Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující... Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. (CinemArt)

kukkik

Tomuhle filmu jsem dal zatím něco kolem půl hodiny a nemám z něj dobrý pocit, možná se k němu časem vrátím ale zatím hodnotím coby avantgardní rádobyumělecký hnus ála Strange Circus ()

degster

Iba ďalšia multižánrovka: romantická dráma pre ženy, krimi triler pre chlapov. Pre mňa už stokrát videné, aspoň príjemnejšie pri zemi ako Schumacherova 23. ()

Monggol

Pri tomto filme ma napadol výrok Ruda Vaského: "Boháči sú rovnakí chudáci ako my, iba majú veľa peňazí." Jedna * za postavu cynického detektíva (Michael Shannon). Inak film z kategórie zbytočných. ()

Acrobat

Nenosim veci od Forda takze netrcim mu zo zadku. Ani v tom pravom slova zmysle. A navyse neviem, ci hodnotit film alebo knihu. Kniha je ako vysita od McCarthyho. Ako susi. Surove a chutne. Prostriedok. K svedomiu. Artovy prienik medzi spupnostou luxusu a bezneho zivota. Ale tak zvlastne ponate ze v mojich skusenostiach a zivote sa nekrystalizoval nudzovy vztah. Film ma pre niekoho caro chceneho, mna nechal na pusti osamotene. Vykal som si s nim. (Videne 20.3.2021, Bdrip) ()

Inozuka

Film o tom, jak lze život extrapolovat do jednoduchého pulpového příběhu aneb brakové umění o nás říká víc, než si možná myslíme. Hodně dobře vizuálně a emocionálně zvládnutý film, který sice nepřichází s ničím extra objevným, ale nabízí hypnotickou a podprahově děsivou podívanou. Amy Adams je skvělá a dodává filmu zvláštní erotický náboj. Vedle ní září ještě Michael Shannon, jehož umírající detektiv je opravdu nezapomenutelnou figurkou. Jeden z těch filmů, na který budete ještě nějakou dobu po projekci myslet. ()

samkko

Víte, ono film si užijete pouze pokud: chci vidět něco, co mě hned ze začátku bezvýznamně znechutí, chci vidět něco, kde Amy Adams vůbec neseděla její role, chci vidět něco, co si hraje na vyhrocený psychologický thriller, ale ve skutečnosti je to jen obyčejné slabší drama s pár napínavějšími scénami, chci vidět něco, kde vám bude úplně jedno jak protagonisti dopadnou a nakonec chci vidět něco s poměrně otevřeným koncem, kterým se ale tvůrcům vůbec nepovedl. Na druhou stranu zde ovšem můžeme vidět fajn výkon Jakea, ale to je tak vše, ani vizuální stránka nebyla žádný zázrak. Hodnocení: OVERRATED 4.5/10 ()

GTS_PUNK

Snímka príležitostného režiséra Toma Forda z roku 2016 je po príbehovej stránke zaujímavým prepojením dvoch rovín. Tej "skutočnej", odohrávajúcej sa "na povrchu", a fiktívnej, stvárnenej v podobe knižného príbehu v diele, ktoré kurátorke galérie Susan Morrow (Amy Adams) poslal jej bývalý manžel (Jake Gyllenhaal). Divák tak prakticky od začiatku sleduje ako keby dva samostatné thrillery, ktoré sú zastrešené v jednom filme. Zatiaľ čo rovina "skutočná" je viac psychologická, zameriavajúca sa na postavu Susan, jej minulosť a súčasnosť, rovina fiktívna - knižná je skôr kriminálneho charakteru. Možno povedať, že obe osve by pokojne vydali na samostatné filmy. Je však otázne, do akej miery by dokázali fungovať, pretože v tomto poňatí - prelínajúc sa v jednom veľkom príbehu - síce dokážu čiastočne zaujať, ale nemožno sa pri nich zbaviť pocitu priemernosti. Jednoduchšie povedané, ani jedna z rovín neponúka príbehovo nič, čo by vyložene na diváka výraznejším spôsobom zapôsobilo. Práve ono povestné "to" Fordovmu filmu chýba. A to aj napriek tomu, že obe roviny - psychologická aj kriminálna - v žiadnom prípade nie sú zlé, skôr naopak. Ponúknuť však čosi navyše príbehovo nedokážu. Hoc sa o to možno aj snažia. Lepšie to nie je ani v prípade hereckého obsadenia. Amy Adams pôsobí nepresvedčivo a dvojica Jake Gyllenhaal a Michael Shannon sa objavila aj v lepších úlohách. Nocturnal Animals sa na prvý pohľad najmä vďaka svojmu konceptu prelínajúcich sa príbehových rovín javí ako zaujímavý počin. Zdanie však, bohužiaľ, klame. Aj keď síce nejde o nič horšie, než o priemernú snímku, môže práve to oprávnene predstavovať pre diváka sklamanie. Paradoxne, tým najlepším, čo spomenuté prelínajúce sa línie prinášajú, je na vysokej úrovni zvládnuté audiovizuálne spracovanie v kombinácii so strihom. ()

Marcelinoo

Perfektné, takto by vyzeral film ktorý by som natáčal ja. Jake a Amy brutálny, Jake troška viac brutálny. Výborné scény, režisér sa s tým vyhral ako sa hovorí. Po skončení filmu a odchode z kina som nechápal a nechápem do teraz. A stále rozmýšľam, že vlastne ako to mohlo byť. Vo veľa veciach podobné Enemy, a keďže Enemy zbožňujem za mňa jasných 5* a zatiaľ najlepší film roku 2016. ()

boo-boo

Už z trailery hovorili jasne - Ford natočil dva filmy, poprestrihoval ich a strčil do seba. Nevravím, že paralela medzi linkami nefunguje, ale väčšinu filmu ju proste necítiť a celý dojem tak zachraňuje formálna stránka, odzbrojujúci soundtrack a neskutoční herci. Je škoda, že sa na konci nedostaví ten očakávaný "click", kedy všetko zapadá. Nato bola prvá polovica až príliš riedka - inak povedané, jednotlivé linky mohli podľa mňa byť dávkované vo väčších celkoch a výsledný efekt by bol nielen rovnaký, ale pravdepodobne mocnejší a zdrvujúcejší. ()

dawnie

Ufffffffffff... depka jako prase. Ale povedená, a moc. Obrazově sterilní návrhářský hody plný beznaděje a silnejch pocitů, close-upů a celkově nádherný kamery. Standardně skvělýmu Jakeovi a šerifovi roku Michaelovi prostě chcete stát po boku, až na to přijde. ()

RAFT

Film vcelku dobrý,na jedno zhlédnutí bohatě stačí ,ale film mi moc nesedl,nevím jestli to není tím dějem ,nebo spíš jak je zpracovaný .Herci dobré zvlášt Jake podal vcelku dobrej výkon.Asi si myslím že,ve filmu chybí větší pomsta. Za mě 70% silné 3 hvězdy. ()

DjangoDoe

Príklad filmu, ktorý svoj potenciál spláchol do záchoda tak rýchlo ako ho získal. Hlavne je mi jasné, čo chcel básnik povedať, len mi vadí ako to pojal a predstavil obecenstvu. Nedotiahnuté emotívne scénky prestrihané pravdepodobne na kolene sú ešte k tomu obohatené nevyráznou jednotvárnou postavou Amy Adams, ktorej život sa síce obracia na ruby ale je vám to v podstate jedno a jedno je vám aj ako to pre ňu skončí. Zato Gyllenhaal je hlavným ťahúňom a snaží sa kde môže. Do toho mu asistuje Michael Shannon, ktorý je presvedčivejši ako hlavná hrdinka. Koniec koncov ak očakávate v skutku dobré napísané drama s hviezdnym osadením, tak je to film pre vás. Ak však očakávate bezcitný thriller, ktorý vás polapí a celých 115 minút nepustí, tak ste na zlej adrese a radšej venujte svoj čas na charitu. ()

john.h

Film se špičkovou strukturou, kterou asi jen tak někdo nestráví. Máme tu skutečnou současnoust, kde Amy Adams hraje zbohatlickou ne moc šťastnou páničku, která má problémy ve vztahu a život ji moc nebaví. Jednoho dne ji přijde knížka od bejvalýho, která je dost drsná, brutální a evidentně si do ní bejvalej promítnul komplexy z jejich vztahu. Děj knihy je ve filmu zfilmován a šikovně se prolíná s realitou. No a pak si Amy při čtení občas vzpomene na minulej vztah a do toho všeho to máme flashbacky z minulosti. Všechny tři linky jsou zajímavé, kdy nejlepší je děj knížky a ty dvě další linky ze skutečnosti v přítomnosti a minulosti mě trochu otravovaly. V konci filmu a knížky pak lze najít paralelu a ne náhodou je v obou případech "slabý" milující chlápek ztvárněn Gyllenhaalem. Je to trošku wtf a sám nevím, jestli jsem to pochopil celé dobře, ale na druhou stranu Jake v jeden moment říká, že by si Amy měla lásky vážit, protože už se to nemusí vrátit. Takže jistej smysl v tom je. Hodně silná čtyřka a určitě jeden z filmů roku. Hlavně ta struktura neokoukaná mě dost bavila. ()

ANTYCHRYST

Tak to jsem asi koukal na jinej film tvl... dějové linie se prolínají..nesnáším.. kdYž už to vypadá nadějné že se bude něco dít tak se děje leda kulovy... a zase se ten děj jebe nevím kam.. Jak kdybych koukal na 3 filmy naráz.. Znasilnil jsem ti dceru hmm.. Booze chování postav to bych blil.. nemá to hlavu ani patu.. frajerovi zabijou a znasilni ženu a dceru a on??? Vrr... konec ani nekomentuji.. akorát nervy.. 15 % ()

pushover

Skvěle obsazená hříčka, ironizující současnou holywoodskou tvorbu, plácající se mezi klišé a pseudo artem, kde dialogy šustí papírem a postavy jsou ploché jak prkno. Vše navíc podtrženo otevřeným koncem, který přímo vybízí k rádoby intelektuálním rozborům u kávy. Nebo to bylo na vážno? Nejlepší koment: Matty ()

ŠpetaMarek

Od pána Forda jsem nic nikdy nevidel. Jeho hlavni profesni zivot je mi ukradeny, ale filmy umi tocit dobre. Tak dobre, ze adaptace romanu Nocturnal Animals je fakt bozi. A celou dobu si rikate, jak je to kua spojene s tou hlavni dejovou linkou. Konec nekonec vam ukaze prostrednik a ted tu stojim ja a moje pritelkyne, ktere jeho hlavni profesni zivot ukradeny neni, a hadame se, kde byla ta paralela. Ucel splnen, bravo Tome. Kdyby to melo pro me lepsi konec jdu vys. BTW. Oscara bych tomu dal jen za masky, protoze ten aging a antiaging byl skvely. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz