Mamma Mia! Here We Go Again

• USA Mamma Mia! Here We Go Again (více)
Trailer 4

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo. (Cinemart)

Trailer 4

T2

Rozpočet $75miliónovTržby USA $73,126,845Tržby Celosvetovo $170,526,845Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nemá to už tú dynamiku a zábavnosť prvého dielu ale po prvej slabšej krivkajúcej polovici sa to konečne rozbehne a opäť strhne. Drevená Cher je tam tak trošku zbytočne, všetko ostatné je v norme, dokonca záver v celku dojemný. /videl v kine: 70%/ ()

tron

Musím opatrne narábať so slovami, lebo to po mne bude čítať manželka. Odolával som. Odolával som veľmi, veľmi dlho. Keď vyšiel trailer, utiekol som z domu. Keď to šlo do kina, predstieral som bdelú kómu. Ktorý chlap o sebe toto môže s čistým svedomím tvrdiť? Určite nie. Lenže nakoniec aj Frajer Luke prestal utekať. Nič sa nedalo robiť: nastal deň D, deň, keď si bolo nutné sadnúť s manželkou pred televízor a pozrieť si druhú Mamma Miu. Jednotka ma svojho času bavila. Dal som jej 4*! Dnes sa mi to zdá neuveriteľné, ale vtedy sa mi to fakt páčilo. A dvojka? Nuž... Potešila ma výprava malebného gréckeho ostrovčeka, síce do značnej miery štúdiová, ale vyzeralo to prekvapivo celkom znesiteľne. Asi dve pesničky (viac nie) ma nie že strhli, to je silné slovo. Bavili ma. No a tým by sme pomaly s plusmi končili. Zvyšok pre mňa bolo číre, neriedené peklo. Podotýkam, že mnohé "ženské "filmy mám veľmi rád (napr. Vyprážané zelené paradajky). Toto stálo 70 miliónov?! ()

jezurka42

And turning out the light, I must have yawned and cuddled up for yet another night, And rattling on the roof I must have heard the sound of rain, The day before you came. Chcete nádhernou květinu, ale nedáte ji dostatek vláhy. A tak i toto pokračování postrádá veselost, lehkost, spontálnost, krásy Řecka a neotřelý hlas Donny Sheridan. ()

woody

Upřímně, první díl je moje guilty pleasure. Na druhou stranu, ať si kdo chce, co chce povídá, formálně se jedná o kvalitně natočený a vystavěný muzikál. Dvojka je ovšem absolutní peklo - mizerné aranžmá písniček, příšerná choreografie, děsivý zpěváci (ono je rozdíl, když neumí zpívat Pierce Brosnan a když to neumí nějaká druhořadá TV hvězdička). Děj otřesně špatný. Každý muzikál musí více či méně ospravedlnit svůj fikční svět, v němž postavy začínají zničehonic zpívat a tančit. MM2 se o to vůbec nesnaží, přičemž činí tak nestoudně špatně, až je člověku 99 % stopáže stydno - postavy večeří v napoleonské restauraci - Waterloo, jedna postava se jmenuje Fernando - Fernando... Na všech, co zůstali od minula, vidíte, jak ukrutně je to nebaví - hlavně Brosnan a Firth. MM2 bude od teď vyhrávat žebříčky nejzbytečnějších a nejupachtěnějších sequelů... Ačkoliv, i to je v dnešní době obdivuhodný výkon. ()

vydumnica

Z kina som prišla úplne nadšená! Vrelo odporúčam a oplatí sa vidieť v kine :). Lily James sa mi ešte v žiadnom filme tak nepáčila, v Popoluške a Darkest Hour bola skôr nevýrazná, ale mladú Donnu zahrala bravúrne. Ked Emma Stone získala Oscara za La La Land, prečo by aj Lily nemohla byť aspoň nominovaná? :-) Utiahla celý film, žiarila ako slniečko a jej energia bola nákazlivá, presne taká Donna musela byť, nemohli vybrať lepšiu herečku!!! Amanda Seyfried ma zase krajší hlas. Cher mi tam nepasovala a ani jej hlas. Tiež chválim kostýmy hlavne outfity mladej Donny. A inak, bol to dobrý nápad spojiť pesničky ABBA a 70-te roky. Bála som sa, že 2. diel bude horší, ale za jednotkou veľmi nezaostáva. Za mňa zaslúžených 5 hviezdičiek. Možno SPOILER: Ale chýbala mi tam Meryl Streep, nevedela som, že tam nebude (ak nerátam záver filmu). Tešila som sa na ňu, škoda, ale som spokojná. Prekrásne, dojímavé, stálo za to😉!!! UPDATE (17.7.2022) po "maratóne" Mamma Mia sa stále neviem rozhodnúť, či mám radšej jednotku alebo dvojku. Jednotku milujem kvôli fantastickej Meryl Streep, dvojku zasa kvôli (ale nielen) Lily James. Zahrať mladú "Meryl" musela byť neľahká úloha, ale talentovanej a roztomilej Lily sa to podarilo na jednotku s hviezdičkou. Opäť skvelé herecké výkony, muzikálové čísla, choreografia, soundtrack, kostýmy (k modrej pribudla oranžová) a výprava. Chorvátsky ostrov tentokrát nahradil Grécko, ale prostredie je stále krásne. Oproti jednotke je dvojka nápaditejšia. Páči sa mi prelínanie časových rovín. Oceňujem aj zaujímavý strih, veľmi pekne je urobená tá scénka "One of us" so zrkadlom, keď je Sophie na ostrove a telefonuje so svojim milým, ktorý je preč. SPOILER: Dojímavo a krásne je natočené tehotenstvo Donny a súčasne Sophie a potom ten krst v kostole, kde sa objaví aj Donna. NÁDHERNÉ!!! Naj pesničky: "My Love, My Life", " I have a Dream", "Thank You For the Music", "I’ve Been Waiting for You", "Angel Eyes". Ešte dodatok: Mladá Donna (Lily) má hnedé oči, kým Meryl má modré - len taká zaujímavosť. ()

• Na móle môžeme vidieť loďku s nápisom "Chiquitita". Tak sa volá aj jedna z piesní Abby. (Astonko)
  • Cher si zahrala postavu Ruby, matku Donny (Meryl Streep). V skutočnosti je medzi nimi len trojročný rozdiel. (yacomoG)
  • Pro flashbacky z Donnina (Meryl Streep) mládí byla do filmu vybraná Lily James. A ukázalo se, že obsazení nebylo daleko od pravdy. S Meryl Streep jsou vzdálené příbuzné. (griph)

Související novinky

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Ať už to měla být výhružka, zbožné přání, nebo prostě jen oznámení, producentka původního muzikálu i obou filmových adaptací Mamma Mia! Judy Craymer se nechala slyšet, že třetí díl je na cestě. Plány… (více)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu

23.07.2018

O víkendu se v amerických kinech utkala dvojice pokračování, Equalizer 2 vrátil do akce Denzela Washingtona (Let), zatímco Mamma Mia! Here We Go Again vsadila na Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá… (více)