Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Mistr119

Za nápad, kterým tento film získává až artový nádech rozhodně 4*. Ale ke konci mě film trochu zklamal, jak je slečna "inteligentní"... Mohla na to přijít mnohem dřív a dopadlo by to trochu jinak... ()

Carcooli

Tyhle typy filmů já naprosto zbožňuju - Tiché místo, Stalo se, Bird Box... tohle všechno já fakt můžu! Více podobné tématiky a budu spokojená :) Teď jdu zrovna na POTICHU, tak snad mě to nezklame! ()

Bogrant

Kvalitný a po dlhšej dobe trochu iným smerom sa uberajúci horor, ktorý sa netočí okolo desivých výkrikov a ľakačiek. Jeho najväčšie napätie totiž prichádza z presného opaku - z čo najväčšieho ticha. Zaujímavý námet, s ktorým Krasinski umne pracuje, sem-tam sa síce nevyhne viacerým nelogickým a diskutabilným veciam, na závere by sa navyše dalo ešte viac popracovať, ale zvláda výborne atmosféru a voľbu prostredia. Dopomáhajú mu slušné herecké výkony a niektoré naozaj drsnejšie scény. Malé, dobré tiché miesto. ()

Hixx

Veľmi podarené scifi s minimom dialógov kde aj uprdnuť nahlas je veľký problém. Survival sympatickej rodinky ktorej prechádzky po vypieskovanom chodníku do obchodu po zásoby boli napinavym dobrodružstvom len aby sa vyhli hnusákom z inej planéty reagujúcich na zvuk. Alieni vyzerajú fakt hrozivo, napätie bolo od začiatku do konca. ()

Feacher

Hned na začátku musím zmínit, že jsem se při jednom večeru podíval na oba dva díly a udělal jsem jedině dobře. Celkově je totiž příběh daleko kompletnější a je po zhlédnutí vidět myšlenka celého příběhu. Po zhlédnutí pouze prvního dílu jsem měl takový pocit, že jsem sice viděl film zajímavého námětu, nicméně něco mu chybělo - hlubší myšlenka a pořádný příběh. Hlubši myšlenku (vyjma nějakých rodinných citů apod.) jsem neobjevil ani ve druhé části, ale to mě u tohoto typu filmu tolik nevadí. Pořádný příběh se ale ve dvojce již objevil a přidalo se i větší množství akce. Pokud byly filmy myšleny jako odpočinkový "horor" (= spíše zabijácké scifi) pro mladou generaci, tak si myslím, že byla úloha splněna. Takovýhle filmový večer s přítelkyní na gauči si představit dovedu, qle asi to není ten typ filmu, na který se sám podívám znova, protože je tak skvělý. 4* pro oba díly! ()

Colomba666

Bezesporu nejlepší horor za poslední roky, rozumějme minimálně 10 let. Konečně žádné trapné přemachrované CGI, duchaplné dialogy (páč hlavní protagonisté nemohli moc hovořiti, ještě, že tak), jen akce, akce, akce. U tohoto filmu jsem se obávala pokračování snad nejvíce, jelikož to, co se vybudovalo v 1. dílu, se dalo velmi jednoduše zahrabat ve dvojce, ale nestalo se tomu tak, což je jedině dobře. ()

zekon

Film s do očí bijící jednou nelogičností za druhou. Skvělý nápad sráží na kolena amatérský přístup. Za všechny jeden, když je hučící voda permanentní ignorovaný hluk, co zvonečky, cingrlátka, větrná turbína. Co nějaké pasti? Když hluk způsobí emzák, to ostatní nezajímá? Atd atd. Je třeba hodně přimhouřit oko. Nicméně v záplavě zombie odpadu velmi pěkné. ()

oskiii

Ale jo, celkem dobrý hororový thriller. Pravda, moc se v něm nemluví. První polovina vlažná, pak se děj rozjede díky hřebíku ve schodech. Sklepní scéna mi připomněla Válku světů. Solidních 70% ()

Thalin

Dřív by mě nenapadlo, že mě tak chytne film, kde se naprosto minimálně mluví a většinu filmu se postavy musí tiše ploužit sem a tam. Ale i přes všechnu tu opatrnost mě zarážela některá rozhodnutí postav, které tu už taky padla. Pořídit si do takového světa mimino může jen magor a nechat tříletého capat si po lese s hračkou v ruce taky není zrovna moc chytré. Ale zase, bez toho by tam bylo o několik akcí méně a filmu by to možná jen ubralo. I když teda postavám na můj vkus docela dlouho trvalo přijít na to, jak na potvory vyzrát, to mě jako diváka napadlo teda mnohem dřív. Ale pořád je to kvalitní záležitost, u které člověk sedí většinu čau v pozoru a tiše naslouchá. ()

serbero

hneď na začiatku sme sa dozvedeli, čo nutí hlavné postavy byť ticho. Veľmi dobrý krok od tvorcov filmu, lebo ukázal divákovi nebezpečenstvo , ktoré tam na nich číha a aj malička chyba môže mať katastrofálne následky. Po úvodnej spoznávacej pasáži sa dej filmu rozbehne a potom je to napätie až do konca. Aj keď je to nemí film (jediný dialóg otca so synom pri vodopádoch) všetko je pekne vyrozprávané , vyjadreníe pocitov, úzkosti, lásky, strachu pomocou mimiky tváre a skvelými hereckými výkonmi všetkých protagonistov. Odporúčam tento film ()

iron.maiden

Tenhle film se v tom kině vidět prostě vyplatil. Jako milovník hororů jsem nadšen. Originální, tísnivé a hutné, prostě spokojenost ()

iamleky

Film Jima Halperta z the office aka. Johna Krasinski: ale Jo..,hezká lekačka, průměrná akce a Vůbec celý film byl dobrej a bavil mě. Na závěr mě potěšilo že mi konec připomněl MARS ÚTOČÍ za mě **** ()

Majkowski

Překvapivě dost dobrý horor režírovaný Johnem Krasinskim, který si zároveň i střihl jednu z hlavních rolí. Námět filmu je v podstatě jedinečný, což je v dnešní době u hororů v podstatě nepředstavitelné. Avšak, bohužel, i tak se tvůrci provinili využitím pár otřesných hororových klišé, jako je například "falešné vystrašení", kdy očekáváte ducha/příšeru/démona, ale je to ve skutečnosti jen nějaké nevinné zvíře, ale je to i tak doprovázeno nějakým hlasitým zvukem, jehož účelem je vaše naplnění spodního prádla exkrementy. A dále by se na filmu našlo i pár nesrovnalostí a nedomyšlených záležitostí, ale nehodlám sem psát jakékoliv spoilery. Každopádně, celkově mě film bavil a užíval jsem si každou napínavou scénu. Kdyby byly některé aspekty trochu dopilovány, tak bych možná i zvažoval prásknout sem krásných 5 hvězd. (75%) ()

Majez

Horory nemam rad. Tady jsem udelal vyjimku. Neni to nastesti horor, ale slusna survivalovka. Ono zahrat ticho asi nebude uplne prdel, ale ja se bavil vyborne. Jestli se to teda da u tohohle filmu takhle rict ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu