Příběh založený na skutečných událostech vypráví o pohledném a dobrodružném muži Robinu Cavendishovi (Andrew Garfield). Ten se stane průkopníkem pomoci pro zdravotně postižené poté, co ve věku 28 let od krku dolů zcela ochrne a je obeznámen s faktem, že mu zbývají pouhé tři měsíce života. On a jeho oddaná žena Diana (Claire Foy) cestují po světě s nadějí, že změní životy druhých jako je on sám. (Bioscop)

elanius

(172/2017) / Taký ten film vhodný na nedelu o tretej. Pozeral som hlavne kvoli Claire Foy a Garfieldovi. Z tohto hľadiska som dostal čo som očakával a musím povedať, že Garfield to dal super aj keď celý film vlastne musel odohrať ležiac v posteli. Príbeh podobný Teórii všetkého, kvalitný, ale vcelku rutinný. (6/10) ()

venison

Ano, snímek "Nádech pro lásku" je ak trochu limonáda, ale ta limonáda je vymačkána z citronů pravé true story.. Přiznám se, že v první polovině filmu jsem se přikláněla spíše k nižšímu hodnocení, ale druhá polovina mě rozsekala, takže jsem nakonec hodnotila o * více než bylo v plánu.. Andrew Garfield mi pořád nepřijde jako chlap a herecky mě nijak neokouzlil.. Ovšem Claire Foy je jiná liga a přehrála i svého slavnějšího hereckého kolegu.. Začátek je hodně z rychlíku.. Od obrny už to se to pomalým anglickým tempem rozjíždí.. Příběh se vine jako líná, zvlněná, venkovská cestička.. Není tu moc vyhrocených, dramatických scén.. Ani žádný velký doják (teda krom konce).. Jen se do sebe skládají jednotlivé příhody v hodně kamarádském a odlehčeném duchu.. Humoru bohužel je také poskrovnu.. Nejhlubší a nejsilnější zřetel je kladen na lásku a oddanost hlavních protagonistů.. Krásná Diana, která má na každém prstu 10 nápadníků a narodila se téměř se zlatou lžičkou, si za svého chotě vybere mladého idealistu a zcestovalého sympaťáka Robina.. Ten krátce po svatbě a v době jejího těhotenství kompletně ochrne na následky obrny.. Přeje si zemřít, ale ona mu to nedovolí.. A o se rozhodně, že chce svého syna vidět vyrůstat.. Díky lásce své ženy, podpoře přátel a povaze riskovat prožije velmi naplňující život a změní život spoustě váženě postiženým lidem.. Fascinující na celém příběhu je jejich vzájemná láska a podpora.. Ona ani na chvilku neváhá a plně se mu obětuje.. Teda asi ne, protože to z její strany absolutně jako oběť nevypadá.. Jen jako lehká samozřejmost.. Prostě osud nám to připravil zapeklité, tak si to pojďme udělat pěkné.. "My love. My life." ()

blackJag

Životopisný film o hrdinné nezdolnosti a odvaze (jiného než obvyklého střihu)... Po desátníku Dossovi znovu s Garfieldem v hlavní roli... Film se povedl, herci hrají skvěle, Serkis se při vyprávění chytře vyhýbá tradičně protěžovaným momentům (svatba, narození děcka) a soustředí se na meritum věci - jak se něčím takovým, jako je obrna, nenechat úplně zničit. A daří se mu to. Na režijní prvotinu to není špatný výsledek. 80% ()

TroiMae

What you see is what you get. Romantický celovečerní díl Downton Abbey o tom, jak upoutání ke kyslíkovému přístroji vede k spokojenému manželství a báječnému životu. Ableistická vánoční pohádka, díky které my všichni můžeme klidně spát. ()

andalin

Tento film stojí tématikou po boku Theory of Everything - jedná se o silný příběh, založený na silném poutu dvou lidí, kterým život zkřížila nevyléčitelná nemoc. Je to vlastně ale vcelku pozitivní podívaná, která nám mimo chuti do života představuje i průkopnické zacházení s pacienty postiženými obrnou, vynález invalidního vozíku s ventilátorem a další udělátka s ním spojená. Film produkoval syn hlavní postavy a během většiny natáčení byla přítomna i jeho matka, to mě zahřálo u srdíčka. ()

sedm.1

Breathe od prvních minut působí jako přímočarý tah na divácké emoce a čistokrevný ždímač slz, ovšem k dobru tvůrců je nutné přiznat, že to nedělají způsobem až zbytečně kýčovitým, či přehnaně řečeno primitivním, prostě jen odvypráví příběh založený na skutečných událostech, bez nějakých křečovitých a drastických scén a momentů a ono to k funkčnosti a působivosti stačí. Osud se zkrátka s někým nemaže a pak už je to jen na samotné osobě a částečně i jeho okolí, jak se s onou životní nepřízní vyrovná a právě postava Robina Cavendishe ukáže, jak by se mělo bojovat. Každopádně o úspěchu, či neúspěchu celého snímku v tomto případě rozhodoval herecký výkon ztvárňující ústřední postavu, a já si myslím, že Andrew Garfield nebyla nakonec úplně špatná volba, i když si na něj jako ve všech jeho filmech musí divák nejdříve zvyknout, ale jinak opakuji, této složité role se zhostil se ctí, působivě a přesvědčivě, ovšem rád bych zároveň zmínil i skvělý výkon jeho filmové manželky Clairy Foy, kterou vyloženě nemusím, ale zde byla též vážně výborná. Jinak po stránce atmosférické a vizuální na mě Breathe působil až trochu televizním dojmem, ale to není vyloženě výtka, to bych spíš vytkl slabší dramatizaci jednotlivých scén, nicméně závěrečné loučení je poctivý doják se vším všudy, a to zafungovalo opravdu přesvědčivě. Já každopádně tuto podívanou nemohu označit za nic vyloženě výjimečného, funguje jak má, ale do nějakého opravdu zapamatování hodného filmového zážitku to má taky daleko. ()

Gogo333

Andy Serkis je borec před kamerou a zde ukazuje, že mu to půjde i za kamerou. Film je to moc dobrý a hodně povedený, ale chybí tomu něco navíc. Hodně se to podobá filmu The Theory of Everything, ale to ve mě zanechalo i nějaké ty emoce. Sice jsem na konci uronil slzičku, ale po shlédnutí filmu, tak nějak zapadl a pravděpodobně si na něj už nevzpomenu. Škoda. 70% ()

666Carnage

Andy Serkis natočil svůj první film a hned na poprvé je to super. Film je o Robinovi, který ochrne na celé tělo krom hlavy a po čase se rozhodne, že teda v nemocnici neumře a chce domu. Během pobytu doma vymyslí za pomocí jeho přítele profesora invalidní vozík na kterém je přidělaný dýchací přístroj. Procestuje spousty zemí a dožije se dalších x let ikdyž mu bylo diagnostikováno max tři měsíce. Film mě bavil a Garfield byl super a to hýbal jen hlavou. Zajímavý snímek co stojí za shlédnutí. 75% ()

kolemjdouc

závažné téma ,ale té romantiky tam bylo příliš.Britové moc novodobou romantiku točit neumějí.Spíš historii.A nejlepší byli v krimi. ()

filipvrbik

Samozřejmě - Čistá duše i Teorie všeho byly lepší filmy - ono je totiž jednodušší natočit film s člověkem, který se může hýbat, a tady hned na začátku náš hrdina Robin Cavendish ochrne od krku dolů a nemůže ani sám dýchat (tudíž z toho žádné Oscary nebyly)...Takže toho moc nehraje - zato jeho půvabná a milující manželka Diana (Claire Foy - První člověk) to vše odehraje za něj. Dostane Robina z nemocnice a dokonce procestují svět, a místo několika měsíců spolu stráví roky... Je to hlavně film o lásce a nezlomné vůli, jak změnit něco, co změnit nejde...Robin měl samozřejmě mnoho přátel, kteří mu pomohli, i tak ale posunuli s Dianou předsudky a dokázali alespoň v malém změnit svět...Réžie Andiho Serkise je výborná (chvílemi člověk zapomene, jak dojemné a smutné to vlastně je a vnímá jen nápaditý humor) a skvělé je, že film produkoval Robinův syn Jonathan...90% ()

Thomas_xxxxx

Absolútne chladný film, ktorý vo mne nevyvolal štipku ľútosti. 2 hodiny pozerať na postižené Alešek neboli též cituji "postižený hlavný hrdina" ležiaceho v posteli, mi fakt nechýba. A trepať sa s respirátorom niekam do Afriky a myslieť si, že sa nič nepokazí, tak to môže napadnúť asi len tomu postižené Alešek. Zbytočný film. ()

cskomando

Od počátku až do konce se film táhne v ponurém a smutném tichu. Andrew dokázal zapůsobit opravdu realisticky a díky scénáři se vyvaroval snad všech hloupých řečí i pokusů zpříjemnit život, když to doopravdy nejde. Jsou zde opravdu téžké momenty/chvíle, které dokáží smutně zasáhnout a člověka i rozbrečet. Téma je dost originální oproti všem různým zamilovaným filmům se sladkým Happy endem, kterého se zde určitě nedočkáte. Pokud jste citově založení, tak nedělejte stejnou chybu jako já a radši film ani nepouštějte. Vlastně už na začátku se dozvíte co očekávat v závěru, ale jak se říká nic se nemá vzdávat a bojovat až do úplného konce, dokud to jde. Příběh je založený na opravdových událostech, které se dozvíte na konci. I přes veškeré ochrnutí, odkázáni na vozík/křeslo s respirátorem, přes tohle všechno se chcete pokusit zachránit život spousty jiným, nebo jim ho alespoň zpříjemnit svým vlastním vynálezem a návodem jak žít. Claire přidala svůj šarm, ochotu, ohleduplnost se starat...řekněme si, kdo by dokázal v dnešní době takový být ? ()

lemonova

Andyho Serkisa ako herca milujem. Ako režisér ma však zatiaľ nepresvedčil.. z toho príbehu a s tými hercami, ktorých mal v rukách, dokázal vyčarovať málo. ()

anatheman

Inu.. Co tento film nabízí? Především srdcervoucí příběh, melancholickou atmosféru, uchvatné záběry, dokonalou Claire a Andrewa (rovněž potěší i několik známých tváří z britských seriálů) a dále několik nadčasových motivů. Když o tom tak nyní přemýšlím, celkově se jedná o vhodný vánoční film. Je zde totiž k nalezení mnoho křesťanských motivů. Na druhou stranu i problematika eutanazie, což ale nijak nenarušuje výsledný soulad. Film tedy nakonec ohodnocuji silnými čtyřmi hvězdičkami. Jen tak dál, Glume! ()

BOURQUE

Dojímavý film so srdcervúcim príbehom (inšpirovaný skutočnými udalosťami). Herecky dostatočne dobre zahraný, dvojica A. Garfield a C. Foy hrajú prehľadom. Na vedľajšej koľaji však chýba dominantnejšie zastúpenie. Jedným z hlavných odkazov je to, že slová „v dobrom a v zlom“ niekedy „dávno“ (ale na výnimky aj dneska) znamenali niečo. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Swannie

K filmu som sa dostala tak nejak náhodou a čakala som presladenú, vyhrotenú a prehnanú hru na city, pri ktorej budem vkuse revať, dojatá a nahnevaná zároveň. Ono to však napokon bolo celé až prekvapivo veselé a dobre vyvážené, z čoho v konečnom dôsledku vznikol krásny feel good movie. Nehynúca láska rodiny, obrovské množstvo obety, úžasní priatelia a poriadna dávka šťastia v nešťastí - to všetko pomohlo Robinovi Cavendishovi prežiť dlhé roky aj po tom, čo zaňho musel dýchať prístroj a navyše tým neskôr pomohol aj obrovskému množstvu ľudí s rovnakou diagnózou. Miestami to bolo až príliš optimistické a šťastné, no vzhľadom na to, že producentom filmu je Robinov syn a na natáčaní bola prítomná jeho manželka, tomu celému aj akosi verím. Chcem tomu veriť, lebo chcem veriť, že na svete existujú takéto dobré medziľudské vzťahy a že ľudstvo ešte má nejakú nádej. Chorý človek okolo seba potrebuje takýchto ľudí, aby prežil, a ten zdravý potrebuje takéto filmy, aby neochorel. Neviem, či táto múdrosť dáva zmysel, ale kašľať na to, berte si mojich 5 hviezd. Garfield a Claire Foy sú úžasní. ()

mardun

Režisérský debut Andyho Serkise BREATHE vypráví skutečný příběh Robina Cavendishe (Andrew Garfield), vitálního, světoběžného mladého Angličana, kterého koncem 50. let zasáhla obrna. Navzdory jeho následné paralýze (od krku dolu) a zoufalství ho Robinova odvážná žena Diana (Claire Foy) nenechá vzdát se života. S pomocí milující rodiny a přátel (včetně dvojčat v podání Toma Hollandera a vynálezce ztvárněného Hughem Bonnevillem) se Cavendishovi stávají významnými inovátory a zanechávají ve světě extrémně pozitivní stopu a pomáhají mnoha lidem v podobných situacích. Andrew Garfield a Claire Foy jsou filmové zlato „Breathe“ jsem viděl x-krát a pokaždé najdu něco jiného. Andrew Garfield hraje Robina Cavendishe, postiženého pacienta s obrnou, který skončí na respirátoru; neschopný pohybu od krku dolů. Tento film je nádherný, se skvělou hudbou, kulisami a skvělými hereckými výkony. Robin a jeho žena Diana (Foy) ukazují, co to znamená překonat nepřekonatelné životní překážky a žít navzdory nim. V tomto filmu je málo čeho se obávat, other than one use of “shitty”, a single “hell”, and a muffled “dick”. Z Robina také proudí krev, což může být pro mladší děti děsivé. Ale nakonec je to povznášející a emocionální a je to jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. 5 hvězdiček! "A Oscara získává...." ()