poster

Tlumočník

 • Slovensko

  Tlmočník

 • Rakousko

  Der Dolmetscher

 • anglický

  The Interpreter

Drama / Komedie / Road movie

Slovensko / Česko / Rakousko, 2018, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • buzzwoody
  ***

  Zajímavý námět s perfektními herci místy poněkud zabíjí až přílišná zdlouhavost, protože film je beze zbytku ponořen v ponuré, depresivní náladě a celou dobu se akorát cestuje z místa na místo, aniž by se dělo něco výrazně zajímavějšího. Pokud bychom to zkombinovali s faktem, že filmu po hodině silně dochází dech, možná to chtělo znovu popřemýšlet o stopáži, která je při necelých dvou hodinách poněkud přepálená. Charismatický Peter Simonischek drží Tlumočníka nad vodou, a přestože Menzel hraje poměrně dobře, jeho postava si v průběhu filmu neprojde žádnou proměnou. Ačkoliv scénář pokusům o sbližování obou starců věnuje mnoho času, Ali Ungar celou dobu zůstává starým, zatrpklým dědou, který se za celý příběh skoro ani neusměje.(16.3.2018)

 • xxmartinxx
  *

  Nejstatičtější roadmovie všech dob působící dojmem, že dramaturg omylem špatně klikl při hledání přílohy k mailu a tvůrci omylem zrealizovali první nástřel scénáře bez jakékoliv autokorekce nesmyslných zastávek a nefunkčních vztahů. PS: Při patnáctém leteckém tracking shotu auta doprovázeným tou samou melodií jsem vážně pochyboval o tom, že život jako koncept je nějak omluvitelný.(17.3.2018)

 • podoustev
  ***

  Čekala jsem to lepší. Při odchodu z kina jsem bojovala s dojmem, že jsem se vlastně nic novýho nedozvěděla. Celej film čekám a čekám, s čím se vytáhnou, co mi teda vyrazí dech a překvapí mě, ale celej film působil jako předehra k něčemu, co nepřišlo. Uznávám, na úplným konci přece jenom nějaký překvapení přišlo, ale vzhledem k tomu, jak trailer působil jsem prostě čekala něco intenzivnějšího. Asi se ten holokaust u nás rozebírá víc než v Rakousku, asi se o něm víc mluví a točí filmy, páč oběti se rády ukazujou, kdo jim jak ubližoval. Ale stejně mě - je 21. století a člověk by čekal, že všechno už vyšlo na světlo boží - přišla reakce hlavního protagonisty absurdní. Nejdřív prohlásí jen tak věcně mezi dveřma, že jeho otec zabil spoustu lidí a pak se několikrát sesype, když vytáhne záznamy z archivů. Ok, asi už jsem toho o válce viděla moc.(22.3.2018)

 • Capri2016
  ****

  Mala som to šťastie byť dnes na predpremiére tohoto filmu v kine Lumiere v Bratislave za účasti delegácie na čele s pánmi Martinom Šulíkom a Marekom Leščákom. Tento film začal ako príbeh človeka, ktorý hľadá vraha svojich rodičov - židov. A keďže svet nie je nikdy čierno-biely, ale skôr šedý, tak aj v tomto filme sa zo syna príslušníka SS, čiže zo syna úhlavného nepriateľa postupne stáva nakoniec priateľ. Ako to povedal režisér a scenárista filmu Martin Šulík, tým že s niekym strávime určitý čas a komunikujeme s ním, tým človeka viac spoznávame osobne, čo môže zmeniť naše predsudky a prvý dojem. Ako povedala moja kamarátka Darinka, ona by dala tento film žiakom a študentom ako povinné pozeranie, aby sa aj mladšie ročníky oboznámili viac s históriou Slovenka počas II. svetovej vojny, z pohľadu dnešných ľudí. Výborný výkon Jiřího Menzela, aj Petra Simonscheka (ktorý pre mňa osobne bude navždy Tony Erdman). Film ponúka niekedy inteligentný humor, inokedy obraz tak smutný, že budete mať hrču v krku. Plus má film skvelý soundtrack. Je to súčasný film, ktorý otvára dialóg. A za mňa 80% a ****.(26.2.2018)

 • Robbi
  ****

  Navzdory výkonům všech ostatních, které ve snímku mají své místo a bez nich by neměl onu vypovídající hodnotu jde o mistrovské pojetí dvojice Menzel/Simonischek. Už jen pro jejich výkon ho stojí za to vidět. Když k tomu přičteme možná na první pohled ne tak zcela viditelné poselství, nelze ho hodnotit nijak než jako mimořádně povedený.(4.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace