Příběh založený na skutečných událostech vypráví o pohledném a dobrodružném muži Robinu Cavendishovi (Andrew Garfield). Ten se stane průkopníkem pomoci pro zdravotně postižené poté, co ve věku 28 let od krku dolů zcela ochrne a je obeznámen s faktem, že mu zbývají pouhé tři měsíce života. On a jeho oddaná žena Diana (Claire Foy) cestují po světě s nadějí, že změní životy druhých jako je on sám. (Bioscop)

Likan7

Jako ono jo, ale ono i ne. Nádech pro lásku má téma jak řemen, těžké, depresivní ale i plné lásky, porozumění a síly, jenže je to taková sázka na jistotu, že to ve Vás nezanechá sebemenší emoci. Ono to je smutný, o tom žádná, Garfield to zvládl s přehledem, ale scénář nenabídne sebemenší odklon od romanticko-dramatického klišé. Žádná zapamatovatelná scéna nebo rozhovor. Něco, co by opravdu diváka přikovalo do sedačky a on přestal dýchat. Svého času to Nedotknutelní dokázali svou osobitostí, proč se to nepovedlo tady? Každopádně ale je tohle prvotina Andy Serkise, takže poklona. ()

E lan

Krásný skutečný příběh brilantně natočený, bez větších zbytečně emocionálně vyšponovaných scén, které se pro tento typ příběhu přímo nabízejí. Herci podávají skvělý umírněný výkon, který ještě podtrhuje už tak velkou sílu příběhu. ()

Maximilianus

Milý, inšpiratívny film s dobrým vibeom. Nemôžem povedať, že by sa mi páčilo, ako (ne)hral Andrew Garfield postihnutého, ale snažil sa. Niekedy až moc. Zato Claire Foy hrala veľmi dobre a uveriteľne. Príjemný film. 7/10. ()

hazdrova

Najprv som dala 4 hviezdičky, lebo sa mi zdalo, že film mal super perspektívu, bol pekne natočený a výber hercov bol briliantný a nepáčil sa mi preto, lebo som len nemala naň náladu. Po zvážení som si však uvedomila, že film nič nové nepriniesol a v podstate je to taký film na sobotné popoludnie, ktorý bude markíza o pár rokov púšťať ako obohratú kazetu. 3,6* ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Hezký životní příběh o lásce, odhodlání, vytrvalosti a naději, který pomůže mnoha lidem. Perfektně sladěné obsazení, pozitivní nádech a silný závěr. Radost koukat. ()

pridala

... a půl. Garfield mě tu sral podstatně míň, než v jiných filmech, ale stejně bych radši jinýho herce. Claire Foys skoro stejně dobrá, jako Felicity Jones, někdy asi i lepší ()

Ukrizku

Možná je to tím, že Robinův syn Jonathan Cavendish je jedním z producentů a jeho maminka byla ve věku 83 let přítomna u natáčení. Ale nezdá se mi přirozené, že by tak náročnou životní situaci vždy provázelo jen nadšení, odhodlání a empatické souznění. To musí být způsobeno pietou a úmyslem glorifikovat Robina, jeho syna, manželku i jeho přátele. Jako by nestačilo, že je svatá už tak. Nějaká silnější emoce vzteku a vyhoření by jí ale neuškodila. Nebo jsem krutá? ()

LdaVinci

A proč bych tomu nedal plnej? Nádherně natočený, dojemný, moc milej film. Tomu se říká opravdová oddanost a láska, co jsme zde mohli vidět. Neskutečný. ()

PlysovyMacko

Film je o sile lásky a odhodlaní bojovať proti nepriaznivému osudu. Nie je taký smutný ako by nabádal námet. Film je formálne dobre urobený, ale nedokázal zo mňa vyžmýjať dostatočné množstvo emócií. Herecké výkony presvedčivé. ()

Aywes

Z počátku se může zdát, že film bude kýčovitou romanťárnou. Velmi záhy se ale rozjede zajímavé drama a dokonce zjistíte, že Andrew je asi fakt dobrej herec. Takový Pattinson bez účasti v dementní sérii. Každopádně má ten kluk talent. Celkově Breathe dokáže velmi bavit a ani moc citově nevydírat. Silný příběh o silných lidech, jehož variaci jsme možná už někde viděli, ale to neznamená, že základ ztrácí své kouzlo. ()

solisoli

Typická anglická zazobanecká epizóda zo života o cestovaní, kde peniazmi sa vytvorí niečo čo nemá temer žiadny pôsobivý zmyseľ, keď všetko je detinský odkukané, naivné a stereotypné. Anglická kinematografia veľakrát vzbudzuje obavy trafiť na niečo, aby človek nepremárnil čas kvôli niečomu čo bude ľutovať. ()

blondboss

Príbehovo veľmi pekný a dojímavý snímok, ktorý ale po istom čase už začne nudiť a veľa sa z neho vyžmýkať nedá. Každopádne má to sílný odkaz a hlavne vychádza z reálií, čo len umocňuje zážitok. Garfield v skvelej forme a Foy potešila. Pre milovníkov romantiky je toto zrejme povinnosťou. 65 % ()

Gortyna

Až na klišovitě zápornou postavu ředitele (primáře) nemocnice a občasnou přemíru patosu velmi dobré. Zajímalo by mě, jak byl film přijatý v Německu. ()

rigby

Zřejmá sázka na jistotu. Naštěstí je to pojaté hodně s nadhledem, takže se divák baví. Nicméně v závěru dojde do očekávaného slzavého údolí. Nakonec nic, co bychom neviděli v jiném filmu. Ale doporučuji shlédnout, určitě neurazí. 3+ ()

wick

Sladkobolný příběh...se zajímavým příběhem, ale film příliš citově vydírá, ke konci to je dost nesnesitelný patos. ()

bonovox

Silný príbeh, ktorý je však spracovaný až príliš uhladene a bez zaujímavejších momentov. Garfield v hlavnej úlohe podáva celkom obstojný výkon. ()

tomino28

Drama natočeno podle skutečných událostí, jehož český název je minimálně lehce nešťastný. Ale příběh je více než zajímavý a všechna čest průkopníkům podobným Robinu Cavendishovi, který ve své době přinutil odbornou i laickou veřejnost, aby změnila svůj značně omezený pohled na zdravotně postižené a paralyzované. Andrew Garfield se této role zhostil se ctí, přestože ve své podstatě mohl hrát pouze očima. K tomu mu zdatně sekundovala Claire Foy v roli milující manželky a ve výsledku z toho byl příjemný filmový zážitek pod taktovkou debutujícího Andyho Serkise. ()