Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdesi v Zapovězeném lese žije zlý čaroděj Kruciatus (Josef Abrhám). Ten se před sto lety pokusil zničit království, kterému dnes vládne král Alexandr (Jaromír Hanzlík), jenž má dva syny – následníka trůnu Jana (Patrik Děrgel) a mladšího prince Karla (Kryštof Hádek). Karel se však nechce s rolí druhého v pořadí za žádnou cenu smířit. S pomocí svého sluhy Pakosty (Pavel Kříž) se na hradě vloupá do zakázané komnaty, získá kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly, a hodlá svého bratra zničit. Princ Jan tak vypije kouzelný lektvar, který mu jeho povedený bratr naservíruje, a ten mu vmžiku vymaže paměť. Jan se poté bezhlavě vydává na cestu do Zapovězeného lesa, ve kterém každý, kdo tam kdy vkročil, beze stopy zmizel. Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet řetězec dramatických, ale především často komických situací. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (491)

Pierre 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv to ze začátku vypadalo na další přiblbou pohádku na úrovni Troškovin, nabralo to během chvilky velmi příjemné svěží tempo. Často jsem se smál nahlas a myslím si že to má i onu správnou pohádkovou jiskru a všechno co v mnoha dnešních pohádkách chybí a to v první řadě: pořádné záporáky, líbeznou princeznu charismatického prince, nějáký hezký přiběh a laskavý scénář. Takhle má vypadat správná vánoční pohádka která zaujme celou rodinu. Páni tvůrci, tleskám vám... ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Nevím, možná to bude tím, že mi štědrovečerní kýbl bramborového salátu, dvojitá porce kapra a řádná porce cukroví navrch tlačili ze zadu na oční bulvy a ze spoda na mozek, ale fakt jsem se párkrát zasmál, měl jsem pocit, že po letech zase vidím hezkou a sympatickou princeznu a Hádka jsem skoro nepoznal jak hrál úplně jinak než jindy.... Jasně, bylo to z velké části i takové slabší a nedotažené, ale po dlouhé době jsem se z české pohádky nepoblil, takže tam asi něco je.. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Karel Janák ve Vánočním vydání potřetí a opět vcelku slušně. Z jeho pohádek má tato asi nejzajímavější příběh, a drobné dějové nedorazy se o chvíli později obratně vysvětlují. Jen si ještě trochu vytříbit vkus na vhodnost některých humorů, čili si v podstatě zodpovědět otázku, jestli točí pohádku pro celou rodinu nebo prvoplánovou komedii, a bude to fajné. Jinak výborné obsazení, kostýmy, výprava a technické disciplíny vůbec (dokonce i Skylla jménem trikový drak byla úspěšně obepluta). Velmi solidních 70%. ()

Chickenka 

všechny recenze uživatele

Na to, že se jedná o českou pohádku, tak musím uznat, že se celkem povedla. Po dlouhé době se objevila na Vánoce pohádka, která se zkrátka a dobře povedla. Příběh je pěkný, žádný stupidní jako tomu bylo předešlé roky, hlavní herci jsou sympatičtí, nechybí padouch, kouzla, drak a dobrý konec. Se staršími pohádkami se to nedá srovnávat, ale za poslední roky jedna z nejlepších pohádek. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Instantní směs bez chuti a zápachu, nezpůsobí závrať, v případě nouze o pohádky zasytí, ale hostina to není jasný pane. Chybí dobré dialogy, atmosféra, vývoj postav. Od první scény víme, jak jsou na tom princové, co podlého si vymyslí mladší bratr, dobří herci v úlohách královských rodičů na obou stranách nemají co hrát. Čarovný les nepůsobí ani trochu tajemně a drak taky slabota. Zároveň tam není nic, po čem by se člověk vyloženě chytal za hlavu a Josefíková je pro jednou princeznovská princezna (tedy nejen krása, ale i vystupování, charisma a podobně) a Děrgel není obvyklý nedomrlý hošan, ale hrdinu, co zabije draka, by mu jeden i věřil. 50 %, jsem v dobré náladě, proto zaokrouhlím nahoru, ale s hodně přivřenýma očima. ()

Galerie (151)

Zajímavosti (9)

Související novinky

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

České nebe se rozrostlo o další velkou hvězdu, ve věku dvaaosmdesáti let totiž zemřela jedna z nejvýraznějších postav naší kinematografie, Josef Abrhám. Oblíbený herec se poslední dobou bohužel… (více)

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (více)

Reklama

Reklama