Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdesi v Zapovězeném lese žije zlý čaroděj Kruciatus (Josef Abrhám). Ten se před sto lety pokusil zničit království, kterému dnes vládne král Alexandr (Jaromír Hanzlík), jenž má dva syny – následníka trůnu Jana (Patrik Děrgel) a mladšího prince Karla (Kryštof Hádek). Karel se však nechce s rolí druhého v pořadí za žádnou cenu smířit. S pomocí svého sluhy Pakosty (Pavel Kříž) se na hradě vloupá do zakázané komnaty, získá kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly, a hodlá svého bratra zničit. Princ Jan tak vypije kouzelný lektvar, který mu jeho povedený bratr naservíruje, a ten mu vmžiku vymaže paměť. Jan se poté bezhlavě vydává na cestu do Zapovězeného lesa, ve kterém každý, kdo tam kdy vkročil, beze stopy zmizel. Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet řetězec dramatických, ale především často komických situací. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (494)

salahadin 

všechny recenze uživatele

Korunní princ aneb Příběh rytíře s cyklickou amnézií. Nemám rád komplikované pohádky. Nemám rád klaďase ťunti. Nemám rád přehrávající záporáky. Nemám rád Brumbábrháma. A nemám rád doping. Teda ve středověku známý pod marketingovým označením ELIXÍR. "Elixír mládí - starečka píti svádí. A babičku též, neb je stará jako lež." Tenhle film je slabý asi jako kyselka Korunní vedle 996 dní staré whiskey, kterou mi při sledování nabízeli. PS: Kruciatus? Nezněla tak nějak kletba v Harry Potterovi? ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Karel Janák příjemně překvapil - štedrovečerní premiéra jeho nové pohádky mě hodně bavila. Snad s výjimkou Abrháma, kterého moc nemusím, mi všichni herci přišli naprosto skvělí. Především Kryštof Hádek mě po všech těch rolích slušňáků vyloženě sednul v nové záporné poloze, a myslím, že si natáčení užil minimálně stejně tak, jako mě bavilo na něj koukat. Líbila se mi i má oblíbená Eva Josefíková v roli princezny, byť ten hrozný účes (nebo paruka nebo co to bylo) jí hodně ubral na kráse (a navíc jsem měl dojem, že v tom filmu byla předabovaná někým jiným, protože mi její hlas zněl nějak cize - jsem jediný, kdo měl ten dojem?). Zmínil bych ještě pochvalu ke krásným kostýmům všech postav, super trikům (toto je snad první česká pohádka, kde drak nerovná se naprostý trapas) a skvělé kameře - celkově za mě velká spokojenost, nasmál jsem se dost a dost, a věřím, že si k tomuto filmu při jeho dalších televizních reprízách najde cestu více lidí - aktuálních 64% se mi zatím zdá jako hodně podhodnocených. ()

Reklama

stration 

všechny recenze uživatele

Pana režiséra Janáka fakt nežeru, a proto jsem měl těžké obavy, jak tahle štědrovečerní pohádka dopadne. Nakonec ale musím uznat, že se mi pohádka zdála nejenom dobrá, ale dokonce se mi i líbila. Krásné prostředí, sympatičtí herci (Gandalf Abrhám super, princezna pěkná, i když hospodská hezčí, Hádek super hajzl a Kříž super blb), stylová hudba a příjemná, nenásilná kamera. Občas je toho zapomínání a lektvarů až moc, ale počítám, že při dalším zhlédnutí mi to tak už nepřijde. Celá rodinka jsme si to užili a konstatovali, že letošní pohádka na Štědrý den nebyla vůbec marná. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

50%. Na rozdiel od (horšieho) ZÁZRAČNÉHO NOSA, ma tu zamrzelo, že táto rozprávka až tak nevyšla. Bol tu totiž značný potenciál. Lenže už ten kreslený úvod (sám o sebe solídny) totálne narúša celý koncept príbehu. Abrahám v halloweenskom kostýme totiž nemá s démonickým čarodejníkom nič spoločné. Celkovo veľa scén pôsobí hrozné odfláknuto a lacno. Je normálne, aby princ putoval sám s jedným poskokom? Je normálne, aby kráľ a kráľovná vítali hostí na stojáka na nádvorí? A princezná chodiaca všade sama a pešo? Škoda. Hlavne preto, že scéna s drakom bola fajn a dokonca aj turnaj. Aj pár humorných scénok sa vydarilo. Možnože stačilo vyhodiť tie kraviny okolo čarovnej palice a tajomného lesa a mohlo to byť fajn... Trošku lepšie ako JOHANKINO TAJOMSTVO... ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Ano můžeme zde vidět možnou inspiraci Příběhem rytíře a čaroděj Josefa Abrháma se podobá Gandalfovi, ale i tak je to hezká, česká vtipná pohádka s originálními prvky. I když člověk nikdy neví jestli se nějaké to téma či zápletka už někdy neobjevily. I herecké obsazení bylo kvalitní. Jen jsem princovi Karlovi (pěkný vtip s císařem Karlem IV.) nemohl uvěřit, že je mladší než korunní princ Jan. ()

Galerie (151)

Zajímavosti (10)

  • Mnohé, nejen interiérové scény, byly natáčeny na hradech Křivoklát (hrad princezny) a Kokořín (sídlo princů). Veškeré souboje se točily na louce pod hradem Točník. (formelin)

Související novinky

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

České nebe se rozrostlo o další velkou hvězdu, ve věku dvaaosmdesáti let totiž zemřela jedna z nejvýraznějších postav naší kinematografie, Josef Abrhám. Oblíbený herec se poslední dobou bohužel… (více)

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (více)

Reklama

Reklama