Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdesi v Zapovězeném lese žije zlý čaroděj Kruciatus (Josef Abrhám). Ten se před sto lety pokusil zničit království, kterému dnes vládne král Alexandr (Jaromír Hanzlík), jenž má dva syny – následníka trůnu Jana (Patrik Děrgel) a mladšího prince Karla (Kryštof Hádek). Karel se však nechce s rolí druhého v pořadí za žádnou cenu smířit. S pomocí svého sluhy Pakosty (Pavel Kříž) se na hradě vloupá do zakázané komnaty, získá kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly, a hodlá svého bratra zničit. Princ Jan tak vypije kouzelný lektvar, který mu jeho povedený bratr naservíruje, a ten mu vmžiku vymaže paměť. Jan se poté bezhlavě vydává na cestu do Zapovězeného lesa, ve kterém každý, kdo tam kdy vkročil, beze stopy zmizel. Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet řetězec dramatických, ale především často komických situací. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (455)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ještě o fous lepší, než pohádka Princezna a písař z minulého roku. Pan Janák evidentně opustil některé rádoby moderní vsuvky, kterých se u předchozí pohádky nevyvaroval a pro tento příběh se výrazně poučil. Četl jsem tady, že někomu pořád přijde pohádka hodně moderní, ale mně to takhle přijde naprosto parádní. Příběh byl moc hezký, prostředí super, princezna Eva Josefíková nádherná, sem tam jsem se i od srdce zasmál a vydařené rytířské souboje se v pohádce také jen tak nevidí. Co víc chtít? Dokonce z filmu bylo vidět i to, že na place byla super parta. Děrgel, Hádek, Kříž, Abrhám (Gandalf styl na úrovni) nebo Plesl předvedli parádní postavy. Stejně tak ale musím poděkovat i všem ostatním. Lidsky tahle pohádka neměla chybu a já si tak mohl užít Štědrý večer u hezké pohádky tak, jak se sluší a patří. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Ne, že bych neměl rád Janáka, ale žánr české filmové pohádky (kolikrát už to píšu nebo čtu jinde) je opravdu pomalu vyčerpán, takže pokud tvůrci nepřijdou s něčím opravdu výjimečným, klasické postupy už mě nudí. Ze začátku to vypadalo na lepší průměr (slušný děj, kamera, výprava, herci - obzvlášť Hádek se odvázal, ale mohl být na obrazovce déle), pak mě ale vše začalo nudit a bylo mi celkem jedno, kam se to vyvine. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Karel Janák ve Vánočním vydání potřetí a opět vcelku slušně. Z jeho pohádek má tato asi nejzajímavější příběh, a drobné dějové nedorazy se o chvíli později obratně vysvětlují. Jen si ještě trochu vytříbit vkus na vhodnost některých humorů, čili si v podstatě zodpovědět otázku, jestli točí pohádku pro celou rodinu nebo prvoplánovou komedii, a bude to fajné. Jinak výborné obsazení, kostýmy, výprava a technické disciplíny vůbec (dokonce i Skylla jménem trikový drak byla úspěšně obepluta). Velmi solidních 70%. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Instantní směs bez chuti a zápachu, nezpůsobí závrať, v případě nouze o pohádky zasytí, ale hostina to není jasný pane. Chybí dobré dialogy, atmosféra, vývoj postav. Od první scény víme, jak jsou na tom princové, co podlého si vymyslí mladší bratr, dobří herci v úlohách královských rodičů na obou stranách nemají co hrát. Čarovný les nepůsobí ani trochu tajemně a drak taky slabota. Zároveň tam není nic, po čem by se člověk vyloženě chytal za hlavu a Josefíková je pro jednou princeznovská princezna (tedy nejen krása, ale i vystupování, charisma a podobně). 50 %, jsem v dobré náladě, proto zaokrouhlím nahoru, ale s hodně přivřenýma očima. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„VŽDYCKY MĚ TRÁPILO, ŽE MNĚ TEN TRŮN ZÁVIDÍŠ…“ /// Parádní obsazení! Hádek je nádhernej hnusák, Děrgel super dobrák, drak není digitální průser a rytířskej turnaj neláká na „prachy“, ale na ftip. Umírněnej. Taková pohádková krávovina, která si ze sebe dělá prdel. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Často nevím, co jsem zač. Hlavně když se napiju… 2.) Miluju, když hlupák svoje štěstí najde. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Galerie (151)

Zajímavosti (6)

  • Mnohé, nejen interiérové scény, byly natáčeny na hradech Křivoklát (hrad princezny) a Kokořín (sídlo princů). Veškeré souboje se točily na louce pod hradem Točník. (formelin)

Související novinky

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

České nebe se rozrostlo o další velkou hvězdu, ve věku dvaaosmdesáti let totiž zemřela jedna z nejvýraznějších postav naší kinematografie, Josef Abrhám. Oblíbený herec se poslední dobou bohužel…

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných…

Reklama

Reklama