Z čeho by Epstein udělal tři až čtyři unylé pohádky, se tady sype s rohu hojnosti vtipu, nápadu, skutečné neotřelosti a ani chvilku nenudí. Bavily mne všechny ty průpovídky, bavili mne lidé zbavení paměti, zápletka byla dostatečně napínavá, drak úchvatný, a i když se mi nelíbí ani Josefíková, ani Boková, tady mi nevadily ani v nejmenším. Uvěřitelné charaktery (na pohádku), žádné diblíkování, a ostatně ani ten Hádek nepřehrával natolik, aby nebyl současně dostatečný zlosyn - Liška se od něho může učit, jak lze zlouna zahrát i komicky, a přitom mu ponechat zlo. Navíc na sebe vše navazuje, každá rekvizita má své místo, kamera je skvělá (takhle dřív cepoval své kameramany Strach, a i ve scénáři dbal na podobné detaily) i lokace dobře vybrané. Nemám, co bych vytknul, pohádka mne bavila od začátku do konce s výjimkou asi dvou hluchých míst (po drakovi a před turnajem), filmařsky dokonale zvládnuté, rád se na tuhle podívám znovu. A kam se hrabe Gandalf!(26.12.2015)

Jsou lidé, kteří označují Karla Janáka jako novodobého Antikrista. Já s ním problém ale nemám. Neříkám, že se mu daří vše, na co jeho režisérská ruka sáhne, ale Korunní princ se mu podařil. Skvělé je především herecké obsazení: oba královské páry, princ Jan (co na tom, že moc nehraje, mně se jako princ líbí), princ Karel (konečně vidím Kryštofa Hádka v záporné roli a jde mu to skvěle), Gandalf Josefa Abrháma nebo princezna (jak se vlastně jmenovala?) Evy Josefíkové, která je sázka na jistotu. Jo, trochu se tam šišlalo (pana Mrkvičku jsem jen tušila), hodně se tam zdravilo ("Dobrý den"), malinko se kouzlilo a kazily to snad jen ty roztleskávačky a tribuna z Příběhu rytíře. Ale vlastně proč ne. Já tohle od českých televizních pohádek, které se vysílají (nejen) o Vánocích, chci: aby se hlavně nebraly vážně. A to Korunní princ splňuje.(25.12.2015)

Celkem fajnová pohádka, kde má princ v podstatě celou dobu vymleto, a tak neustále potkává Gandalfa Šedého. Ten úsek okopírovaný z Prvního rytíře si mohli odpustit (i s tou rockovou hudbou a nápisy "HOBLUJ", i přesto jsem se nejednou nahlas zasmála. Jsem překvapená, jak do sebe vše zapadalo a nenarazila jsem na žádný fail či nesmyslný detail, který by tvůrcům mohl uniknout. Drobná supercell strorm mě jako milovníka meteorologických jevů okouzlila a Eva Josefíková je moje VSL!(26.12.2015)

"Připíjet si tahle u Zapovězeného lesa.. To bude nezapomenutelný zážitek !!" - "To bych netvrdil !!" ;) No, to jsem z toho Janák !! Totiž Janek !! ;) A pak že nemáme kvalitního scénáristu !! Tak touhle luxusní, rozuměj svižnou a vtipuplnou - Jistě nejde o nic bezchybného, navíc režisérův rukopis je velmi čitelný, ale i tak se tu dost šikovně balancuje na hraně té typické přehrávané, ovšem spíš překvapivě na té správné straně.. - a inteligentní žánrovou hříčkou, která silně asociuje Příběh rytíře, u mě talent Petr Hudský hodně silně zabodoval.. (Zvláště mě zaujalo opravdu důsledné využití motivu lektvaru zapomnění i užití running joku..) V krátké době dokonce už podruhé.. Janák, který už dávno rezignoval na nějakou serióznost, což v tomto případě platí za rozhodující funkční element snímku, nakonec nebude úplně marný režisér, ty akční pasáže mu velmi sluší, a až nečekaný cit pro grotesku nezapře, ale ono když jeden dostane do rukou pořádný skript, hned to vypadá jinak, že ?!(24.12.2015)

Instantní směs bez chuti a zápachu, nezpůsobí závrať, v případě nouze o pohádky zasytí, ale hostina to není jasný pane. Chybí dobré dialogy, atmosféra, vývoj postav. Od první scény víme, jak jsou na tom princové, co podlého si vymyslí mladší bratr, dobří herci v úlohách královských rodičů na obou stranách nemají co hrát. Čarovný les nepůsobí ani trochu tajemně a drak taky slabota. Zároveň tam není nic, po čem by se člověk vyloženě chytal za hlavu a Josefíková je pro jednou princeznovská princezna (tedy nejen krása, ale i vystupování, charisma a podobně). 50 %, jsem v dobré náladě, proto zaokrouhlím nahoru, ale s hodně přivřenýma očima.(24.12.2015)

• - Mnohé, nejen interiérové scény, byly natáčeny na hradech Křivoklát (hrad princezny) a Kokořín (sídlo princů). Veškeré souboje se točily na louce pod hradem Točník. (formelin)

• - Brnění, které měl princ Karel (Kryštof Hádek) na sobě při rytířských soubojích bylo původně použito ve filmu Příběh rytíře (2001), kde ho oblékal korunní princ (James Purefoy). (Gig)

• - V závěrečném souboji říká druhorozený syn Karek (Kryštof Hádek): "Konečně se tě zbavím a bude ze mě Karel IV." Karlem IV. skutečně bude ve filmu Hlas pro římského krále (2016). (Gig)