Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

kolac

Skvělá první polovina filmu. Podobně laděná jako moje oblíbené drama Cesta. V druhé polovině filmu se postavy začínají chovat jako naprostí kreténi a nebyl jsem schopen už odpouštět nelogičnosti (kde brali elektřinu, proč nebydleli u řeky, proč mají tak debilní děti, proč manžel oplodní manželku do takto nehostinné doby, proč se otec nechá zabít tak debilním způsobem...). Ke konci už mi to připomínalo spíše hvězdnou pěchotu. Nechápu, kde vezme paňmáma (po vyhroceném porodu, po smrti manžela, nejasná budoucností) elán k napumpování brokovnice a po vzoru Hvězdné pěchoty...blabla. Kdyby se konec nesl v duchu začátku filmu, bylo by to čupr drama. Kdyby se začátek filmu nesl v duchu konce filmu, je to prima krvák. Takhle je to jak klobása se šlehačkou. Samotný je to mňamka. Pokud si to ale dáte dohromady, zeserete se. ()

topvideo

On by to nebol až tak zlý film....až na tie hlúpe konania rodičov, ktorí nedávajú pozor na svoje deti. Samotný záver zaslúži "metál"...domáca pani nahradí armádu USA? ()

Ace.A.T.L.

Zajímavá myšlenka, co má dost velkej potenciál, ale bohužel ho tvůrci využili jen na polovinu. Mohlo tam bejt víc řešení vyhrocených situací, víc tajemna a ikdyž je konec celkem logickej, tak to, co drží film na nohou a to je strach z TĚCH, tak na konci se JIM zase klasicky hrdinové postaví a v tu ránu je strach ten tam a konec táhne film dolu, jako kámen. Je to škoda. Ale celkově to marný nebylo. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()

BlackAdder87

Když pominu absurditu celé situace a dosti nízké IQ hlavních postav, které dělají jednu chybu za druhou, jen aby se něco dělo, je to po řemeslné stránce velmi povedený horor, s hutnou atmosférou. Prostě u něj jen stejně jako hlavní postavy nesmíte moc myslet. Jinak by vám došlo, že proti potvorám které se orientují na základě zvuku, je hluk nejúčinější zbraň. Případně, že je s jeho pomocí můžete nalákat na jedno místo a zlikvidovat. Navíc by se potvůrky bez dalšího smyslu, nebo třeba sonaru asi těžko orientovaly v prostoru a kdyby ho zase měli, tak by nestačilo být jen potichu. Ale nad tímhle se nemá cenu zamýšlet, jinak si otrávíte celý film. ()

hrdygay

sklamanie, ocakaval som horor za 5 hviezd, horor v style cloverfield, dostal som len priemernu psychologicku rodinnu dramu zasadenu do postapokalyptickeho sveta, kde asi v troch scenach hovorili, zvysok filmu sa dorozumievali posunkovou recou, stale mi vrtalo v hlave, ci bolo stastne rozhodnutie otehotniet, kedze porod sa nezaobide bez kriku a dieta urcite bude kricat, film mal dobru atmosferu, ale cakal som viac, emily blunt je jebacka 6/10 ()

panki9922

Najväčší problém pri tomto filme mám asi s tým, že sa absolútne nesnaží akýmkoľvek spôsobom objasniť čo sa stalo a prečo sa to stalo. Keď som sa aj rozhodol ignorovať to a prijať to ako fakt, tak vyvstáva otázka prečo už v prvej minúte filmu nepoužiť brokovnicu...Na druhej strane, film má výbornú atmosféru, herci hrajú solídne, najlepšie však s náskokom Emily. Na jedno pozretie výživný počin, o to viac, že sa jedná o režijný debut. ()

jpacuta

Znáte takový ty debilní situace v "The Walking Dead", kde vidíte, že postava dělá nějakou krávovinu a průser se blíží? No, tak tady si užijete, protože postavy dělají absolutní hovadiny a pak se hrozně diví, že po nich jdou monstra. Film je pěkně natočenej, atmosférickej a... no, tichej, ale ty nelogičnosti a nedomyšlenosti mě tak štvaly, že musím hodnocení srazit hnedka na půlku. Po hodině filmu jsem si musel dát pár dní pauzu a dokoukat posléze, protože se mi v kapse otvírala příslovečná kudla. ()

@nthr4X

Nasranej Venom s citlivým uchem? No proč ne. Jen škoda, že v závěru se to takhle utlo ale stejně by to bylo asi zbytečný natahovat :) ()

Sentinel

Podobný problém jako s Ulicí Cloverfield 10. Tzn. velmi zajímavý námět, ale horší realizace. A tím nemyslím víc akčních scén, ale přidat na napětí a atmosféře. Každopádně na dvojku se těším. ()

Skylwalker42

Zajímavý koncept, který ale zabíjí totálně nelogické chování postav - viz.úvodní scéna na mostě. Jinak to mohla být pecka. ()

Brenda.Ch

Excelentní horror, neotřelý nápad, výborné zpracování, vynikající herecké výkony, je nečekané, jak se dá bát v absolutně tichém světě. Dala bych mu nejméně čtyři hvězdy. ALE... SPOILER: Táta si všímá každého detailu, i nevinné hračky v rukách nejmladšího syna, ale cestou z obchodu klidně nechá toto dítě jít jako poslední - toto neudělá ani tatík v obyčejném lese, kde je nejnebezpečnějším zvířetem veverka. Chápu, že ztráta dítěte je pro celou rodinu hodně stresující, ale kompenzovat jí rizikem bolestivého porodu, po kterém následuje křičící dítě ve světě, kde se musí i jídlo servírovat na listech, aby talíř neudělal hluk - to je krajně nezodpovědné, hlavně když mají ještě další dvě děti. A naprostým vrcholem je taťkovo rozhodnutí vzít synáčka na velkou výpravu k vodopádům právě v čase, kdy může žena každou chvíli porodit, a nechat jí pouze s dcerou, která z důvodu potrhlého scénáře se naštve a také uteče z domu. A ty bestie byly taky trochu potrhlé. Žuchnutí pytle s prádlem ve sklepě je ve vteřině přilákalo, ale valící se auto s dětmi ignorovaly, ačkoliv byly nejméně dvakrát tak rychlé. Prostě mě dost mrzí, že na tak úžasný horror tam bylo tolik školáckých chyb. ()

Pafouk

Bál jsem se. Celou dobu jsem se bál. Celou dobu jsem se bál, že ještě někdo šlápne na ten hřebík. :) Ač se občas postavy chovají drobet nelogicky, atmosféru to má fajnovní, příšery roztomilé a vůbec vlastně nevadí, že není vysvětleno odkud přišly, co chtějí a jestli své oběti žerou, nebo jen ožužlají. Závěrečná scéna luxusní, chci vidět další díl! :) ()

Danny Nolander

Já vám nevím. Není to vůbec špatný snímek. Má zajímavou myšlenku i parádní atmosféru. Přesto film trochu selhává, pokud se nad ním divák alepsoň trochu zamyslí. Obsahuje totiž plno nelogických a hlavně i předvídatelných scén, a to mi zkrátka zážitek poměrně kazilo. ()

alexwill

Hezky atmosférický survival se zajimavým námětem zahrnujícím minimum dialogů a nervydrásající napětí, kdy hlídáte aby ani jen špendlík neupadl na zem. Na nervy však nehraje pouze napětí, daleko horší jsou všechny logické nesrovnalosti a díry v sofistikovanosti. What is the WEAKNESS??? Poslední půlhodinu už jsem měl problém film dokoukat, protože jsem nechápal logiku některých činů a řval jsem na televizi jako šílenec. ()

Scaevola

Na první pohled jde o dobrý nápad, zvlášť když vás už v prvních záběrech tvůrci přesvědčují, že to myslí opravdu vážně a ani roztomilé oběti se nebojí. Jenže pak nadejde chvilka oddechu a divák se stihne zamyslet, což nevyhnutelně vyústí v to, že se celá zápletka rozsype jako domeček ze sirek. Jak se mohou emzáci orientovat v prostoru? Jak mohli lovci očividně ovládaní pouze instinkty vylidnit celá města? Jak je možné, že je nikdo nevylákal a nepřelstil dělobuchy? Cože všechno jejich pařáty rozseknou a co už ne (sýpka versus kapota náklaďáku)? Tyhle a podobné otázky se vyrojí a zkazí celkový dojem, a to speciálně ve chvíli, když na konci stačí rána z brokovnice. Možná je proto škoda, že se film koncentroval na osobní rovinu jediné rodiny a zcela tak zanedbal výstavbu fikčního světa, protože právě v ní spočívá poutavost a přesvědčivost podobného typu snímků, nesází-li tento na přímočarou, vysokooktanovou akci, nebo hlubokomyslné poselství o stavu civilizace. ()

PanPyzamo

Na Tiché místo jsem se podíval, protože zanedlouho má vyjít pokračování a já tak já chtěl dohnat vlak a podívat se na tohle dílo. Celkem dost zajímavý filmek. Originální nápad, který asi nebude sedět každému. Ze začátku se totiž dlouho dobu nic moc neděje a jde spíš o budování atmosféry. Ve filmu se téměř nemluví, což dost vystihuje název filmu a na tento film je potřeba opravdu klid a pořádné ticho. Tempo je nejdříve pomalejší, ale ke konci začne zrychlovat a dočkáme se i nějaké té akce. Asi nejlepší věc na filmu nebo aspoň mně, co se nejvíce líbilo, byly příšery. Podivní hnusáci, kteří reagují na zvuk a tak hlavní postavy musí žít potichoučku, aby si je tihle šmejdi nedali k večeři. Celkově nápadem zajímavý a za mě i dobrý horor, který můžu doporučit. 7/10 ()

PTuranyi

Zaujímavý námet, dobré herecké výkony. Jediné čo film strháva k priemeru je neuveriteľnosť celej situácie. Máme tu mimozemšťanov ktorí sú síce vražedný ale sú slepí a orientujú sa sluchom. A ľudia sú voči nim bezbranní. Hlavný hrdina v rozhodujúcej chvíli vymyslí zbraň a už sa to vezie v klišé. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu