Je rok 1985. Saljut 7 je sovětská orbitální stanice, která obíhá Zemi v bezpilotním režimu. Náhle však přestane reagovat na signály pozemního řízení. Pád této stanice, pýchy sovětské vědy a vesmírného průmyslu, by nejenom poškodil obraz země, ale také způsobil tragédii, stejně jako ztráty na životech. Na stanici proto musí být vysláni astronauti, aby zjistili, co způsobilo poruchu a zabránili katastrofě. Nikomu se však dosud ještě nepodařilo spojit s neovladatelným objektem ve vesmíru. Dodnes se jedná o technicky nejsložitější misi v historii vesmírné navigace. (Cinemax)

bonovox

Ruská odpoveď na Gravitáciu či Interstellar. Dobre sa na to pozerá, hudba výrazne zvýrazňuje emócie v príbehu a po technickej stránke je to tiež OK. Škoda záveru s typickým americkým patosom. Taktiež oprava typickým silovým ruským spôsobom kladivom poteší. ()

Rian_witcher

Gravitace obsazená velkými americkými hvězdami byla podívanou veskrze řemeslně napínavou a bravurně zvládnutou. Ovšem stále to bylo jen za vlasy přitažené sci-fi. Tohle je jiná jízda. Napínavé a přitom pravdivé. Pro pamětníky i snadno pochopitelné důvody proč se rozhodovalo vedení tak, jak je ve filmu ukázáno, a mladší generace zřejmě moc nepochopí, že obětovat člověka bylo v době studené války tak lehké... ()

Tomas_PO

Zaujalo, v skutku dobré drama a obdoba amerického Apollo 13. Opäť raz film, ktorý prinúti človeka otvoriť wikipédiu a prelustrovať históriu. Nuž, z historickej stránky je to riadna prehánka, ale dramatizácia prekvapila. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle bylo opravdu super. Člověka tak nějak drží zpátky v očekávání to, že je to z Ruska, ale pak jen kouká a kouká a užívá si to. Opravdu skvělej film, efekty, záběry i příběh. K plnýmu počtu * tam bylo moc komunistickýho ruskýho myšlení, který se přenášelo i do filmu. Vím, že to v tu dobu tak bylo, ale tohle mi to drobet kazilo. Jinak bez výhrad. Takže za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

moriero

Brilantně natočený, brilantně nastříhaný, brilantně ozvučený film hollywoodských parametrů bez hollywoodského klišé.Tady se Rusáci teda fakt předvedli. To napínavé "spojení" mi připomnělo citát Alberta Einsteina: "Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné. Ale pak se objeví nějaký cvok, co neví, že je to nemožné, a udělá vynález." Konec citace. Voloďa byl prostě těžký frajer, který se s tím nepáral. A díky lidem jako on lidstvo kráčí kupředu. A filuta Víťa, který se vždy na poslední chvíli vytasil s nějakým spásným nápadem, mu skvěle sekundoval. A ten sympatický tlouštík ve velíně má tu nejnevděčnější a nejšílenější práci na světě. Nedělal bych to ani za zlaté prase. Za mě 95%. ()

Brenda.Ch

V poslední době jsem viděla pár ruských filmů a byla jsem mile překvapena. Je to pro mě takové osvěžení po typických "západních" trhácích, protože ruské filmy jsou prostě trochu jiné, své a poutavé. V tomto filmu mě nejvíc uchvátily scény v orbitální stanici, její rozmrazování a uvádění do provozu, i nezapomenutelná scéna pití vodky v beztížném stavu. Velmi citlivě pojatý film o gerojích, kteří s pravou ruskou nezlomností splní svůj úkol. Nechybělo napětí, dobrá atmosféra, ucházející herecké výkony a úsměvné scény "Kosmonauti také kakají ?" Žádná extra bomba, ale silně koukatelné. :-) ()

brasek

Ruské vesmírne filmové epopeje sú už za nami. Točia ich viac ako je zdravé a stráca sa emócia, cit pre atmosféru a postupne aj príbeh sa stáva nie príliš zaujímavým. ()

Heywood

Lepší než bych čekal a pro milovníky dobývání vesmíru výborné. Sice se tam mihne ta politická zápletka v dost hloupučké formě, ale naštěstí jen mihne a zbytek je nejen poctivé řemeslo, ale taky ukázka, co se dá, když něco svěříte skutečně odhodlaným a schopným lidem. Tak oslava dobývání vesmíru s těmi všemi riziky, úspěchy i pády si zaslouží i to komerčnější pojetí, protože jen díky jemu se najdou noví snílkové a z nich možná i noví kosmonauti. Herci OK, kamera OK, hudba mě minula, napětí nikoliv. 70%. ()

PTuranyi

Po filmoch Prvý vo vesmíre a Gagarin: Prvý vo vesmíre je tu ďalší vydarený film z prostredia dobíjania vesmíru. Zdá sa, že Rusi sa naučili všetko potrebné pre produkciu podobných filmov, takže kľudne znesú porovnanie s Apollom 13 či Prvý človek. Jednoduchá zápletka poškodenia vesmírnej stanice a jej kompletného zlyhania rozvedená do celovečernej drámy boja o život. Perfektná produkcia, dobré herecké výkony, premyslený scenár, kde všetko do všetkého perfektne zapadá. Trhák z toho nebude, ale ako oddychovka na večer je to výborné. ()

Reall

Povedený, vážně. Ty komentáře typu "snažili se natočit americký trhák" lmao. Podle mě to bylo dost rozdílný od západu. Filmy tohohle typu miluju, takže se trefili přesně do černýho. Čekal bych spíš něco anti-západního, ale ono se to s tím drželo při zemi, což je taky super. A lidi pro boha, musíte to porovnávat pořád se západem.. je to kurva film, ne politika.. ()

RavenSpector

Citelně lepší než podobná Gravitace. Lidšťější, uvěřitelnější, dramatičtější. Rusové prostě umí natočit výborný film ()

Jehova

Tak nevím, co si mám o tomto filmu myslet. Na jedné straně tu máme skvělé technické zpracování, ale na druhé straně příliš mnoho nepotřebné fikce, která tu být nemusela, protože už samotný průběh záchrany stanice kosmonauty Džanibekovem a Savinnych by byl materilál více, než dostačující. SPOILER Ve skutečnosti stanice nebyla poškozena vesmírným odpadem, ale důvodem jejího odmlčení byla chyba pozemního personálu. Vrcholem všeho byl požár lodi Sojuz, ke kterému ve skutečnosti nedošlo. Naopak, na výbornou bych hodnotil scény s přistáním Sojuzu u stanice a s problémy s rozmrzlou vodou. Ve srovnání s filmy Gagarin: pěrvyj v Kosmose a Vremja pěrvych je zde patrný největší odklon od reality. Není divu, že se skuteční protagonisté (Džanibekov a Savinnych) od snímku distancovali! ()

zjs

Škoda, že ani tento film se nedokázal zaměřit na skutečný boj a problémy kosmonautů při opravě stanice a ještě to kazí hollywoodským požárem na stanici. ()

Wabaky odpad!

Viděl jsem prvních deset minut a musel jsem to vypnout. Vesmírná simulace v počítačové grafice byla fakt odpuzující ... a jelikož je to film, který se má odehrávat ve vesmíru, tak jsem na to dál neměl nervy. ()

fricek12

V druhé polovině 20. století soupeřily velmoci o dobytí vesmíru, nyní se o vesmír soupeři na filmovém plátně. Tento film je jednoduše ruská odveta či pokus o vlastní Gravitaci (2013). ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate