Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující... Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. (CinemArt)

crap

Hmmm.. co čekat od filmu módního návrháře? Upřímně mě těší, že hodně! Přiznávám, že jakákoli role Amy Adams mě vždy tak nějak iritovala. O to větším překvapení pro mě bylo, že do tohoto snímku mi padla jako ulitá (asi to dost možná bylo tím, že její role zde byla sama o sobě dost otravná). A Jake.. co si budeme povídat, umí zazářit asi kdekoli. Ale kdo mě opravdu dostal byl Aaron a Michael. Málokdy vedlejší role předčí ty hlavní, a nestydím se říci, že tady to bylo na plné čáře! ()

Origrin

Napínavé do poslední chvíle. Dva příběhy, které na letmý pohled nemusí nic spojovat. Pozornější divák si ale všimne provázanosti nejen v otázkách velké samoty a zármutku obou ústředních postav. Film, který nic násilně nevnucuje, a přesto vás nenechá v klidu. ()

MindTuber

Nečekal bych, jak hodně zábavný může být film, jehož dějem je vlastně jen čtení čerstvě dopsaného románu. Jenže to by nesměl být román o pokřivených lidských osudech, které se prolínají se skutečností a vlastními pohnutkami samotné čtenářky. Amy Adams hraje kurátorku galerie, která v minulosti toužila po vlastní umělecké kariéře a navzdory tomu, že měla vlastně všechno, co si může prostý člověk ve své přirozenosti přát, vydala se cestou, která ji až postupem času ukázala, že není všechno zlato, co se třpytí. Celý film je doslova protkán vyšperkovanými scénami, které mají za úkol vykreslovat vnitřní rozpoložení postav. Moderní, luxusní a sterilní zázemí galerie. Osamocená, dlouhá cesta pouští, na které přijdete o všechno. Dekadence a čirá touha po spravedlnosti. Závěr, který udeří přímo na hlavičku a zatluče poslední hřebík do rakve jediným úderem. Noční zvířata nejsou filmem pro každého, ale pokud máte rádi lidské osudy podané v jejich syrovosti. Rádi si dopřejete kvalitní obsazení a herecké výkony (zde v podání trojice Amy Adams, Jake Gyllenhaal a Michael Shannon, ve které nikdo nepokulhává. Shannon je kádr), tak neváhejte ani vteřinu. Lepší čtyřka. ()

MAAUZ

Dvojka Gyllenhaall a Shannon byla přesvědčivá, sheriff se mi herecky líbil o něco více. I ty vidláky ostatní nemohli zahrát lépe. Myšlenka celýho dění spočívala samozřejmě v odrážení života spisovatele v příběhu knihy. Ale dvojka Eva a Jake řeší běžná rozhodnutí v reálném životě, takže za mě nic extra. Chvílema to bylo strhující, pak se moc kecalo, pak zas napínavý. Zanechalo to ve mě takovej pocit, že stojím uprostřed prázdné pouště s depresivní náladou. ()

Bezda22

Tak nevím. První hodina byla celkem fajn. Pak mě to neskutečně sralo. Čím dýl to trvalo, tím víc jsem chtěl, ať to skončí. Věčný vytrhávání z celkem příjemně napínavýho knižního příběhu do nudnýho zkurvenýho života jedný ženský, která mohla mít roli voskový figuríny, vypadalo by to asi stejně. Nakonec kniha dopadla stejně na píču jako život voskový figuríny a celej film mě prostě nasral. A to jsem si v první hodině myslel, že tady budu hrát minimálně se 4 hvězdama. Ale Šerif byl dobře zahranej, tak aspoň něco. 55% ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Jakoby scénarista nevěděl co vlastně chce. Knižní příběh, "klasický" napínák, hlavně začátek a ten reálný, zbytečnost bez konce. Prolnutí bylo rušivé. ()

Clark_Kent

Pomsta je fajnová a pak ta složitá struktura vyprávění tohoto ponurého příběhu. Neměl jsem z toho tak dobrej pocit jako z opravdu kvalitního thrilleru. Mrzí mě, že tady Amy moc dobře nehraje, nevýrazná a plochá. Gyllenhaal a Shannon celkem zaujali, ovšem nevydrží jim to moc dlouho. Příběh dokáže v určitých pasážích zaujmout ale jinak nic extra film. ()

neo250

Myšlienka filmu bola naozaj skvelá. No ak mám pozdvihnúť dej, tak ten bol des. Nízke hodnotenia dávam skrz fotra v príbehu,ktorý mi liezol naozaj na nervy a pokazil mi celý dojem z filmu. Za tuposť, hlúposť a Darwin cenu nominujem práve jeho. Za mňa 40% a škoda vyhradeného času. ()

majesty

U mna 3*. Tak silne pokazeny koniec filmu s megaBeckovou scenou pred koncom toto kombo prislo tak necakane ze sa cely film jednoducho stiahol do pocitu ktory neviem opisat nijak inaksie ako vetou: Toto mohol byt tak dobry film. Uvaha :) premyslam kde scenaristi/rezireri beru tu vlastnost mat 75% filmu jasno v tom co sa deje a co funguje ako uzasna gradacia deja...a preco 25% potom vyzera ako keby scenar dopisal zmrzlinar od vedla a reziu uchopil youtuber jozko z malebnej dedinky.. velka skoda... fakt velka skoda.. ()

jos_sep

SPOILERY! Tak ti nevím, asi nejsem dost vyzrálý. Ona mu před lety provede něco hrozně krutého (rozvede se s ním) a on se jí pak hrozně ukrutně pomstí tím, že napíše knihu. A nakonec jí úplně sejme tím, že nedorzí na smluvenou schůzku. Jsem čekal na závěr nějakou kulišárnu a ono nic. Jediný, co bavilo, byla právě ta "knížka." ()

papadoce

Priznávam, že som za celú dobu nenašiel to prepojenie medzi knihou a realitou a nepochopil som ako detektívny príbeh súvisí s tým, čo mu ona urobila. Práve to ovplyvnilo celý môj dojem z filmu. Vlastne som sledoval dva nesúvisiace príbehy a zase raz som nepochopil. ()

pestak

Psychothriller má zvláštní atmosféru udržující hodně dlouho v nejistotě. Konec filmu nabízí nejednu interpretaci, ale je to rozhodně působivý konec. Film má vynikající herecké obsazení stojí za vidění. ()

Emjecko

Další z filmů, který se snaží prodávat nekvalitní obsah tím, že se přece jedná o umění, a proto by se vám mělo líbit. Pokud ne, tak jste nechápaví barbaři a jenom potvrzujete, že umění není pro každého. Určitě souhlasím s tím, že pokrytecké umění rozhodně není pro každého a takovou facku, jakou jsem dostal při úvodních titulcích, už si dlouho nepamatuji. Pak už to sice bylo trochu lepší a musím uznat, že hlavně začátek filmu nasadil laťku poměrně vysoko, ale výška, která jednak není dostatečná a navíc až do konce snímku zůstane nepřekonána, je spíše prokletím. Přesto oceňuji snahu o paralelu mezi oběma příběhy a vždy dokonale nalíčenou Amy Adams. ()

LukeKiller

Fuuuu. Jeden z najlepších filmov roku. Pozeral som sa teraz ku koncu roku na filmy roku 2016 a dosť málokde sa vyskytuje tento. Myslím si, že je to veľká chyba. O málokotrom filme som sa rozprával tak dlho ako o tomto. Veľká časť filmu je metaforická s viacero výkladmi, ktoré môžu byť všetky správne (a sú si podobné, líšia sa v detailoch). Nepochopiteľnosť deja zrazu do seba zapadne a pozeráte sa na majstrovské dielo. Tento film je proste skvelý. ()

SAINTS

Nocne zvierata su mimoriadne kvalitny filmovy kusok.Film ma skvelu atmosferu a hudba je tiez podmaniva ktoru len tak z klavy nedostanete.Striedanie troch pribehovych linii a mnozstvo flashbakov moze byt narocne ale postupom casu sa da v deji celkom dobre zorientovat.Herecke vykony hlavnych postav su vynikajuce.Reziser pouzil premyslenu filmovu rec plnu metafor.Rozhodne tento film ponuka velmi silny filmovy zazitok. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz