• kinderman

Co je to za sílu, která roztáčí každoroční vánoční pohádkový kolotoč? Co je to za vášeň, která vede dramaturgy ČT k hledání látky a vhodných tvůrců ve snaze najít svatý Grál a konečně zase jednou trefit jackpot, tedy štědrovečerní pohádkovou klasiku? A co jsem to za blbce/koncesionáře, že tento jejich boj každoročně zpovzdálí sleduji? Ptám se, a nenalézám odpovědi. Jeden bod za šenkýřku, druhý za to, že si Kříž tentokrát svou výplatu doslova "odtahal na hřbetě."(25.12.2015)

Ano můžeme zde vidět možnou inspiraci Příběhem rytíře a čaroděj Josefa Abrháma se podobá Gandalfovi, ale i tak je to hezká, česká vtipná pohádka s originálními prvky. I když člověk nikdy neví jestli se nějaké to téma či zápletka už někdy neobjevily. I herecké obsazení bylo kvalitní. Jen jsem princovi Karlovi nemohl uvěřit, že je mladší než korunní princ Jan.(15.1.2016)

Abych nezapomněl okomentovat štědrovečerní pohádku: hmm, co jsem to vlastně chtěl? Ach, ta paměť, ta paměť, to víte už mám své roky, letos mně bude čtyřiadvacet... pokud si pamatuju... heč! Á, už vím, Kryštof Hádek a Pavel Kříž! Po delší době to vyšlo, stvořili nezapomenutelné záporáky! Což však nemohu říci o představiteli titulního hrdiny, Patriku Děrgelovi, on a jeho princ se mně hned po změně kanálu vykouřili, ano, z hlavy. Celkem vzato, měl jsem tu čest s bohužel opomenutíhodnou pohádkou. Repete nehrozí. 55%(2.1.2016)

Tak letos jsem o Vánocích v rámci české moderní pohádky viděla Piráty z karibiku říznuté Barbarem Conanem, Parfém příběh vraha zase zkřížený s Penelope, a teď Bournův mýtus. Tato pohádka je loňská, já jsem ji loni neviděla a vyšla z toho, co bylo letos vidění v hlavním vysílacím čase nejlépe. Dobří herci, kterým sice scénář trochu házel klacky pod nohy, ale žádná tragédie. A princezna krásná, jak má princezna být. Kdyby se do toho dalo víc peněz, aby byl drak co k čemu tak to mohlo být ještě lepší.(28.12.2016)

• easaque

2+* [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ve zkratce: moderní pohádka, kterou potapí občas nějaká ta nelogičnost v ději a nevhodné výrazové prvky určené jen pro pobavení, které tam vyloženě nesedly. Možná lepší 2 hvězdy, ale to je maximum.(26.12.2015)

• - Brnění, které měl princ Karel (Kryštof Hádek) na sobě při rytířských soubojích bylo původně použito ve filmu Příběh rytíře (2001), kde ho oblékal korunní princ (James Purefoy). (Gig)

• - Mnohé, nejen interiérové scény, byly natáčeny na hradech Křivoklát (hrad princezny) a Kokořín (sídlo princů). Veškeré souboje se točily na louce pod hradem Točník. (formelin)

• - V závěrečném souboji říká druhorozený syn Karek (Kryštof Hádek): "Konečně se tě zbavím a bude ze mě Karel IV." Karlem IV. skutečně bude ve filmu Hlas pro římského krále (2016). (Gig)