Nádech pro lásku

• Austrálie

• Kanada

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie, 2017, 117 min

Dobrý film, ale až moc velká sázka na jistotu. Od začátku do konce jede podle zaběhnutých žánrových pravidel a nedokáže vůbec překvapit. Přesně dokážete odhadnout následující scénu za scénou. Co mi tedy vyhovovalo, že se nejedná o film, který z vás chce za každou cenu ždímat slzy, ale právě naopak, je plný naděje a optimismu. Herecky výborné, Claire Foy už mám ráda delší dobu a myslím si, že z plátna v budoucnu jen tak nezmizí. Nádech pro lásku je dobrý film, ale nemá nic navíc.(30.11.2017)

Andyho Serkisa ako herca milujem. Ako režisér ma však zatiaľ nepresvedčil.. z toho príbehu a s tými hercami, ktorých mal v rukách, dokázal vyčarovať málo.(2.12.2017)

Hodně silná věc, Andrew Garfield v hlavní roli je skvělý stejně jako Claire Foy. Téma filmu je samozřejmě výborné - i handicapovaní jsou součástí společnosti a nezaslouží si zůstat za zdmi ústavů a nemocnic. Dnes názor celkem běžný (i u nás se s tím většinová veřejnost musela vyrovnat), ale v minulosti s tím někdo musel přijít. Andy Serkis jako debutující režisér určitě nezklamal.(4.12.2017)

Film veľkou mierou pripomína Teóriu všetkého o Stephenovi Hawkingovi, až na myšlienku eutanázie. Táto kontroverzná myšlienka spôsobuje ťažkosti s hodnotením. Na jednej strane je tu oslavovaný život, na druhej strane je tu utrpenie, ktoré by chcel každý asi hneď ukončiť. Avšak najviac ma oslovila obetavosť manželky trpaiceho stvárnená Claire Foy, ktorá tu herecky má v mojich očiach prevahu. Čakal som väčší nátlak na slzy diváka, ale našťastie to bol skôr krutý a pravdivý životný príbeh. Koniec je samozrejme očakávaný od začiatku, otázka teda neznie, či sa to stane, ale ako a kedy sa to stane(10.11.2017)

Na první pohled nenápadný snímek zaujme svým poselstvím, příjemnou retro atmosférou a skvělým výkonem Claire Foy, která podle mého názoru zastínila svého slavnějšího kolegu Garfielda. Že se na filmu podílel syn skutečného Robina, je taky milé překvapení. Problém jsem ale měla s některými vedlejšími charaktery (v čele s Dianinými bratry), špatným/nulovým maskováním o dvacet let starších postav a také mi chybělo osvětlení zdroje financování celé rodiny Cavendishových. Jak mohla Diana zvládat celodenní péči o handicapovaného manžela, vychovávat syna a ještě vydělávat peníze, to mi tedy bylo záhadou.(8.12.2017)