Ačkoliv to ze začátku vypadalo na další přiblbou pohádku na úrovni Troškovin, nabralo to během chvilky velmi příjemné svěží tempo. Často jsem se smál nahlas a myslím si že to má i onu správnou pohádkovou jiskru a všechno co v mnoha dnešních pohádkách chybí a to v první řadě: pořádné záporáky, líbeznou princeznu charismatického prince, nějáký hezký přiběh a laskavý scénář. Takhle má vypadat správná vánoční pohádka která zaujme celou rodinu. Páni tvůrci, tleskám vám...(5.10.2016)

Ano můžeme zde vidět možnou inspiraci Příběhem rytíře a čaroděj Josefa Abrháma se podobá Gandalfovi, ale i tak je to hezká, česká vtipná pohádka s originálními prvky. I když člověk nikdy neví jestli se nějaké to téma či zápletka už někdy neobjevily. I herecké obsazení bylo kvalitní. Jen jsem princovi Karlovi nemohl uvěřit, že je mladší než korunní princ Jan.(15.1.2016)

Pana režiséra Janáka fakt nežeru, a proto jsem měl těžké obavy, jak tahle štědrovečerní pohádka dopadne. Nakonec ale musím uznat, že se mi pohádka zdála nejenom dobrá, ale dokonce se mi i líbila. Krásné prostředí, sympatičtí herci (Gandalf Abrhám super, princezna pěkná, i když hospodská hezčí, Hádek super hajzl a Kříž super blb), stylová hudba a příjemná, nenásilná kamera. Občas je toho zapomínání a lektvarů až moc, ale počítám, že při dalším zhlédnutí mi to tak už nepřijde. Celá rodinka jsme si to užili a konstatovali, že letošní pohádka na Štědrý den nebyla vůbec marná.(25.12.2015)

Ještěže se ve filmech nehraje na plagiátorství, jinak by Janák dostal pěkně přes prsty. Úvodní sekvence jak vystřižená z Harryho Pottera a Relikvií smrti, drak vypadající jako Šmakův mladší brácha a rytířský turnaj z Příběhu rytíře. Je to guláš stylů a nápadů, a proto je překvapivé, že vlastně neurazí, ale ani nepotěší. Princ je bezkrevná postava, která s každým vymazáním paměti přijde o kus charakteru a jen se na svět směje. A Hádkův Karel úplně zbytečně sklouzává do záporácké karikatury s přehnanou manýrou. Odbočka přes Zapovězený les je zkratkou prodlužovačkou, která vlastně děj ani nikam neposune. Zbývá tak sympatická princezna Josefíková, vcelku povedené bojové scény a pocit, že se to dalo celé ukočírovat podstatně lépe. Takhle je Korunní princ odsouzený k reprízám v neděli odpoledne. P.S. Hudba byla naprosto příšerná. Každá fantasy videohra má lepší hudbu k soubojům s drakem, než měl Korunní princ.(28.12.2015)

Nevím, možná to bude tím, že mi štědrovečerní kýbl bramborového salátu, dvojitá porce kapra a řádná porce cukroví navrch tlačili ze zadu na oční bulvy a ze spoda na mozek, ale fakt jsem se párkrát zasmál, měl jsem pocit, že po letech zase vidím hezkou a sympatickou princeznu a Hádka jsem skoro nepoznal jak hrál úplně jinak než jindy.... Jasně, bylo to z velké části i takové slabší a nedotažené, ale po dlouhé době jsem se z české pohádky nepoblil, takže tam asi něco je..(25.12.2015)

• - Mnohé, nejen interiérové scény, byly natáčeny na hradech Křivoklát (hrad princezny) a Kokořín (sídlo princů). Veškeré souboje se točily na louce pod hradem Točník. (formelin)

• - V závěrečném souboji říká druhorozený syn Karek (Kryštof Hádek): "Konečně se tě zbavím a bude ze mě Karel IV." Karlem IV. skutečně bude ve filmu Hlas pro římského krále (2016). (Gig)

• - Brnění, které měl princ Karel (Kryštof Hádek) na sobě při rytířských soubojích bylo původně použito ve filmu Příběh rytíře (2001), kde ho oblékal korunní princ (James Purefoy). (Gig)