Série(4) / Epizody(32)

Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. (Netflix)

Recenze uživatele Fordzy k tomuto seriálu (2)

Castlevania (2017)

Fanouškem herní předlohy jsem už dlouho a nečekal jsem, že se někdy dočkám adaptace(přesněji třetího dílu z roku 1989 vydaného na NES). Tvůrci mají nejspíš v plánu pokračovat chronologicky a tak začali třetím dílem, který je prequelem. Adaptace dopadla velmi dobře (pravděpodobně první dobrá herní adaptace), bohužel se Netflix rozhodl k produkci pouhých čtyř dílů, nejspíše si chtěli otestovat jaký bude zájem a tak je příběh úseknutý zrovna v momentě když se začne pořádně rozjíždět(byla oznámena druhá série). Animace pěkně kombinuje západní a japonský styl animace(na animaci se podíleli především Američané a Korejci), k nejlepším scénám patří finální duel. Anglický dabing je taktéž kvalitní, Richard Armitage je v hlavní roli náležitě sarkastický a hází jednu hlášku za druhou. Velkou výtku bych měl k hudbě, která není úplně špatná, ale skladatel nejspíš vůbec neviděl scény a hudbu složil takzvaně naslepo, tudíž hudba působí moc genericky a scénám nedodává potřebný adrenalin, o to víc zamrzí když předloha má vynikající soundtrack v čele s ikonickou skladbou ,Bloody Tears která se objevuje v každém díle a očekával jsem ji i v anime, tak snad příště. 79% ()

Pro lásku (2018) (S02E07)

S přehledem nejlepší díl. S animací od několika nejlepších animátorů dnešní generace. A hlavně jsem se konečně dočkal kultovní skladby Bloody Tears. ()