloyd Bridges tentokrát už jako prezident Benson, kterého zranili snad ve všech válkách 20. století :D ()

Wishkah

To co se stalo téhle sérii se stalo jen málokdy. Jen málokdy je pokračování stejně kvalitní jako předchůdce. A v tomto případě je dvojka lepší naž první díl. Absolutní zabiják Topper, tajný agent Mr. Bean, drsně vášnivá sexuální scéna, zabiják s nervama v prdeli, tisíce mrtvých, sadám husajn s terminátorovskou schopností, souboj Jediů....tenhle film má prostě všechno ()

Haymar

"Rád bych odešel, ale nemůžu chodit... svázali mi totiž tkaničky" "Uzel?" "Svině!"... Stejně skvělé jako předchůdce, přesto o dost jiné a hlavně - originální. A ani stopa po trapnosti (což se nedá říct o většině ostatních parodií) ()

ThomasL

Těžko říct, jestli je lepší první nebo druhý díl. Ony jsou oba luxusní. Ale jelikož mám raději Ramba než Top Gun, tak u mě vítězí právě tento. Pro mě nejlepší parodie všech dob. Ale hlavně: Dejte do banky hašiš! (viz akční scéna na lodi). ()

Prochy38

Jeden z případů, kdy dvojka předčí jedničku. Parodie hlavně na Ramba II je tu a výborný CH. Sheen je zpět. Takto si představuji parodie, čert vem ty nove perverzní nechutnosti. Parádní scéna je, když se na řece míjí se svým otcem. Jedna věta:)). ()

Hanes88

Pokračování jedné z nejlepších parodíí všech dob. To co zde předvedl Charlie Sheen, bylo parádní. Mi se to velice líbilo. 80%. ()

Paldiny

Akčnejšie, strelenejšie, zábavnejšie. Charlie Sheen ako Rambo zničí všetko čo stojí pred ním, za ním, pod ním aj vedľa neho. Škoda málo využitého pána Fazuľu a toho, že nikdy nevznikla trojka, Jurský park si o to priam pýtal. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "I see you're no stranger to pain." "I've been married. Twice."     Tak, ako je jednotka zrejme najlepšia časť celej (myslím tej širšej) parodickej série od autorskej trojice "ZAZ", tak citeľne slabšiu dvojku považujem naopak za asi najslabšiu a šialene vysoké hodnotenie na ČSFD ma mierne prekvapuje (všimnite si ten priepastný rozdiel oproti hodnoteniu na IMDb, toho času 85% oproti 66%). Stále však túto časť považujem za veľmi dobrú a pomerne zábavnú, len už nemá takú frekvenciu skvelých gagov (z tých vydarenejších sú to prejavy mníchov po príchode ženy do mužského kláštora, vynaliezavé použitie kohúta namiesto šípu, odkaz na Terminátora 2). Navyše je to dielo dosť nevyrovnané, keď výborné, iskrivo vtipné úseky (mužský kláštor, posteľná scéna s výborným odkazom na Basic Instinct, milenecká scéna v aute) striedajú dosť rozpačito vyznievajúce úseky, kde humor občas skĺzava až do tej najnižšej, fekálnej formy (grcanie na bankete, zneškodnenie nepriateľov bioplynom). V tomto prípade sa paródia zameriava najmä na filmy o Rambovi a jemu podobné a zrejme práve v tom je ten pes zakopaný (Ako sa paroduje film, v ktorom je prestrelená akcia? Tak, že sa tá akcia ešte viac preženie. Tak toto ma teda príliš nebaví.). Osobne ma veľmi potešil návrat Ramady (opäť skvelá Valeria Golino) a ako výborný bonus je tu ešte ďalšia zvodná kráska v podaní Brendy Bakke. Obsadenie Rowana Atkinsona som zase akosi nepochopil, vôbec mi do toho filmu nepasuje (tvorcovia zrejme chceli len sprosto využiť jeho meno).     "Thank you, Topper. I can kill again! You've given me a reason to live." ()

willis

Král parodií. Film jsem viděl asi 10x a vždy jsem se bavil. Některé hlášky jsou nezapomenutelný i díky skvělýmu překladu a dabingu. Asi největší rána Amíků Iráckému režimu. Jestlipak si ho pouštěl Saddám na své domácím kině, to bych se pak nedivil, že byl na američany nasr.... ()

Jeržik

Pro všechny co nedali absolutní hodnocení: Pokud si to rozmyslíte... 0609. Vzdám se taxy pěti dolarů za minutu.;) ()