Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (Cinemart)

Phietros

Vydařený thriller se špetkou hororu, ikdyž se spíše jedná o mystery teen smyčku jednoho dne. Nicméně to podstatné je jakou měrou je narozeninový den Tree podán a to je rozhodně na jedničku. Neustále se stupnující atmosféra Vás doslova nutí a láká na každý další den, který se opakuje a z nesympatické štětky se stává cool holka, za kterou se začnete bát, kde to schytá a hlavně od koho! Dlouho jsem bádal kdo to je a proč a rozhodně mi film utíkal a nenudil, takže za mě 70%. ()

noriaki

Myslím že jsem ještě nikdy neviděl PG-13 slasher. Vcelku rozhodnutí tvůrců chápu, protože námět drastické úmrtí nepotřebuje a jistá odlehčenost dala scenáristovi víc volnosti. Ani tahle berlička mu nepomohla a tak se koncept rozředil v nemohoucnosti vymyslet něco opravdu originálního, a film se k závěru doplazil z posledních sil. Plus dávám za Jessicu Rothe, která zachránila alespoň něco ze zážitku. ()

hroubek

Na Všechno nejhorší jsem se těšil po zábavných trailer. A mrzí mě, že musím napsat, že mě film trochu zklamal. Zklamal mě protože, jsem od něho očekával něco více, a on přitom tak ambiciozní není a ani neměl být. Režisér Christopher Landon odvádí slušnou práci a dost dobře pracuje s tím co má. A je vidět, že kdyby měl více peněz, tak se mnohem více odváže. Filmu trvá, než se pořádně rozjede a i pak se chvilku vleče. Úmrtí hlavní hrdinky nejsou moc kreativní a o nějakém gore nemůže být řeč. Co mě, ale nejvíce zklamalo, že film nevyužije pop-kulturních odkazů, na kterých by mohl vystavět nějaký zajímavý zvrat a nebo vtipy. Po herecké stránce je to v pohodě a Jessica Rothe to s přehledem odehraje a její proměna je naprosto v pohodě uvěřitelná. I Israel Broussard není na obtíž a pomáhá udržet tempo. Ke konci mě potěšilo, že s vrahem to bylo zajímavější, než jsem očekával. Všechno nejhorší je fajn oddychový film na párty s přáteli, kde se pije a nic se nemusí řešit. ()

JohnSmith

Není to horor v klasickém slova smyslu, spíš jen thriller. Po úspěchu Na hraně zítřka se bude časová smyčka asi cpát všude, ale proč ne. Film má spád, je vtipnej a Rothe je velice sympatická a to i jako naprostá kráva na začátku. ()

VasaX

Soft horor (spíš thriller) s kapkou humoru, romance a koncem, který jsem si tedy nepředstavoval. Myšlenka filmu mě baví, provedení taky, ač je to řemeslně tuctové, nejvíc to kazí pointa filmu a jeho rozuzlení. ()

bizz_mjc

Nejdřív nesympatická biatch získala mé sympatie, obstojně se podařilo vybruslit z restartujících rán a vlastně jsem sežral i finální pointu. Docela dobře a s vtipem napsáno, jen jsem postrádal tu hororovou složku. ()

nevermore

Viděl jsem těsně po v kině časově spřízněném Arranofském opusu matka! a musím říct, že ve srovnání podstatně lepší. (Bohužel) ()

VanTom

Principem opakujícího se dne (aneb 'Na Hromnice o den více', na kteroužto klasiku sami hrdinové v závěru odkazují) vlastně celkem svěží a originální vysokoškolská (nekrvavá) vyvražďovačka se točí kolem jedné nafrněné fifleny, kterou chce kdosi ve stupidní masce zabít. Hodně sama sebe odlehčuje až ke komedii a zmíněná blonďatá kráska se rychle ukáže jako skrytá sympaťačka, takže proč ne? Lepší 3* ()

Sany33

Všetko najhoršie v prvom rade človek nesmie brať vážne, keďže tak sám k sebe pristupuje aj samotný film. Hororovosti v ňom určite mohlo byť trocha viac, rovnako ako serióznej atmosféry, napätia či spádu. Ide o pomerne jednoduchú až primitívnu zábavku, ktorá ale rozhodne má svoju úroveň. Je dobre zvládnutá filmársky a aj tá myšlienka, nech aj má plno dier, svojím spôsobom funguje. Jednoducho príjemný a nenáročný oddych, síce bez skutočného hororu, ale zato bez pocitu, že by išlo o nepodarok. 59% ()

lykan9

Všechno nejhorší má své plusy, ale i mínusy. Velkým plusem je pro mě zasazení tématu Na hromnice o den více do slasher hororu. Nápad je to dobrý a příběhu dává mnoho možností pro kreativitu. Dalším plusem je obsazení, které je velmi sympatické a snad nikdo mě vyloženě neiritoval. Velkým mínusem je však to, že ani na milisekundu jsem nebyl napnutý a v celém filmu nebylo nic, o čem bych mohl říct, to mě dostalo. Přesto tento velký nedostatek, jsem se však nenudil, a jelikož vím, že je již pokračování, tak se na něj mile rád podívám. ()

Tft

Na Happy Death Day mi nejvíc vadí ta promarněná šance, já pořád čekal na ten minutový sestřih originálních zabijáckých scén, kdy se jednou usekne hlava, podruhé se napíchne hlavní protagonistka na kůl atd., ale ona nikde, pár povedených kill scén tady sice je, ale film s tímhle námětem si prostě říká o mnohem víc. Pustit se do už tak profláknuté premisy, která navíc zažívá v poslední době čas znovuobjevení a promarnit šanci si z toho vlastně udělat tak trochu hororovou srandu je asi největší chyba jaké se Happy Death Day dopouští. Navíc k té ne snad přímo parodii, ale spíš hororové komedii má film jednou nohou nakročeno, ale pak se téhle cesty Christopher Landon na režisérském křesle úplně zbytečně a nesmyslně vzdává a snaží se do toho našroubovat romantický příběh a další nesmysly, bez kterých by se film úplně s klidem obešel. Happy Death Day tak zůstává na pomezí a po celou svojí stopáž váhá jakým směrem se vlastně vydat. Zábava je to i tak slušná a z letošní hororové produkce to rozhodně spadá do té lepší poloviny. Velkou zásluhu na tom má Jessica Rothe, která film táhne celý na svých bedrech a občas se v ní probudí ta pravá Scream Queen. Bohužel ale film mohl z opakovačky jednoho smrtelného dne vyždímat o hodně víc a těžko se tak uděluje lepší hodnocení, když člověk ví, že chyběl krůček a byla by to naprostá pecka. Dokázal bych pak s klidem přehlédnout i to očividné nastavování znovuprožívání stejných okamžiků, jakým je ranní cesta hanby Tree zpět do svého pokoje. 63% ()

ghatos

Dělat si z toho srandu (časová smyčka) je jedna věc, ale tady to byla jen hloupost s touhou vytáhnout prachy z generace, která nezná ani Na hromnice o den více. 38%. ()

Herzeleid

Docela vtipná komedie! Ze začátku filmu bych dal tak 1 hvězdu, ale pak to začalo brát grády a začala sranda. P.S. horor to není :-) ()

Guzo

V záplavě podobných filmů se jedná určitě o silný nadprůměr, který vyniká i originální zápletkou. Jessica Rothe je (časem) fajn, scénář je místy lehce nedotažený, ale to se dá odpustit. V podstatě čím méně o filmu víte, tím víc si ho užijete. 7/10 ()

dragon94

Stejně jako v případě filmu Nerve: Hra o život, tu máme vynikající námět, bohužel s pokulhujícím zpracováním. Avšak v tomhle případě to aspoň není tak strašné. Nakonec tomu dávám celkem solidní 3* 63% ()

jefff

Blbina, ale zábavná a to se počítá. Všechno nejhorší je takový zmodernizovaný crossover Vřískotu a Na hromnice o den více...a překvapivě funguje. Jessica Rothe odvedla dobrou práci, zbytek osazenstva sice spíš přihrává, ale u hororové jednohubky to vlastně nevadí. Potěší docela překvapivý konec i velmi slušný spád. Škoda, že toho strašení tam bylo opravdu pomálu, takže horor je trochu nadnesené označení. Spíš j to takový thriller s prvky sci-fi/fantasy či co...Ale celkový dojem velmi dobrý. ()

Hugo01

V dnešní době už se prostě horory netočí nebo nebo se pokud se změnila definice hororu z 'bát se' na 'nudit se', tak to se omlouvám. Je mi vážně líto, že vždycky, když se chci bát, musím znovu přetočit Wanův Conjuring nebo Insidious, jelikož nové kousky, ač děsně přehypované jak výdělky, tak nadšenými ohlasy, na to u mě prostě nemají. Jako nápad asi originální a provedení asi dobré, ale myslím, že v půlce hororu v tom pravém slova smyslu bych si ho asi nepozastavil, abych si odepsal na zprávu. ()

P1tr

Hororové Hromnice jsou fajnovou jednohubkou, která je klasickým případem nenáročného filmu, jehož základní zápletka vás zaujme, její průběh a rozluštění uspokojí tak akorát a po dokoukání už nebudete mít chuť snímek vidět znovu. Největším problémem filmu je, že se soustředí hlavně na svůj příběh a nenabízí zajímavé postavy, které by vás dokázali do děje více vtáhnout a donutit se o ně strachovat. Takhle vás jen zajímá vyústění děje jako chytlavá hádanka, ale bez nějaké přidané hodnoty a film tak působí spíše mechanicky. I tak jde o zajímavý zážitek, který ale mohl být zásadnější. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky