Saljut-7

• Nizozemsko

• Belgie

Akční / Drama / Historický

Rusko, 2017, 119 min

"Na zemi by som toho chrobáka rozmačkol, tu je mi ho ľúto..." Rusi ukázali, že naozaj vedia držať krok i s tou najkvalitnejšou US produkciou. Ruská odpoveď na film Gravitácia sa vydarila, nemám veľmi čo kritizovať, snáď len ten často spomínaný americký záver, ktorý vadí väčšine užívateľov. Dobrá scéna s napojením Sojuzu, požiar, pitie vodky a pobaví letiaca hra z našich detských komunistických čias-" No počkaj". S malými úpravami to mohol byť kult. 80%.(3.2.2018)

Sovietska vesmírna stanica sa nehlási, Rusi vysielajú mechanikov, Amíci z obavy, že im môže dačo spadnúť na hlavu zas Challenger. Téma a spracovanie sú dobré, hlavne bolo fajn si pozrieť ne-hollywoodsky, neamerický film z toľko obľúbeného obdobia Studenej vojny. A boli bádať rozdiely. Zaoceánski patrioti idú viac do hĺbky či už naozaj alebo len na oko. Tu to bolo chladnejšie, miestami uveriteľnejšie, občas až príliš tempom bezváhové a tak sa môže stať, že napínavú scénu otupí konverzačná, prípadne emotívna. Hlavne finále si žiadalo slzy, ale práve ten chlad v kokpite a pred obrazovkou to nedovolil. No nakoniec všetko dobre dopadlo, veď CSKA vyhral na Spartaku, tak prečo by sme sa z toho netešili :) Film určite za pozornosť stojí, Rusi tu dokázali, že vedia kráčať s dobou, vedia byť moderní, a preto sa nemajú za čo hanbiť.(19.5.2018)

Tak tohle bylo opravdu super. Člověka tak nějak drží zpátky v očekávání to, že je to z Ruska, ale pak jen kouká a kouká a užívá si to. Opravdu skvělej film, efekty, záběry i příběh. K plnýmu počtu * tam bylo moc komunistickýho ruskýho myšlení, který se přenášelo i do filmu. Vím, že to v tu dobu tak bylo, ale tohle mi to drobet kazilo. Jinak bez výhrad. Takže za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU(15.5.2018)

Ja nemam dovod dat horsie hodnotenie. Film je natoceny skvele. Ci uz za to moze vizual, soundtrack, atmosfera, je to jedno lebo mna to fakt bavilo. Na zaciatku som sa trochu bal, ze dej na Zemi ma nebude bavit, ale opak bol pravdou. Ten popolnik nemal chybu. Ako spominaju viaceri, jedinou chybou bol prilis Hollywoodsky zaver. Ale tak kaslat na to, Rusi maju svoj "blockbuster", ktory vacsinu urcite zaujme. Musim pozriet dalsie ruske filmy s vesmirnou tematikou.(11.3.2018)

Od Ruského filmu jsem čekal všechno možné, ale nakonec jsem byl mile překvapený. Lidi jej srovnávají s Gravitací, ale to podle mě není zase tak přesné. Saljut 7 je natočený podle skutečné události a je realistický. A taky je mnohem lepší. Spíše bych jej přirovnal k Apollu 13. Vlastně je to chvílemi taky takové drama... Celkové zpracování, herecké výkony i CGI jsou na velmi dobré úrovni. Ve filmu není ani nějaká propaganda, které jsem se bál. Za "hollywoodský" konec strhávám 10 %, takže hodnotím 90 %.(29.7.2018)