Mamma Mia! Here We Go Again

• USA Mamma Mia! Here We Go Again (více)

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo. (Cinemart)

hell_o

U pokračování Mamma Mia se moc nepovedlo skloubit příběh a muzikálová čísla. Příběh se tentokrát nese ve vážnějším duchu a mnoho pasáží má diváka dojmout (což z mého pohledu bohužel moc nefungovalo). V tomto ohledu se neubráním srovnání s prvním dílem, kde šlo především o komedii s nepříliš složitou zápletkou, což mi k letnímu muzikálu sedělo daleko víc. Jinak musím ocenit příjemné proplétání dějových linek, které film udržovalo v tempu. Hudební čísla hodnotím velmi průměrně, neurazí a nenadchnou, s výjimkou závěrečného čísla, které má povedenou choreografii i aranžmá. Lily James coby mladá Donna podala kvalitní herecký výkon, ale pěvecky bohužel slabší. Celkově hodnotím pokračování Mamma Mia jako příjemnou oddechovku pro nenáročné diváky. ()

soukyd33

Opět je tu muzikál Mamma Mia!, a opět jsou tu hezké písničky. 👍 Velmi sympatická dívka, s krásným úsměvem po celý film, vás nenechá chladnými. Zajímavý nápad, odehrát ve stejnou dobu dva rozlišné příběhy, a každý v jiném čase na stejném místě. 👍 Volba herců se povedla, a všechno do sebe dobře zapadá. Poznámka: Doporučuji shlédnout s titulky forced, v místech kde se zpívá. Konec je velmi dojemný a krásně zakončený. 👍👍👍 Hvězdiček 4 ()

draxxi

Opet hodnoceni co nechapu. Ja cekal velkou, barevnou hudebni show a te jsem se i dockal. Cistokrevna zabava... V tyhle podelany korona dobe nepotrebuji nic lepsiho... 15/3/2021 94% ()

ronyyy

Jedničku miluju, ale tohle bylo jedno velké zklamání. Děj je naprosto nelogický, stejně tak, jako rozvržení písniček. Do toho mi přišla spousta postav úplně bez energie, což přidalo k tomu, že jsem se u sledování prostě nudila. Bylo by fajn, kdyby aspoň ve filmu vysvětlili, proč Dona umřela, protože vzhledem k jejímu věku, to bylo dost zvláštní. A co jsem naprosto nepochopila, bylo zjevení Cher, které mi tam přijde naprosto zbytečné. ()

Dr.Taby

Tak jsem to viděl v rámci dvojpromítání s jedničkou. A posadit ty filmy vedle sebe byla pro dvojku chyba. Jednička má větší spád, hravost, humor a (překvapivě) i děj. Dvojka v podstatě přehraje to, co bylo řečeno v jedničce a snaží se ten děj nějak ukočírovat. Tím je celý film zasypán postavami, které řeknou dvě či tři věty ve smyslu: Donna by na tebe byla pyšná! nebo Nejdůležitější je rodina! Bylo to mdlý... ()

GreenEyedBoy

Pôvodne som chcel dať 4*, ale bral to čert. Úsmev na tvári počas celého filmu a do Lily James som sa stihol zamilovať asi päťkrát. ()

Petropolian

Lepší než jednička a to až na Cher, která se tam fakt nehodí, možná se mi to líbilo i více kvůli představitelce mladé Donny. ()

neojk odpad!

Sracka sracka sracka. Byli jsem na tom s pritelkyni a po hodine jsme z kina odesli. Absolutne prehany nesmysl, ve kterem se neustale odkazuje na Meril Streepovou, az to cloveku zacne vadit. Nelogicke pohnutky postav, originalni pisne, ktere bouzel nezazni, pouze jejich instrumental, herci z "minulosti" jsou totalne nesympaticti. Nechapu, kde to vzalo 73%. (19.7.2018), tohle je naprosty des, za ktery by se melo vracet vstupne. ()

Ron_F

Film s ohromným PR, herci dávali desítky rozhovorů a má očekávání byla vysoká. Překonat první film je téměř nemožné, takže mé zklamání je jen malinkaté. Pokud jde o děj, tak mě během filmu začala obtěžovat retrospektiva, protože to, jak Donna potkala tři mladíky, se kterými měla románky, jsme věděli už z prvního filmu, takže tady jsem se z retrospektivy nic nového nedozvěděl a postupně mě začala nudit. Preferoval bych více děje ze současnosti, bohatšího děje, více než přípravu oslavy a oznámení těhotenství. Pokud jde o herecké výkony, tak na rozdíl od jiných lidí mě Lily James nezaujala. Nemohu říci nic negativního, snažila se, ale prostě herecky se přiblížit Meryl, je nemožné. Více se mi líbí Amanda Seyfried, sympatičtější, a i herecky mi připadá vyspělejší. Celkové mě bavilo více sledovat starší generaci herců a osobně bych dal více prostoru Christine Baranski, Julii Walters a Pierci Brosnanovi, kteří jsou úžasní a mohli film obohatit. Obzvláště Brosnan mnoho prostoru nedostal. Rovněž si nemyslím, že bylo nutné nechat postavu Donny zemřít. Jeden ze scénáristů to vysvětloval tím, že chtěli vytvořit silné emoční pnutí, dobrá, ale to by šlo určitě vytvořit i jinak, třeba vážná nemoc a na konci happy end – zotavení se, nebo cokoliv jiného, každopádně mi při sledování tohoto filmu ke konci došlo, že to, co mi chybí, je nejspíš Meryl Streep a uvědomil jsem si, jak velkým tahounem vlastně byla v prvním filmu. I přes tyto výhrady se mi film líbil, protože si na nic nehraje – pobavil jsem se, zasmál a na několika místech i uronil slzičku. A pokud ve mně film vyvolá takovéto emoce, tak zřejmě funguje, tak jak má. Normálně bych dal tři a půl hvězdičky, ale musím dát plný počet za úžasnou Cher, při jejímž podání písně Fernando mi v jednu chvíli přeběhl mráz po celém těle, tak, jako když v prvním filmu zpívala Meryl píseň The Winner Takes It All. P.S. Dialog: „Moje milé děti, tak mě tady máte.“ – „Babi, ale nikdo tě nezval.“ – „A takové oslavy mám prostě nejradši, holčičko.“, tak ten mě opravdu pobavil.  ()

lukituki

Film nepostrádá vtipné scény, které jsou podkresleny dobře zvolenými písněmi. Dvě časové linie se dobře propojují. Jedničce se nevyrovná, ale rozhodně to nebylo zklamání. ()

Jirka.Daniel

Pokud někdo stojí o pohodový letní film, u kterého se zasměje a snad i dojme, je druhý díl Mamma mia přesně pro něj. Výborné herecké výkony a Meryl na konci je tou pravou třešničkou na dortu! ()

Dstar

Dějově spíše pro ženy....nicméně spíše horší nežli dobrý:( Opravdu ukazovat světu,jak střídají ženy partnery a ještě hup s nima prvni den do postele? To neni dobré,vážně ne.....ale zábavné ok,muzika 100%...herci cca 65% K žehlení a praní nebo vaření ok.Díky celníkovi za mne 4hvezdy;)))ps: nemáte náhodou moc krátké vlasy?!?:-D ()

PanIncognito

Druhý díl postrádá živelnost, díky čemuž není ta zdejší rozkošnost příliš příjemná. I přesto je však film bezvadný k vyčištění hlavy. Jenže bez Meryl Streepové (pomíjím její cameo roli v závěru) je to hold takové afektované. Naštěstí její mladičká verze je díky představitelce role okouzlující a půvabná! To lehce zvedá mé hodnocení. A nelze opomenout ani Cher... bohyni popu, která skvěle zapadá. :) (viděno s dabingem a v původním znění) ()

vavria01

Zápletka z minulosti bohatě předčí současnou dějovou linii. Hvězdou filmu je Lily James, která z přehledem zvládá být jak ztřeštěnou, impulzivní a veselou Donnou, tak i zklamanou a odhodlanou se postavit na vlastní nohy. Zároveň skvěle tančí a zpívá. Celkově jde o další "feel good" film, ale posledních dvacet minut (cca od nástupu Cher až do konce) je peklo - vidět jen je, nedivím se, že všichni nesnáší filmové muzikály. ()

Eula

Kde začít? Nečekala jsem nic extra a to jsem taky dostala. Přiznávám se bez mučení, že na první film Mamma Mia nedám dopustit. Tohle je jen slabý odvar. Neříkám, že špatný, základní princip (ABBA, léto, slunce) pořád funguje, ale v podstatě vidíme jen to, o čem jsme v prvním filmu jen slyšeli. Nehledě na to, že pár věcí změnili - pořadí Donniných milenců, fakt, že podle prvního filmu byla Donnina matka spíš zatrpklá katolička a navíc dávno mrtvá. Tady všechno táhne stará garda, nejznámější hity vystříleli už v prvním filmu a spousta se jich opakuje. Pokud bych první film neviděla, tak se mi tenhle asi bude líbit. Ale já ho viděla! A několikrát! K tomuhle už se asi nikdy nevrátím, to si raději zopakuji jedničku, která měla děj, překvapivý zvrat a vůbec lepší atmosféru. ()

Drakex

Čekal jsem lecos, ale toto mne teda hodně překvapilo. Mamma mia je prostě kult! Patřím hrdě do něj. Pro každého má nějaké určitá chvíle, hudba, nebo třeba film zvláštní význam. Pro mne je to Abba a Mamma mia. Vše mam spojené s mojí maminkou, která tuto hudbu a film milovala. Nebudu spoilerovat v komentářích ale dějová linka jako by kopírovala osud toho co se stalo jí... Pro mne to bylo strašně emotivní... Nehodnotím objektivně, jsem zcela zaujatej! Pro mne asi nejemotivnější film co kdy kdo natočil... Díky! ()

Mishi

Veľmi slušné prekvapenie po 10 rokoch, herci nám pekne zostarli, zaujímavý výber piesní, "sviežejšie, zábavnejšie ". Dejovo sa tu prelínajú 2 línie, v 1. Sophie otvára renovovaný hotel , v 2. línii sa dozvedáme niečo z mladosti Donny a jej príbehy zo stretnutí s Harrym, Samom, Billym. Slušný výber najmä v mladšej verzii Donny - Lily James (Popoluška ), ktorá svojím spevom a charizmom očarila bravúrne! Výber pesničiek - Mamma mia, Waterloo, Fernando. Amanda Seyfried nesklamala, ani Dominic Cooper ( Preacher), Najväčším zážitkom je však spev Cher v podaní piesni Fernando (+Andy Garcia). Pre mňa ešte lepšie - piesne One of us, Adante, Fernando... ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě