Peter (Michael Peňa) žije se svou ženou a dvěma dcerami poklidný život. Jedinou komplikací jsou Peterovy podivné noční můry, které ho zaprvé odvádějí od rodiny a zadruhé ukazují vize útoku na město nějakým tajemným nepřítelem. Jak se ovšem brzy ukáže, sny se změní na nelítostnou realitu... (C0r0ner)

ledzepfan

Nakonec to jakýs takýs smysl dávalo, ale stejně jsem měl pocit, že se tady zoufale rozpitvává a natahuje, sice zajímavá ale v rámci sci-fi žánru nerevoluční, povídka o sto stranách. ()

honajz2

Vida, možná jsem filmy od Netflixu podcenil, nebo jsem teďka měl štěstí na nějaké lepší, minule jsem od nich viděl celkem dobrý film Cam a dneska celkem slušnou scifárnu Extinction. Celé to má celkem zajímavý příběh, který je dokonce i napínavý, ale zas to není nijak silné. Postavy jsou celkem normální (dokonce ani ta děcka nebyla na zabití, i když párkrát k tomu bylo blízko), efekty celkem dobrý (teda kromě té finální jízdy vlakem, to by graficky zpracovali líp snad i Vesmírní lidé), ale i tak to je celkově prostě lepší průměr. Na kvalitu Netflixu to je ale zázrak. Jo, btw, taky tu uvidíte, že oblíbený plyšák vašeho nejmladšího potomka je chtě nechtě taky člen rodiny, jinak by vám to to děcko neodpustilo. Lepší 3* ()

M.i.k.e

nápad to není vůbec špatný a i to celkem dává smysl.S klidem bych odpustil i ten laciný vizuál,kde je evidentní,že moc peněz to nestálo,co se ovšem odpustit nedá je lacinost ve scénáři se se týká postav.Absolutně žádná tu není zajímavá a všechno přebijou extrémně otravné děti....50% ()

Caminzind

Občas nezaškodí ukrátit si dlouhou chvíli ptákovinou o marťanských kyklopech, kteří vyzbrojení samopaly a bodáky navštívili Zemi za jediným účelem, rozpoutat barbarskou válku světů. Případně doplnit munici, posbírat nějaké ty indigové děti a podobné chujoviny. Už povinný filozofický úvod vás příjemně navnadí na pořádně bezduchou zábavu, u které můžete v klidu vypnout, ikdyž se nakonec třeba ukáže, že je vše úplně jinak. Podstatné je, že Extinction dodržuje pravidla akčního žánru a pěstuje napětí (což je s podivem, když jakožto akční film ani není prezentován) a svůj účel tak splní. Zarazil mne však nápad vytvořit tak nesourodou dvojici Caplan-Peña a navíc jim zatajit fakt, že nemá jít o komedii. Anebo má? 🎬 40% ()

Havaj8

Na Netflix je to řekněme průměr, ale vzhledem k tomu, kolik toho poslední dobou produkujou, tak slušnej průměr v žánru sci-fi. Není tu nic, co by vyloženě vadilo, akce by mohlo bejt sice víc, ale rozpočet zřejmě nedovolil. Hodně zdaleka to mohlo připomínat Válku světů, akorát levnější verzi. S absencí toho něčeho mimozemskýho, což pro mě škoda, já tohle úplně vítám. Každopádně zápletka to celý rozšifrovala k mýmu překvapení a předpokládám, že i ostatních. Dost možná se tu plánovalo i pokračování, ale asi to takovej úspěch nesklidí. ()

bourec

Ta první půlhodina byla fakt dobrá.Napětí,invaze,nějaká akce,fakt sem byl docela překvapenej.jenže pak se to twistem otočilo,a bylo po napětí.Pak už je to spíš podobný nějakýmu postapu,a divim se,že někdo dokáže takhle zmršit dobře rozjetej film.Škoda.60%. ()

C0r0ner

Mně prostě ten styl Netflixových sci-fi sedí jako prdel na hrnec. Tady se dokonce přidal excelentní příběh, který se originalitou a myšlenkou skoro dá přirovnat k Nolanovým filmům. Skoro. Ale pořád ještě je to parádní podívaná, takže nechápu to bídné hodnocení. 95% ()

Martrix

Michael Peña je ve vážné roli vcelku nevýrazný, až nesympatický...přecejen mu jdou líp užvanění pakoušové. Ale to by asi nevadilo. Víc mě štvalo, že se film víc než polovinu stopáže tvářil jako další invazivní polobéčko...navíc nepříliš originální. Tvůrci pak v poslední třetině vyzvrátili twist, který tomu všemu dává vcelku zajímavou pointu, ale je to jako by se vám někdo pokoušel vysvětlit vtip, který jste nepochopili. Řeknete aha a pomyslíte si, že kdyby ho vyprávěl líp, bylo by to o něčem jiném. Ale zase proč ne. Je to sci-fíčko pro velmi nenáročného diváka...takové B+. ()

PROCESOR

Mělo to tempo, mělo to myšlenku a pointa je opravdu výborná. V žánru katastrofických snímků o invazi mimozemšťany patří určitě k těm nadprůměrným. ()

majo0007

Vzbura Nexus6 na Zemi. Netflix nie a nie vyprodukovať schopný film. To, že si to uvedomujú už aj oni sami je vidieť na tom, že do projektu nenaliali toľko prachov ako zvyčajne, takže sa môžeme kochať lacnými trikmi, kulisami a vlastne celou story. Na celom filme je kvalitný akurát tak poster. ()

Packal13

Postavy, postavy, postavy. Tak přesně ty tu nenajdete, což je strašná škoda, protože celá zápletka i plottwist filmu je udělanej velmi dobře. Ani Peňova postava nemá vůbec co nabídnout a tak jediný, co si budeme říkat u tohohle filmu bude pravděpodobně "otravný děcka...cool nápad...otravný děcka...další cool nápad..." ()

Forsberg11

Nebolo to najhoršie... také priemerné apokalyptické sci-fi so zaujímavou zápletkou a neočakávaným twistom. Našlo sa tu zopár skutočne dobrých momentov a ani atmosféra nebola zlá. Nič extra od toho nečakajte, ale keď sa naladíte na správnu vlnu, tak tých 90 minút je pomerne zábavných. 55 %!! ()

iXtr3m3

Dobrý film. Vidieť, že to nebola čisto netflixovská tvorba, bol to vyšší level. Peňa po Ant-Manovi potešil aj vo vážnejšej podobe a ten obrat, ktorý tam nastal, fakt prekvapil. Dobré to bolo. Na kiná určite dosť odvážne, ale na Netflix vysoká kvalita. ()

Paity

Přesně jak píše na začátku sniper18, Netflix pro mě v oblasti sci-fi špatné špatné. Nevím, zda nešetří na nákladech, ale už to není první sci-fi, které bylo v podstatě jen konverzační nebo max 5 osob v akci. Takto si sci-fi apokalypsu tedy nepředstavuji plus onen hispánec v hlavní roli, ne, toto nefunguje. ()

Milky.

Michael Peňa konečně dostal vážnější roli a celkem mu to i sedlo. A netflix si dal sci-fi a musím říct to samé co s Peňou. Film jako takový působil docela levně a nevyužitě, spíše to bylo jako nějaký nástřel námětu, podle kterého plánovali dělat nějaký dražší velkorozpočtový film, ale dívalo se na to dobře. Hlavně atmosféra v první půlce filmu byla naprosto dokonalá. A člověka pěkně hnětlo jak viděl, že tam něco nesedí, tím dostal závěrečný mindfuck pořádnou váhu. Dal bych za tu atmosféru a snahu i lepší hodnocení. Ale ikdyž možná vidím politiku všude, tak nějak jsem tam pořád viděl další agitku netflixu. Aneb "love your enemy". Protože ikdyž ti vyvraždí lidstvo, vyženou tě na Mars a ty se pak chceš vrátit dobýt zpátky planetu....jsou přece jiní a mají malé děti, takže si zaslouží žít a být šťastní. Tahle levičácká sračka mi závěr docela zkazila... Kam tenhle přístup vede se dá docela dobře vidět v Německu, Belgii a hlavně Švédsku. ()

Nethar

Nic převratného, ale dívat se na to dá, občas nudnější, tak trochu to vyprší do ztracena. Ale zápletka, respektive hlavní zvrat/myšlenka, je povedený. ()