Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Slovenský rybář Jánoš Gabay (Rade Marković) vzpomíná na osudové události posledních dnů. Spolu s tchánem Michalem (Jaroslav Marvan) a synem Petrem (Ján Boldiš) vylovili z řeky tajemnou krásnou dívku Anadu. Za pomoci Jánošovy ženy Zuzky (Milena Dravićová) se jim podařilo přivést ji k životu. Zuzka se doma cítí sama, a tak trvá na tom, aby u nich Anada zůstala. Ale Jánoš pocítí ke krásné návštěvnici milostnou vášeň. Usiluje, aby odešla, a marně se pokouší dozvědět se něco o Anadině minulosti. Nakonec se Anada stane jeho milenkou. Zuzka však zároveň onemocní tyfem. Muž se musí mezi oběma ženami rozhodnout. Ponechat volbu na osudu však není prozíravé… Snímek podle románu maďarského spisovatele a dramatika Lájose Zilahyho Valamit visz u víz (Něco nese voda) byl první česko-americkou koprodukcí (Filmové studio Barrandov a newyorská firma MPO Productions) a zároveň posledním společným filmem Jána Kadára a Elmara Klose. (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Zrádná touhy hra aneb hrst plná vody. Pozoruhodný kousek s podmanivým kouzlem, zvláštním střihem a působivou hudbou, herecky velmi příjemný od hlavních rolí až po pidiroličky, celková spokojenost. Přiznávám, že jsem v závěru sklouzla k tomu, aby mi bylo hlavní postavy líto, asi za to může Rade Marković... ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

... a ta modelka měla překrásného bobra. Sorry, couldn't resist... Jinak se jedná o jediný barevný a rovněž také z mého pohledu druhý nejslabší film dvojice Kadár-Klos (překonává jej pouze Únos). ---- PS pro HenryS a bullshitski: kolegové, to si vyřídíme jindy a jinde. Bavíte mně... kdybyste aspoň měli konstruktivní připomínky a opravili mně, že Anada je ve skutečnosti druhým barevným filmem téhle režisérské dvojice... ale to nee, bobr je udeří do očí a dál už se nehnou... jako malí, jako malí:-) ()

Reklama

Historik 

všechny recenze uživatele

Já netuším, proč si pánové Kádár a Klos vybrali zrovna tento scénář, příběh je docela nevýrazný. Ale je zasazen do krásných a podmaňujících exteriérů. A fim sám má v sobě něco, co nedokážu popsat, ale co se ve mně ještě dlouho po zhlédnutí převaluje a nedovoluje mi dát jen tři hvězdičky. Ještě se někdy podívám znovu. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Přestože snímek vznikal ve velmi špatné společenské atmosféře a samotný Kádár se od něj distancoval, výsledek nepůsobí až tak zle. Poetické vyprávění o náhle zrozené vášni k mladé ženě, žárlivosti a jejímu tragickému vyústění stojí především na kráse přírody v Podunají, přesvědčivému herectví pro mě do té doby neznámého Rade Markoviče a jako vždy bezchybné Lišově hudbě, ktera příběhu dodává větší emocionální rozměr. Nicméně v porovnání s majstrštyky Kádára a Klose z předchozího desetiletí neobstojí, schází hlubší myšlenka a převládá pocit, jakoby se nedávné tíživé události a tvůrčí neshody podepsaly na režijní virtuozitě obou pánů. Tvůrčí únava, chce se říct. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

První česko-americká koprodukce podle maďarské předlohy i maďarského scénáře, se srbskými herci a americkou modelkou bez hereckých zkušeností v hlavních rolích. A všichni (včetně Jaroslava Marvana) byli nakonec nadabováni do slovenštiny. Nelineární vyprávění si autoři vyzkoušeli už v Engelchenovi, tady do něj ještě přimíchali horečnaté představy, podvědomí a noční můru, k tomu erotické pnutí a psychologické drama muže, který se odhodlává definitivně odstranit z cesty vlastní manželku. Hudba Zdeňka Lišky je jako obvykle vynikající. Já film považuji za povedený. Možná, že kdyby se v době natáčení nespikly proti filmařům okolnosti, mohl být podobně výborný jako jejich předcházející tři majstrštyky (70%). ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Ján Kadár v roce 1968 emigroval do USA. O rok později se ale vrátil, aby tento film s Elmarem Klosem dokončil. (nezavisla)
  • Natáčanie bolo v roku 1968 pozastavené z dôvodu, že okupačné vojská si postavili dočasný most cez Dunaj práve na mieste filmovania. (corona)
  • Pracovní název filmu zněl Hrst plná vody. (nezavisla)

Reklama

Reklama