Trojitá hrozba

• Slovensko Trojitá hrozba (více)

Skupina hrdlořezů dostane zakázku zabít bohatou dědičku čínského miliardáře, která chce část svých peněz darovat na boj proti zločinu. Zdá se, že se žena smrti nevyhne. Naštěstí ale narazí na tři bývalé čínské vojáky, kteří jsou odhodlaní jí pomoct... Komando několika zabijáků napadne základnu MI6 v jihoasijské džungli poblíž města Maha Jaya. Žoldnéři vystřílejí obránce a z vězení osvobodí nebezpečného teroristu Collinse. Základnu pak následně vyhodí do vzduchu. Co, však zabijáci nevědí, je, že jejich útok přežil jeden z obránců, Jaka. Ten za několik dnů ve městě v nelegální aréně, kde se pořádají turnaje v thajském boxu, najde dva z útočníků, Payua a Long Feie. Jaka přímo v aréně vyzve k souboji Payua a při souboji mu řekne, že ho chce zabít. Komando, které napadlo základnu, nezabilo jen najaté vojáky, ale i ženu Jaky. Jaka však svůj souboj s Payuem prohraje. Zraněného Jakau vezme Payu do svého domu, kde se Jakaovi snaží vysvětlit, že Payu a ani Long Fei nechtěli na základně nikoho zabít, že sami byli podvedeni zabijáky, kteří si je jako místní stopaře najali. Payu a Long Fei věřili, že jsou na humanitární misi. V té době do města přilétá čínská dědička bohatého realitního podnikatele, Xian. Ta je rozhodnuta část svého jmění darovat na boj proti místnímu zločineckému syndikátu. Jaka z domu uteče a přivolá na Payua a Long Feie policisty. Ti oba muže zatknou a převezou je na policejní stanici. V té době jde Collins se svými zabijáky do akce... (TV Prima)

Marze

Vaše počítačová bodová herní karta bude plná, to je pointa. Film asi neuspěje u mimožánrových diváků. Několik akčních cen ve filmu má cenu vstupného do kina. ()

honajz

Takový ťamanský akčňák z osmdesátek. Logiku bych ze moc nehledal, i když jak se chovají ti drsní hlavní záporáci, to je vážně někdy na budku, jak tupí jsou, a samozřejmě nutno vzít v potaz, že sice zhebne spousta nevinných poldů (a všichni zcela neschopní jakékoliv rozumnější protiakce), ale hlavní hrdinové unikají kulkám až zázračně včetně té prdelaté milionářky, které dělá problém přelézt nízkou zeď. Uwaois tady nic moc nepředvedl, v podstatě v každém souboji dostal na budku, to byl mstitel jak noha. Nebýt hodných scenáristů, už by do děje moc nepromluvil. Vadí mi i to, že vlastně nevíme, kdo byla ona tajuplná žena řídící kartel. Možná to tam někde mezi řečí na půl huby zaznělo, ale netuším. Jinak je to - s řadou flashbacků, někdy i komických ("přijeli jsme s tátou sem, abych sehnal prachy a dovezl ho za ty prachy zas zpátky") - v podstatě honička po celý film, přesuny z bodu A do bodu, odtud do C, a sem tam dojde k souboji nebo střelbě. Koukat se na to dá, ta první hodina ještě odsýpá, ale s rozhodnutím vydat se zločincům do rukou, to jde zu grunt a stojí to jen na kopacích soubojích. Kouknout na oddech se na to dá, kontaktní souboje jsou slušně natočeny, celkově od toho ale nic moc nečekat. Jo, a netušil jsem, že se zpěvák Karel Štědrý reinkarnoval do akčního bitkaře. ()

ARI50

Čekal jsem hodně velký nesmrtelný film, tolik skvělých bojových herců a ono dostaneme takovou trochu akční pořádné zábavy. Příběh slušný a jsem tam je dost dobrá podívaná ale úplná akce to není, neurazí ani nepotěší naplno. ()

JASON_X

Už dlouho jsem neviděl takovýhle krásně nekomplikovaný, přímočarý a zároveň prvotřídně zchoreografovaný i zrejžovaný řežebný akčňák, takže můj pokleslý divácký vkus je téměř bezvýhradně ukojen. I když pátá nebude, v druhé půli totiž citelně zvolnilo do té doby hustě nabušené tempo a děj se poněkud rozmělnil. Ale tím s výtkami končím. Rákosnické trio sympaťáků (Uwais v něm překvapivě hraje až třetí housle) si to ručně i palně vyřizuje s partou o hlavu větších stokilových zápaďáckých vazounů a hádejte jak to dopadne. Je tedy fakt, že na fér plej se moc nehraje a v závěru chodí na hlavní borce ťamani většinou ve dvou, aby se vyrovnala váhová kategorie. I tak se s nimi ovšem rozbije pěkných pár stolů i zábradlí a prorazí několik zdí, než slavně zvítězí. Nejlepší momenty: Závěrečná dvojitá nožba Adkinse (nožba jako knifejob, ne footjob) a přímý zásah jedné šikovné ale zlé šikmoočky granátometem, po kterém se ona chuděra legračně rozletí na kousky. ()

Lacike

Po úspechu Expendables som dúfal, že sa jeho koncept párovania hviezd do jedného filmu uplatní aj v béčkovej lige. Lenže okrem pár obskúrnych Z-tiek typu Mercenaries sme sa veľa takýchto filmov nedočkali. Najbližšie k tomu mal Skin Trade, kde ale počet bitkárskych hviezd nebol dostatočný. Triple Threat je v tomto ohľade konečne splneným snom a mňa nadchol viac ako druhý a tretí Expendables. Hlavne tým jak si dali tvorcovia záležať, aby sa jednotlivý borci spolu pobili. Hoci aj na pár sekúnd a to napriek tomu, že vlastne stáli na rovnakej strane. A pritom to pôsobí zmysluplne. Rovnako ako príbeh, ktorý je jednoduchý ale dostatočne funkčný aby nenudil. Len škoda, že Ikova cesta za pomstou nie je dostatočne emotívna. Na to, že je vlastne hlavným hrdinom, tak jeho línia je najmenej zaujímavá. Oveľa lepšie funguje kamarátska chémia medzi Tonym a Tigerom. Dokonca sa Tonyho angličtina zlepšila natoľko, že mi nepripadala komická a pár jeho hlášok je cool. A potom ešte exceluje neustále hláškujúci záporák Adkins. Ostatné postavy tu sú už len na bitky, ktoré sú hmmm. Poďme najprv k prestrelkám. Tie sú po technickej stránke kvalitné. Nepôsobia podfinancovane ako je dnes v béčkach smutným zvykom. Nevytŕča v nich žiadne hnusné CGI. Len sú strašne statické. Záber na jednu stranu jak strieľa a protizáber na druhú a tak stále dookola. Aj prestrelky by potrebovali choreografiu, aby v nich aktéri využívali nejakú taktiku. Takto je vrcholom prestreliek šťavnaté odpratanie zo scény Jeejy Yanin. Na to fakt tak skoro nezabudnem. Škoda, že nezostali prachy aspoň na jednu naháňačku. Napríklad v tuk tukoch. Keď sa v jednu chvíľu začnú naháňať po vlastných, tak to vyzeralo jak keby sa borci vybrali na neďeľnú prechádzku po meste. Tony v tomto ohľade predviedol v Ong Baku pri preskakovaní rôznych prekážok neskutočné psie kusy. Škoda že tu nepredviedol niečo podobné. Vrcholom v tomto smere je Adkinsove hodenie sa na idúce auto. Fakt neviem povedať, či to bol trik alebo skutočný kaskadérsky kúsok, ale vyzerá to bohovsky. No a čo bitky? Za mňa kurva dobré. Najviac si cením, že sú bez drátov alebo CGI vylepšovania, ktorému sa nevyhnú už ani v HK filmoch. Ale ani neotravujú prehnanou brutalitou na ktorej stoja Indonéske gorefesty. Toto je oldschool poctivý kaskadérsky prístup akým sa točili bitky v HK z prelomu 80/90 rokov. Najčastejšie excelujú Tony Jaa a Adkins. Ešte zo začiatku som mal pri nich trochu problém s reakciami aktérov na údery, ktoré mohli predať intenzívnejšie, aby mal divák pocit, že to sú fakt drsné šupy. Ale postupom filmu sa bitky neustále zlepšujú. Skritizovať musím zase trochu Ika, ktorý tu má z ázijskej trojky najmenej zaujímavé bitky. Prekvapil ma Tiger, ktorý pôsobí fakt schopne a konečne ma v bitke potešil Ron Smoorenburg, ktorý aj keď mal celý čas chrániče, tak ho Tony nakopal fakt pekne a drsne. Tam som cítil každú ranu. Až do finále to je solídny trojhviezdičkový film. Ale posledná dvadsaťminútovka je ďalším splneným snom fanúšika MA filmov. Bitka White vs. Iko je len zahrievacím kolom. Tiger a Michael Bisping poriadne pritvrdia muziku, ale extázou je to, čo predvádzajú Adkins a Tony jaa. Adkins nezabudne na svoje trademarkové kopy a Tony na lakte. Dočkáme sa aj niekoľkých pôsobivých akrobatických kúskov. A prehľadnosť je tiež ukážková. Ja som fakt spokojný a Adkins mi robí radosť ohľadom odškrtávania si MA hviezd s ktorými absolvuje duel natoľko, že mám chuť si ho dať do topky. Ták, teraz je na rade Ip Man. :) Takže, za poctivé bitky bez CGI a niekoľko duelov, ktoré si prial vidieť a dočkal som sa ich, bez váhania dávam aj štvrtú hviezdičku a teším sa na ďalšiu spoluprácu Adkinsa a Johnsona. Ten chlap sa neustále zlepšuje. 7/10. () (méně) (více)

Ouwen

Nepopírám. Mohlo a MĚLO to bejt lepší. Špičkovej choreograf a čtyři akční mlátičky v jednom filmu, exotické lokace a béčkovej režisér. Audiovizuálně je to průměrné, režie je lehce fádná, ale kamera je solidně těkavá. Souboje nevyužívaj potenciál bejků naplno. Uwais je lehce nevýraznej a musí brzdit. Při tom krátkém fightu s Tonym byla vidět jeho neuvěřitelná rychlost a dynamika, takže je znát že v dalších bitkách je to přizpůsobené k tomu, aby vynikli jeho protivníci, což je škoda. Tony je sympatickej a postará se o dva naprosto neuvěřitelný kopy proti Adkinsonovi. Musel jsem si film stopnout, protože jsem prskal nadšením jak malej kluk. Poslední bitky se Scottem jsou lahůdkové a maj špičkovou choreografii. Adkins v tomhle filmu působí jako terminátor. Hláškuje, má vousy, mračí se do kamery a hodně to táhne nahoru - působí dravě a ten jeho jump na auto z hlavy už nedostanu. Šrotovací mašina. Jai White též solidně hláškuje, je nabouchanej a proti Ikovi předvede vícero solidních chvatů/kopů. Tiger mi není moc charismatický, ale v bitkách se umí ohánět a i s Bispingem nabídnou parádní show. JeeJa v kraťoučké bitce se vyznamená s úžasnou pružností, dynamikou a reflexem. Je tam nespočet hloupostí, ale je to nonstop akční, hrajou tam mojí oblíbenci, je to exotické a má to kulervoucí tempo. Takováhle událost se už naneštěstí nebude opakovat, ale ta rivalita mezi klukama je hmatatelná. Je fakt ale škoda, že tohle si nevzal pod křídla James Nunn, Evans, Florinente, Kaufman či někdo, kdo by z toho všeho vytřískal absolutní maximum. Na čtvrtou hvězdu to dotáhli všechny bitky se Scottem a jsem prostě milej, ale chápu pokud si někdo odnesl zklamání z tohohle filmu. Myslim si, že i scénář měl psát někdo kdo se v těchto klimatech pohybuje. Celkově Triple Threat vyvolává nostalgický záchvat 90s a nabízí plno výborných akčních scén, a však pachuť z nevyužitého potenciálu, špatný scénář a nekonzistence choreografie samotné, mé hodnocení tvaruje jen do lehkého nadprůměru. ()

DEXTER099

Dobrý akční film s dobrými akčními herci.Co víc chcete od filmu u kterého se chcete odreagovat?.Hodně to připomíná akčnáky z devadesátek.Chybí tomu už jen nějaké jméno právě z devadesátek jako Jean Claude apod.Co se týče příběhu tak jak to tak většinou bývá tak ten je trošku slabší i když zase né špatnej,ale hlavní o co samozřejmě jde je akce a té je tu docela dost.Co mě nejvíc bavilo byli závěrečný bitky ,které mají i pár překvapivých vyústění ( spíš ne tak šablonovitý jako většinou u těchto filmu.) a je vidět,že všichni herci to fakt umí.Možná to chtělo pár hlášek navíc a nějaký to koření právě v účasti ještě jednoho většího jména,ale to není tak velká chyba.Takže kdo má rád tento druh filmu tak dostane opravdu to co od toho lze čekat.hlavně dobré bojové scény především a nudit se podle mě nebudete.Za mě tedy dost povedené béčko a celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

Wysch

Takovej cast a taková sračka. (Pardon za ten vulgarismus.) Scénář bez logiky, choreografie bez nápadu, střih k hovnu (pardon) a dohromady těžkej podprůměr i ve svým žánru, kde nikdo nečeká žádný příběhový terno. Totálně zabitej potenciál "hvězdnýho" obsazení, kterej ještě víc vyznívá, když se člověk zaposlouchá do dialogů, který nejspíš vymejšlel někdo ráno před natáčením. Těžký zklamání. A to tolik tomu Ikovi přeju, aby prorazil (když vidím jeho zlepšení v angličtině) do Hollywoodu, ale s takovýmhle výběrem scénářů se do něj dostane leda tak náhodou. Hvězda extra za něj. ()

Korbitch

Ultra debilní scénář zachrání jen špičkový režisér, no a tenhle to určitě nebyl. Tahle sorta se teda mohla, a měla, sejít v něčem podstatně lepším. Skoro až plýtvání filmovým materiálem. ()

Ellmariachi

2 a 2 jsou většinou 4. Nenechte se mýlit vždycky to tak není. Scott Adkins, Michael Jai White, Tony Jaa, Iko Uwais. Když se podívám na tyhle jména rozhodně nehledám rovnici o dvou neznámých, ale něco co je jasný jak facka, nebo spíš pořádná kopačka, která předchází stylovému úderu loktem. A jak jsem si to načrtnul, tak to i bylo. Naprosto parádní bijecká sestava předvedla občas dech beroucí souboje a i stříhači a kameramani dělali co mohli, aby se nic nepokazilo. Vytknout mohu snad jen trosku hlušší střední pasáž a určitě přestřelky, kdy chlapi opět měli problém trefit tak nějak cokoliv. Ale na to jak se říká se.. pes. Tohle je film pro určitý publikum a já sedím v první řadě a slintám blahem. V rámci žánru a toho čím tenhle film chtěl být pecka a 90 procent. ()

LangiJ

Povedený akční béčko, na který jsem se hodně těšila, a za mě prostě spokojenost. Kdo čeká propracovaný příběh s excelentními hereckými výkony, bude nejspíš zklamaný, ale kdo chce vidět různorodou akci, bude podle mě spokojený. Scénář má svý mouchy, Ikův plán jsem moc nepobrala, složitěji už to snad vymyslet nemohl, trošku víc americkýho vlivu, ale jinak proti tomu snad nic nemám. Bavila jsem se, děj odsýpal, zajímavý lokace, sem tam vtipná hláška a parádní herecká sestava. Přeloženo. ()

Tony.cs

Lepší choreo by bodlo. Iko Uwais dostával skoro pořád na budku a jeho silat nemohl vyniknout. White a Adkins byli jako supervojáci. S tím obsazením to mohl být rozhodně větší nářez. ()

raimi

Mít k dispozici takovejhle dream team, celkem slušnou produkci a natočit s ním takovýhle unylý béčko, to chce kus "talentu". V paměti zůstane jen gore likvidace JeeJe a pachuť promarněný šance. ()

Flipnic-RE

V 80. letech byl vřískal a sténal blahem ... Ale dnes to je nuda bez děje se špatnýma fightama. A střílení mě už nebaví. Ale sympatický na ně koukat jak jsou tam spolu no ... ale nic moc :-D ()

M.i.k.e

nějak tyhle druhořadé koprodukční akčňáky nevyhledávám,ovšem tady jsem se nechal zlákat kombinací Tonyho Jaa a Iko Uwaise.Bohužel se ale překvapení nekonalo a Triple Threat není nic víc než VHSkový akčňáček se současným vizuálem.Akce je tu sice celkem dost,ale v porovnání s jinými kousky je taková sterilní a souboje nedokáží nijak vtáhnout.Příběh asi ani není třeba zmiňovat.Je tu sice taky,ale jde o takovou tu klasickou akční šablonu bez nápadu...40% ()

Figu

Akční fanda béček by si s takovýma jménama ve fight bijáku měl smlsnout jako prase! No, zase to není na tak známý ksichty taková hitparáda, jak by se mohlo očekávat. A tam je v mých očích právě kámen úrazu. Já bych radši viděl daleko víc bitkaření Adkinse a Jai Whita, než duo malejch mrštnejch žluťásků. Můj poslední "velikej" oblíbenec z východu byl Jet Li, těmhle nemůžu přijít moc na chuť, stejně jako celýmu filmovýmu světu asiatů... Jinak v rámci žánru Trojitá hrozba svojí povinnost určitě plní. 55% ()

mortak

Jaa, Adkins, či Uwais na sestupné cestě k segalovkám, willisovkám, nebo lundgrenovkám. Chrlí hloupoučká béčka, která jim sice jejich početní fandové na VOD zaplatí, ale při sledování budou nadávat, jak je to slabé. ()

StanislachKo

Na toto som sa tešil ako už dlho na nič. Dať dokopy štyroch pravdepodobne najväčších majstrov martial-art na svete (Chen, Jaa, Uwais a pre ozvláštnenie Adkins...) mi napovedalo, že to bude tutovka. No a ono to až taká bomba nebola. Dejovo je to tak poťahané za vlasy až to bolí... Ale stále je to akčná rúbanica, ktorej úroveň v hollywoode nenájdeš. ()