Chlapec, který se stane králem

• Velká Británie The Kid Who Would Be King (více)

Mladík Alex (Ashbourne Serkis) je jeden z těch, na které si každý dovoluje. Jednoho dne ale nalezne legendární meč Excalibur a pod vedením čaroděje Merlina (Patrick Stewart) se začne připravovat na dráhu rytíře. Nejprve ale bude muset své školní nepřátele proměnit ve spojence, aby se stal někým, o kom se mu ani nesnilo – vůdcem, který dokáže porazit podlou Morganu a zachránit tak celý svět. (Bontonfilm)

Naisa

Docela zklamání, protože to nejlepší co mě na filmu bavilo bylo jak Merlin kouzlil rukama. Dost dobré a rychlé pohyby, ale jestli mě zaujalo nejvíc tohle, tak co to o filmu svědčí :( ()

BigJohn02

Vcelku příjemný film pro děti. Bohužel haranti až na mladýho Gluma celkem nesympatičtí. Zato Merlin zábavný v obou podobách. ()

Chenile

Film si nezaslouzi tak nizke hodnoceni.. Takto to dopada kdyz jde clovek na detsky film a ocekava noveho Gladiatora.. Ja si pustil detsky film a dostal jsem hodne nadprumerny detsky film.. ()

WazzapKal

Hezky natočené, efekty kvalitní. Patrick Stewart by si zasloužil víc prostoru ten mladý Merlin zapadá do kontextu filmu, ale roztěkaný děda byl lepší. Jinak by bylo fajn, mít to v provedení pro nás dospělé. Pořád mi přijde nevyužitý potenciál téhle legendy. A verze s Owenem z roku 2004 mi fakt nesedla. ()