poster

Saljut-7

 • Rusko

  Salyut-7

 • Rusko

  Saljut-7

 • Rusko

  Салют-7

 • Rusko

  Салют-7. История одного подвига

  (pracovní název)
 • Nizozemsko

  Salyut-7

 • Belgie

  Salyut-7

Akční / Drama / Historický

Rusko, 2017, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Saxos
  ***

  Asi nám začíná filmová studená válka. Amíci natočí něco z vesmíru plném hrdinů, tak Rusko taky. Jediný rozdíl asi v tom, že kosmonauty Vladimira Džanibekova a Viktora Savinycha, za hrdiny vcelku považovat jde. Zápletka jasná. To známe každý den - baterie a dobíjení. Klady: záběry země z toho nekonečného vesmíru. Zápory: i samotní autentiční aktéři se k filmu vyjádřili dost skepticky.(15.12.2017)

 • celticek
  ****

  100x lepší než US produkce. Škoda toho patosu na závěr. Souhlasím s názorem, že je to lepší než Gravitace. Trošku vyfabulované (ten borec v řídícím centru do senzoru mlátit nemusel:), ale třeba sekvence s napojením Sojuzu na Saljut 7 je moc povedená. Pravda, mohli trochu ukázat, že Rusko je režimem určitě více svázáno, ten americký konec mi prostě nesedí.(23.12.2017)

 • Lacike
  **

  Dejovo mi to skôr pripominalo Apollo 13 ako Gravitaciu, ktoru to pripomina trochu vizualne. Ale zdaleka to nevyzera tak pôsobivo. Triky ne su zle, len to pôsobi cely cas umelo a nemal som pocit, ze sledujem astronautov vo vesmre, ale len pekne triky. Dejovo to je strasne nevyrovnane. Neustale sa striedaju pokusy o maximalny realizmus so scenami, ked sa vsetko poserie a tak to rusky hrdina zoberie do vlastnych ruk a zazracne vyriesi. Samozrejme najlepsie zaberie stare dobre pobuchanie po nejakom pristroji. Stopaz je strasne prestrelena a tak sa tu najde kopa nudnych scen. Postavy vyznievaju skôr komicky namiesto toho, aby vo mne mali vzbudit strach o ich osud. Najfascinujucejsi na celom filme je pristup rusov k praci. Americania maju zakazdym pripravenych x premyslenych postupov ako pokracovat a pre istotu sa vsetko este raz overi. Rusi idu krok za krok bez premyslania s vierou, ze to nejak dopadne. Vo filmoch funguju obidva postupy rovnako. Nakoniec ma najviac potesil kratky vyskyt videohry No pockaj, co mi pripomenulo ako som ju tak 28 rokov dozadu drtil ostosest a pozbieral som v nej velku kopu vajec. 4/10.(27.3.2018)

 • Niktorius
  ***

  Další z typických produktů moderní ruské blockbusterové kinematografie, kterou charakterizuje ambicióznost v oblasti technického zpracování, nostalgická idealizace sovětské minulosti a kontraproduktivní snaha být hollywoodštější než Hollywood - ta se negativně projevuje jednak v potlačování kulturních prvků, které by ruským filmům dodaly nějaký jasně rozpoznatelný "ruský" charakter a jednak v přepálené (melo)dramatičnosti, která nesedí ke zpracovávané látce. Právě příliš přehnaný tlak na emoce a velkolepost ze Saljutu-7 trčí obzvláště očividným a nepříjemným způsobem. Namísto toho, aby film z inspirace reálnými událostmi těžil ku svému prospěchu, působí nakonec daleko méně uvěřitelně a více vyfantazírovaně než kompletně smyšlená Gravitace, která byla očividně jeho největší stylistickou inspirací. Ještě více si Šipenko a jeho tým ublížili pokusy dodat filmu pseudo-hluboký, "duchovní" rozměr skrze několik výjevů, které mají blíž spíše k lacinému pulpu. Smutně nekritický pohled na Sovětský svaz se pak projevuje zejména ve stylizaci mizanscény - SSSR 80. let ve filmu vypadá jako docela moderní země s vysokou životní úrovní a mladší diváci, kterým nic neřeknou ikonické artefakty jako je medvěd Míša z moskevské olympiády roku 1980, podle mě musí mít docela problém s určením, v které době se vůbec příběh odehrává.(19.12.2017)

 • Hpatrik
  ***

  Rusové se snaží kopírovat snad všechny západní sci-fi blockbustery posledních let, nejvíce snad gravitaci, kterou připomíná nejen velmi podobnými scénami, ale také hudebním podkresem. Moc se jim to ale nedaří, a špatným scénářem trpí zejména postavy, dialogy postav a jejich chování často postrádá logiku, tedy alespoň pro diváka zvyklého na západní produkci. Technicky to ale celkem ujde, kamera pokud zrovna "Bayovsky" něco neobíhá, umí být i nápaditá a občas vykouzlí i nádherné scenérie a ta hrstka speciálních efektů má slušnou kvalitu. Slabší tři.(8.10.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace