Korunní princ (TV film)

(festivalový název)

Korunný princ

Pohádka

Česko, 2015, 92 min

Ještěže se ve filmech nehraje na plagiátorství, jinak by Janák dostal pěkně přes prsty. Úvodní sekvence jak vystřižená z Harryho Pottera a Relikvií smrti, drak vypadající jako Šmakův mladší brácha a rytířský turnaj z Příběhu rytíře. Je to guláš stylů a nápadů, a proto je překvapivé, že vlastně neurazí, ale ani nepotěší. Princ je bezkrevná postava, která s každým vymazáním paměti přijde o kus charakteru a jen se na svět směje. A Hádkův Karel úplně zbytečně sklouzává do záporácké karikatury s přehnanou manýrou. Odbočka přes Zapovězený les je zkratkou prodlužovačkou, která vlastně děj ani nikam neposune. Zbývá tak sympatická princezna Josefíková, vcelku povedené bojové scény a pocit, že se to dalo celé ukočírovat podstatně lépe. Takhle je Korunní princ odsouzený k reprízám v neděli odpoledne. P.S. Hudba byla naprosto příšerná. Každá fantasy videohra má lepší hudbu k soubojům s drakem, než měl Korunní princ.(28.12.2015)

Spíše než pohádka to byla snad komedie... Chvílemi docela vtipné - rytíř Lavice, hlášky Hádka, pobaví i Jaroslav Plesl. Televizní pojetí ale tuto "pohádku" dost limituje, nepůsobí to prostě tak přirozeně jako staré pohádky a přispívá k tomu i neschopnost obsadit některé role, zejména princ byl opět tragický. Patrik Děrgel se možná umí přihlouple usmívat, ale hraní mu až zase tolik nejde. Ale aspoň jsem se zasmál, za to třetí hvězda.(24.12.2015)

Abych nezapomněl okomentovat štědrovečerní pohádku: hmm, co jsem to vlastně chtěl? Ach, ta paměť, ta paměť, to víte už mám své roky, letos mně bude čtyřiadvacet... pokud si pamatuju... heč! Á, už vím, Kryštof Hádek a Pavel Kříž! Po delší době to vyšlo, stvořili nezapomenutelné záporáky! Což však nemohu říci o představiteli titulního hrdiny, Patriku Děrgelovi, on a jeho princ se mně hned po změně kanálu vykouřili, ano, z hlavy. Celkem vzato, měl jsem tu čest s bohužel opomenutíhodnou pohádkou. Repete nehrozí. 55%(2.1.2016)

Hele, nebylo to zlý. Pár povedenejch vtipů se zapomínáním a pár dobrejch dějovejch šmodrchanců, který se rozuzlily celkem plynule a nenásilně. Problém se současnou pohádkou mám především v tom, že postavy zkrátka postrávdají osobnost. Nejde o to, že by herci hráli blbě, jenom za těma lidma prostě necítím nic dalšího, "hlubšího". Plakátoví kluci a holky říkají semtam nějaký vtip. Zábavné? Ano. Zapomenutelné snadno.(29.12.2016)

Není to totální průser - je to totální průměr. Z herců mne nejvíc zaujali dnes obzvláště mentálsky vypadající a snaživě se pitvořící Hádek s Křížem a především roztomilá Eva Josefíková která je k nakousnutí, neboť co jí chybí na objemu hrudníku (nebo že by to byl optický klam způsobený nevhodným kostýmem?), to snadno nahradí sympatickým projevem a úspěšnou snahou o skutečné herectví. Ostatní neurazí, nenadchnou. Příběh nic moc, upřímně řečeno, ta opakovaná amnézie a hlavně dialog: "Kdo jsi?" "Já nevim" mne už po jisté době začínaly srát. Buď už stárnu a měknu, nebo mám letos abnormálně sváteční náladu, nevím - faktem zůstává, že "Korunní princ" je zdaleka to nejlepší, co jsem kdy od tohoto režiséra viděl a tak, ať nežeru, za 3.(25.12.2015)

• - Mnohé, nejen interiérové scény, byly natáčeny na hradech Křivoklát (hrad princezny) a Kokořín (sídlo princů). Veškeré souboje se točily na louce pod hradem Točník. (formelin)

• - Brnění, které měl princ Karel (Kryštof Hádek) na sobě při rytířských soubojích bylo původně použito ve filmu Příběh rytíře (2001), kde ho oblékal korunní princ (James Purefoy). (Gig)

• - V závěrečném souboji říká druhorozený syn Karek (Kryštof Hádek): "Konečně se tě zbavím a bude ze mě Karel IV." Karlem IV. skutečně bude ve filmu Hlas pro římského krále (2016). (Gig)