Saljut-7

• Nizozemsko

• Belgie

Akční / Drama / Historický

Rusko, 2017, 119 min

Amici sice prvni v kosmu nebyli, ale jako prvni natocili technicky dokonale filmy z prostredi vesmirnych stanic. A jsou ty filmy skvele. Rusaci nezustali pozadu a natocili taky technicky uplne dokonaly film. Dejem zajimavy, ale tezko uveritelny. Oni si nejsou schopni priznat svoji blbou minulost, kde komous byl na prvnim miste a mel hlavni slovo a tohle nejsou schopni videt, natoz zkritizovat. Tim padem tomu nelze verit. Presto to byl zajimavy film, natoceny bezesporu podle osvedcenych hollywoodksych sablon a diky tomu to je srozumitelne na prvni dobrou. Ale evropsky film v tom nenajdete.(13.12.2017)

100x lepší než US produkce. Škoda toho patosu na závěr. Souhlasím s názorem, že je to lepší než Gravitace. Trošku vyfabulované (ten borec v řídícím centru do senzoru mlátit nemusel:), ale třeba sekvence s napojením Sojuzu na Saljut 7 je moc povedená. Pravda, mohli trochu ukázat, že Rusko je režimem určitě více svázáno, ten americký konec mi prostě nesedí.(23.12.2017)

Začínám milovat ruskou kinematografii. Za poslední roky se mi nestalo,že bych narazil na nějaký brak. Tenhle film je napínavý od začátku do konce a byť nahodnocuji, za přímý dojem si to 5* zaslouží - parádní film z kosmu, zbytek světa může jenom závidět....................moje hodnocení = 9 z 10.(1.4.2018)

Ak tvrdnete pri pohľade na americkú vlajku a tečiete pri počutí ich hymny tak to rozhodne nepozerajte. Pre ostatných, normálnych ľudí, ktorý za najväčšiu ruskú propagandu nepovažujú klub BoRUSSIA Dortmund film ponúkne príbeh podobný americkej Gravitácii, žiaľ až príliš podobný. Napriek tomu sú to tri hviezdičky za pomerne zaujímavý obraz vtedajšej doby, ktorý režisér nijako neprikrášľuje a hrdinov Sovietskeho zväzu opíše najlepšie asi mladá slečna na nočníku. Žiaľ, takto podobne je tomu aj dnes, len už to nie sú hrdinovia zväzu ale Únie. A ako je možné, že filmu som dal 4 hviezdičky a píšem o troch? Jedna naviac je za samotný záver. Nie ten úplný po titulkoch so skutočnými zábermi, aj keď aj ten mal svoje čaro, za ten záver pred titulkami. Salut zdravý rozum. 70%(4.4.2018)

Co se člověk doví nových věcí, tomu bych fakticky doposud nevěřil. Ani jsem o této události nevěděl, samozřejmě film byl trochu nafouklý s velikým množstvím upravených věcí, ale ta podstata zůstává stejná. Nečekal bych, že by se Rusové někdy pustili do filmů s vesmírnou tématikou, holt jsem k tomu zachovával menší skepticismus, ale to se vyvrátilo již po prvních minutách. Za přijatelný rozpočet zde filmaři vytěžili z minima maximum, po stránce vizuální se nedá nic moc vylepšovat, zde všechno šlape jak správné švýcarské hodinky. Místy je až obdivuhodné, s jakou bravurou se autoři poprali s tímto námětem, protože film taktéž nabídne slušnou atmosféru doplněnou dunivou hudbou, pár momentů mi uvízne v hlavě na hodně dlouho. Po stránce herecké to taktéž překvapuje. Někdy mě trochu naštvalo chování hlavních hrdinů, pár kroků mi přišlo zbytečných a v daný moment prostě zbrklých, ale pak jsem si uvědomil, že si jeden krok za druhým mohu krásně v pohodě promyslet z pohodlí své židle a oni museli rozhodovat na orbitě. Pak je mi jasné, že chvilkami nervozita mohla hrát určitou roli. Na plný počet to není, ale v rámci tohoto žánru to nedělá žádnou ostudu, ba naopak to pár hollywoodských "fláků" rozsekává na plné čáře. Za mě dávám 82 %(13.4.2018)