"Připíjet si tahle u Zapovězeného lesa.. To bude nezapomenutelný zážitek !!" - "To bych netvrdil !!" ;) No, to jsem z toho Janák !! Totiž Janek !! ;) A pak že nemáme kvalitního scénáristu !! Tak touhle luxusní, rozuměj svižnou a vtipuplnou - Jistě nejde o nic bezchybného, navíc režisérův rukopis je velmi čitelný, ale i tak se tu dost šikovně balancuje na hraně té typické přehrávané, ovšem spíš překvapivě na té správné straně.. - a inteligentní žánrovou hříčkou, která silně asociuje Příběh rytíře, u mě talent Petr Hudský hodně silně zabodoval.. (Zvláště mě zaujalo opravdu důsledné využití motivu lektvaru zapomnění i užití running joku..) V krátké době dokonce už podruhé.. Janák, který už dávno rezignoval na nějakou serióznost, což v tomto případě platí za rozhodující funkční element snímku, nakonec nebude úplně marný režisér, ty akční pasáže mu velmi sluší, a až nečekaný cit pro grotesku nezapře, ale ono když jeden dostane do rukou pořádný skript, hned to vypadá jinak, že ?!(24.12.2015)

Tak tohle bylo milé a nečekané překvapení. A po Andělu Páně 2 aspirant na druhou letos mnou viděnou nejlepší pohádku. Příběh mne zaujal, bylo to vtipné a z čeho jsem byl paf, byla opravdu skvělá výprava. tady neběhají princové v žádných fialových legínách, tady si s kostými někdo opravdu vyhrál. Exteriéry to samé. Trikové efekty také ušly, pravda ty se stromy byly horší, ale drak byl celkem v pohodě! Herecké obsazení bylo sympatické a herci se snažili hrát. Vtipný byl Hádek i Abrhám, okatá Josefíková byla opravdu krásná princezna. Rytířský turnaj také výborný. Co více od dnešní pohádky chtít? Já osobně jsem spokojen a já si dávám za 4 hlty vína * * * * . Ehh.. co sem to chtěl.. co tu dělám... proč tu píšu?...(28.12.2016)

Instantní směs bez chuti a zápachu, nezpůsobí závrať, v případě nouze o pohádky zasytí, ale hostina to není jasný pane. Chybí dobré dialogy, atmosféra, vývoj postav. Od první scény víme, jak jsou na tom princové, co podlého si vymyslí mladší bratr, dobří herci v úlohách královských rodičů na obou stranách nemají co hrát. Čarovný les nepůsobí ani trochu tajemně a drak taky slabota. Zároveň tam není nic, po čem by se člověk vyloženě chytal za hlavu a Josefíková je pro jednou princeznovská princezna (tedy nejen krása, ale i vystupování, charisma a podobně). 50 %, jsem v dobré náladě, proto zaokrouhlím nahoru, ale s hodně přivřenýma očima.(24.12.2015)

Hulení, Příběh rytíře, roztleskávačky a sem tam narážky na Pythony? NEIN DANKE!(24.12.2015)

• Slarque

Klasicky podprůměrná nová vánoční pohádka České televize. Sem tam se zableskne nějaká slušnější scénka, ale mechanicky sestavený scénář z pohádkových klišé nedává možnost, aby se z filmu stalo něco lepšího. Typický příklad: princ Karel je ubytován v hostinci, do kterého přijde i korunní princ Jan. Jako divák čekám, k čemu to tvůrci využijí. A výsledek? Ti dva se vůbec nepotkají. Takže nakonec kvituji aspoň to, že Karel Janák s oblibou obsazuje krásné dívky (Eva Josefíková, Kristýna Boková a nějaké ty roztleskávačky, nebo jak se jim říká při zápasech).(24.12.2015)

• - Mnohé, nejen interiérové scény, byly natáčeny na hradech Křivoklát (hrad princezny) a Kokořín (sídlo princů). Veškeré souboje se točily na louce pod hradem Točník. (formelin)

• - Brnění, které měl princ Karel (Kryštof Hádek) na sobě při rytířských soubojích bylo původně použito ve filmu Příběh rytíře (2001), kde ho oblékal korunní princ (James Purefoy). (Gig)

• - V závěrečném souboji říká druhorozený syn Karek (Kryštof Hádek): "Konečně se tě zbavím a bude ze mě Karel IV." Karlem IV. skutečně bude ve filmu Hlas pro římského krále (2016). (Gig)