Saljut-7

Салют-7. История одного подвига

(pracovní název)

Akční / Drama / Historický

Rusko, 2017, 119 min

Amici sice prvni v kosmu nebyli, ale jako prvni natocili technicky dokonale filmy z prostredi vesmirnych stanic. A jsou ty filmy skvele. Rusaci nezustali pozadu a natocili taky technicky uplne dokonaly film. Dejem zajimavy, ale tezko uveritelny. Oni si nejsou schopni priznat svoji blbou minulost, kde komous byl na prvnim miste a mel hlavni slovo a tohle nejsou schopni videt, natoz zkritizovat. Tim padem tomu nelze verit. Presto to byl zajimavy film, natoceny bezesporu podle osvedcenych hollywoodksych sablon a diky tomu to je srozumitelne na prvni dobrou. Ale evropsky film v tom nenajdete.(13.12.2017)

vesmírné lítačky (je jedno kdo je natočil) nejsou moje parketa a s tím jsem do toho filmu šla jakože :"co to zas bude za slátaninu" , protože nikde nic zajímavého pro mě nedávali to za prvé a za druhé mě zaujaly hned první záběry,což je u mě k podivení.Musela jsem se podívat kdy byl film opravdu natočen ,protože nic nenaznačovalo že byl natočen před pár lety..Do posledního detailu se tvůrci drželi v tom roce 1985! Což je to velké plus které filmu dávám.Dobré výkony herců,kamery a v neposlední řadě opravdu kvalitní dabing (což znamená bez huhňání).Znovu opakuji :tenhle žánr jde naprosto mimo mě ale tady mě film opravdu zaujal a pobavil(26.3.2018)

Hodně, hodně dobré! To, že Rusové točí kvalitní snímky, je možná pro někoho překvapení, ale já už je sleduju pár let a jejich filmy jsou naprosto srovnatelné s těmi hollywoodskými. Tentokrát nám naservírovali vesmírné dobrodružství o vesmírné stanici Saljut 7. Příběh, efekty, herecké výkony i hudba jsou na skvělé úrovni. Je to také dost emotivní, opravdu se to povedlo.(13.6.2018)

Ak tvrdnete pri pohľade na americkú vlajku a tečiete pri počutí ich hymny tak to rozhodne nepozerajte. Pre ostatných, normálnych ľudí, ktorý za najväčšiu ruskú propagandu nepovažujú klub BoRUSSIA Dortmund film ponúkne príbeh podobný americkej Gravitácii, žiaľ až príliš podobný. Napriek tomu sú to tri hviezdičky za pomerne zaujímavý obraz vtedajšej doby, ktorý režisér nijako neprikrášľuje a hrdinov Sovietskeho zväzu opíše najlepšie asi mladá slečna na nočníku. Žiaľ, takto podobne je tomu aj dnes, len už to nie sú hrdinovia zväzu ale Únie. A ako je možné, že filmu som dal 4 hviezdičky a píšem o troch? Jedna naviac je za samotný záver. Nie ten úplný po titulkoch so skutočnými zábermi, aj keď aj ten mal svoje čaro, za ten záver pred titulkami. Salut zdravý rozum. 70%(4.4.2018)

ABSOLÚTNY SKVOST svojho žánru !!! Celým priebehom nenájdete ani jednu chybičku , ani jedno zaváhanie ako réžite, tak scenáru, kamera, hudba priam dokonalá... Je to prvýkrát v histórii kinematografie kedy je officiálne priznané, že v tom kozme nie sme sami, takže otvorene tvrdím že už to dlho nepotrvá, pokial nepriznajú prvý kontakt. A to tvorbu od východných susedov vôbec nevyzdvihujem naopak, po dlhej dobe je to konečne niečo, od čoho sa nedá len tak odíjsť! 100%(9.12.2017)