poster

Tlumočník

 • Slovensko

  Tlmočník

 • Rakousko

  Der Dolmetscher

 • anglický

  The Interpreter

Drama / Komedie / Road movie

Slovensko / Česko / Rakousko, 2018, 113 min

Externí recenze k filmu (6)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "Tlmočník veľké, trvalé, traumatické emócie viac pripomína, než vzbudzuje, ani ich veľmi neprekladá do filmového jazyka nad rámec tradične pietnej hudby Vladimíra Godára a výškových krajinných nálad kameramana Martina Štrbu. Vzhľadom na pokojný prúd a nedostatok dramatických giest ťažko niekým…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ***

  "Tlumočník je vkusně natočený snímek otvírající témata, která jsou nám nepříjemná, ale nesmí být zapomenuta. Na cestě nesourodá dvojice zjišťuje mnohem víc než holá fakta o hrůzách nacismu, ale také prostou pravdu, že před minulostí nemůžeme věčně utíkat, ani se jí nemůžeme nechat celý život sžírat.…" (více)

 • Epochtimes.cz (Milan Kajínek) ****

  "Z profesionálního hlediska je snímek dobře odvedenou prací, jak po stránce herecké, tak režijní. Kamera i scénář fungují dobře a pohybují se na hodně osobní úrovni. Snímek tak působí realisticky a uvěřitelně. Samozřejmě jedná se o natáčení inspirované skutečnými událostmi za druhé světové války,…" (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "Napriek nedotiahnutým pohnútkam, ktoré oboch aktérov sprevádzajú ne ceste po Slovensku (krásna kamera Martina Štrbu), napriek nevyjasneným motiváciám ich konania, je Tlmočník, film, ktorý je veľmi osožný. Preto ho napriek výhradám, s čistým svedomím vrele odporúčam, lebo je to snímka, na ktorú sme…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Šulík však žánr road movie velmi zpomaluje a v souladu se stářím hlavních hrdinů předkládá velmi, opravdu velmi pomalu plynoucí cestu. Ta stojí především na dialozích, v nichž se zdlouhavě dozvídáme životní reálie obou rozdílných osobností, které jsou však překvapivé jen minimálně. Zároveň je však…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "I přes své hlubší okamžiky totiž Tlumočník až příliš spoléhá na vypravěčskou polohu, již nelze nazvat jinak než stařecká fantazie. V té se bělovlasému Rakušanovi vrhají do náruče dvaceti- až třicetileté slečny, zřejmě proto, že je vedou jejich vlastní problémy s otcem." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace