Poručík Web Smith (Wesley Snipes), styčný důstojník policejního komisařství v Los Angeles, je povolán, aby vyšetřil vraždu mladé ženy v zasedací síni správní rady jedné japonské společnosti. Tajemným telefonátem naváže kontakt s podivnou přízračnou postavou - s detektivem Johnem Connorem (Sean Connery), o němž se říká, že je pod vlivem Japonců. Web zjišťuje, že Connor je člověk s velkou mocí. Společně pak vytvoří sehraný tým, který bude prověřen až na pokraj svých možností. Čím více pronikají do záhady tajemné vraždy, tím více pronikají jejich krvavá tajemství do nich samých. Každý úder srdce je přibližuje k novému světu a osudové zhoubě. (Bontonfilm)

mira007

Wesley Snipes jako policajt, který vyšetřuje vraždu mladé dívky v komunitě japonských byznysmanů. Jako odborný poradce přes asijskou kulturu je přizván Sean Connery a do poloviny to vypadá jako zajímavá originální temná kriminálka s kulturním pronikání do tajů mysteriózní japonské kultury a pak se z toho stane spíš podprůměrná americká akční taškařice. ()

Jeremiah

Tento film velmi zvláštním způsobem rozkrývá a ukazuje odlišnost dvou civilizací - orientální a tzv. východní. Ukazuje jakým způsobem jdou obě za stejným cílem, tj. ziskem, jaké používají metody pro dosažení svého cíle, a kde je morální a lidská hranice. Musím říci, že srovnání nedopadá pro východ moc dobře. Jinak tento film však postrádá větší akčnost, lepší srozumitelnost a logiku. Celkově průměrné 3. ()

Wolvie

Vysoce zábavná záležitost skvěle mísící vyloženě béčkové (Snipes,Tagawa) a seriózní (Connery,Keitel) obsazení. Paradoxně mě Rising Sun bavilo mnohem více než Kaufmanovi umělecky ambicióznější počiny. ()

helloween93

Průměrná detektivka s kritickým pohledem na japonské obchodní praktiky a kulturu. Myslím si, že s tímhle obsazením to mohlo dopadnout mnohem lépe, takhle to rychle vyšumí z hlavy. 3* ()

waska

Čekal jsem trochu víc, ale když se na to přece jen podívám s odstupem a trochu detailněji, jedná se o dobrý film, který je hodně ovlivněn japonskou kulturou. Přiznávám, že moje hodnocení je ale ovlivněno účastí Seanna Conneryho. ()

Acrobat

S obsahom nemám problém, lebo ja som naivný divák a nepochopím po minúte čo a ako. Každodenný detektív a tajomný muž (Connery) je pre mňa vždy dobrou dvojkou, navyše ak všetci sú proti, Connery má šiesty zmysel a Wesley to kryje v podobe implicitnej capoiery. Plusom je neostýchavosť, a málo krvi. Mínusom vláčnejšie tempo. Absolútnou katastrofou je však hudba (??) a strih s kamerou. Celá tá formálna stránka mi vôbec nesedela, podal som námietku k Ctihodnosti, ale tá ju zamietla, tak som musel čumieť na tú horibilnú formu. Nevadí, nesexujte ale v japonských budovách. Nemusíte totižto mať vždy po ruke Tiu Carrere. (videné 30.11.2014,JOJ archív) ()

Rudyamon

Sean Connery je charismatický herec, který si zaslouží role, u kterých se to charisma může uplatnit. U tohoto filmu sice dělal, co se dalo (ona v podstatě stačí už jen jeho přítomnost a film má cosi do sebe), ale s takovým scenáristickým paskvilem nelze udělat žádný zázrak. Je to rozvleklé prý krimi drama (mysteriózní!?), které něco chce říct, ale celou dobu k tomu jen sbírá odvahu. Pak přijdou titulky, Sean Connery vezme honorář a všichni se rozejdou do zapomenutí. Prázdnota, nic... 2 hvězdičky - 40%. ()

Mocoft

Až na logičnost, která se opravdu někam ztratila, jde o docela vydařený kousek z netradičního prostředí. Ale rozhodně v něm není nic mysteriózního, jak je zde špatně zařazeno... ()

Brooks

Slabý scenár s poltuctom nemastných-neslaných zvratov, v otravne béčkovom, deväťdesiatkovo televíznom aranžmáne, s hviezdnou dvojicou Connery-Snipes, ktorej to spolu vôbec nefunguje (pričom Snipesova postava má byť "sympatický detektív s chybičkami", ale pôsobí ako arogantný kretén). Rozhodovanie medzi 2* a 3* vyriešilo nechcene smiešne kung-fu poskakovanie vo finále. ()

Swayne

Mal som 12 a film ma uchvátil... teraz už mám rozum a vidím, že v 90-tych rokoch akčnú hovadinu o šikmookých detektívoch, mafii a papalášoch nedokázal zachrániť ani herec Conneryho formátu. ()

Křepi

Zahlíd jsem to v televizi, a protože tam byli Sean a Wesley, tak jsem na to koukal. Ale čekal jsem od nich trochu něco jiného. Nakonec to nebylo tak špatný, ale jinak steně nic moc. ()

unrocker

Hrozná škoda že snímek s tolika zvučnými herci a dobrým režisérem nevyždímal více z příběhu a atmosféry japonských firem. Herci se snaží , příběh celkem jede, ale napětí, které je na začátku navozeno vraždou v průběhu filmu nezesiluje, ale zeslabuje. Nakonec se zjišťuje, že se nemuselo nic vyšetřovat, protože stačilo jenom upravit záznam kamery a případ byl vyřešen... :( ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 33%, Audience Score - 40% | FDb.cz - 74,1% | Co k tomu říct.... Detektivky z devadesátek totálně žereme, pravidelně se na ně díváme, užíváme si je a Rising Sun se naším spárům též nevyhnulo :) Od Crichtona jsme zatím nic nečetli, nicméně ihned po zhlédnutí jsme dostali chuť koupit si knižní předlohu. Protože film je opravdu extrémně napínavý (obzvláště u opakovaného přehrávání disků), škoda že jsou tyto scény někdy přerušovány a napětí utlumeno. Každopádně Connery ...ehm.... jako vždy, Snipes překvapivě dobrý a vůbec příchuť japonské kultury tomu dodává svěží doušek originality a výjimečnosti. 75% ()

cinema_cz

Zdá se, jakoby ze střetu režiséra a scénáristy vznikly dva různé filmy, navzájem sestříhané. Jedním z nich je vynikající detektivka s originální zápletkou a oslnivým hvězdným obsazením. Druhý je jakýmsi sociologickým průzkumem, kombinovaným s pseudopsychologickým filmem. 60 % (Tomáš Hoffman, Ci 12/1993, str. 54) ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku